17 stycznia w naszej szkole odbyło się spotkanie „Lekcja z Mistrzem”, a naszym gościem była Wicemistrzyni Olimpijska w Judo z 1996 roku z Atlanty – pani Aneta Szczepańska. To jedyna jak do tej pory kobieta, która wywalczyła dla Polski medal w judo na Igrzyskach Olimpijskich. Ta uroczysta lekcja rozpoczęła się od powitania naszej Mistrzyni przez Panią Pedagog Małgosię Kusińską (w imieniu Pani Dyrektor). Potem odczytana została krótka biografia Trenerki Anety, przygotowana przez uczniów klasy 7a. Następnie nasi uczniowie mogli obejrzeć skrót walk z Igrzysk Olimpijskich naszego gościa, oraz zobaczyć prezentację multimedialną ze zdjęciami Mistrzyni. Później przyszedł czas na zadawanie pytań. Dowiedzieliśmy się między innymi jak trenerka radziła sobie ze stresem przed walkami, jakie były jej ulubione techniki judo, ile ma medali i pucharów, jakie jest jej ulubione zwierzątko i ulubiony kolor. Po pytaniach nadszedł czas na trening judo, który poprowadził dla judoków z Szóstki nasz Gość. Na koniec był czas na autografy oraz zdjęcia, każdy mógł obejrzeć medal olimpijski, zawiesić go sobie na szyi i zrobić zdjęcie.

Bardzo dziękujemy Trenerce Anecie Szczepańskiej za zaszczycenie nas swoją obecnością. Trzymamy kciuki za sukcesy trenerskie, a w tej najbliższej przyszłości – za medal na Igrzyskach w Paryżu, zawodniczki Trenerki Anety, Angeliki Szymańskiej.

Skip to content