W naszej szkole odbył się w dniu 26 października Ogólnopolski Festiwal Dzieci w Judo, którego organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy „Kodokan”, działający przy naszej szkole. Okazją do zorganizowania turnieju było 20-lecie istnienia Kodokanu. Swoją obecnością zawody uświetnili Pani Dyrektor naszej Szóstki Anna Karaś oraz Pan Kierownik Wydziału Sportu i Rekreacji naszego miasta Sławomir Pawenta. Pan Kierownik złożył, w imieniu Prezydenta Torunia, na ręce trenera Romana Wiwatowskiego list gratulacyjny. Ponadto uhonorowani zostali nagrodami trzej nasi absolwenci: Jakub Nowakowski, Sergiusz Stańczewski i Bartosz Wiwatowski, którzy zasłużyli się medalami Mistrzostw Polski i Pucharu Europy. Na starcie turnieju stanęło ponad 100 zawodników z 12 klubów z Gdańska Gdyni, Słupska, Elbląga, Szubina, Żnina, Bydgoszczy, Kończewa i Torunia. Nie zabrakło oczywiście wśród reprezentantów uczniów naszej szkoły, którzy wielokrotnie stawali na podium. W grupie dziewcząt w poszczególnych kategoriach wagowych, złoty medal wywalczyła Martyna Parchimowicz, srebrny Michalina Parchimowicz a na trzecim stopniu podium stawały Wiktoria Ryfka i Olimpia Lipińska. W grupie chłopców złoty medal zawisł na szyi Piotrka Wiwatowskiego, srebrne medale zdobyli Eryk Hildebrandt, Krystian Witkowski i Kostek Żakowiecki a brązowe Igor Zajączkowski i Szymon Kozieł. Gratulujemy młodym judokom

Zapraszamy do obejrzenia galerii!

Skip to content