Aktualności - archiwum


ROK SZKOLNY 2017/2018


UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


DZIEŃ SPORTU

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


KOŁO EDUKACJI REGIONALNEJ-„TORUŃ-MOJE MIASTO”

Dzieci z klasy 1 b, w roku szkolnym 2017- 18, uczestniczyły
w zajęciach koła edukacji regionalnej
– „Toruń – moje miasto”.
Udział
w zajęciach pozwolił na ich wszechstronny rozwój poprzez aktywne poznawanie świata. Dzieci uczestniczyły
w zajęciach proponowanych przez placówki i instytucje kulturalne Torunia.
Uczniowie często odwiedzali:
Centrum Sztuki Współczesnej, gdzie rozwijały swoje talenty plastyczno-techniczne,
Muzeum Okręgowe (Ratusz, Muzeum T. Halika, Muzeum Piernika), gdzie uczestniczyły w żywych lekcjach historii.
Dzieci odwiedzały również Planetarium, Baj Pomorski i Teatr W. Horzycy.
Bardzo podobały się im wszystkie wyjazdy
i wyjścia poza teren szkoły
i chętnie w nich uczestniczyły.

1
1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


KLASA 7B W ESCAPE ROOM

1
1
1
1

1


BIEDRONKI W FAMILY PARK W BYDGOSZCZY

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


MOTYLKI W „OGRODZIE MUZYKÓW”

Motylki udały się na wycieczkę do Ogrodu Muzyków. Miały okazję bawić się specjalnie stworzonymi instrumentami, z których wydobywały się niezwykłe dźwięki. Przy okazji zwiedziły Dolinę Marzeń oraz park przy ul. Fredry. Miały okazję poznać przyrodę zmysłami. Poczuły zapach jaśminu i róż oraz dostrzegły niezwykłe barwy kwiatów. Miłym zaskoczeniem była możliwość obserwacji dzięcioła zielonego, a także domków dla owadów.

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


MOTYLKI NA PLACU ZABAW NA BYDGOSKIM PRZEDMIEŚCIU

8 czerwca Motylki udały się na plac zabaw na Bydgoskim Przedmieściu. Dzieci były zachwycone krętymi zjeżdżalniami, wspinaczkami, huśtawkami i tunelami. Biegały, skakały, bawiły się w berka. Radości nie było końca.

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


AKCJA „JAK NIE CZYTAM,JAK CZYTAM”

W dniu 8 czerwca 2018 r. na godz. 10.00 nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji masowego publicznego czytania „Jak nie czytam, jak czytam”, polegającej na biciu rekordu w jednoczesnym czytaniu. Tuż przed godz. 10.00 przedszkolaki i uczniowie naszej szkoły zebrali się na boisku szkolnym pod Jeżykiem, naszym leciwym kasztanowcem ze swoimi ulubionymi książkami. Akcję rozpoczęliśmy inscenizacją wiersza Juliana Tuwima pt. ,,Rzepka” w wykonaniu najstarszych i najmłodszych uczniów naszej szkoły. Inscenizacja przebiegła w radosnej atmosferze i wprowadziła uczestników akcji w pogodny nastrój. Następnie wszyscy zebrani przystąpili do wspólnego czytania fragmentów przyniesionych książek.
Na zakończenie spotkania ogłoszono wyniki Terenowej gry wodnej, którą przeprowadzono w szkole w dniu 23 maja 2018r. w ramach corocznej kampanii Studnia dla Południa. Gośćmi specjalnymi akcji byli Zuzanna Kawa, młodziutka autorka serii książek o Ani Wood i jej dziadek, Prezes Wydawnictwa Adam Marszałek, fundator nagród.
Tego dnia w bibliotece szkolnej odbyło się autorskie spotkanie z Zuzią Kawą, która dzieliła się opowieściami o swoich pasjach
i odpowiadała na pytania uczestników.

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


ŻABKI I MOTYLKI W BABALUDZIE

6 czerwca Żabki i Motylki udały się na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego w Parowie Falęckiej. Dzieci zapoznały się z życiem na wsi. Miały wiele radości głaszcząc i karmiąc zwierzęta. Zwłaszcza mała, dwudniowa kózka skradła dziecięce serduszka. Uczestniczyły w warsztatach plastycznych wykorzystując wełnę alpak do wypełnienia konturu. Bawiły się na placu zabaw, poznawały różne rodzaje jajek i nazwy pomieszczeń gospodarskich. Były uśmiechnięte i podekscytowane wróciły z wycieczki.

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


DZIEŃ DZIECKA U MOTYLKÓW

Z okazji Dnia Dziecka Motylki bawiły się na placu zabaw, a także w sali. Były tańce przy wesołej muzyce, a także konkurencje sportowe. Chętne dzieci układały klocki i grały w gry planszowe. Nie zabrakło śmiechu.

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


WYCIECZKA KLAS PIERWSZYCH DO BABALUDY

30.05.2018r. klasy pierwsze pojechały na wycieczkę do Wiejskiego Gospodarstwa Edukacyjnego BabaLuda w Parowej Falęckiej.
Dzieci miały okazję zapoznać się z życiem w gospodarstwie wiejskim. Uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych pt. „Kukiełki, szczodraki
i kujawskie bochenuski”. Podczas zajęć miały okazję obejrzeć zboża i sprzęt wykorzystywany niegdyś przy uprawie i obróbce ziarna. Dzieci młóciły cepem, przesiewały mąkę i formowały małe chlebki , które piekły się
w tradycyjnym piecu chlebowym.
Pierwszakom dopisała piękna pogoda, więc dużą część czasu spędziły na świeżym powietrzu. Dzieci karmiły zwierzęta i brały udział w grach
i zabawach ruchowych. Po dużym wysiłku bardzo smakowały im pieczone
w ognisku kiełbaski.
Dzieci wróciły do szkoły bardzo zadowolone i uśmiechnięte.

1
1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


KOPCIUSZEK INACZEJ W WYKONANIU KOŁA POLONISTYCZNEGO

24 maja 2014 roku klasy czwarte miały okazję zobaczyć przedstawienie pt. „Kopciuszek inaczej”.
Występ był przygotowany dla nich przez uczestników koła polonistycznego klasy VIA w składzie: Wiktoria Czarnecka, Julia Binkowska, Paulina Jasonek, Aleksandra Ławicka, Natalia Wawrzyniak, Karolina Wiśniewska, Hubert Boniecki, Jan Szwedowski.
Przedstawienie, które pokazywało historię Kopciuszka w zupełnie inny, humorystyczny sposób, bardzo się podobało i zostało nagrodzone gromkimi brawami.

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


MOTYLKI OBSERWUJĄ PRACĘ OGRODNIKA

23 maja Motylki udając się na alpakoterapię, dzięki sympatycznej pani Polakowskiej zapoznały się również z pracą ogrodnika. Zaobserwowały jak rosną młode warzywa, które później spożywamy oraz owoce i kwiaty. Zobaczyły jak ciepło jest pod folią i dlatego rośliny szybciej tam rosną. Dowiedziały się też ile potrzeba pracy ludzi oraz narzędzi, byśmy mogli otrzymać dorodne warzywa.

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


MOTYLKI I ALPAKOTERAPIA

23 maja Motylki udały się na alpakoterapię. Zapoznały się z najbardziej charakterystycznymi cechami tych zwierząt. Podczas zajęć miały możliwość karmienia i głaskania alpak. Przekonały się jakie są sympatyczne i przyjazne. Obserwowały jak lubią się kąpać i jak jedna z nich z najbardziej bujną grzywą czesze ją o zawieszoną w tym celu miotłę. Alpaki dostarczyły dzieciom wiele niesamowitych wrażeń. Dzieci były radosne i podekscytowane.

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


MOTYLKI OBSERWUJĄ ŻYCIE NAD STAWEM

Motylki udały się nad staw, by tym razem zaobserwować zmiany, jakie zachodzą w porze późnej wiosny. Słuchały rechotu żab, podziwiały łabędzie, kaczki łyski i krzyżówki, a także wiele pięknie kwitnących ziół i krzewów z siedzącymi na nich owadami. Zwracały uwagę na kolory i zapachy. Przekonały się, że przyroda jest cudowna i można ją poznawać wszystkimi zmysłami, a także że należy ją chronić. Tydzień później udając się na wycieczkę miały możliwość zaobserwowania małych kaczuszek, które z gniazda wyprowadziła mama . Dostrzegły jak w przyrodzie wszystko się zmienia.

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

17 maja 2018 r. w bibliotece szkolnej odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania, który miał wyłonić mistrza czytania klas czwartych.
Z okazji 100 – lecia odzyskania niepodległości przez Polskę hasłem przewodnim były polskie legendy.
W konkursie wzięło udział 15 uczniów, przedstawicieli klas, którzy zostali wybrani w ramach eliminacji klasowych.
Dziewczynki zdominowały konkurs. Zaprezentowały różnorodne legendy, między innymi fragmenty: Lecha, Czecha i Rusa, Złotej kaczki, Syreny, Warsa i Sawy, Bazyliszka, Piasta Kołodzieja, Gopła, O tym jak chleb zamienił się w kamień, Poznańskich koziołków, Nidzicy, Dzielnej kasztelanki.
MISTRZEM PIĘKNEGO CZYTANIA KLAS CZWARTYCH została
AGNIESZKA BIEŃKOWSKA – 4 d
II MIEJSCE – Pola Zawadzka – 4d
III MIEJSCE – Marta Górecka – 4 e
Wyróżnienia :
Zuzanna Skrzynecka 4a
Lena Leszczycka 4c
Zofia Myżyńska 4e
Laureatom gratulujemy, dziękujemy wszystkim za udział!
Piękne czytanie to też sztuka…

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


KONKURS CZYTELNICZY „ZNAM DZIECI Z BULLERBYN”

Któż z nas, dorosłych nie zna „Dzieci z Bullerbyn”? Ta książka towarzyszyła nam w dzieciństwie jak i obecnym pokoleniom. Do dziś to jedna z ulubionych lektur naszych czytelników. Książka Astrid Lindgren pt. „Dzieci z Bullerbyn” to pełna optymizmu lektura, która uczy jak żyć w zgodzie z naturą i na wesoło pokonywać przeciwności losu, a wszystkie opisywane przygody kończą się szczęśliwie.
Te cechy książki jak i też zainteresowanie uczniów spowodowały, że zorganizowano
dwuetapowy konkurs czytelniczy dla klas III pn. „Znam dzieci z Bullerbyn”.
Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowania twórczością Astrid Lindgren, sprawdzenie stopnia znajomości książki „Dzieci z Bullerbyn” oraz kształtowanie umiejętności przekazywania przez uczniów zapamiętanych wiadomości. W konkursie wzięły klasy trzecie – razem 17 osób. Ich zadaniem było rozwiązanie testu, krzyżówki oraz w przypadku dogrywki dodatkowych pytań otwartych. 25 kwietnia br. okazało się, że 9 uczniów
( 2 z klasy III a, 5 z klasy III b i 2 z klasy III c) przeszło do etapu II. Finał konkursu przeprowadzono 7 maja 2018r. Dzieci pisały test z otwartymi pytaniami i rozwiązywały krzyżówkę.
Po zakończonych konkursie organizator konkursu czyli nauczyciel bibliotekarz Elżbieta Komassa ogłosiła wyniki
a zwycięzców obdarowała książkami. Wszyscy, którzy dotarli do II etapu otrzymali dyplomy i drobne upominki.
Wyniki konkursu:
I miejsce – Kacper Kujaczyński, kl. III c
II miejsce – Paweł Mietlicki, kl. III b
III miejsce – Wiktoria Muntowska, kl. III a
Zwycięzcom gratulujemy!

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


OBCHODY ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

W poniedziałek, 30.04.2018 r. w naszej szkole obchodziliśmy 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia.
Przedstawienie dotyczące doniosłego dla Polaków wydarzenia przygotowali i zaprezentowali uczniowie klasy IV e. Uroczystość uświetnił chór szkolny wspaniałym wykonaniem pieśni patriotycznych.

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


MOTYLKI W RATUSZU STAROMIEJSKIM

18 kwietnia 2018r. dzieci z grupy „Motylki” wybrały się na wycieczkę do Ratusza Staromiejskiego. Na miejscu dowiedziały się, kim byli Krzyżacy, skąd pochodzili i gdzie mieszkali.

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


ŚWIATOWE DNI KSIĄŻKI

Dnia 25 kwietnia z okazji Światowego Dnia Książki, uczniowie z klasy I c i innych klas młodszych uczestniczyli w zabawach z ulubioną książką, w celu promocji czytelnictwa i książek. Przynieśli również „zdrowe śniadanie”, które spożywali wspólnie na kocykach.
Do akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom” dołączyli uczniowie klas starszych.

,,Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”…

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


DZIEŃ ZIEMI W PRZEDSZKOLU

W piątek 20 kwietnia przedszkolaki świętowały Dzień Ziemi. Z tej okazji odbył się specjalny pokaz mody ekologicznej, podczas którego zostały zaprezentowane stroje wykonane z gazet, pudełek, butelek plastykowych itp.
W tym dniu Motylki zaprezentowały przedstawienie w Stumilowym Lesie o konieczności sprzątania i segregowania odpadów.
Dzieci wysłuchały fraszek o tematyce ekologicznej, które zaprezentowała Pani Dyrektor i wychowawcy grup przedszkolnych. Na zakończenie dzieci zasadziły krzewy na terenie przedszkolnym.
Myślą przewodnią było hasło: „Każdy Dzień – To Dzień Ziemi”. Musimy o tym wszyscy pamiętać.
Miłym akcentem był poczęstunek w postaci marchewkowych babeczek.

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


ZIELNE ŚNIADANKO PRZEDSZKOLAKÓW

W piątek 20 kwietnia przedszkolaki jadły pyszne, bardzo zdrowe, bo pełne zielonego koloru śniadanko.
Była sałata, szczypiorek, papryka i ogórek. Zielony kolor na pierwszy posiłek dał przedszkolakom siłę,
by uczestniczyć w atrakcjach całego dnia z okazji Święta Ziemi.

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


1C W OGRODZIE ZOOBOTANICZNYM

Dnia 13.04 2018 r. dzieci z klasy I c wybrały się na wycieczkę do Ogrodu Zoobotanicznego.
Uczniowie poszukiwali znaków wiosny w ogrodzie i wśród zwierząt. Wycieczka była bardzo udana.
Zebrano dużo materiału i dowodów na to, iż wiosna zawitała do nas w pełni.

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


MOTYLKI NA ZAJĘCIACH „MIASTECZKO ŚMIECI”

13 kwietnia Motylki uczestniczyły na zajęciach dydaktycznych „Miasteczko Śmieci”,
prowadzonych przez panią Jolantę Makowską z Miejskiego Ośrodka Edukacji Ekologicznej ECOKID.
Dzieci dowiedziały się w jaki sposób segregować odpady, a także dlaczego musimy to robić. Wykonywały zadania na kartach pracy, segregowały odpady do odpowiednich pojemników, a także słuchały opowiadania „Miasteczko Śmieci”.

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


WIELKANOC

27 marca 2018r. odbył się Finał VI edycji konkursu plastycznego pod hasłem ,,Kolorowo i świątecznie”.
Wzięły w nim udział dzieci z oddziałów przedszkolnych i ich rodziny. Prace były kolorowe, pomysłowe i różnorodne, królowały stroiki wielkanocne. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody.
Organizatorami konkursu są nauczyciele oddziałów przeszklonych naszej szkoły.

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


Wszystkie hole i korytarze udekorowane są świątecznymi wytworami dziecięcej wyobraźni.
Autorami prac są uczniowie oddziałów przedszkolnych , klas 1-3 i 4 -7.
Atmosfera Świąt Wielkanocnych udziela się wszystkim.
,,Święta są po to, by być lepszym niż przed Wielkanocą”.

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


WIELKANOCNE BABECZKI W PRZEDSZKOLU

Przed Świętami Wielkanocnymi przedszkolaki obserwowały w jaki sposób powstają wielkanocne babeczki. Najpierw wyrabianie ciasta, nakładanie do foremek, ozdabianie lukrem, pieczenie i pyszna degustacja.

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


EASTER BUNNY:PLASTYCZNO-JĘZYKOWY KONKURS DLA KLAS 1-4

Jak co roku przed Wielkanocą odwiedziły nas króliczki wielkanocne w najróżniejszej odsłonie.
Ogłoszenie wyników konkursu wkrótce po świętach.

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


KULINARNE WARSZTAT 1C

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


WIELKANOCNE WARSZTATY MOTYLI

26 marca Motylki z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych wykonywały kartki świąteczne oraz ozdabiały kruche ciasteczka. Starały się kolorowymi lukrowanymi pisakami wykonać ładne wzory na ciasteczkach w kształcie baranków, zajączków, kurczaków, pisanek i kaczek. Czerpały z tego zadania wiele radości i wymieniały członków rodziny, których tymi smakołykami poczęstują.

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


Ic W OGRODZIE ZOOBOTANICZNYM

Dnia 23 marca dzieci z klasy I c były w Ogrodzie Zoobotanicznym na warsztatach wielkanocnych. Uczniowie ozdabiali jajka bibułą i cekinami oraz wykonywały koszyczki. Czuło się atmosferę nadchodzących świąt.

