29 września uczniowie naszej szkoły z klas 8e i 8d brali udział w wydarzeniu pod tytułem Spotkaj się z Niemieckim. Organizatorem spotkania był Instytut Goethego w Warszawie. Spotkanie miało na celu przybliżyć poprzez zabawę, muzykę i warsztaty język niemiecki. Gry i zabawy ruchowe, puzzle, rozszerzona rzeczywistość, informacje o kursach i nauce języka niemieckiego, wizyta w niemieckim „Kiosku” oraz wiele innych atrakcji na scenie – to wszystko czekało na uczniów w Toruniu na placu przy Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Uczniowie mieli do wykonania serię zadań, po wykonaniu których otrzymywali pieczątkę, a po zdobyciu wszystkich możliwych pieczątek odbierali nagrodę. Zadania sprawiały uczestnikom dużą radość. Uwieńczeniem tych językowych zmagań były niemieckie Gummibärchen i Apfelsaft, które młodzież mogła spożywać dowoli. Opiekę nad uczniami sprawował nauczyciel języka niemieckiego Aleksandra Gerynowicz.

 

 

 

 

 

Skip to content