Dnia 25 października 2018 roku odbył się Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej „W hołdzie Rzeczypospolitej” z okazji 100 – lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Brało w nim udział trzydzieścioro uczniów klas 4 -7.

Repertuar był różnorodny. Dominowała klasyka – A. Słonimski „Polska” , R. Przymus „Polska”, W.Szymborska „Gawęda o miłości ziemi do ziemi ojczystej”, W. Woroszylski ” To moje”, J.Słowacki „W pamiętniku Zofii Bobrówny”, K.K. Baczyński ” Elegia o chłopcu polskim”, K. I. Gałczyński ” Pieśń o żołnierzach z Westerplatte „, W. Broniewski „Bagnet na broń „, E.Buczyńska ,”Niepodległość” , K. I. Gałczyński „Pieśń o fladze”, W. Chotomska „Dzień dobry , Biały Ptaku” , J. Lechoń „11 listopada „. Prezentacjom towarzyszyły wzruszenia i ogromne emocje. Utwór J. Pietrzaka „Taki kraj” wzbudził wiele refleksji.

Wybór laureatów był trudny, bo poziom występów był wyrównany.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za wkład pracy włożony w przygotowanie interpretacji wybranego wiersza i za serce …
” Polska – ojczyzna… Kraina, która się w sercu zaczyna”.

LISTA LAUREATÓW:

1. ZUZANNA SKRZYNECKA 5 A
2. WIKTORIA MUNTOWSKA 4 a
3. WIKTORIA CZARNECKA 7a

WYRÓŻNIENIA:

AGNIESZKA BIEŃKOWSKA 5 d
MARTA GROSS 5 d
MAJA SIEMIENIECKA 5 d
SZYMON KOZIEŁ 4 c
PAWEŁ MIETLICKI 4 b
ALEKSANDRA ŁAWICKA 7 a

Nagrody książkowe w konkursie ufundowała Rada Rodziców.

Skip to content