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


POWITANIE WIOSNY W PRZEDSZKOLU

21 marca wszystkie grupy przedszkolne witały wiosnę. Najpierw każda grupa zaprezentowała piosenkę o wiośnie, a następnie „Żabki” odtańczyły wiosenny taniec. Uczniowie ze starszych klas przeczytali wiersze o nowej porze roku swoim młodszym kolegom. Potem dzieci udały się na wiosenny spacer z Marzanną zgodnie z zasadą „Z ekologią żyjąc w zgodzie, nieś Marzannę nie top w wodzie”. Niosły kolorowe kwiaty i pompony, aby przegonić wreszcie zimę

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


WIOSNA, WIOSNA ACH TO TY…

,, Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty ”…
21 marca w SP 6 zapachniało i zajaśniało. Uczniowie przywitali wiosnę kolorowymi strojami i radosnymi nastrojami. Nauczyciele w tym dniu nie pytali na ocenę, zaproponowali wiosenne zabawy językowe, ortograficzne i quizy.
Uczniowie klas czwartych wykonali projekty pod tytułem,, Wiosna, wiosna, wiosna ach koty”…
,,Wiosna nie zna różnic wieku – każdy wydaje się młody i radosny. Troski idą na chwilę w zapomnienie, a serca pulsują przeczuciem nieśmiertelności”.


KANGUR MATEMATYCZNY

Jak co roku uczniowie naszej szkoły przystapili do konkursu:”Kangur matematyczny”.Uczniowie zmagali się z zadaniami matematycznym nz 3 poziomach: Maluch, Żaczek i Beniamin.

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


CZY ZNASZ SWOJE MIASTO?

Dnia 13 marca 2018r odbyła się XVI edycja międzyszkolnego konkursu dla klas III „Czy znasz swoje miasto?”

Tematem wiodącym był „Toruń – w stulecie niepodległości”. Zespoły wykazały się dużą wiedzą ogólną jak i historyczną. Wszystkim zespołom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

1

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


OBCHODY DNIA KOBIET

Panowie w naszej szkole przygotowali wszystkim kobietom dużym i małym miłą niespoziankę w pstaci wystepów słynnych artystów oraz słodkiego poczęstunku.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku występów.

1

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.


KULTURALNE WYCIECZKI KL.4D

Dnia 15. 02 2018r. klasa 4d w towarzystwie klas młodszych udała się do teatru Baj Pomorski na sztukę

,,Jaś i Małgosia”.

To już trzecia wycieczka kulturalna w tym roku szkonym. Przedtem dzieci wybrały się do CCK Jordanki

na spektakl muzyczny ,, Tajemnice Tomka Sawyera” . Teatr Horzycy zaprezentował zaś uczniom piękną sztukę

,,Dwanaście miesięcy”.

Czekamy na następne premiery, bo …
,, Dziecko jest zawsze dyrektorem teatru”…

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


ŻABKI W GALERII I OŚRODKU PLASTYCZNEJ TWÓRCZOŚCI DZIECKA

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


WIZYTA KLASY 1 B W MUZEUM TORUŃSKIEGO PIERNIKA

7 lutego 2018 r. klasa 1b wybrała się do Muzeum Toruńskiego Piernika. Podczas pobytu w muzeum uczniowie poznali historię toruńskiego specjału. Dowiedzieli się również, z czego powstaje piernik oraz które składniki decydują o niepowtarzalnym smaku tych przysmaków. Dzieciom zostały przybliżone najpopularniejsze piernikowe legendy. Zwieńczeniem spotkania był własnoręczny wyrób toruńskich przysmaków.

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.

1


MOTYLKI W MUZEUM PODRÓŻNIKÓW

7 lutego Motylki zwiedziły Muzeum Podróżników. Oglądały zdjęcia i eksponaty,
które przywoził z różnych wypraw Tony Halik. Zwiedzając muzeum przeniosły się na moment na różne kontynenty. Zobaczyły gorącą Afrykę, Północną i Południową Amerykę oraz Azję. Zachwyciły się kolorowymi indiańskimi pióropuszami, strojami z Peru oraz biżuterią.

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


WIZYTA KLASY 1 C DOMU ESKENÓW

Dnia 07.02.2018 r. dzieci z klasy I c były na wycieczce w Domu Eskenów. Poznały tam historię powstania miasta Torunia, rycerzy krzyżackich, ich szaty oraz jak żyło się w mieście w czasach średniowiecznych. Na zakończenie dzieci przebierały się w strój krzyżacki.

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.

1


WIZYTA KLASY 1 B W TEATRZE IM. WILIAMA HORZYCY

25 stycznia 2018 roku klasa 1b wybrała się do teatru W. Horzycy na spektakl
pt. „Dwanaście miesięcy”.
Barwne, strojne kostiumy, śnieg, piosenki i pouczająca historia bardzo się dzieciom podobały.

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


WIZYTA KLASY 1 C W TEATRZE IM. WILIAMA HORZYCY

Dnia 25.01. 2018 r. klasa I c była w tetrze Wilama Horzycy na spektaklu pt. „Dwanaście miesięcy”.

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


MOTYLKI I PRZYGODA NA ARCHIPELAGU

12 stycznia „Motylki” udały się na zajęcia do CSW pt. „Przygoda na Archipelagu”.
Dzieci dowiedziały się co oznacza słowo „archipelag” i z różnych skrawków tkanin budowały wyspy.
Potem wykonywały czapki pirackie, papugi oraz łowiły skarby. Rysowały, wycinały, naklejały i kolorowały.
Zajęcia bardzo im się podobały, były ciekawe i inspirujące.

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


WIZYTA KLASY 1 B W MUZEUM OKRĘGOWYM – „HERB I PIECZĘCIE TORUNIA”

11 stycznia 2018 r. klasa 1b wybrała się do Muzeum Okręgowego na zajęcia dla uczniów szkół podstawowych pt. „HERB I PIECZĘCIE TORUNIA”.
Podczas pobytu w muzeum uczniowie zdobyli wiadomości na temat herbów oraz ich znaczenia. Dzieci poznały również historię powstania herbu naszego miasta. Pani, prowadząca zajęcia, odpowiedziała uczniom na nurtujące ich pytanie: Kiedy pojawił się anioł?
Zwieńczniem zajęć była zabawa w poszukiwanie herbów, w zbiorach muzeum, oraz rysowanie herbu naszego miasta.

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


SZKOLNE KOLĘDOWANIE

,, Boże Narodzenie jest dlatego, żeby uczyć się miłości, żeby podawać sobie ręce,
żeby się uśmiechać do siebie, żeby sobie przebaczać” – uważał poeta Jan Twardowski.
,,Święta Bożego Narodzenia to święta w rodzinie – święta dobrych życzeń”.
Rodzinne kolędowanie to już tradycja w naszej szkole. W tym roku hasłem przewodnim było dzielenie się
– dobrym słowem i darami ze świątecznego stołu.
Wspólne rodzinne kolędowanie uczniów, ich rodziców, dziadków, nauczycieli i pracowników szkoły przybliżyło atmosferę świąt…

,, Pomódlmy się w Noc Betlejemską,
w Noc Szczęśliwego Rozwiązania,
by wszystko się nam rozplatało,
węzły, konflikty, powikłania.

Oby się wszystkie trudne sprawy
porozkręcały jak supełki,
własne ambicje i urazy
zaczęły śmieszyć jak kukiełki ”

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


MOTYLKI W CAFE BAJARKA

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia udaliśmy się do Cafe Bajarki na warsztaty wykonywania bombek. Specjalną techniką dequpage ozdabialiśmy kule z pleksi. Wyszły przepiękne bombki, które zabraliśmy w pięknym opakowaniu do domu. Mieliśmy też okazję pobawić się na sali zabaw. Było dużo twórczej pracy, ale też wiele radości i zabawy.

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


KLASOWA WIGILIA KL.IB

22 grudnia 2017 r. klasa 1 b zorganizowała klasową Wigilię. Dzieci dzieliły się opłatkiem i śpiewały kolędy. Bardzo cieszyły się ze świątecznego poczęstunku i z miłych podarunków, które znalazły się pod choinką. Po zakończeniu klasowej Wigilii uczestniczyły w szkolnych Jasełkach.

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


KL.Ic w MUZEUM PIERNIKA

Dnia 16.12.2017 r. klasa I c była na wycieczce w Muzeum Piernika. Dzieci poznały legendę nazwy najsłynniejszego toruńskiego piernika, czyli „katarzynki”, składniki do wyrobu pierników oraz z jakich krajów docierały w średniowieczu do Polski. Miały okazję wyrabiać ciasto i lepić w formach toruńskie pierniki.

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


WIZYTA KLASY Ib W PLANETARIUM

14 grudnia 2017 r. klasa 1b wybrała się do Planetarium. Dzieci oglądały seans
pt. „RENIFER KOMETA”. Uczniowie wzięli udział w opowieści o tym, jak Renifer Kometa dzięki znajomości konstelacji i tajemnic Kosmosu ratuje misję Świętego Mikołaja. Była to barwna i doprawiona niezwykłym humorem opowieść.

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


MOTYLKI W GALERII DZIECIĘCEJ

Podczas spaceru Motylki zawitały do Galerii Dziecięcej, aby zobaczyć wystawę prac plastycznych dzieci związaną z tematyką „Baśnie Andersena i nie tylko”. Przedszkolaki rozpoznawały i nazywały baśnie przedstawione na rysunkach. Podziwiały talent autorów wystawy i różne rodzaje technik użytych do wykonania prac.

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


MIKOŁAJKI W KL.I B

6 grudnia 2017r. dzieci z klasy 1 b ubrały się mikołajkowo
i oczekiwały wizyty upragnionego gościa.
Mikołaj nie zawiódł i przyniósł dzieciom prezenty.

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


WIZYTA KLASY 1C W CENTRUM SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ

Dnia 05.12 klasa I c była na wycieczce w Centrum Sztuki Współczesnej. Dzieci tworzyły zabawki i przytulanki własnymi rękoma. Rozwijały kreatywność i poznały nowe techniki. Wycieczka była bardzo udana.

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


MOTYLKI W MUZEUM DIECEZJALNYM

1 grudnia Motylki udały się do Muzeum Diecezjalnego w Toruniu na zajęcia dydaktyczne pod hasłem: „Proszę, przepraszam, dziękuję – słowa grzecznościowe dawniej i dziś. Dowiedzieliśmy się między innymi w jaki sposób dawniej dziękowano Bogu. Oglądaliśmy wota składane w kościołach. Dyskutowaliśmy jak trudno kogoś przeprosić. Później wykonaliśmy serce z papieru, które mogliśmy podarować rodzicom w podzięce za trud włożony w nasze wychowanie.

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


WIZYTA KLASY 1B W MUZEUM OKRĘGOWYM

30 listopada 2017 r. klasa 1b wybrała się do Muzeum Okręgowego na zajęcia muzealne dla uczniów szkół podstawowych pt. „Święta Katarzyna wróżby rozpoczyna”.
Zajęcia związane były z dniem św. Katarzyny i św. Andrzeja. Zajęcia były wspólną zabawą połączoną z opowieściami o piernikach i z wróżbami andrzejkowymi. Było bardzo wesoło, a wszystkie wróżby traktowaliśmy z przymrużeniem oka.

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W PRZEDSZKOLU

25 listopada 2017r. obchodziliśmy w SP6 Światowy Dzień Misia. Tego dnia w naszej szkole królował pluszowy miś. Przedszkolaki uczciły ten dzień, przynosząc ulubioną przytulankę. Wspólnie wykonały plakaty, które stały się tłem do „misiowych” zdjęć.
Do obchodów tego dnia dołączyły starsze klasy i dzieci ze świetlicy. Hole były udekorowane portretami misiów, na lekcjach czytano fragmenty utworów z motywem misia. Pluszowy miś jest bohaterem wielu bajek i książek. ,,Kubuś Puchatek” to ulubiony utwór literacki wielu dzieci i dorosłych.
„Kiedy chcesz mieć problemy z głowy, szybko zmień temat rozmowy”…

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


MOTYLKI W MUZEUM WOJSKOWYM

Z okazji Dnia Niepodległości Motylki odwiedziły Muzeum Wojskowe. Mogły sprawdzić jak w środku wyglądają samochody używane przez żołnierzy, a także ile różnych urządzeń potrzebnych jest w wojsku. Zauważyły także,
że sprzęt wojskowy to nie tylko czołgi, karabiny i armaty, ale specjalne lornetki, dalmierze, samochody w których znajdują się specjalne komputery i pulpity sterownicze.

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


WIZYTA KLASY 1 B W CENTRUM SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ

23 listopada 2017 r. klasa 1b wybrała się do Centrum Sztuki Współczesnej na warsztaty edukacyjne pt. „TYPO – Literki”.
Podczas warsztatów braliśmy pod artystyczną lupę litery alfabetu. Odbijaliśmy je za pomocą metod graficznych, nadawaliśmy im nowe kształty, projektowaliśmy, pisaliśmy różnymi narzędziami i drukowaliśmy. Do naszych działań używaliśmy nietypowych narzędzi rysunkowych, specjalnych patyków z balsy, pieczęci, szablonów oraz niezwykłych okularów 3D.
Było znakomicie. Już nie możemy się doczekać następnej wizyty w CSW.

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


WARSZTATY PSZCZELARSKIE MOTYLKÓW

W dniu 23 listopada 2017 r. dzieci z grupy ,,Motyle” brały udział w warsztatach pszczelarskich prowadzonych przez pana pszczelarza. Zajęcia te miały na celu zapoznanie dzieci z życiem pszczół i ich ogromną rolą jaką pełnią
w środowisku naturalnym. Podczas godzinnych warsztatów przedszkolaki poznały pracę pszczelarza, dowiedziały się jak wybiera się miód z ula i do czego służą takie tajemnicze sprzęty jak podkurzacz czy podkarmiaczka. Zaglądały do wnętrza tradycyjnego ula. Dowiedziały się jak wygląda podział ról i organizacja życia w pszczelej rodzinie. Poznały zasady bezpiecznego kontaktu z owadami oraz nauczyły się odróżniać pszczołę od osy ( zarówno pod względem wyglądu jak i zwyczajów).Na koniec zajęć wszystkie dzieci degustowały różne gatunki miodu.

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


ZDROWE ŚNIADANIE MOTYLKÓW

Z okazji Dnia Zdrowego Śniadania Motylki wykonywały sałatkę owocową. Najpierw dyskutowały na temat zdrowego odżywiania i konieczności spożywania owoców i warzyw. Potem, bo również zdrowym śniadaniu przedszkolnym przystąpiły do wykonania sałatki. Pamiętały o umyciu rąk, założyły fartuszki, a potem bardzo skupione przystąpiły do krojenia owoców. Na koniec spożywały pyszną i zdrową sałatkę.

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W KLASACH 4-7

99 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę uczniowie klas IV-VII uczcili biorąc udział w apelu
podczas którego obejrzeli przedstawienie przygotowane przez Koło Polonistyczne.
„Wojenko, wojenko” i „Jak to na wojence”- te dwie pieśni wykonał chór szkolny ubarwiając występ uczniów
z klasy VIA.

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W KLASACH 1- 3

Klasa 1a przed Świętem Niepodległości wybrała się ze zniczem pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego.

1
1

Klasy 1-3 uroczyście uczciły 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości Najpierw dzieci z klasy 1a zaprezentowały 11 postaci wielkich Polaków, przebierając się w stroje historyczne. Nie zabrakło królów i królowych, wodzów i żołnierzy, artystów, uczonych i świętych. Krótkie wierszyki- rymowanki pomagały odgadnąć, kim są ci wybitni Polacy.
Następnie uczniowie recytowali „Katechizm polskiego dziecka” Władysława Bełzy i odśpiewali hymn narodowy.

Potem odbył się koncert pieśni patriotycznych i wojskowych. Na końcu dzieci popisywały się swoją wiedzą o Ojczyżnie, biorąc udział w „Zgaduj- zgaduli”, rozwiązywały krzyżówkę, układały puzzle, kolorowały polskie godło i mapę Polski.
Prace plastyczne uczniów zostały wyeksponowane na holu.

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


WARSZTATY KULINARNE kl.3a

W ramach cyklu zajęć o zdrowym żywieniu klasa 3 a wykonowała surówki . Dzieci przygotowały kapustę kiszoną, marchewkę, jabłka, ogórki, pomidorki, sałatę, paprykę , przyprawy i inne pyszności.
Po przygotowaniu wybranej potrawy był czas na smakowanie. Zapachy naszych surówek roznosiły się po całym piętrze szkoły.

1
1
1
1
1
1
1
1


WIZYTA KLASY 1 B W CENTRUM SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ

26 października 2017 r. klasa 1b wybrała się do Centrum Sztuki Współczesnej na warsztaty edukacyjne pt. „Barwiarnia”.
Podczas zajęć poznaliśmy tajemnice Żółtego, Czerwonego i Niebieskiego. Oglądaliśmy tańczące farby w „wirówce kolorów”. Doskonale bawiliśmy się podczas gry „Ciepło – zimno”. Projektowaliśmy pogodne parasole na niepogodę. Po takich zajęciach wszystko już wiemy o kolorach.

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


WYCIECZKA 3 A DO MUZEUM ETNOGRAFICZNEGO

Dnia 26 X 17r. klasa 3 a odbyła wycieczkę do Muzeum Etnograficznego na zajęcia pt. ,,O lnie, płótnie i koszuli”.
Dzieci poznały poszczególne etapy hodowli lnu i sposoby jego przetwarzania, zarówno teoretycznie oglądając na filmie,
jak i praktycznie, wykonując poszczególne czynności od łodygi do tkaniny.

