• Czy komuś zdarzyło się spotkać z informacją, która później okazała się fałszywa? • Czy wszystko co znajdziemy w Internecie jest prawdą? • Czy trudno jest odróżnić prawdę od kłamstwa w Internecie? • Czemu ludzie tworzą fake newsy? Czy robią to świadomie czy nieświadomie? • Co to znaczy, że dane źródło jest wiarygodne? • Komu możemy wierzyć w Internecie? Czy możemy zawsze wierzyć w to, co mówią influencerzy/youtuberzy?

Na te i inne pytania uczniowie klasy VB próbowali znaleźć odpowiedź pod opieką członków Studenckiego Koła Naukowego Architektów Informacji z UMK, którzy poprowadzili w naszej szkole warsztaty 24 lutego 2023 roku. Celem tych warsztatów była pomoc młodzieży w rozpoznawaniu i radzeniu sobie z fałszywymi informacjami, które są coraz powszechniejsze w Internecie.

Skip to content