W Koszalinie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek i Młodzików w Judo, które były również turniejem klasyfikacyjnym do Mistrzostw Polski. Nasza starsza klasa sportowa judoków dużą ekipą wybrała się do Koszalina. Świetnie w tych zawodach zaprezentowała się Hania Dołęgowska w kategorii 44 kg, która po bardzo dobrych walkach, stanęła na drugim stopniu podium. Bardzo dobrze walczyły też Julia Rumińska (kat. 44 kg) i Zosia Sadowska (kat. 70 kg), które zdobyły brązowe medale. Nasze medalistki zapewniły sobie awans do Mistrzostw Polski, które odbędą się już za miesiąc w Rybniku. Na zawodach w Koszalinie mieliśmy też debiutantów, którzy w swoich pierwszych walkach na macie zdobywali doświadczenie. I tak pierwsze turniejowe walki w Koszalinie stoczyli: Nadia Bartoszewicz, Liza Jaworska, Ola Chojnacka, Maja Wiśniewska, Adam Mikołajczyk, Filip Brzeziński, Wiktor Dąbrowski i Filip Górski. Ich walki były bardzo ambitne, i za to również należą się im WIELKIE BRAWA!!!  Ambicji i determinacji nie zabrakło pozostałym startującym, dzielnie walczyli też Samanta Szyller, David Latarski i Szymon Jasonek, jednak tym razem nie udało się im zwyciężyć swoich pojedynków. Trenerzy: Ewa i Roman Wiwatowscy są bardzo dumni ze swoich młodych judoków, nie tylko z udanych walk, ale również z godnego reprezentowania szkoły a co za tym idzie wzorowego zachowania podczas zawodów, dopingowania i wspierania się. BRAWO 7A !!!!

Skip to content