W grudniu nasze szkolne Laboratorium Przyszłości stało się szczególnym miejscem. W tym przedświątecznym czasie uczniowie klas 4 – 8 mieli szansę spróbować swoich sił w roli cukierników. Dzięki zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości sprzętom dzieci miały możliwość wypiekania i ozdabiania pierników. Przepisów było wiele, a sposobów na ozdobienie słodkich wypieków jeszcze więcej. Pracując w kilkuosobowych grupach, dzieci uczyły się współdziałania w zespole, podziału obowiązków i pracy pod presją czasu.

Dzięki zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości długopisom 3D uczniowie klas pierwszych konstruowali przeróżne elementy dekoracyjne. Wiele skupienia i pracy wymagało wykonanie przestrzennych konstrukcji. Efekt był zdumiewający. Uczniowie chętnie robili bałwanki, rowery czy kwiatki. Okazało się, że w przestrzennym tworzeniu ogranicza ich wyłącznie własna wyobraźnia. Dla dzieci tego typu zajęcia to nie tylko dobra zabawa, ale również nauka.

W grudniu uczniowie klas czwartych dzięki zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości narzędziom i urządzeniom poznali zasady bezpiecznej pracy z wiertarką. Dzieci miały okazję nauczyć się obsługi jakże często wykorzystywanego urządzenia. Każdy miał możliwość wywiercenia różnej wielkości otworów w drewnianych płytach.

#LaboratoriaPrzyszłości
#LaboratoriaPrzyszlosci

Skip to content