Z okazji 100 – lecia urodzin Wisławy Szymborskiej i uchwalenia przez Senat RP decyzji o ustanowieniu noblistki jedną z Patronek Roku 2023, postanowiliśmy w naszej szkole spopularyzować dorobek poetki. Uczniowie przygotowali piękne projekty, które w oryginalny sposób przedstawiały biografię i dorobek twórczy wybitnej artystki oraz mistrzyni słowa.

5 grudnia 2023 roku uczniowie klas 4-8 wzięli udziału w Szkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Wisławy Szymborskiej.

Konkurs miał na celu zachęcenie młodzieży do sięgnięcia do twórczości naszej noblistki oraz rozbudzenie talentów i podnoszenie umiejętności recytatorskich naszych uczniów. Poziom występów był zaskakująco wysoki, a wybór wierszy bardzo zróżnicowany.

Komisja oceniała interpretację danego utworu, znajomość tekstu oraz ogólne walory artystyczne.

WYNIKI KONKURSU RECYTATORSKIEGO

1. MIEJSCE – WIKTORIA LASECKA

2. MIEJSCE – ZOFIA KAŹMIERSKA

3. MIEJSCE – ALICJA ZYDROŃ

WYRÓŻNIENIA :

ZUZANNA KUKIEŁCZYŃSKA

MARCELINA GRZELAK

OLGA ŚWIĄTKOWSKA

MIŁOSZ MNICH

MAJA SZUBSKA

Nagroda publiczności – JESSICA KOWALSKA

Gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim za udział !

W konkursie wzięło udział 20 uczniów z klas 4-8.

Skip to content