We wrześniu odbyliśmy wiele zajęć z wykorzystaniem narzędzi i pomocy dydaktycznych zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Kreatywne myślenie oraz obsługa różnych urządzeń to bowiem jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym.

Nasi uczniowie mieli szansę wziąć udział w zajęciach z robotyki kształtujących logiczne, kreatywne i przestrzenne myślenie. Doskonale się bawiąc, rozwijali zdolności manualne i matematyczne. Współpracując w małych grupach, rozwijali umiejętność analitycznego podejścia do problematycznych spraw. Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, tym bardziej, że zbudowane roboty będziemy niebawem „ożywiać” z wykorzystaniem narzędzi do ich programowania.

Uczniowie klas szóstych, realizując zagadnienia związane z planowaniem i umeblowaniem pokoju nastolatka, omawiali także zasady bezpiecznego i funkcjonalnego urządzania pracowni technicznej. Wykorzystując narzędzia zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości, uczniowie doskonalili również umiejętność prawidłowego wymiarowania czy rysowania planów w odpowiedniej skali. Posługując się słownictwem technicznym, analizowali właściwy dobór narzędzi do rozwiązania problemu.

Zrealizowaliśmy także zajęcia z wykorzystaniem sprzętu AGD zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości. W ich trakcie kształtowaliśmy prawidłowe nawyki żywieniowe. Szóstoklasiści przestrzegając zasad BHP, pod czujnym okiem nauczyciela, przygotowywali zdrowe przekąski. Pomysłów było wiele. Na stołach pojawiły się koktajle i sałatki owocowe, szaszłyki z warzyw oraz zdrowe kanapki. Uczniowie wykazali się przy tym ogromnym zaangażowaniem, kreatywnością i pomysłowością.