Obchody 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczciliśmy uroczystą akademią w przededniu Narodowego Święta Niepodległości. 10.11. 2023 r. zgromadzeni w udekorowanej w barwy narodowe sali gimnastycznej uczniowie oraz nauczyciele odśpiewali hymn państwowy w ramach akcji ,,Szkoła do hymnu”. Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor przemówieniem na temat znaczenia Święta Niepodległości dla Polaków. Następnie uczniowie klasy 7 b zaprezentowali program artystyczny, na który złożyły się recytacje wierszy patriotycznych. Zaśpiewano również pieśń związaną z Józefem Piłsudskim oraz legionistami – ,, My, Pierwsza Brygada”. W ten sposób podkreśliliśmy nasz patriotyzm i oddaliśmy hołd tym, którzy przyczynili się do odrodzenia państwa polskiego.

10 listopada uczniowie klas 1-3 również uczestniczyli w apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Wspólnie odśpiewano hymn Polski a każda klasa zaprezentowała swoją piosenkę patriotyczną. Było uroczyście i odświętnie.

Skip to content