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


WYCIECZKA 2a DO STRAŻY POŻARNEJ

19 października klasa IIa odwiedziła Straż Pożarną. Uczniowie poznali trudną pracę strażaka, utrwalili wiedzę na temat zachowań w czasie niebezpieczeństwa wybuchu pożaru. Powtórzyli znaki ewakuacyjne oraz telefony alarmowe. W remizie zobaczyli wozy strażackie i ich wyposażenie. Dodatkową atrakcją było założenie stroju małego strażaka oraz pobyt w kabinie samochodu pożarniczego.

1
1
1
1


UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH NA CZYTELNIKÓW SZKOLNEJ BIBLIOTEKI

Jak co roku w naszej szkolnej bibliotece odbywa się uroczystość pasowania na czytelnika uczniów klas pierwszych.
W drugiej połowie października po uroczystym ślubowaniu klas I na uczniów nadszedł czas na rozpoczęcie samodzielnej przygody z książką. Przyszli czytelnicy zapoznali się z zasadami funkcjonowania biblioteki.
W rozmowie z nauczycielem bibliotekarzem przypomnieli sobie najważniejsze wiadomości o książce, bibliotece, księgarni i dlaczego warto czytać. Wykazali się także bardzo dobrą znajomością szacunku do wypożyczonych książek. Uwieńczeniem spotkania było uroczyste złożenie przysięgi. Po otrzymaniu pamiątkowych dyplomów, zakładek do książek mali czytelnicy udali się na poszukiwanie książek, które po raz pierwszy samodzielnie wypożyczyli do domu.
Od tej pory będą w I semestrze przychodzić z całą klasą razem z wychowawcą i wypożyczać książki raz w tygodniu w określony dzień tygodnia. Jest to celowe działanie, by młodzi czytelnicy wyrobili sobie nawyk systematycznego wypożyczania książek i samodzielnego czytania. Natomiast już w drugim semestrze będą przychodzić sami.
Nad przebiegiem całej uroczystości, którą można oglądać na zdjęciach czuwała Elżbieta Komassa
nauczyciel bibliotekarz.

1


PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Działo się w szkolnej bibliotece!

W tym roku program obchodów był różnorodny. Przygotowano dla czytelników wystawę nowych książek
(ponad 100 tytułów). Przez cały miesiąc uczniowie mieli możliwość wypożyczania książek, na które czekali.
Także dla nauczycieli przygotowano ofertę literatury psychologicznej i metodycznej. Zaprezentowano na holach szkoły wystawy tematyczne: Autorzy naszych lektur oraz Zakazane książki – wczoraj i dziś.
Każdy mógł wziąć udział w czytelniczym quizie i sprawdzić swoja wiedzę z literatury pięknej.
Zorganizowano także pokonkursową wystawę najpiękniejszych dzienniczków lektur uczniów klas II i III.
Wszyscy mieli okazję zapoznać się z samodzielnymi pracami swoich młodszych kolegów i koleżanek.
Być może to ich zachęci do prowadzenia takiego dzienniczka, który po latach będzie miłą pamiątką.
Dla oddziałów przedszkolnych i klas II przygotowano prezentację multimedialną o Kubusiu Puchatku i przypomniano historię powstania fenomenu jakim jest Kubuś Puchatek.

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.

Zainicjowano akcję pt. „Podaruj drugie życie książce, której już nie potrzebujesz i przynieś ją do biblioteki”.
W ten sposób zbiory biblioteki wzbogaciły się o kolejne pozycje. Książki przynosili rodzice, nauczyciele i nasi uczniowie. Wszystkim darczyńcom biblioteka serdecznie dziękuje.
Zwieńczeniem obchodów październikowych był I Festiwal Bohaterów Literackich zorganizowany przez Elżbietę Komassę i Beatę Szczepankiewicz. Odbył się on 25.10.2017 roku w środę. Tego dnia przez szkołę podczas przerw przemaszerował kolorowy pochód bajkowych postaci. Udział w nim wzięli uczniowie i nauczyciele.
Wszyscy świetnie się bawili i być może w przyszłym roku Festiwal na stałe zagości w kalendarzu uroczystości szkolnych.
Jak co roku odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników szkolnej biblioteki.

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


WYCIECZKA DO PARKU MIEJSKIEGO

Dnia 20.10 klasa I c wybrała się na wycieczkę do Parku Miejskiego. Dzieci obserwowały zamiany zachodzące
w przyrodzie jesienią, zwracały uwagę na jesienny koloryt i piękno przyrody oraz zbierały materiał przyrodniczy. Podczas wycieczki bawiły się w zabawy terenowe oraz na placu zabaw. Wycieczka była bardzo udana, dzieci wróciły zadowolone.
Jak widać, jesień wcale nie musi być smutna…

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


MOTYLKI W BIBLIOTECE OSIEDLOWEJ

16 października 2017. grupa Motylki udała się do Biblioteki Osiedlowej , przy ul. Kościuszki, w ramach akcji ,, Październik – Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek”. Dzieci zwiedziły budynek biblioteki , po czym udały się na zajęcia dydaktyczne.
Pani bibliotekarka przeczytała przedszkolakom wiersz o jesieni. Po interpretacji utworu wykonano zadania związane z tekstem.
Na koniec obejrzano zgromadzone tam dary jesieni i odgadywano zagadki związane z aktualną porą roku.
Dzieci poznały kolejne ważne miejsce na kulturalnej mapie Torunia.

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


ŚLUBOWANIE PRZEDSZKOLAKÓW I PASOWANIE NA UCZNIA

13 października 2017 r. przedszkolaki i uczniowie klas pierwszych mieli święto ślubowania i pasowania na ucznia SP6.
Uroczystość odbyła się w sali gimnastycznej w obecności rodziców, dziadków, nauczycieli, pracowników szkoły
i innych przybyłych gości.
Przedszkolaki rockandrollowo wkroczyły w szeregi społeczności szkolnej, polemizując z hasłem dekoracji ,
że …,,Wszystko co piękne, dojrzewa powoli”. Nie mniej żywiołowo przebiegło ślubowanie pierwszoklasistów.
Dzieci z dumą wypowiedziały słowa przysięgi i zostały oficjalnie pasowane na uczniów SP6 przez Panie Dyrektor. Otrzymały pamiątkowy medal potwierdzający statut ucznia. Wystąpiły w kolorowym i radosnym korowodzie
z chustami.

Uwieńczeniem części artystycznej było wystąpienie Pani Dyrektor i przedstawicieli Rady Rodziców
oraz wręczenie na ręce Wychowawczyń klas pierwszych prezentów. Złożono również nauczycielom życzenia z okazji jutrzejszego Dnia Edukacji Narodowej. Pożegnano wyjątkowego pracownika – Panią sekretarz szkoły,
Mirosławę Wiśniewską i podziękowano Jej za pasję i uśmiech.
Pamiętajcie, przyszli absolwenci SP6, że człowiek rozwija się całe życie. Tam gdzie jest pasja, jest i uśmiech…
,,Musicie od siebie wymagać, nawet wtedy, gdyby inni od Was nie wymagali”.

1
1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


ŚWIĘTO JABŁKA W PRZEDSZKOLU

11 października przedszkolaki obchodziły Święto Jabłka . Z tej okazji Żabki, Biedronki i Motylki były ubrane na czerwono, zielono, żółto. Wstępem do zabawy było wypicie soku jabłkowego oraz odbicie jabłkowego stempelka. Podczas zabawy dzieci słuchały piosenki „Jabłko” w wykonaniu Motylków, zbierały jabłka, a także omawiały cechy charakterystyczne dla tego owocu oraz potrawy, które z niego sporządzamy. Na zakończenie zakończenie dzieci otrzymały jabłkowe medale z napisem „Jabłka jemy – zdrowi będziemy”.

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


ŚWIĘTO DRZEWA

Już po raz trzynasty 10 października obchodziliśmy w naszej szkole Święto Drzewa.
Uczniowie klasy VIA przygotowali wesoły występ, podczas którego wierszem i piosenką przekonywali nas, jak ważna jest ochrona drzew dla naszej planety.
Święto wsparła też akcja wykonywania zielników oraz konkurs ,,Śmieciosztuka”.

1
1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


RAJD „JESTEM WOLNY, KOCHAM SIEBIE, NIE CHCĘ SIĘ NISZCZYĆ”

7 października 2017 r. Samorząd Szkolny brał udział w XX Rajdzie „Jestem wolny, kocham siebie, nie chcę się niszczyć…”. Rajd odbywał się w ramach akcji
” Październik 2017 – ” Miesiąc wolny od uzależnień”.
Jak co roku, nasza szkoła wsparła Schronisko dla bezdomnych zwierząt, ofiarując karmę, koce i miseczki potrzebującym zwierzakom.

1

1
1


MOTYLKI W CENTRUM SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ

Dnia 5 października 2017 r. dzieci z grupy przedszkolnej „ Motylki” uczestniczyły w warsztatach pt.,, Zmyślne zmysły”. CSW jest kolejnym miejscem kulturalnych wycieczek naszych ,,Maluchów’’.
Podczas swobodnej zabawy różnymi technikami artystycznymi dzieci poznawały zmysły: wzroku, słuchu, węchu
i smaku. Mali artyści wykonali prace rysunkowe oraz eksperymenty z różnych narzędziami, takimi jak lupy, szablony, okulary 3D. Te ostatnie mogli zabrać do przedszkola.
Wszyscy opuścili Centrum Sztuki Współczesnej w świetnych humorach, bogatsi o nowe doświadczenia i zadowoleni ze skromnych prezentów.

Nauka i zabawa okazały się kluczem do sukcesu…
Czekamy na kolejne wyzwania ,,Motylków” !


1
1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


3A W MUZEUM ETNOGRAFICZNYM- UPIECZ SIĘ NAM CHLEBIE

Dnia 12 wrzesnia klasa 3 a wybrała sie do skansenu Muzeum Etnograficznego na zajęcia pt. „Upiecz się nam chlebie”. Dzieci poznały kolejne etapy powstawania chleba, zboża z jakich go pieczemy. Praktycznie brały udział w pracach rolniczych : siały, kosiły, młóciły cepem , mełły na żarnach, „upiekły” w piecu chlebowym.
Zajęcia utrwaliły wiadomości o zbożach, ale też pokazały zupełnie nowe zajęcia ludzi na dawnej wsi.

1
1


1
1
1
1
1
1


2a W CENTRUM SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ

We wrześniu uczniowie z klasy IIa udali się do Centrum Sztuki Współczesnej. Powtórzyli wiadomości dotyczące kolorów podstawowych i pochodnych, wykonywali wiele prac plastycznych, zdobili parasolki. Wszyscy bawili się doskonale.

1

1
1
1
1


SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
WARSZTATY KULINARNE KLAS 1-3

Klasy 1-3 od początku roku szkolnego przystąpiły do zajęć promujących zdrowy styl życia. Jak co roku uczniowie
pod kierunkiem wychowawców wykonywali zdrowe i smaczne sałatki owocowe i warzywne.
Dzieci samodzielne obierały, kroiły, mieszały i doprawiały sałatki . Na koniec ze smakiem je konsumowały.
Kolorowe miski kusiły zapachem i smakiem, a świadomość, że są zdrowe zwiększała apetyt.
Kulinarne zdolności uczniów docenili też nauczyciele .
Owoce i warzywa – z nimi w walce o zdrowie się wygrywa !


1
1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


MOTYLKI W MUZEUM ETNOGRAFICZNYM

Dnia 27 września 2017r. grupa przedszkolna Motylki udała się do Muzeum Etnograficznego.
Dzieci zaznajomiły się z życiem ludzi na wsi sprzed 100 -150 laty. Miały okazję zwiedzić młyn, straż pożarną ,
warsztat kowala , a także wygląd starych chat.

Szlak toruńskich muzeów stoi otworem przed najmłodszymi dziećmi z SP6 …

1
1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


INAUGURACJA TORUŃSKIEJ OLIMPIADY SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI

    Dnia 22 września odbyła się Inauguracja Toruńskiej Olimpiady Szkół i Przedszkoli .
Oprawa imprezy była bardzo uroczysta. Część sportową poprzedziło przemówienie Pani Dyrektor Wydziału Sportu. Uczestnicy odśpiewali hymn państwowy, a następnie rozpoczęły się zmagania sportowe .
Uczniowie naszej szkoły wystąpili w zawodach z cyklu ,,Czwartki LA”, wielokrotnie plasując się na podium.

Oto wyniki:

Dzieci z rocznika 2007 i młodsi
1.miejsce Wiktor Kwiatkowski w skoku w dal
1.miejsce Mikołaj Szczepkowski w biegu na 60 metrów
1. miejsce Kornelia Nowak w biegu na 300 metrów
2. miejsce Tymon Kamiński w biegu na 60 metrów
2. miejsce Julia Jastrzębska w biegu na 300 metrów

Dzieci z rocznika 2005
2. miejsce Bartosz Wiwatowski

Gratulacje dla wszystkich uczestników, a szczególnie dla debiutantów z klas czwartych!!!

,,Każdy dzień to wyścig, który się rozpoczął”.
Medalowy sezon otwarty…

1
1


WYCIECZKA INTEGRACYJNA KLAS SIÓMYCH DO FORTU IV

    Dnia 21 września 2017 r. w godz. 8.00 – 14.00 zorganizowano dla klas siódmych wyjście integracyjne do Fortu IV.
W ramach wycieczki odbył się warsztat piernika w Fortecznej Piekarni. Zajęcia były zróżnicowane. Uczniowie zapoznali się z historią pierników, obejrzeli prezentację multimedialną. Po części teoretycznej nastąpiła praktyczna, w której mogli wykazać się kulinarnymi talentami. Własnoręcznie wypiekali pierniki figuralne, uczestniczyli w konkursie odgadywania przypraw i degustowali pierniki.
Zwiedzanie Fortu z umundurowanym przewodnikiem odbyło się w blasku pochodni.
Gry i zabawy integracyjne ( strzelanie z łuku, turniej bule i DART, rzut podkową, przeciąganie liny,
zabawa w ,,podaj dalej”) zainspirowały do zdrowej rywalizacji.
Ognisko z pieczeniem kiełbasek zakończyło dzień pełen emocji.

Ogniska łączą ludzi…

1
1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


INAUGURCJA ROKU SZKOLNEGO 2017-2018

   W poniedziałek, 4 września miała miejsce uroczysta inauguracja roku szkolnego 2017/2018.
Ze względu na aurę odbyła się w sali gimnastycznej.
Uwagę wszystkich zgromadzonych zwróciła radosna dekoracja
pod hasłem „Niech żyje szkoła”
a uśmiechy na twarzach uczniów zapowiadały entuzjazm i podekscytowanie z powodu powrotu do szkoły i przyjaciół.
Pani dyrektor powitała wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców, dziadków i gości.
Szczególne serdecznie zwróciła się do pierwszoklasistów, którzy wstępują w szeregi uczniów „Szóstki”.
Równie ciepło powitała siódmoklasistów, którym życzyła sukcesów w nauce i wszechstronnego rozwoju.
Zgodnie z tradycją naszej szkoły uczniowie klas starszych opiekują się młodszymi na terenie całego obiektu.
Nie tak dawno temu… oni potrzebowali ukierunkowania. Czas być przewodnikiem młodszych.

Pani dyrektor przedstawiła nowo zatrudnionych nauczycieli , pracowników szkoły i wychowawców klas czwartych.
Część artystyczna przygotowana pod kierunkiem Pani Beaty Szczepankiewicz z udziałem dzieci z koła cyrkowego
jak zawsze wzbudziła dawkę pozytywnej energii. Po chwilach relaksu uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych.

Niech ta radość i zapał towarzyszą wszystkim przez cały rok szkolny…
zgodnie ze słowami ks. Jana Twardowskiego: ” Dla dziecka świat jest piękny”.

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


POŻEGNANIE PRACOWNIKÓW ODCHODZĄCYCH NA EMERYTURĘ


1

31 sierpnia 2017 r. odbyła się uroczystość
z okazji pożegnania odchodzących na emeryturę:
Pani Mirosławy Wiśniewskiej- sekretarza szkoły,
Pani Grażyny Nadachewicz-nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej
i Pani Teresy Lis-pracownika obsługi.
Zgromadzili się wspólnie: dyrekcja, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście.
Pani dyrektor Anna Karaś podziękowała każdej Pani z osobna za olbrzymie serce,
wieloletnią pracę, troskę o sprawy naszej „Szóstki”. W oczach wielu kolegów z pracy pojawiły się łzy wzruszenia.
Tych nie były w stanie powstrzymać także główne bohaterki uroczystości.
Wśród wielu życzeń były też takie, aby w końcu Nasze Panie
oddały się w pełni innym, odłożonym wcześniej na bok projektom.
Pani dyrektor zapewniła,
że nasza szkoła zawsze z wielką radością powita każdą Ich wizytę.
Pani Teresa, Mirka i Grażyna dziękowały wszystkim za współpracę i podkreśliły,
że nigdy nie zapomną chwil spędzonych w „Szóstce”.
Dziękujemy Kochane Koleżanki ! Będzie nam Was brakowało!

ROK SZKOLNY 2016/2017


UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


SPOTKANIE AUTORSKIE Z DARIUSZEM REKOCZEM

Dnia 7 czerwca 2017 r. w ramach 23. Toruńskiego Festiwalu Książki
w Książnicy Kopernikańskiej przy ul.Kościuszki odbyło się spotkanie autorskie
z Dariuszem Rekoszem – autorem książek detektywistycznych dla dzieci i młodzieży.
Pisarz przedstawił prezentację multimedialną oraz poprowadził warsztaty z szyfrowania
i rozszyfrowywania wyrazów. Dla każdego uczestnika zajęć była to świetna okazja do sprawdzenia się w roli detektywa.
Na spotkaniu z pisarzem byli obecni także reprezentanci naszej szkoły.

