Nasi uczniowie uczęszczający do przyszkolnego klubu judo Kodokan świetnie spisali się w turnieju we Włocławku. Dla niektórych był to debiut w zawodach judo, jednak wszyscy wrócili z Włocławka z medalami. W grupie dzieci młodszych (ur. 2011-2012) w kategorii 33 kilogramy, nie miał sobie równych Szymon Wojcieszyński, który wszystkie swoje walki wygrał przed czasem, medal brązowy  w tej kategorii wagowej wywalczył także Michał Pułkonik. W tej grupie wiekowej ze srebrnymi medalami wrócili Antonii Kunicki (46 kg) i Makar Hladushevski (30kg) W grupie najstarszej świetnie walczył Piotr Wiwatowski, który wygrywając wszystkie walki przez ippon, czyli przed czasem, zapewnił sobie złoty medal w wadze 55kg. Bardzo dobrze wypadły też nasze dziewczęta: Wiktoria Ryfka (60 kg) i Olimpia Lipińska (+60 kg), które stanęły na drugim stopniu podium. Ponadto w kategorii 42 kg Szymon Jasonek wywalczył brązowy medal.

Skip to content