Bożonarodzeniowa atmosfera to czas klasowych wigilii i Rodzinnego Kolędowania. Tegoroczne świąteczne spotkanie rozpoczęło się 22 grudnia 2023 roku o godz. 10.45 w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej.

Pani Beata Szczepankiewicz powitała wszystkich uczestników i licznie przybyłych gości. Zaproponowała zabawę muzyczną na wzór  programu „Jaka to melodia?”. W rywalizacji uczestniczyły trzy zespoły – reprezentujące rodziców, dzieci i nauczycieli. Po wysłuchaniu pierwszych trzech nut zgadywano tytuł kolędy. Następnie wybrane klasy radośnie śpiewały całą kolędę. Nie pominięto naszych kochanych przedszkolaków, które jak zawsze nas wzruszyły nie tylko znajomością tekstu. Pomocny okazał się chór, który składał się z rodziców i nauczycieli. Świąteczne obchody z muzyką to czas integracji wielopokoleniowej i podtrzymywanie polskich tradycji. Zabrzmiały kolędy: „Przybieżeli do Betlejem”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Wśród nocnej ciszy”, „Cicha noc”, „Gdy się Chrystus rodzi”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Mędrcy świata”, „W żłobie leży”, „ Gdy śliczna Panna”. Rywalizacja zakończyła się remisem. Niespodzianką muzyczną był występ Pani Dyrektor Anny Karaś i Pani Aliny Ślebiody. Na zakończenie Pani Dyrektor podziękowała wszystkim za przybycie i aktywne uczestnictwo. Złożyła świąteczne życzenia. Piękna tradycja wspólnego kolędowania jest w naszej szkole wciąż kultywowana.

Skip to content