1

1
1
1
1


KLASY 6 NA BARBARCE

Korzystając z pięknej pogody klasy 6 wybrały się na Barbarkę,
by jeszcze bardziej się integrować na łonie natury przy pieczeniu kiełbasek…


1
1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


KLASY 6 NA WYCIECZCE W POZNANIU

31 maja 2017 r. klasy szóste wybrały się na wycieczkę do Poznania.
Odwiedziły Bramę Poznania na Ostrowie Tumskim, gdzie wzięłyudział w warsztatach „Historia niezykłego pomnika.”
Następnie udały się do Rezerwatu Archeologicznego na zajęcia pod hasłem: „Archeoskarby”.
Obie klasy zwiedziły również poznańskie Stare Miasto.


1

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


KLASA 3E W MUZEUM ETNOGRAFICZNYM

Dnia 5 maja klasa3 c była w Muzeum Etnograficznym na zajęciach „W dawnej szkole” .
Poznaliśmy sposoby uczenia, wygląd „szkoły”, kary i nagrody , które stosowano.
Pisaliśmy rysikiem na drewnianych tabliczkach oraz stalówką i tuszem .

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


AKADEMIA Z OKAZJI OBCHODÓW ROCZNICY UCHWALENIA KONSYTUCJI 3 MAJA

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


SPOTKANIE Z AUTOREM

W poniedziałek 24 kwietnia 2017 roku miało miejsce ciekawe wydarzenie.
Bibliotekę szkolną odwiedził pan Mieczysław Wilczewski- autor książki „Mój Toruń- wspomnienia chłopaka z Mokrego”,
a także absolwent naszej szkoły. Przedstawia w niej swój dom rodzinny z podwórkiem, szkołę, snuje opowieść o najbliższych i dalszych okolicach,
o zwyczajach i pełnym niewygód codziennym życiu na przedmieściu, atrakcyjnych wtedy miejscach i swoich pasjach.
Uczniowie naszej szkoły mieli okazję zapytać pana Mieczysława o szczegóły jego pracy, posłuchać ciekawostek z życia dzielnicy i ich szkoły.
Na spotkaniu była obecna również siostra autora i jego szkolni koledzy.

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


WIELKI TURNIEJ MITOLOGICZNY KLAS V

10 kwietnia odbył się w naszej szkole coroczny Turniej Mitologiczny Klas Piątych.
Uczestnicy:

Klasa VA
Wiktoria Czarnecka
Natalia Jażdżewska
Natalia Wawrzyniak
Karolina Wiśniewska

Klasa VB
Zofia Jaranowska
Maria Kosińska
Magdalena Werner
Cezary Wierzbowski
Uczestnicy konkursu wykazali się niezwykłą wiedzą i wspaniałym przygotowaniem. Po bardzo wyrównanej walce ostatecznie zwyciężyła drużyna klasy VA.
Gratulujemy!


1
1

1
1

1


MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O TORUNIU DLA KLAS III „CZY ZNASZ SWOJE MIASTO”

Dnia 7 marca 2017r. odbył się po raz XV Międzyszkolny Konkurs „Czy znasz swoje miasto?”
Temat wiodący to „Płynie Wisła, płynie, Toruń nie zaginie”.
Do konkursu przystąpiło 8 zespołów trzyosobowych z klas trzecich.
Wszyscy wykazali się ogromną wiedzą ze znajomości zabytków, legend, nowinek o naszym mieście Toruniu.
Zwycięzcami zostali uczniowie ze Szkoły Podstawowej
nr 6 . Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie:
MONIKA SZEWDCZAK, SEBASTIAN KANIA I MIKOŁAJ SZCZEPKOWSKI
wszyscy z klasy 3e.
Zwycięzcy otrzymali „Katarzynkę” oraz dyplom.
Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz upominki.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy ,
a nauczycielom dziękujemy za przygotowanie uczniów do konkursu.

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia reszty zdjęć.


Konkurs czytelniczy „Należę do Biura Detektywistycznego Lassego i Mai”

„Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” rozgrywa się w małym szwedzkim miasteczku Valleby.
Głównymi bohaterami są Lasse i Maja, którzy chodzą do tej samej klasy i wspólnie prowadzą małe biuro detektywistyczne. Każda część,
która oprócz nazwy serii posiada tytuł pn. „Tajemnice…..” opowiada o innej sytuacji,
innym dochodzeniu. Dziecko czytając czy słuchając uczy się kojarzenia faktów,
stara się tak wykorzystać wszelkie wskazówki żeby dojść do rozwiązania sprawy razem z małymi Detektywami.
Dodatkowy walor to prosty i zrozumiały język, ilustracje i dobry druk.
W naszej szkole ta seria cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród młodszych jak i starszych.
Dla tych, którzy jeszcze nie zdążyli zapoznać się z tą wspaniałą literaturą przygotowano wystawę:
Lasse i Maja i tajemnice Valleby, która ma zachęcić do ich przeczytania a dla fanów młodych detektywów konkurs czytelniczy.
Biblioteka szkolna zorganizowała dwuetapowy konkurs czytelniczy dla klas III i IV.
I etap odbył się 20 stycznia i do następnego dotarło 11 osób.
Finał konkursu przeprowadzono 28 lutego i jury w składzie: Izabela Dąbrowska, Arleta Goryszewska i Agnieszka Jeżewska
wyłoniło zwycięzców konkursu, którzy otrzymali nagrody książkowe. Wśród nich najnowsze tytuły z „Biura Detetktywistycznego Lassego i Mai”.

WYNIKI
KONKURSU CZYTELNICZEGO
DLA KLAS III-IV
„NALEŻĘ DO KLUBU DETEKTYWISTYCZNEGO LASSEGO i MAI”
I miejsce

Zofia Czekańska, kl. IV a

II miejsce

Agnieszka Bieńkowska, kl. III d

III miejsce

Igor Zajączkowski, kl. IV a

Wyróżnienia:
1. Mikołaj Szczepkowski, kl. III e
2. Dawid Szczepkowski, kl. III e
3. Zofia Piróg, kl. III c
4. Krużyńska Oliwia, kl. III e
5. Aleksandra Romanowska, kl. III c
6. Zuzanna Skrzynecka, kl. III a
7. Oliwia Kostecka, kl. III a

Zwycięzcom gratulujemy!

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia reszty zdjęć.


APEL KU CZCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH PRZYGOTOWANY PRZEZ KL.3D -01.03.2017r.

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć .

Zapraszamy do wysłuchania fragmentów piosenek .

Dziewczyna z granatem.

Myśmy rebelianci.

Inka.

Dziewczyna z granatem -próba.

Myśmy rebelianci-próba.

Inka-próba.

1
1


BAL KARNAWAŁOWY KLAS 1-3 I ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH-27.01.2017r.

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY-13.01.2017r.

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE-22.12.2016r.

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


KLASOWA WIGILIA KLASY 3E

Dzieci z klasy 3 e uroczyście i w miłym ciepłym, nastroju obchodziły szkolne Święta Bożego Narodzenia.

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia reszty zdjęć.


ODSŁONIĘCIE TABLICY POŚWIĘCONEJ HELENIE GROSSÓWNIE-10.12.2016r.

W sobotę 10 grudnia 2016 roku miała w naszej szkole miejsce wspaniała uroczystość. Nastąpiło odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej
jednej z najwspanialszych aktorek kina międzywojennego pani Helenie Grossównie, która była absolwentką naszej szkoły.
Z tej okazji mieliśmy zaszczyt gościć w progach naszej szkoły znakomitych gości: wnuków aktorki- panów Mikołaja i Lecha Cieślińskich,
Prezydenta Miasta Michała Zaleskiego, Przewodniczącego Rady Miasta Marcina Czyżniewskiego, Dyrektora Teatru im. W. Horzycy Andrzeja Churskiego,
Dyrektora Wydziału Kultury Urzędu Miasta Zbigniewa Derkowskiego, Dyrektora Promocji Miasta Ewę Banaszczuk- Kisiel,
pana Adama Wyzysku z Filmoteki Narodowej, pana Szymona Spandowskiego z redakcji „Nowości” i wielu innych.
Na uroczystości byli również obecni nauczyciele, uczniowie oraz rodzice naszych wychowanków.
Po części oficjalnej nasi goście mieli okazję obejrzeć występ przygotowany przez uczniów naszej szkoły.
Pochwalili się oni wiedzą na temat ciekawego życia naszej sławnej absolwentki, zatańczyli oraz zaśpiewali piosenkę „Panie Janie”.
W szkolnej bibliotece goście mogli obejrzeć bardzo ciekawą wystawę starych kronik naszej 110- letniej szkoły
i obejrzeć prezentację multimedialną poświęconą pani Helenie Grossównie.


1


1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia reszty zdjęć.


DZIECI Z KLASY 3E W DOMU MIKOŁAJA KOPERNIKA
– udział w warsztatach – „Jak zły szeląg” – 08.12.16 r.
Młodzi słuchacze zostali wprowadzeni w podstawowe arkana wiedzy ekonomicznej.
Motywem przewodnim zajęć była postać Mikołaja Kopernika oraz jego ekonomiczne zainteresowania.
Dzieci dowiedziały się, że sławny torunianin zasłynął nie tylko na polu astronomii.
Co więcej zostały zapoznane z zagadnieniami dotyczącymi monet, banknotów i kart płatniczych. Wyjaśniono im, co oznaczają skomplikowane pojęcia: pieniądz w bilonie, kruszec, bicie pieniądza, mennica. Ponadto dzieci mogły przy wykorzystaniu wagi szalkowej, a także kopii dawnych i współczesnych monet, same wykonać doświadczenia z zakresu wartości pieniądza, szacunku wartości pieniądza, operowania pieniądzem, kupowania, wydawania reszty itp. W ramach zajęć zostały również wyjaśnione terminy: budżet, kredyt, spłata kredytu, koszt pożyczki.
W drugiej części spotkania dzieci zwiedziły wystawę stałą w Domu Mikołaja Kopernika.
Na koniec uroczyście rozdano nam książeczki pt. „Jak zły szeląg. Przygoda z pieniądzem młodego Mikołaja Kopernika.” Było wspaniale.

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia reszty zdjęć.


DZIECI Z KLSY 3E W MUZEUM OKRĘGOWYM W TORUNIU
– Ratusz –
udział w zajęciach muzealnych –
„Święta Katarzyna wróżby rozpoczyna” – 24.11.16 r.

Dzieci wzięły udział w zajęciach związanych z dniem św. Katarzyny i św. Andrzeja. Była to wspaniała zabawa połączona z degustacją toruńskich katarzynek, opowieściami o piernikach i wróżbami listopadowymi. Było bardzo dużo śmiechu,
gdyż dzieci mogły dowiedzieć się kto będzie ich mężem lub żoną. Dowiedzieliśmy się również wiele ciekawych rzeczy o naszym przyszłym życiu.

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia reszty zdjęć.


ZNAM KUBUSIA PUCHATKA-KONKURS CZYTELNICZY DLA KLAS II i III

25 listopada 2016 to Światowy Dzień Misia i z tej okazji biblioteka szkolna zorganizowała wystawę na temat motywu misia w literaturze. Do akcji przyłączyła się świetlica szkolna wystawiając prace plastyczne, których bohaterem był miś.
Dodatkowo biblioteka zorganizowała konkurs czytelniczy pn. „Znam Kubusia Puchatka”, w którym wzięło udział 38 uczniów z klas II i III. Dzieci świetnie znają Kubusia Puchatka a to z prostej przyczyny: lektura „Kubuś Puchatek” to ich ukochana książka. Uroczystość wręczenia nagród dla zwycięzców nastąpiła dnia 7 grudnia 2016 roku.

WYNIKI KONKURSU CZYTELNICZEGO
DLA KLAS II – III
„ZNAM KUBUSIA PUCHATKA”

I MIEJSCE

Szymon Kozieł – kl. II c i Zofia Piróg – kl. III c

II MIEJSCE

Wiktor Gibki, Pola Mierzwicka i Marta Wiśniewska – kl. II c
oraz Marta Górecka – kl. III e

III MIEJSCE

Bartosz Oczko i Martyna Tarasińska – kl. II c
oraz Dawid Szczepkowski i Mikołaj Szczepkowski – kl. III e

1
1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia reszty zdjęć.


SPOTKANIE Z PSZCZELARZEM W KL.2B I 2C

30 listopada uczniowie klas 2c i 2b gościli pszczelarza Pana Andrzeja Karczewskiego.
Zaproszony gość przyjechał do nas w towarzystwie swoich pszczół, które przetransportował w specjalnym ulu.
W bardzo serdecznej atmosferze dzieci dowiedziały się o życiu pszczół oraz ich znaczeniu dla przyrody.
Pan Karczewski opowiedział wiele ciekawostek o swojej pracy.
Dzieci uzyskały wiele cennych informacji o tym jak powstaje miód i jakie są jego rodzaje.
Dowiedziały się też
o walorach zdrowotnych miodu.
Miały możliwość założyć kapelusz ochronny pszczelarza oraz obejrzeć przybory, których używa w swojej codziennej pracy:
dymkę zwaną podkurzaczem, ramkę, dłuto i odsklepiacz. Spotkanie zakończyło się degustacją miodu, który dzieci bardzo chętnie zjadły.
Dostały też kolorowankę do pomalowania.

Serdecznie dziękujemy za opowieść o życiu pszczół i o tym jak są pożyteczne.

1
1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia reszty zdjęć.


PAŹDZIERNIK MIĘDZYNARODOWYM DNIEM BIBLIOTEK SZKOLNYCH

W naszej bibliotece działo się:
w czytelni zaprezentowano uczniom nowości wydawnicze, które cieszyły się olbrzymim powodzeniem. Była okazja do przeglądu nowości i ich wypożyczenia ale i też możliwość podyskutowania o hitach w literaturze dziecięcej i młodzieżowej,
przedszkolacy odwiedzili bibliotekę i dowiedzieli się czym różni się biblioteka od księgarni, jaka jest w szkolnej bibliotece największa, najmniejsza, najdłuższa i najcięższa książka. Wykazali się także wiedzą jak należy szanować książki i zapewniali, że będą się poznawać literki, by jak najszybciej samodzielnie czytać piękne książki,
zorganizowano wystawę tematyczną związaną ze świętem biblioteki prezentująca ciekawostki o książce, zakładki do książek i reklamę tytułów książek, które warto przeczytać,
przygotowano wystawę cykliczną „Autorzy naszych lektur” dla klas IV-VI, która ma wesprzeć ucznia w poszerzeniu wiedzy z omawianych aktualnie lektur
głośne czytanie „Plastusiowego pamiętnika” w klasie I b

1
1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia reszty zdjęć.


UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA KLAS PIERWSZYCH NA CZYTELNIKA

Jak co roku w naszej szkolnej bibliotece odbywa się uroczystość pasowania na czytelnika uczniów klas pierwszych. W drugiej połowie października po uroczystym ślubowaniu klas I na uczniów nadszedł dla nich czas na rozpoczęcie samodzielnej przygody z książką. Przyszli czytelnicy zapoznali się z zasadami funkcjonowania biblioteki. W rozmowie z nauczycielem bibliotekarzem przypomnieli sobie najważniejsze wiadomości o książce, bibliotece, księgarni i dlaczego warto czytać. Wykazali się także bardzo dobrą znajomością jak należy szanować wypożyczone książki. Uwieńczeniem spotkania było uroczyste złożenie przysięgi. Po otrzymaniu pamiątkowych dyplomów, zakładek do książek mali czytelnicy udali się na poszukiwanie książek, które po raz pierwszy samodzielnie wypożyczyli do domu. Od tej pory będą w I semestrze przychodzić z całą klasą razem z wychowawcą i wypożyczać książki raz w tygodniu w określony dzień tygodnia. Jest to celowe działanie, by młodzi czytelnicy nabrali nawyk systematycznego wypożyczania książek a co za tym idzie samodzielnego czytania. Natomiast już w drugim semestrze będą przychodzić sami.
Nad przebiegiem całej uroczystości czuwała Elżbieta Komassa nauczyciel bibliotekarz a jej przebieg został uwieczniony zdjęciami.

1
1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia reszty zdjęć.


DOBRODZIEJSTWO MARCHEWKI-ZAJĘCIA PROZDROWOTNE W KL.2B

13 października odbyły się zajęcia prozdrowotne w klasie 2b,
przeprowadzone przez panią pielęgniarkę. Na tych zajęciach dzieci poznały bogactwo witamin zawartych w marchewce,
nauczyły się rymowanki oraz degustowały sok
z marchwi i ciasto marchewkowe.


1
1

1
1

1


KLASA 3E WCENTRUM WIEDZY WSPÓŁCZESNEJ- ALICJA W KRAINIE CZARÓW

27.10.16r. klasa 3 e wybrała się do Centrum Sztuki Współczesnej.
Warsztaty edukacyjne towarzyszyły wystawie ilustracji „It’s always tea-time.”
Tym razem udaliśmy się w głąb… króliczej nory! Tak zaczęła się bowiem przygoda bohaterów wystawy ilustracji
„It’s always tea-time”,
inspirowanej książką Alicja w krainie czarów. Wnikliwie oglądaliśmy i oględnie wnikaliśmy
w osobliwe osobistości goszczące na wystawie,
zbudowaliśmy makro świat dla mikro Alicji, do którego zajrzeliśmy…
jak przez dziurkę od klucza.


