Przez cały czerwiec uczniowie klas 8a, 6a i 5b mogli wykazać się inwencją twórczą związaną wiedzą, którą zdobyli w tym roku szkolnym. Piątoklasiści skupili się na lekturze „Opowieści z Narnii”, szóstoklasiści pracowali z lekturą „Hobbit, czyli tam i z powrotem”. Uczniowie klas ósmych na pożegnanie szkoły pracowali z całym zakresem materiału z języka polskiego. 

Powstały cudowne prace: lapbooki, książki przestrzenne, piękne ilustracje, postacie z papieru. Młodzi artyści stworzyli wiele opowiadań twórczych, zaproszeń, listów, opisów, folderów reklamowych. Moi uczniowie wymyślili kilkanaście gier planszowych opartych o treść lektur, a także kilka prezentacji multimedialnych, notatek graficznych.  

Wyzwanie, którego się podjęli, pokazało im, ile potrafią i jakie wspaniałe talenty kryją się murach naszej starej „Szóstki”. 

Drodzy Uczniowie dziękuje Wam! 

                                                                                                                Wasza Polonistka 

                                                                                                            Małgorzata Łukaszewska 

Zapraszam do galerii prac! 

Pozostałe prace można obejrzeć klikając na poniższy link:

https://sp6torun-my.sharepoint.com/personal/mlukaszewska_sp6_edu_torun_pl/_layouts/15/onedrive.aspx?id=%2Fpersonal%2Fmlukaszewska%5Fsp6%5Fedu%5Ftorun%5Fpl%2FDocuments%2FZałączniki%2FGaleria%20prac%2Ezip&parent=%2Fpersonal%2Fmlukaszewska%5Fsp6%5Fedu%5Ftorun%5Fpl%2FDocuments%2FZałączniki&ct=1687248896435&or=OWA%2DNT&cid=783fee60%2Dcb70%2D2c61%2D1811%2D7413157042ea&ga=1

Skip to content