Zakończył się stadionowy sezon lekkoatletyczny. Nasi uczniowie z wielkim zaangażowaniem i bardzo dobrymi wynikami zakończyli rywalizację. Dwukrotnie startowaliśmy z uczniami klas 4-6 w zawodach z cyklu „Czwartki LA”, ponadto w eliminacjach do edycji finałowej „Czwartku LA” dla klas 7 i 8 oraz w Lidze Lekkoatletycznej dla klas 7 i 8. We wszystkich startach odnotowaliśmy znaczące sukcesy. Oto wyniki uzyskane przez naszych lekkoatletów z klas 4-6 w pierwszym rzucie:

Klasy 6
– Paulina Wiśniewska 2 miejsce w biegu na 60m
– Filip Górski  2 miejsce  pchnięciu kulą
– Hanna Dołęgowska 3 miejsce w biegu na 600 m
Klasy 5
– Marcel Iwicki 2 miejsce w biegu na 60 m i 3 miejsce w skoku w dal
– Antoni Kunicki 3 miejsce w biegu na 1000m
Klasy 4
– Szymon Wojcieszyński 1 miejsce w biegu na 60 m i 3 miejsce w skoku w dal
– Michał Wójcik 3 miejsce w biegu na 60 m i 3 miejsce w skoku w dal.
W drugim rzucie wyniki były jeszcze lepsze:
Klasy 6
– Zofia Sadowska 2 miejsce w pchnięciu kulą
– Filip Górski 3 miejsce w pchnięciu kulą
Klasy 5

  1. Marcel Iwicki zwycięstwo w biegu na 60 metrów i w skoku w dal
  2. Antoni Kunicki 3 miejsce w biegu na 1000 metrów
  3. Gabriela Cywińska 1 miejsce w rzucie piłeczką palantową
  4. Tomasz Klucznik 2 miejsce również w rzucie piłeczką palantową
  5. Marcel Skibicki 3 miejsce w skoku w dal

Klasy 4

  1. Szymon Wojcieszyński 1 miejsce w skoku w dal i 3 miejsce w biegu na 60 metrów
  2. Michał Wójcik 2 miejsce w biegu na 60 metrów oraz 2 miejsce w skoku w dal
  3. Natan Gładysz 3 miejsce w skoku w dal.

Świetnie spisali się również starsi uczniowie z klas 7 i 8, którzy  zajmowali medalowe lokaty w eliminacjach „Czwartków LA”. Byli to Szymon Kozieł zwycięzca biegu na 60m, Filip Wójcik, który w tym samym biegu był trzeci, Dominik Kaliszewski triumfator biegu na 1000 metrów.
Duży sukces odnieśliśmy w pierwszej rundzie Ligii LA, w której wywalczyliśmy w klasyfikacji szkół pierwsze miejsce. Do tego sukcesu przyczynili się sprinterzy, 100 metrowcy Szymon Kozieł, Filip Wójcik, Bartosz Boldt, chłopcy biegający na 300 metrów Konstanty Żakowiecki, Viktor Jaworski i Mikołaj Żakowiecki. W skład zwycięskiej drużyny weszli również skoczkowie w dal Wojciech Sawicki, Tomasz Zdziarski i Miłosz Zdziarski oraz kulomioci Piotr Wiwatowski i Patryk Florczyk.

Skip to content