1
1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia reszty zdjęć.


PRZEDMIOTOWY KONKURS Z JĘZYKA POLSKIEGO

16 listopada 2016 roku troje uczniów: Bartosz Rumiński, Paulina Słomska, Cezary Wierzbowski wzięło udział
w szkolnym etapie Przedmiotowego Konkursu z Języka Polskiego. Uczestnicy walczyli dzielnie pokonując zakręty polskiej gramatyki i ortografii.
Zwycięsko z tego boju wyszedł Bartosz Rumiński- uczeń klasy VIA uzyskując wynik
80% poprawności testu.
Gratulujemy!


ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W KLASACH I-III

Dnia 10 listopada klasy 1 i 2 spotkały się na uroczystym apelu rozpoczętym odśpiewaniem hymnu państwowego.
Następnie uczniowie klasy 2 c przedstawili historię naszego kraju obejmującą okres od utraty niepodległości do jej odzyskania w 1918 roku.
Najważniejszym akcentem uroczystości były występy dzieci, które recytowały wiersze i śpiewały piosenki wojskowe i patriotyczne.
10 listopada w naszej szkole odbyła się akademia poświęcona 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy V b.
Na tę piękną uroczystość zostali zaproszeni także uczniowie klas 3.
Dzieci wysłuchały pieśni patriotycznych, wierszy oraz informacji dotyczących tego święta
oraz zaśpiewały piosenkę
pt. „Nasza najpiękniejsza”.
Dzieci z klas 3 wzięły również udział w „Quizie wiedzy patriotycznej”.
Uczniowie rozpoznawali tytuły pieśni,
układali rymowankę dotyczącą naszej ojczyzny.
Układali też krzyżówkę do hasła – PATRIOTA.
Odpowiadali na pytanie:
Kiedy i dlaczego obchodzimy Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości?
Układali z puzzli godło Polski.
Uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością hymnu narodowego i pięknie go zaśpiewały.
Wszystkie klasy wykazały się wielką wiedzą dotyczącą naszej ojczyzny. Bardzo trudno było wyłonić zwycięzców.
WSZYSTKIM BARDZO GRATULUJEMY!


1
1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia reszty zdjęć.

UROCZYSTE OBCHODY ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGLOŚCI.

10 listopada w naszej szkole odbyła się akademia poświęcona 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Uroczystość przygotowali uczniowie klasy V b. Między innymi wspólnie zaśpiewali pieśni patriotyczne.
Piosenki o wolności usłyszeliśmy w wykonaniu Patryka – ucznia klasy VI b.
W akademii wzięli udział także trzecioklasiści, którzy zaprezentowali piosenki o charakterze patriotycznym.

1
1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia reszty zdjęć.

ŚWIĘTO JABŁKA.

2 listopada 2016 obchodziliśmy w świetlicy szkolnej Święto Jabłka.
Do konkursu plastycznego pt. „ Jabłkowa kraina” zaprosiliśmy uczniów klas I-III.
Dla dzieci ze świetlicy przewidziany został cykl zajęć prozdrowotnych,
uczniowie wysłuchali wielu ciekawostek na temat właściwości zdrowotnych jabłek.
Okazało się, ze dzieci posiadają bogatą wiedzę na ten temat i chętnie dzielą się nią z kolegami.
Dodatkowo uczniowie wymienili wiele odmian jabłek oraz przetworów
z jabłek. Na dzieci czekały również liczne konkursy, zagadki, krzyżówki .
Uroczyste wręczenie dyplomów laureatom konkursu plastycznego odbyło się na holu szkoły.
Oto lista laureatów:

Kategorie klas I
I miejsce Franciszek Perlik 1 a
II miejsce Jessica Kowalska 1 a
III miejsce Maria Jatgiło 1 b
Wyróżnienia:
Marek Werner 1 a
Daniel Kowalski 1 a
Bartek Lewandowski 1 a
Krystian Zakrzewski 1 a

Kategoria klas II
I miejsce Pola Mierzwicka 2 c
I miejsce Antonina Zielińska 2 d
II miejsce Paweł Miętlicki 2 b
Hubert Dębski 2 d
III miejsce Kacper Zamojski 2 d
III miejsce Weronika Wiśniewska 2 d
Wyróżnienia:
Alicja Karaczun 2 a
Jakub Dembowski 2 d
Julia Bielska 2 a
Lena Bielicka 2 d
Marta Wiśniewska 2 c
Weronika Mach 2c
Dominika Karczewska 2 c

Kategoria klas III
I miejsce Maja Monczkowska 3 b
I miejsce Simona Jaworska 3 b
II miejsce Jessica Kulig 3 b
II miejsce Zuzanna Pielarska 3b
III miejsce Zofia Myżyńska 3 e
III miejsce Michaela Wiczyńska 3 b
Wyróżnienia:
Aleksandra Komorowska 3 e
Paulina Borowska 3 e
Wiktoria Strzelczyk 3 e
Julia Nowakowska 3 b
Kamil Sumara 3b
Agnieszka Bieńkowska 3 d
Oliwia Przyziółkowska 3b

1
1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia reszty zdjęć.


WARZYWA I OWOCE TO MOJE ŁAKOCIE

W ramach udziału w programie profilaktycznym „Zdrowo jem, więcej wiem” dzieci z klasy IA zaprezentowały przedstawienie słowno- muzyczne
pt. „Warzywa i owoce to moje łakocie”.
Swoim występem oraz pięknymi pracami plastycznymi zachęcają starszych kolegów do zdrowego odżywiania oraz uprawiania sportu.

1
1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia reszty zdjęć.


PRZEDMIOTOWY KONKURS Z MATEMATYKI

24 października 2016 roku odbył się szkolny etap Przedmiotowego Konkursu z Matematyki, organizowany corocznie przez Kujawsko- Pomorskiego Kuratora Oświaty.
Z niełatwym testem zmagała się czwórka uczniów z klas szóstych: Nikodem Król, Martyna Mańkowska, Bartosz Rumiński i Sergiusz Stańczewski.
Do kolejnego etapu, z wynikiem 90% zakwalifikował się Bartosz Rumiński.
Serdecznie mu gratulujemy!


ŚNIADANIE NA TRAWIE

Klasa 3 e żyje zdrowo, czego dowodem są ulubione śniadania „na trawie”.
Jemy je na kocykach, ale nie możemy doczekać się, kiedy pójdziemy na trawkę.

1
1
1
1


WIZYTA KLASY 3E W MUZEUM ETNOGRAFICZNYM

6 października klasa 3e wybrała się do Muzeum Etnograficznego na zajęcia pt. „Upiecz się nam chlebie!”.
Zajęcia odbyły się w Parku Etnograficznym. Podczas ich trwania dzieci miały okazję utrwalić wiadomości dotyczące roślin zbożowych . Obejrzały zboża, poznały tradycyjne sposoby pozyskiwania i obróbki ziarna oraz zwyczaje ludowe towarzyszące wypiekowi chleba.
Wysłuchały bajkę, przysłowia i zagadki związane z tematyką powstawania chleba .
Zajęcia zakończyła degustacja chleba. Zajęcia bardzo się podobały.


1
1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia reszty zdjęć.


ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW I PRZEDSZKOLAKÓW

14 października 2016 roku miała miejsce w naszej szkole bardzo ważna uroczystość- przyjęliśmy do grona naszych uczniów Pierwszaków oraz Przedszkolaków. W tym dniu mogli wystąpić przed swoimi Rodzicami z tańcem i śpiewem oraz pokazać ile się już nauczyli w szkole. Pięknie ubrani, w asyście swoich Pań Wychowawczyń nowi członkowie naszej szkolnej społeczności zostali oficjalnie pasowani na uczniów i przyjęci do szkolnego grona.
Zostali nagrodzeni uśmiechami i oklaskami oraz prezentami.

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć ze ślubowania.


ŚWIĘTO DRZEWA

„Z przyrodą w zgodzie żyj”- słowami tej piosenki przywitali nas uczniowie klasy VIA i IVB,
którzy przygotowali 10 października szkolny apel z okazji 13. edycji Święta Drzewa.
Wykonawcy pokazali społeczności szkolnej, jak ważną rolę pełnią drzewa w naszym życiu i jak często są niedoceniane.

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć z apelu.


WIZYTA KLASY 3E W CENTRUM SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ

22 września 2016r. klasa 3 e wybrała się do Centrum Sztuki Współczesnej.
Warsztaty edukacyjne nosiły tytuł „TYPO – Cyferki”.
Uczniowie świetnie się bawili:
PO PIERWSZE: kalkulowali i kolorowali,
PO DRUGIE: przeliczali i naklejali,
PO TRZECIE: barwnie odejmowali i dodawali,
PO CZWARTE: składali, grali i „wycinali różne numerki”!
Było znakomicie. Już nie możemy się doczekać następnej wizyty w CSW.

1
1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia reszty zdjęć.


WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO


WYNIKI WYBORÓW DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO
W ROKU SZKOLNYM 2016/17
Różnicą jednego głosu przewodniczącą
Samorządu Szkolnego w roku szkolnym 2016/17 została…

MARTYNA MAŃKOWSKA,
a zastępcą PAULINA SŁOMSKA !
W klasach młodszych wspieraćje będą:
POLA ZAWADZKA z kl. IIId I MIKOŁAJ SZCZEPKOWSKI z kl.IIIe

Zespół do Spraw Promocji Zdrowia
W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 6 W TORUNIU tworzą:
ZOSIA CZEKAŃSKA IVA, OLA ŁAWICKA VA, WIKTORIA MATUSZAK VIA,SZEWCZAK MONIKA IIIE,
MŻYŃSKA ZOFIA IIIE,
SZCZEPKOWSKI DAWID IIIE,SIEMIENIECKA MAJA IIID,

1
1
1
1


1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć z wyborów.


UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Rok szkolny 2016/2017 przywitaliśmy bardzo radośnie. Szkoła powitała nas uśmiechami naszych Nauczycieli, którzy na pewno będą nas wspierać przez najbliższe dziesięć miesięcy. W tym roku szkolnym chcemy się pilnie uczyć, ale też dobrze bawić w murach naszej ulubionej „Szóstki”. Z przyjemnością obejrzeliśmy występ „niezwykłej orkiestry” w wykonaniu naszych koleżanek i kolegów z koła teatralnego,
jako zapowiedź atrakcji, które czekają na nas w różnych kołach zainteresowań.

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć rozpoczęciaroku szkolnego.


ROK SZKOLNY 2015/2016



PODZIĘKOWANIE DLA PANI DYREKTOR I NASZEJ SZKOŁY


Pani Dyrektor Anna Karaś oraz cała nasza Szkoła otrzymała podzękowania od Marszałka Województwa Kujawsko- Pomorskiego za zaangażowanie w rozwój
Kujawsko -Pomorskiej Platformy Edukacyjnej „Edupolis”


1
1


FINAŁ KONKURSU „MISTRZ DOBREGO ZACHOWANIA”


Uczniowie klas V
BARTOSZ RUMIŃSKI i BARTOSZ WIWATOWSKI
reprezentowali naszą szkołę w konkursie :
„MISTRZ DOBREGO ZACHOWANIA”
organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 3 w Toruniu.


<

1
1


WIELKI FINAŁ KONKURSU CZYTELNICZEGO WIEDZY O „MIKOŁAJKU”


Dzieci widzą w Mikołajku siebie, rodzice odnajdują własne dzieciństwo.
Mikołajek rozśmiesza nas już ponad 50 lat!.
Mikołajek został stworzony przed pięćdziesięcioma laty przez dwóch genialnych humorystów: René Goscinnego, który pisał teksty,
i Jean-Jacques’a Sempégo, który robił do nich rysunki.
Wykorzystując dużą popularność i poczytność książek uczniów naszej szkoły o Mikołajku
nauczyciel bibliotekarz p. Elżbieta Komassa postanowiła przeprowadzić konkurs czytelniczy dla klas IV – VI „Mikołajek – kto to taki?”.
Ponieważ w programie wychowawczym rok szkolny 2015/2016 w naszej szkole jest ukierunkowany na czytelnictwo
i wiodące hasło Wisławy Szymborskiej:
„Czytanie to najwspanialsza rzecz jaka wymyśliła ludzkość” doskonale wpisuje się w promocję czytelnictwa
i jest okazją do popularyzacji ulubionych książek
przez naszych uczniów.
Do eliminacji konkursu czytelniczego zgłosiło się 18 chętnych.
Do finału dostało się 12 osób po dwie z każdej klasy tworząc drużynę, a finał odbył się
10 lutego br. w szkolnej bibliotece.

I miejsce – klasa V a – Bartosz Rumiński , Hubert Wiśniewski

II miejsce – klasa V b – Nikodem Król,Sergiusz Stańczewski

III miejsce – klasa VI a – Jakub Nowakowski,Tymoteusz Stańczewski

Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz gadżety związane z Mikołajkiem, pozostali uczestnicy dyplomy z podziękowaniem oraz zeszyty z Mikołajkiem.

1
1
1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


WIZYTA W MŁYNIE WIEDZY- 7 GRUDNIA 2015


7 grudnia wszyscy uczniowie naszej szkoły z okazji Mikołajek odwiedzili „Młyn Wiedzy”
Było to wyjście zasponsorowane przez naszą Radę Rodziców.
Dzieci bawiły się wspaniale i wóciły ogromnie zadowolone.


Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


ARTYSTYCZNE WARSZTATY „ŚWIECZNIKOWE”- 7 GRUDNIA 2015


7 grudnia niektórzy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach artystycznych prowadzonych przez panią Jolantę Januszewską.Na tych warsztatach wykonali własnoręcznie
prezenty dla swoich bliskich: świeczniki . wszyscy dobrze się bawili.


1
1
1
1
1
1
1
1
1

1
1

1
1
1
1

1
1


DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA – 26 LISTOPADA 2015


26 listopada odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Gościliśmy harcerki z
Chabrowej 18 Toruńskiej Drużyny Harcerskiej „Las” im. Emilii Plater, które poprowadziły zabawy
i wróżby.
Wszyscy świetnie się bawili nie tylko przy muzyce, ale przede wszystkim podczas „czarów” i wróżb.


Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA- 25 LISTOPADA 2015


W dniu 25 listopada przypada Światowy Dzien Pluszowego Misia. Nasza szkoła obchodziła ten dzień pod hasłem Dzień Zdrowego Pluszowego Misia”.

Najmłodsze dzieci na plakatach proponowały zdrowe potrawy dla misia , rysując je lub naklejając obrazki. Trochę starsi uczniowie podawali przepisy kulinarne na zdrowe potrawy typu sałatki, surówki, obiady. Uczniowie z klas starszych zachęcali misia do zdrowego stylu życia poprzez ciekawe hasła.

Wszyscy uczniowie i nie tylko przybywali do szkoły ze swoimi ulubionymi pluszowymi misiami.

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI-10 LISTOPADA 2015

10 listopada odbyła się w naszej szkole uroczystość uczczenia rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Przygotowali ją uczniowie klasy VIB. Śpiewając pieśni legionowe i recytując patriotyczne wiersze wspominali ten radosny dla naszej Ojczyzny czas.
„ Żeby Polska była Polską”- tymi słowami zakończyli swój wzruszający występ.


1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


KLASA 2E I WARSZTATY EDUKACYJNE W CSW PT:”BARWIARNIA”-6 LISTOPADA 2015

6 listopada 2015 r. dzieci z klasy 2 e udały się do Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Uczestniczyły tam w warsztatach edukacyjnych pt. „Barwiarnia”. Dzieci sporządzały barwne receptury. Tworzyły z trzech podstawowych kolorów całą paletę barw. Pokrywały różne kształty, filtrowały kolorowe tusze, barwiły, nasycały, farbowały i kolorowały. Do szkoły przynieśliśmy piękne kolorowe prace. Podczas zajęć wiele się nauczyliśmy. Było bardzo fajnie, byliśmy bardzo zadowoleni.
Nasz pobyt w Centrum Sztuki Współczesnej został utrwalony na pięknych zdjęciach.
Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


ŚWIĘTO JABŁKA-6 LISTOPADA 2015

6 listopada 2015 r. obchodziliśmy Święto Jabłka.
Dzień ten poprzedzony był w świetlicy cyklem zajęć prozdrowotnych -literackich, plastycznych i muzycznych, obrazujących ten wyjątkowy
i popularny owoc. Na holu szkolnym zorganizowano wystawę plastyczną, ilustrującą różnorodność jabłek i pożytki płynące
z ich konsumpcji.
W dniu tego święta dzieci ze świetlicy układały jabłkowe puzzle,
rozwiązywały krzyżówki, rebusy, zagadki tematyczne, wykreślanki.
Dzieci z klas 1-3 zaakcentowały strojem kolorystykę jabłek.
Uczniowie spoza świetlicy również zostali zaproszeni do zabawy, wspólnie z wychowawcami uczcili Święto Jabłka zabawami zaproponowanymi przez świetlicę.
Nie obyło się bez degustacji jabłek w klasach, świetlicy
i stołówce szkolnej.

6 listopada o godz.10.45 na holu odbył się finał konkursu plastycznego na zakładkę do książki. Uczniowie mieli zaprojektować i wykonać zakładkę do książki z motywem jabłka
w roli głównej . Powstało wiele interesujących zakładek. Dzieci
wykazały się dużą kreatywnością.

