,,Magiczny nadchodzi czas, kiedy nasz świat się w bajkę zmienia”…
Tegoroczne Jasełka dla klas 4-8, które odbyły się 21.12.2018 roku w sali gimnastycznej o godzinie 11.00 zaskoczyły wszystkich. Okazało się , że magia jest wszechobecna…
Tym razem uczniowie występowali w roli nauczycieli i w kabaretowy sposób przedstawicieli Nadzwyczajną Radę Pedagogiczną z udziałem rodziców i pracowników szkoły. Debata dotyczyła obchodów Świąt Bożego Narodzenia w szkole.
Początek przedstawienia był imponujący. W świątecznie udekorowanej sali pojawiły się sanie , ciągnięte przez radosne renifery. W te postacie wcielili się pracownicy szkoły i uczniowie. Sanie okrążyły salę gimnastyczną, a uśmiechnięta uczennica, która reprezentowała panią dyrektor, radośnie witała przybyłych na spektakl, niczym królowa angielska.
Potem nieoczekiwanie zaproszono zaskoczoną panią dyrektor Annę Karaś na tron do sań. Ta z kolei niczym bohaterka powieści Henryka Sienkiewicza, spełniła swoje marzenia.
Debata dotycząca obchodów Świąt w szkole była przeplatana wspólnie śpiewanymi kolędami. Wspólne kolędowanie zbliża ludzi. Konkluzja dyskusji była jednoznaczna. Rada Pedagogiczna opowiedziała się za obchodami Świąt w szkole. Pani Dyrektor podkreśliła szczególny charakter tych dni i złożyła wszystkim obecnym piękne, świąteczne życzenia.
Jasełka zakończyły się w miłej, radosnej atmosferze.
,,Poczuj szczęście w magii świąt”(…)

 

Skip to content