Dnia 8 listopada 2019 w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
Wyjątkowy charakter tego dnia podkreślił galowy strój wszystkich uczestników i patriotyczna dekoracja.
Na wstępie,pani prowadząca zapytała dzieci z jakiej okazji wszyscy spotkaliśmy się na sali gimnastycznej. Po krótkiej rozmowie na temat rozbiorów i odzyskaniu niepodległości, odśpiewaliśmy 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie pani Emilia i pani Alina wręczyły dzieciom nagrody za najciekawsze prace plastyczne wykonane w ramach konkursu „Barwy narodowe wokół nas”.
Część artystyczną rozpoczęła Nina Kozerska z klasy 2 b. Zaśpiewała ona przepiękną pieśń pt. „Flaga”. Miłość do ojczyzny dzieci młodsze wyśpiewały w utworach „Morze, nasze morze” (klasy pierwsze), „Nasza najpiękniejsza” (klasy drugie) i „Myślimy o Polsce” (klasy trzecie). Na zakończenie uczniowie w poszczególnych klasach, wykonali biało-czerwone flagi techniką wydzieranki. Ozdobiły one hole naszej szkoły.
Uroczystość pozwoliła nam uświadomić sobie jak ważną rzeczą jest mieszkanie w wolnym kraju.

Zapraszamy do obejrzenia galerii!

Skip to content