Na tle wystawy pokonkursowej odbyło się wręczenie dyplomów.
Oto lista laureatów:

klasy pierwsze
1. miejsce – Małgorzata Olszewska
2. miejsce – Kacper Kujaczyński
3. miejsce – Marta Tarasińska

Wyróżnienia :
Stanisław Czaczkowski, Paweł Mietlicki , Igor Lenc,
Hubert Dębski, Kacper Zamojski, Xavier Świdecki

klasy drugie
1. miejsce – Aleksandra Komorowska
2. miejsce – Marta Górecka ,
Zofia Myżyńska

3. miejsce – Paulina Borowska ,
Sebastian Kania

Wyróżnienia :
Antonina Makarewicz, Aleksandra Romanowska, Oliwia Pronobis,
Kacper Król, Lena Leszczycka, Dominik Kruszyński

Podziękowania dla klas 1 a ,1b ,2b,2d za liczny udział w konkursie.

Wszystkim uczestnikom konkursu i zabaw w tym dniu

gorąco dziękujemy i zapraszamy do udziału w przyszłym roku !

Wychowawcy świetlicy:
Iwona Sulecka ,
Izabela Dąbrowska ,
Iwona Sidorko

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


KLASA 2E W OGRDZIE ZOOBOTANICZNYM-2 PAŹDZIERNIKA 2015

2 października 2015r. dzieci z klasy 2e wzięły udział w żywej lekcji przyrody w toruńskim Ogrodzie Zoobotanicznym . Tematem zajęć było PRZYGOTOWANIE PRZYRODY DO ZIMY. Dzieci podczas zajęć obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią. Dowiedziały się jak przyroda – rośliny i zwierzęta przystosowują się do trudnego okresu – zimy. Zajęcia uczniowie zakończyli spacerem po ogrodzie.
Dzieci bardzo lubią żywe lekcje przyrody i obiecały, że jeszcze tu wrócą.
Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


JESIENNE CUDEŃKA KLAS 2C I 2D -PAŹDZIERNIK 2015


1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


ZAJĘCA OTWARTE GRUPY „ŻABKI”
1 PAŹDZIERNIKA 2015


1
1

1
1


SPOTKANIE GRUPY „ŻABKI” ZE STRAŻNICZKĄ MIEJSKĄ-„CO MAM ZROBIĆ JAK SIĘ ZGUBIĘ?”
1 PAŹDZIERNIKA 2015


1
1

1


GRUPA „ŻABKI” W BIBLIOTECE OSIEDLOWEJ 30.09.2015


1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


PASOWANIE NA CZYTELNIKA PAŹDZIERNIK 2015

center>W naszej szkolnej bibliotece co roku odbywa się uroczystość pasowania na czytelnika uczniów klas pierwszych.
W drugiej połowie października po uroczystym ślubowaniu klas I na uczniów nadszedł dla nich czas na rozpoczęcie samodzielnej przygody z książką.
Przyszli czytelnicy zapoznali się z zasadami funkcjonowania biblioteki.
W rozmowie z nauczycielem bibliotekarzem przypomnieli sobie najważniejsze wiadomości o książce, bibliotece, księgarni i dlaczego warto czytać.
Wykazali się także bardzo dobrą znajomością jak należy szanować wypożyczone książki. Uwieńczeniem spotkania było uroczyste złożenie przysięgi.
Po otrzymaniu pamiątkowych dyplomów, zakładek do książek mali czytelnicy udali się na poszukiwanie książek, które po raz pierwszy samodzielnie wypożyczyli do domu.
Od tej pory będą wypożyczać książki raz w tygodniu w I semestrze przychodzić z całą klasą razem z wychowawcą w określony dzień tygodnia. Jest to celowe działanie,
by młodzi czytelnicy nabrali nawyk systematycznego wypożyczania książek a co za tym idzie samodzielnego czytania.
Natomiast już w drugim semestrze będą przychodzić sami.
Nad przebiegiem całej uroczystości czuwała Elżbieta Komassa nauczyciel bibliotekarz a jej przebieg został uwieczniony zdjęciami.


1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW I PRZEDSZKOLAKÓW 15 PAŹDZIERNIKA 2015


1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


ŚWIĘTO DRZEWA-12 PAŹDZIERNIKA 2015

12 października obchodziliśmy nasze szkolne święto ekologiczne, tym razem pod hasłem „Poczytajmy Jeżykowi”. Uczniowie z klas IV- VI czytali naszemu kasztanowcowi wiersze znanych poetów, takich jak: Jan Kochanowski,

Leopold Staff, czy Jan Brzechwa, a także inspirowane pięknem drzew utwory swoich kolegów.
Dzieci z klas młodszych zaśpiewały Jeżykowi piosenkę.


1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


KLASA 2C NA BARBARCE

5 września 2015r.klasa 2c odwiedziła Barbarkę.
Dzieci odkrywały piękno lasu, poznawały jego piętrową budowę oraz rośliny rosnące w każdej wartstwie.

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


DZIEŃ CHŁOPAKA W SP6


Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


JESTEM WIDOCZNY,JESTEM BEZPIECZNY

Dnia 24 września dzieci z klasy I c brały udział w zajęciach
praktycznych dotyczących bezpieczeństwa na drodze .
W ramach programu
„Jestem widoczny, jestem bezpieczny” pod kierunkiem policjantów i
strażników miejskich dzieci ćwiczyły bezpieczne poruszanie się po
drogach.
Każde dziecko otrzymało kamizelkę odblaskową, dzięki której
będzie bardziej widoczne na drodze.


Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.

b>


FESTYN EKOLOGICZNY-„KUJAWSKO-POMORSKIE: JESTEM ECO”

11 września 2015r. dzieci z klasy 2 e wzięły udział w Festynie Ekologicznym
w Osadzie Leśnej na Barbarce w Toruniu pt. „Kujawsko-Pomorskie Jestem Eko”.
Festiwal organizowany był w ramach kampanii informacyjno – promocyjnej, której celem było kształtowanie postaw ekologicznych wśród dzieci
i młodzieży oraz ich opiekunów na terenie województwa kujawsko – pomorskiego. W czasie tegorocznego festiwalu aktywni obserwatorzy przyrody mogli spróbować swoich sił
w fotografii przyrodniczej, w wyrabianiu naczyń z gliny, postawić swoje pierwsze kroki w telewizji zapowiadając pogodę, czy też szukać energii słonecznej.
Dla najlepszych były interesujące nagrody a dla każdego cukierki i jabłka od lokalnych producentów. Doskonałe były również zajęcia muzyczne.


1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO


Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016


Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.

SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE.


ROK SZKOLNY 2014/2015


SPRAWDZIAN W SZÓSTEJ KLASIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ
NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

Zachęcamy rodziców uczniów klas 5 i 6 do odwiedzenia strony Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i
zapoznania z informacjami dotyczącymi przeprowadzania sprawdzianu w klasie szóstej szkoły podstawowej:

https://www.cke.edu.pl/



ETYKA W SZKOLE


ETYKA NIE TYLKO DLA SMYKA
Najważniejsze informacje


ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

30 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystym apelu z okazji 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
To ważne, historyczne wydarzenie zostało uczczone programem artystycznym, przygotowanym przez klasę VB.


Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


TURNIEJ MITOLOGICZNY KLAS PIĄTYCH

27 marca 2015 roku odbył się w naszej szkole finał Turnieju Mitologicznego Klas Piątych,
w którym drużyny klasy VA
i VB walczyły o laur olimpijski i tytuł Mistrza Mitologicznego dla swojej klasy.
Klasę VA reprezentowali:

Mikołaj Kleinschmidt
Jakub Nowakowski
Krzysztof Podkrólewicz
Tymoteusz Stańczewski
Krystian Wojciechowski

Klasę VB reprezentowali:

Kacper Adaszak
Adrianna Chodór
Michalina Markiewicz
Zofia Papińska
Zofia Sut
Po bardzo wyrównanej walce zwyciężyła klasa VB.
Gratulujemy!


SPOTKANIE AUTORSKIE Z PISARKĄ ROKSANĄ JĘDRZEJEWSKĄ-WRÓBEL
23 MARCA 2014

W bibliotece osiedlowej dnia 23 marca 2015 r. nasi uczniowie klasy I e, przedszkolacy z pobliskiego przedszkola i drugoklasiści z SP24 mieli okazję poznać autorkę książek dla dzieci panią Roksanę Jędrzejewską-Wróbel. A stało się to dzięki współpracy naszej biblioteki szkolnej z biblioteką osiedlową czyli Filią nr 2.
Spotkanie odbyło się w bardzo przyjaznej atmosferze – dzieci bardzo łatwo nawiązały kontakt z pisarką i wykazywały zainteresowanie warsztatem pisarskim. Do spotkania z pisarką nasi pierwszoklasiści przygotowali się bardzo rzetelnie. Samodzielnie czytali książki tej autorki wypożyczone ze szkolnej biblioteki i z zaprzyjaźnionej biblioteki osiedlowej. Wychowawca klasy nauczyciel kształcenia zintegrowanego pani Elżbieta Chełczyńskia każdego dnia swoim uczniom czytała na głos książki pani Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel. Także pod jej opieką powstawały prace plastyczne na ogłoszony konkurs przez organizatora spotkania czyli Filię nr 2 „Bohaterowie książek Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel”.
Podczas spotkania autorka prezentowała swoje najnowsze książeczki dla dzieci czytając fragmenty zebranym wielbicielom jej literatury. Za pomocą zabawy przedstawiła trudną drogę powstawania książki od pomysłu autora do końcowego efektu czyli drukowanej książki. Nasi młodzi czytelnicy byli przygotowani do spotkania i zadawali pisarce mnóstwo pytań. Ale najwięcej emocji wzbudzał finał konkursu plastycznego. Dzieciom bardzo podobała się postać Florki z książki „Florka. Z pamiętnika ryjówki” i to właśnie Florka była główną bohaterką konkursu plastycznego.
Pani Roksana Jędrzejewska-Wróbel miała dokonać wyboru trzech najlepszych prac plastycznych i jak sama przyznała to było najtrudniejsze dla niej zadanie. Wszystkie prace zasługiwały na uznanie ale najlepsze okazały się trzy.
I tak nasi uczniowie czyli uczniowie z klasy I e Grzegorz Jabłoński, Sebastian Kania i Aleksandra Komorowska zdobyli trzy główne nagrody: książki autorki wraz z jej autografem.
Na zakończenie spotkania było rozdawanie autografów i nasza szkolna biblioteka również uzyskała autograf pisarki. Pamiątką ze spotkania są także zdjęcia, które, mam taką nadzieję, w części ilustrują zainteresowanie, zachwyt i ciekawość czytelników z poznania prawdziwej pisarki.
Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


ŚWIETLICOWA AKCJA CHARYTATYWNA NA RZECZ SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT
GRUDZIEŃ 2014

Świetlicowa akcja charytatywna na rzecz TORUŃSKIEGO SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT
pod hasłem- ,, I Ty możesz zostać św. Mikołajem”
spotkała się z ogromnym zainteresowaniem uczniów klas 1- 3
i oddziałów przedszkolnych.
Dzięki zebranym darom uszczęśliwiliśmy koty i psy
potrzebujące pomocy, szczególnie w okresie zimowym.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM DARCZYŃCOM !!!

Lista ofiarodawców była długa …
Szczególne podziękowania dla klas : 1e, 2b, 3b, 6b
i oddziałów przedszkolnych : Słoneczka i Żabki.

Zapraszamy do akcji za rok !!!

Nauczyciele świetlicy

1


WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
9 STYCZNIA 2015

W ramach akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
razem zebraliśmy
– 1200,68 ZŁ
Gratulujemy Kasi Musiałowskiej z klasy VA,
która wylicytowała i została właścicielką koszulki z logo WOŚP!
Dziękujemy rodzicom oraz uczniom z Samorządu Szkolnego za pyszne ciasta do szkolnej kawiarenki.

Blanka Woźniak z kl.6a wraz z koleżanką z SP 24, mimo brzydkiej pogody,
silnego wiatru cały dzień walczyły dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Razem uzbierały 605 zł.


DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM,
KTÓRZY PRZYŁĄCZYLI SIĘ DO AKCJI WOŚP.

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


RODZINNE KOLĘDOWANIE
19 GRUDNIA 2014

Aby uczcić zbliżające się święta Bożego Narodzenia 19 grudnia 2014 roku odbyły się w naszej szkole Jasełka przygotowane wspólnymi siłami nauczycieli,
rodziców i dzieci. W pięknej scenerii betlejemskiej
stajenki śpiewały swe kolędy wdzięczności niezwykłe „rodziny szkolne”. Piękne dźwięki świątecznych pieśni połączyły wszystkich we wspólnym śpiewaniu.
Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


PRÓBNY SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY
17 GRUDNIA 2014

17 grudnia 2014 r. uczniowie klas szóstych stanęli do „wielkiej próby” przed kwietniowym sprawdzianem.
Napisali próbny sprawdzian
z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.
Pomimo powagi chwili humory dopisywały i uczniowie bez obawy wkraczali na sale egzaminacyjne.


PRZEDŚWIĄTECZNE PIECZENIE PIERNIKÓW
GRUDZIEŃ 2014


Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


WYSTAWA SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH
GRUDZIEŃ 2014

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia bardzo ciekawej wystawy tegorocznych szopek bożonarodzeniowych wykonanych przez uczniów naszej szkoły z klas IV, V i VI w ramach przedmiotu zajęcia techniczne. Na wystawie jest 15 prześlicznych, starannych i oryginalnych szopek zrobionych z drewna, kartonu, szkła, styropianu, tkaniny, tektury a nawet z makaronu. Mają przeróżne kształty od tradycyjnej stajenki przez igloo aż do wigwamu. Wszyscy autorzy szopek bożonarodzeniowych otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe w postaci anioła. Nasi uczniowie poprzez wykonywanie projektów rozwijają swoją kreatywność co skutkuje wysokim poziomem prac.
Gratulujemy!!!
Wystawę można oglądać w szkolnym holu przy sali 115.
Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


WYSTAWA EKOLOGICZNYCH DOMKÓW DLA LALEK
LISTOPAD 2014

Domki dla lalek w butelkach? Tak! Domki z kartonu i z drewna, parterowe, piętrowe, z ogródkami i z tarasami to niesamowite i oryginalne projekty uczniów z kl. IV – VI,
wykonane w ramach przedmiotu zajęcia techniczne.
Do obejrzenia na szkolnej wystawie na holu przy sali 115.
Serdecznie zapraszamy.
Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


3B I ETYKA NIE TYLKO DLA SMYKA
LISTOPAD 2014

Klasa 3b pracowała nad serialem matematycznym składającym się z 7 odcinków.
Dzieciom bardzo podobał się serial.
Z wielką niecierpliwością czekały na następny odcinek.

Zajęcia 1 – Poznajemy mieszkańców Figurowa Geometrycznego

Zdjęcie nr 125136 – losowanie postaci do narysowania z wyobraźni

Zdjęcia nr 081245,081238 – wytwory naszej wyobraźni

Zdjęcie nr 125206 – praca w grupach, określanie cech i informacji o postaciach

Zdjęcia nr 130450, 130605 – określanie cech na tablicy interaktywnej

Odcinek I

Zdjęcie nr 081141, 081206 – układanie wizytówek dzieci , dzieci określają kto jest najstarszy, a kto najmłodszy

Zdjęcie nr 082806 – obliczenia kalendarzowe

Odcinek II

Zdjęcie nr 140283– prezenty urodzinowe dla Ćwiartka wykonane przez dzieci

Zdjęcia nr 140273, 140278 – praca w grupach nad propozycjami dla Ćwiartka, aby się nie spóźniał

Odcinek III

Zdjęcia nr 180284, 180289,180294 – doświadczenie „Słoik czasu”

Odcinek IV

Zdjęcia nr 102522, 102754 – praca w grupach, planowanie oszczędzania

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


PRZEGLĄD PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ
14 LISTOPADA 2014


Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


OBCHODY ŚWIĘTA 11 LISTOPADA
12 LISTOPADA 2014


Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


ŚWIĘTO JABŁKA
5 LISTOPADA 2014

Świetlica szkolna jak co roku zorganizowała obchody
ŚWIĘTA JABŁKA .

W tym roku najpopularniejszy polski owoc królował 5 listopada 2014r.

Po cyklu pogadanek na temat zdrowego zdrowego odżywiania, dzieci uczęszczające do świetlicy rozwiązywały krzyżówki tematyczne, układały puzzle , brały udział w quizach . Świetnej zabawie towarzyszyła zdrowa
rywalizacja .Uczniowie chętnie wykonywali różnorodne prace plastyczne,
których bohaterem było jabłko.
Wszyscy uczniowie szkoły zostali zaproszeni do degustacji jabłek.

Święto jabłka to okazja do promocji zdrowego odżywiania…

Wszystkim uczniom oddziałów przedszkolnych i klas 1 – 3
zaproponowano udział w konkursie plastycznym z jabłkiem w roli głównej.
Poproszono o interpretację wybranego tematu :

1. ,, Wesołe jabłko” – praca plastyczna.
2. ,, Jabłko – mój przyjaciel zdrowia ’’ – technika, format dowolny.
3. ,, Jabłko – dla zdrowia, dla urody, dla podniebienia’’ – technika ,format
dowolny.

5 listopada nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu oraz nagrodzenie laureatów
i wyróżnionych prac . Najlepsze prace powieszone w galerii świetlicowej.
Wszystkie prace, które napłynęły na konkurs zostały umieszczone
na wystawie pokonkursowej na holu na parterze koło sklepiku szkolnego.

Lista laureatów:

Przedszkola:

1. miejsce – Oliwier Pawłowski – Biedronki
2. miejsce – Zuzanna Górniak – Biedronki
3. miejsce – Roksana Burza – Żabki
Wyróżnienia:
Martyna Zielińska – Żabki , Zuzanna Wicińska – Żabki

Klasy pierwsze :

1.miejsce – Aleksandra Romanowska – 1c
2. miejsce – Agnieszka Bińkowska – 1d
3. miejsce – Marta Gross – 1d
Wyróżnienia:
Maja Siemieniecka – 1d, Julia Wajs – 1b , Jessica Kulig – 1b ,
Zuzanna Pielarska – 1b

Klasy drugie:

1.miejsce – Mikołaj Luliński – 2b
2.miejsce – Zofia Czekańska – 2b
3. miejsce- Klaudia Wierzchowska – 2a
Wyróżnienia:
Wiktoria Kryger- 2b, Michał Marzec- 2 b, Wiktoria Kuś – 2b
Mateusz Dragan 2b , Malwina Owczarczyk 2a

Klasy trzecie:

1.miejsce – Martyna Rentflejsz – 3a
Nadia Lichocińska – 3b
2. miejsce – Maria Kosińska – 3a
Natalia Jażdżewska – 3b
3. miejsce- Martyna Rychlewska- 3a
Kinga Łubianka – 3b
Wyróżnienia:
Jakub Wajs – 3a, Wiktoria Kozyra- 3a, Mariusz Burak – 3a
Julia Binkowska – 3b , Magda Cybulska 3b, Zofia Jaranowska- 3b,
Wanessa Dymek -3a, Amelia Kozicka – 3b.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i zapraszamy
do zabawy za rok !!!

Wychowawcy swietlicy.
Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


POSIADAMY JUŻ OFICJALNIE TYTUŁ SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE
14 PAŹDZIERNIKA 2014


1


PROGRAM BEZPIECZNA ENERGIA
PAŹDZIERNIK 2014

Dzieci z klas I – III przystąpiły do realizacji projektu „Bezpieczna energia”.


Są one po realizacji pierwszego tematu „Od ogniska do żarówki”.
Efekt wspólnej pracy nad pierwszym tematem można obejrzeć w galerii szkolnej.
Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


WYSTAWA NOWOŚCI CZYTELNICZYCH
PAŹDZIERNIK 2014

Październik Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych


Na te szczególne święto biblioteka szkolna przygotowała dla wszystkich czytelników dużych i małych ponad 200 książek z literatury dziecięcej oraz literatury popularnonaukowej. Na przegląd nowości książkowych czekali niecierpliwie czytelnicy i w dniu otwarcia wystawy mogli wypożyczyć najbardziej poszukiwane książki tj.: z serii Dziennik Cwaniaczka najnowszy tom czy z serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai a także wiele nowych pozycji literatury baśniowej, młodzieżowej i fantasy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się książki o tematyce sportowej, środkach transportu czy z przyrody.
Prezentacja nowości książkowych zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem i będzie trwała aż do połowy listopada.
Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


PASOWANIE NA CZYTELNIKA
PAŹDZIERNIK 2014

Nadszedł ważny dzień dla uczniów klas pierwszych. Po 14 października br., kiedy złożyli ślubowanie na ucznia Szkoły Podstawowej Nr 6 wszystkie klasy pierwsze były pasowane na czytelnika szkolnej biblioteki. Zapoznali się z funkcjonowaniem biblioteki, obejrzeli prezentacje multimedialne na temat różnic między księgarnią a biblioteką.
Świetnie sobie poradzili z zasadami poszanowania książek oceniając zniszczone egzemplarze i prawidłowo wyciągnęli wnioski jak należy postępować z wypożyczanymi książkami. Przyszłym czytelnikom podobała się prezentacja pt. Prośby książki oraz prezentacja pt. Czego nie lubi książka wykonana przez naszego ucznia klasy V obecnie absolwenta.
Po złożeniu ślubowania na czytelnika każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom, dwie wklejki do zeszytu: Prośba książki do czytelnika i Wskazówki dla początkujących czytelników a podczas wypożyczania otrzymali dodatkowo zakładki do książek. Akcentem kończącym imprezę było pamiątkowe zdjęcie. Teraz każda klasa będzie raz w tygodniu przychodziła do biblioteki ze swoim nauczycielem, by wypożyczać książki.

Nad przebiegiem całej uroczystości czuwała Elżbieta Komassa nauczyciel bibliotekarz,
a obserwatorem była Pani dyrektor Anna Karaś.
Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


UROCZYSTE NADANIE TYTUŁY POMNIKA PRZYRODY SZKOLNEMU KASZTANOWCOWI , ŚLUBOWANIE PRZEDSZKOLAKÓW I PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW
14 PAŹDZIERNIKA 2014

14 października 2014 roku był dla naszej szkoły okazją do szczególnego świętowania. Święto wszystkich nauczycieli połączyliśmy z obchodami Święta Drzewa oraz Pasowaniem Pierwszoklasistów.
Na początku zebraliśmy się pod naszym szkolnym kasztanowcem Jeżykiem aby mu pogratulować uzyskania zaszczytnego tytułu pomnika przyrody.
Później przyjęliśmy do naszego szkolnego grona pierwszoklasistów, których uśmiechnięte buzie wzruszyły nauczycieli oraz tłumnie zgromadzonych Rodziców.
W tym wyjątkowym dniu nasza szkoła otrzymała oficjalnie tytuł „Szkoły Promującej Zdrowie”, złożony na ręce pani Dyrektor Anny Karaś.
Końcowym akcentem tego wspaniałego dnia były kosze owoców i warzyw, którymi zostali uhonorowani Nauczyciele przez Radę Rodziców.
Serdecznie dziękujemy!

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


POKAZ TRESURY I POSŁUSZEŃSTWA PSÓW POLICYJNYCH
10 PAŹDZIERNIKA 2014

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


DZIEŃ CHŁOPAKA W NASZEJ SZKOLE
30 WRZEŚNIA 2014

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


WYBORY DO SAMORZĄDUSZKOLNEGO 2014-2015
19 WRZEŚNIA 2014

19 września cała społeczność SP 6 wzięła udział w wyborze swoich przedstawicieli, którzy będą zarządzać szkołą i reprezentować interesy swoich młodych wyborców.
Po wspaniałej kampanii wyborczej i zaciętej walce zostali wybrani:
W klasach IV- VI
Przewodnicząca: Zofia Mazurowska z klasy VIA
Zastępca: Mateusz Olejnik z klasy VB

W klasach I- III
Przewodniczący: Damian Domański z klasy IIIB
Zastępca: Daria Adaszak z klasy IIIA


Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014-2015
1 WRZEŚNIA 2014

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014-2015
1 WRZEŚNIA 2014

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


ROK SZKOLNY 2013/2014


CZY MAŁY CZY DUŻY CZYTANIEM MOŻE SŁUŻYĆ
CZERWIEC 2014

Przez cały I tydzień czerwca odbyło się w naszej szkole głośne czytanie. Szkoła została oplakatowana hasłami „Czytanie to mądra rzecz” oraz „Czytaj z nami”. Uczniowie klas starszych czytali młodszym, najmłodsi uczniowie czytali z kolei starszym kolegom. Do akcji włączyli się pedagodzy szkolni i logopeda, a koordynatorem nad całą imprezą był nauczyciel bibliotekarz.
Dla oddziałów przedszkolnych czytały uczennice Sandra Chojnacka i Marta Żurawska z klasy VI b i Nina Kania z klasy V a.
Dla szóstych, piątych i czwartych klas czytały Zosia Czekańska z klasy I b i Martyna Rentflejsz z klasy II a.
Dla klas I –III czytały Agata Borcan z klasy VI a i Weronika Ferenc z klasy V a.
Do akcji „Czy mały, czy duży czytaniem może służyć!” wybrano następujące tytuły książek:

1. Delahaye G. : Kamilka idzie do szkoły.
2. Wolf T.: Noc pluszowych zabawek. (największa książka w zbiorach szkolnej biblioteki)
3. Piotrowska E.: Umiem się dzielić. (z serii: Tupcio Chrupcio)
4. Piotrowska E.: Nie dam sobie dokuczać. (z serii: Tupcio Chrupcio)
5. Sikirycki I..: Czapla

Wszystkim czytającym szkolna biblioteka serdecznie dziękuje za udział w akcji „Cała Polska czyta dzieciom” .


SPOTKANIE Z PISARZEM
CZERWIEC 2014

Uczniowie SP 6
współtwórcami książki
pt. „Trzy zegary i inne wiersze dla dzieci”

W zeszłym roku 13 czerwca 2013 r. w bibliotece osiedlowej odbyło się spotkanie autorskie z panem Wiesławem Piechotą – pisarzem dla dzieci. Spotkanie zorganizowała Elżbieta Komassa nauczyciel bibliotekarz we współpracy z Filią nr 2.
Udział w spotkaniu wzięły wówczas klasa II a – wychowawca Bogumiła Skibicka i III c – wychowawca Emilia Szewczul.
Wiesław Piechota zaprezentował najnowsze wiersze, które jeszcze nigdzie nie były publikowane. Zaproponował, by do dwóch swoich wierszy: „Piernikolandia” i „Leniuszek” nasi uczniowie narysowali ilustracje i dwie najlepsze będą opublikowane w książce z wierszami dla dzieci.
Dziś nasza szkoła może się pochwalić, że dwoje naszych uczniów czyli Bartosz Rumiński z kl. II a (obecnie III a)
i Marta Olejniczak z kl. III c (dziś uczennica klasy IV SP 13,) stali się współtwórcami książki dla dzieci,
gdyż ich rysunki zostały wybrane przez autora. Specjalnie na tę okazję zaprezentowano na terenie naszej szkoły
wystawę prac plastycznych do wierszy Wiesława Piechoty i wykonano pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników konkursu.

Gratulacje! Gratulacje! Gratulacje! Gratulacje!

Podczas spotkania autorskiego, które odbyło się 6 czerwca br.
w bibliotece osiedlowej mali artyści otrzymali na własność egzemplarz książki ze swoimi ilustracjami wraz z autografem Wiesława Piechoty.
Przed otrzymaniem książki laureaci przeczytali wybrane wiersze. Impreza czytelnicza była także zwieńczeniem akcji „Cała Polska czyta dzieciom” i Zosia Czekańska,
uczennica klasy I b także czytała wiersze Wiesława Piechoty. Do wzruszających zdarzeń było spotkanie Marty Olejniczak ze swoją byłą wychowawczynią Emilią Szewczul,
(obecnie wychowawca klasy I b), która była dumna ze swojej uczennicy. Na spotkaniu były klasy I b i III a, żywo reagujące na czytane wiersze przez pisarza.
A pod koniec prezentacji część dzieci zakupiła książki i otrzymały autografy.
Biblioteka szkolna również wzbogaciła swoją kolekcję książek z autografami o książkę Wiesława Piechoty pt. „Trzy zegary i inne wiersze dla dzieci”.
Bardzo cenny nabytek – to właśnie w niej znajdują się wybrane ilustracje naszych uczniów. Jak miłe to było spotkanie ilustrują poniżej zamieszczone zdjęcia.


Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


KLASY 3 NA WYCIECZCE MAŁYM SZLAKIEM PIASTOWSKIM
5 CZERWCA 2014

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


BIEDRONKI I SŁONECZKA NA WYCIECZCE DO JURAPARKU W SOLCU KUJAWSKIM
3 CZERWCA 2014

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


KLASY 2 NA WYCIECZCE
19 MAJA 2014


19 maja klasy II były na wycieczce w Parowie Falęckiej. Uczestniczyły w zajęciach: Co słychać na wiejskim podwórku?
Zapoznały się z cechami wyglądu zewnętrznego i usposobieniem kóz, sposobami ich użytkowania oraz zapoznały się z innymi zwierzętami zamieszkującymi wiejskie podwórko. Omówiły proces powstawania wełny.
Karmiły zwierzęta, doiły kozę i wesoło bawiły się na łące.
Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


OBCHODY 10-CIO LECIA POLKSKI W UE
7 MAJA 2014

DZIESIĄTA ROCZNICA PRZYSTĄPIENIA POLSKI DO UNII EUROPEJSKIEJ
Dnia 7 maja 2014 roku odbyły się w naszej szkole uroczyste obchody 10 rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.
Z tej okazji klasy IV- VI zaprezentowały sport i kuchnie narodowe Grecji, Francji i Hiszpanii. Klasy czwarte nauczyły nas tańca Zorby
i poczęstowały grecką sałatka oraz pitą. Klasy piąte przedstawiły prezentację multimedialną o piłce nożnej. A także nakarmiły rogalikami
i bagietkami. Klasy szóste pokazały
hiszpańskie sporty narodowe: piłkę nożną i corridę, zatańczyliśmy też wraz z nimi do znanego przeboju „Mosa, mosa asi voce me mata” w wykonaniu Michela Telo.



Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


BIEDRONKI NA FESTIWALU PRZEDSZKOLI
10 MAJA 2014

Biedronki występowały w tym roku na Festiwalu Przedszkoli zorganizowanym w Szkole Podstawowej nr 35.



Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


BIEDRONKI I MOTYLKI NA POKAZIE TAŃCÓW
30 KWIETNIA 2014


Dnia 30 IV 2014 grupy przedszkolne „Biedronki” i „Motylki” wzięły udział w Przeglądzie Piosenek i Tańców „Dzieci – dzieciom” w przedszkolu nr 5 w Toruniu.
„Biedronki” zatańczyły Polkę Dudlebską i zaśpiewały ludową przyśpiewkę „Przepióreczka” .
Z kolei Motylki zatańczyły taniec „Grek Zorba” i zaśpiewały „Polkę Tramblankę”.
Wszyscy prezentowali tańce i piosenki różnych krajów europejskich. Wystąpiło wiele grup , zabawa była wspaniała .
Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


TURNIEJ MITOLOGICZNY KLAS 5
2 KWIETNIA 2014

TURNIEJ MITOLOGICZNY KLAS PIĄTYCH
2 kwietnia 2014 roku odbył się w naszej szkole finał Turnieju Mitologicznego. Dwie klasy piąte stoczyły wspaniały bój, wykazując się ogromną wiedzą na temat mitologii starożytnej Grecji.
Klasę VA reprezentowali:
Michał Bojakowski
Lena Bojakowska
Weronika Ferenc
Nina Kania
Marika Witkowska
Klasę VB reprezentowali:
Hubert Biernacki
Oliwia Ciupek
Zuzanna Cymańska
David Grabowski
Emilia Monczkowska

Tytuł MISTRZA MITOLOGII oraz złoty laur zwycięstwa zdobyła klasa VA!
Przyłączamy się do gratulacji!
Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTÓW
2 KWIETNIA 2014


Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


STWORKI -POTWORKI
20-28 MARCA 2014


Roboty, lalki, kosmiczne pojazdy, perpetum mobile, drzewko szczęścia a nawet olbrzymia mucha przyleciały do szkoły Podstawowej nr 6 w Toruniu i zagościły na szkolnej wystawie uczniowskich ekologicznych projektów z przedmiotu technika i zajęcia techniczne. Chęć tworzenia, ciekawe rozwiązania, oryginalne pomysły, estetyka wykonania to główne zalety naszych młodych projektantów. Koniecznie musisz je zobaczyć!
Serdecznie zapraszamy na wystawę na hol w dniach 20.III – 28.III 2014r. hol przy Sali 115
Serdecznie zapraszamy.
Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY ZAKADEMIĄ PRZYSZŁOŚCI
21 MARCA 2014


Jak spędzić piątek? To proste.
Jak spędzić pierwszy dzień wiosny? To proste.
Z kim spędzić piątek, pierwszego dnia wiosny? To proste.
Na każde z tych pytań odpowiedź jest jedna – z toruńską Akademią Przyszłości. Uściślając, z wolontariuszami Akademii.
Tym razem to dzieci toruńskiej Akademii Przyszłości będące uczniami Szkoły Podstawowej nr 6 miały okazje wcielić się w rolę wolontariusza.
Dzieci zajęły się prezentacją pracy jaką wykonują na co dzień z tutorami. Imprezie tej towarzyszyły tradycyjne już szkolne obchody związane z powitaniem wiosny.
Sala gimnastyczna wypełniona była uczniami i uczennicami w kolorowych strojach zapowiadających szybkie nadejście wiosny.
Dużo radości sprawił pokaz talentów, w którym udział wzięli przedstawiciele każdej klasy.
Dzieci z Akademii wcieliły się w tutorów i wprowadziły przybyłych na wydarzenie gości w kolorowy świat pełen eksperymentów i zabaw.
Nasi mali wolontariusze wraz ze swoimi tutorami stworzyli prawdziwe „akademiowe miasteczko”.
Każdy z przybyłych gości mógł obejrzeć fascynujące pokazy chemiczne „Alchemika Dominika”,
w niekonwencjonalny sposób użyć suszarki do włosów czy udać się w logiczną łamigłówkę dzięki licznym interaktywnym zabawom.
Liczne pokazy fizyczne, chemiczne, biologiczne, pokazy sztuki judo, malowanie twarzy, stoisko z prezentacją techniki origami,
warsztaty fotograficzne, mnóstwo eksperymentów, piękna ręcznie robiona biżuteria, te i wiele innych atrakcji czekało na przybyłych gości.
Nasi mali tutorzy mogli na własnej skórze przekonać się na czym polega praca wolontariusza.
Ten dzień na pewno zostanie przez nas wszystkich zapamiętany jako niezwykłe wydarzenie pełne radości i uśmiechu.

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć wykonanych przez Igora aparatem jego tutora Marka Makarewicza.


PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
21 MARCA 2014

WIOSNA, WIOSNA, ACH TO TY!
Aby uczcić nadejście tej radosnej pory roku uczniowie naszej szkoły przygotowali 21 marca wspaniałą uroczystość,
na której mogliśmy podziwiać talenty uczniowskie w postaci tańca, śpiewu i recytacji.
Chłopcy zaprezentowali wiosenny pokaz mody, a wszyscy raczyli się pysznymi, zdrowymi kanapkami przygotowanymi przez zespoły poszczególnych klas.
Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


ŻYWA LEKCJA HISTORII
17 MARCA 2014

19 marca 2014 roku uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w pokazie historycznym na temat strojów, broni i życia codziennego Polski szlacheckiej. Dzieci mogły podziwiać stroje szlacheckie codzienne, jak również bojowe (modelami byli uczestnicy pokazu), a także być świadkiem pojedynku na szable i rapiery w wykonaniu aktorów.
Uśmiechy i okrzyki zachwytu były najlepszym dowodem na to, że pokaz spotkał się z uznaniem widzów.
Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


OMNIBUS 2014
8 MARCA 2014

W sobotę 8 marca 2014 roku trójka uczniów z klas szóstych:
Aleksandra Krygier, Maja Suty i Sebastian Nowosielski
wzięła udział w konkursie interdyscyplinarnym „Omnibus” zorganizowanym przez Salezjańską Szkołę Podstawową.
Nasi uczniowie zmagali się z zadaniami z 13 dyscyplin godnie reprezentując naszą szkołę i świetnie się bawiąc…


OBCHODY DNIA KOBIET
7 MARCA 2014

Od samego rana, 7 marca 2014 roku wszystkie małe,
średnie i duże dziewczęta w naszej szkole zostały obdarowane wierszykami, słodyczami i uśmiechem przez chłopców z SP6!


OBCHODY DNIA CHOREGO
11 LUTEGO 2014

W tym roku kolejny raz wzięliśmy udział w obchodach Dnia Chorego, który obchodzony jest w Polsce i na świecie 11 lutego.
Odwiedziliśmy chorych w Szpitalu Miejskim przy ul. Batorego w Toruniu, składaliśmy im życzenia szybkiego powrotu do zdrowia
i wręczaliśmy kartki przygotowane przez Caritas.
Nasi uczniowie do święta chorych przygotowywali się od kilku tygodni.
Dzieci z ogromnym zaangażowaniem przygotowały kilkadziesiąt kartek,
które studenci Koła psychologicznego przy UMK wręczali chorym dzieciom leczonym w szpitalach naszego regionu.


BAL KARNAWAŁOWY
31 STYCZNIA 2014

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


TURNIEJ „JAK BEZPIECZNIE BAWIĆ SIĘ ZIMĄ”
24 STYCZNIA 2014

W dniu 24 stycznia 2014 r. w naszej szkole odbył się turniej wiedzy „Jak bezpiecznie bawić się zimą”. W turnieju zmagali się wszyscy uczniowie klas I-VI oraz przedszkolaki. Uczniowie rozwiązywali w zespołach zadania dotyczące bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych oraz utrwalali wiedzę z zakresu ruchu drogowego. W ubiegłym roku zdobyliśmy tytuł „Bezpiecznej Szkoły” więc zadania nie sprawiły dzieciom trudności. Przedszkolaki znakomicie rozpoznawały znaki pomagające przejść przez jezdnię, układały bezpieczne przejścia dla pieszych, rozwiązywały złożone zadania graficzne.
Panie policjantki, które przypominały podstawowe zasady bezpieczeństwa i czuwały nad poprawnością rozwiązania zadań chwaliły dzieci za wiedzę oraz przyjacielską atmosferę turnieju. Wszyscy uczniowie otrzymali drobne upominki i gadżety, które pomogą być bezpiecznym w drodze do szkoły.
Turniej przygotowały: p. Małgorzata Kusińska, p. Beata Szczepankiewicz, p. Agnieszka Jeżewska.

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
10 STYCZNIA 2014

Nasze szkolne dzieci z ciast i licytacji zebrały w piątek 10 stycznia 1263 zł.
Blanka z Weroniką cały dzień kwestowały na rzecz WOŚP. Każde dziecko może być wolontatiuszem.

Cudowne przeżycie, a jakie emocje przy liczeniu pieniędzy, dziewczynki zebrały 759,06 zł i 8,50 euro.

Na pewno w przyszłym roku też będą wolontariuszkami, zapraszają inne dzieci do udziału w akcji!
Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


JASEŁKA W NASZEJ SZKOLE
20 GRUDNIA 2013

W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia Rodzice, Nauczyciele i Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 przygotowali wspólne, integracyjne Jasełka.
20 grudnia 2013 roku zebraliśmy się w sali gimnastycznej i wśród dźwięków wspólnie śpiewanych kolęd przeżyliśmy radosne oczekiwanie na te najpiękniejsze ze świąt..

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


MIKOŁAJKI W NASZEJ SZKOLE
06 GRUDNIA 2013

Dnia 6 XII 13 w naszych oddziałach przedszkolnych zagościły Mikołaje. Wszystkie dzieci ubrały się na czerwono i założyły czapki mikołajkowe.
Każdą grupę odwiedził św. Mikołaj, przynosząc dzieciom upominki.
Na zakończenie dnia obejrzeliśmy bajkę „O kurce Złotopiórce i kogutku Szałaputku” w wykonaniu dzieci z koła teatralnego.


1
1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


ZAKOŃCZENIE ROKU JULIANA TUWIMA W PRZEDSZKOLU
GRUDZIEŃ 2013

Przedszkolaki uczciły zakończenie roku Juliana Tuwima wykonując
prace przedstawiające sceny z wierszy Tuwima
oraz pociąg wykonany wg wiersza pt. „Lokomotywa”.


1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


ANDRZEJKI W ŚWIETLICY SZKOLNEJ
29 LISTOPADA 2013

29 listopada 2013 roku świetlica szkolna jak co roku przygotowała
niespodziankę dla klas 1 – 3 w postaci wróżb andrzejkowych.
Po krótkiej
pogadance na temat zwyczajów andrzejkowych , obrzędów i przepowiedni odbyła się najważniejsza część – czyli wróżenie andrzejkowe.
Przeprowadzono różnorodne gry i zabawy ( odsłanianie przeszłości, kojarzenie par, wróżby z wykorzystaniem kości do gry, koszyk szczęścia,
kram z marzeniami, kolorowy horoskop, ukryta prawda, magiczne liczby,
wróżby z butelką) .
Zajęciom towarzyszyła radosna atmosfera!
Wszyscy z przymrużeniem oka przyjęli przepowiednie na przyszłość .

,, Na świętego Andrzeja
Błyska pannom nadzieja’’

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


WYSTAWA PROJEKTÓW Z PRZEDMIOTU TECHNIKA
08 LISTOPADA 2013

Współczesne meble z drewnianych klocków, abażury z butelek, ściany z gemalitu, fototapety, kolorowe dekory
i nowoczesne tkaniny,
to tylko niektóre z zaskakujących i oryginalnych rozwiązań technicznych naszych uczniów
z klas V i VI. Aż 15 pomysłowych i oryginalnych
domków dla lalek zagościło na wystawie szkolnych projektów
z przedmiotu technika.
Serdecznie zapraszamy do jej obejrzenia. Wręczenie dyplomów i nagród rzeczowych
odbędzie się we wtorek 19.11.2013r.
Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


PRZEGLĄD PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ
08 LISTOPADA 2013

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć z całej uroczystości.


AKADEMIA Z OKAZJI 95 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
08 LISTOPADA 2013

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć z całej uroczystości.


CZŁONKOWIE KLUBU HUMANITARNEGO ODWIEDZAJĄ GROBY
30 PAŹDZIERNIKA 2013


Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


KONKURS NA PLAKAT O TEMATYCE HALLOWEEN
30 PAŹDZIERNIKA 2013


Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


WYCIECZKA KLAS 3 DO PAROWEJ FALĘCKIEJ
30 PAŹDZIERNIKA 2013

30 października klasa 3a i 3b wybrała się na wycieczkę na wieś do Parowej Falęckiej.
Pogoda nam dopisała. Uczestniczyliśmy w zajęciach edukacyjnych pt. „Kukiełki, szczodraki i kujawskie bochenuski”.
Przypomnieliśmy i utrwaliliśmy tam wiadomości związane z roślinami zbożowymi. Młóciliśmy cepem i wypiekaliśmy pyszne bułeczki.
Dużo czasu spędziliśmy na świeżym powietrzu ze zwierzętami wiejskimi, które mogliśmy karmić,
a niektóre nawet doić. Było wspaniale, co widać na naszych zdjęciach.
Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć .


ŚWIĘTO JABŁKA
28 PAŹDZIERNIKA 2013

28 października 2013 r. świetlica szkolna zorganizowała Święto Jabłka. W tym dniu królował najpopularniejszy polski owoc. Po pogadance na temat zdrowego odżywiania zorganizowano konkursy tematyczne dla klas I-III (rebusy, krzyżówki, zagadki, układanie puzzli). Każda klasa przygotowała wiersz lub piosenkę o jabłkach.
Ogłoszono wyniki konkursu plastycznego „Historia pewnego jabłka”. Najlepsze prace wyróżniono i wywieszono w galerii świetlicowej na holu.
Uwieńczeniem zabawy była wspólna degustacja jabłek.
„Jabłka się rumienią, bowiem dobrze wiedzą,
że cały roczek chętnie wszyscy jedzą,
nawet małe dziecko krzyknąć jest gotowe:
smaczne są i zdrowe jabłuszka krajowe!”
Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć .

PAŹDZIERNIK MIĘDZYNARODOWY MIESIĄCBIBLIOTEK SZKOLNYCH
PAŹDZIERNIK 2013

Październik Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Na te szczególne święto biblioteka szkolna przygotowała dla wszystkich czytelników dużych i małych ponad 200 książek z literatury dziecięcej oraz literatury popularnonaukowej. Na przegląd nowości książkowych czekali niecierpliwie czytelnicy i w dniu otwarcia wystawy mogli wypożyczyć najbardziej poszukiwane książki tj.: z serii Dziennik Cwaniaczka najnowszy tom czy z serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai a także wiele nowych pozycji literatury baśniowej, młodzieżowej i fantasy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się książki
o tematyce sportowej, środkach transportu czy z przyrody. Prezentacja nowości książkowych cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem i trwała aż do połowy listopada.
Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć .

PASOWANIE UCZNIÓW KLAS I NA CZYTELNIKA
PAŹDZIERNIK 2013

W naszej szkolnej bibliotece co roku odbywa się uroczystość pasowania na czytelnika uczniów klas pierwszych. To w bibliotece szkolnej zdecydowana większość dzieci przechodzi swój czytelniczy chrzest i jest biblioteką pierwszego kontaktu. Dlatego tak ważne jest pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej. W drugiej połowie października po uroczystym ślubowaniu klas I na uczniów nadszedł dla nich czas na rozpoczęcie samodzielnej przygody z książką. Przyszli czytelnicy zapoznali się z zasadami funkcjonowania biblioteki. W rozmowie z nauczycielem bibliotekarzem przypomnieli sobie najważniejsze wiadomości o książce, które powinien posiadać każdy czytelnik. Wykazali się także bardzo dobrą znajomością jak należy szanować wypożyczone książki. Uwieńczeniem spotkania było uroczyste złożenie przysięgi czytelnika biblioteki. Po otrzymaniu pamiątkowych dyplomów, zakładek do książki mali czytelnicy udali się na poszukiwanie książek, które po raz pierwszy samodzielnie wypożyczyli do domu. Po wybraniu książek młodzi czytelnicy pozowali do wspólnego zdjęcia.
Nad przebiegiem całej uroczystości czuwała Elżbieta Komassa nauczyciel bibliotekarz.
Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć .


EUROPEJSKI TYDZIEŃ ŚWIADOMOŚCI DYSLEKSJI W SP 6 W TORUNIU
15-22 PAŹDZIERNIKA 2013


Zapraszamy do galerii do obejrzenia prezentacji.


ŚWIAT BEZ GŁODU
16 PAŹDZIERNIKA 2013

Klasa III a w ramach prowadzonej w szkole kampanii PAH „Świat bez głodu”
16 października 2013 r. zorganizowała Światowy Dzień Żywności .
Uczniowie przygotowali sałatkę jarzynową, a następnie sprzedawali ją koleżankom i kolegom w szkole.
Zebraną kwotę 102 zł wpłacono na konto PAH „Kuchnia pełna serca”.

Upowszechniano zasady metody PLON:
– Nie marnuj/wyrzucaj jedzenia
– Jedz produkty sezonowe
– Jedz mniej mięsa i nabiału
– Wspieraj lokalnych producentów żywności
– Gotuj z głową/oszczędnie
Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć .


CHRONIĘ SIEBIE-CHRONIĘ INNYCH
12-13 PAŹDZIERNIKA 2013


W dniach 12 i 13 października 2013 r. 20 uczniów naszej szkoły wzięło udział
w 2-dniowych warsztatach „Chronię siebie, chronię innych” w Przysieku.
Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć .


PASOWANIE NA PIERWSZAKA I ŚLUBOWANIE PRZEDSZKOLAKÓW
14 PAŹDZIERNIKA 2013

14 października miała miejsce w naszej szkole bardzo ważna uroczystość- przyjęliśmy do grona naszych uczniów Pierwszaków oraz Przedszkolaków.
W tym dniu mogli wystąpić przed swoimi Rodzicami z tańcem i śpiewem, aby pokazać ile się już nauczyli w szkole.
Pięknie ubrani, w asyście swoich Pań Wychowawczyń nowi członkowie naszej szkolnej społeczności zostali oficjalnie pasowani na uczniów i przyjęci do szkolnego grona.
Zostali nagrodzeni uśmiechami i oklaskami oraz prezentami.

Tego też dnia Rodzice nie zapomnieli o nauczycielach swoich dzieci. W związku z Dniem Komisji Edukacji Narodowej były z ich strony ciepłe słowa i
życzenia pod adresem wychowawców i nauczycieli.

1
1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć z całej uroczystości.


ŚWIĘTO DRZEWA
10 PAŹDZIERNIKA 2013

I znów, jak co roku 10 października obchodziliśmy dzień przyjaźni drzew.
W obchody tegorocznego święta włączyły się wszystkie klasy od trzeciej do szóstej. Każda klasa przygotowała swój występ:
były ekologiczne plakaty, makiety drzew z różnych materiałów, wiersze, piosenki, krótkie przedstawienie, pokaz mody ekologicznej,
a klasa sportowa przygotowała piramidę symbolizującą naszego szkolnego Przyjaciela- kasztanowca Jeżyka.

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


OTRZĘSINY KLAS CZWARTYCH
9 PAŹDZIERNIKA 2013

W środę 9 października odbyła się dyskoteka, podczas której uczniowie klas czwartych zostali przyjęci w poczet „starszaków”.
Dostali do wykonania zadania, a wśród nich było rozpoznanie części strojów ich wychowawczyń oraz namalowanie portretów nowych pań.
Śmiechu i zabawy było co niemiara!


DZIEŃ CHŁOPAKA
30 WRZEŚNIA 2013

W naszej szkole zawsze pamiętamy o kolegach, dlatego 30 września dziewczęta przygotowały krótki występ artystyczny z okazji Dnia Chłopca,
na który zaprosiły wszystkich chłopców z naszej szkoły.
Występowi przyglądali się przedszkolacy i uczniowie od klasy pierwszej do szóstej. Oprócz życzeń , piosenki były też zagadki i prezenty.


EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW
26 WRZEŚNIA 2013

Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach Europejskiego Dnia Języków.
Chętne dzieci wykonały z tej okazji plakaty, których wystawę zorganizowano na szkolnym holu.

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


PRZEDSZKOLAKI W PRZYSIEKU
25-26 WRZEŚNIA 2013


W dniach 25 i 26 września 2013 r. przedszkolaki wzięły udział w akcji edukacyjnej
„Jestem widoczny, jestem bezpieczny, która została zorganizowana w Toruńskim Centrum Caritas w Przysieku. Strażnicy miejscy, policjanci i instruktorzy WORD uczyli dzieci zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ratownicy medyczni i wolontariusze prezentowali zasady udzielania pierwszej pomocy.
W akcji wzięły udział grupy: Słoneczka – 22 dzieci, Motylki – 17 dzieci, Żabki – 21 dzieci, Jagódki – 19 dzieci.
Ogółem w akcji wzięło udział 79 dzieci z wychowawcami: J. Cackowską, J. Dankowską, E. Orzechowską, J. Król. Ponadto nad bezpieczeństwem dzieci czuwały p. B. Szczepankiewicz, M. Kusińska i K. Kordowska.
Wszyscy uczestnicy akcji otrzymali kamizelki odblaskowe, gadżety i słodycze.
Ponadto dzieci spożyły ciepły posiłek (parówki z chlebem i herbatą).
Koordynator: Małgorzata Kusińska

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO SZKOLNEGO 2013/2014
20 WRZEŚNIA 2013

20 września cała społeczność SP 6 wybrała swoich przedstawicieli,
którzy będą zarządzać szkołą i reprezentować swoich młodych wyborców.
Oto skład samorządu szkolnego na rok 2013/2014:

Wiktoria Kleinschmidt VIA – przewodnicząca
Zuzanna Cymańska VB – z-ca przewodniczącej
W klasach I – III będą zarządzać:
Adam Drzymała IIIB – przewodniczący
Hubert Wiśniewski IIIA – z-ca przewodniczącego

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014
2 WRZEŚNIA 2013

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.

Skip to content