W poniedziałek, 2 września miała miejsce uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020.
Pomimo chłodnej, deszczowej  aury na twarzach uczniów widać było  uśmiechy, które zapowiadały entuzjazm i podekscytowanie z powodu powrotu do szkoły i przyjaciół.
Pani dyrektor powitała wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców, dziadków i gości. Szczególne serdecznie zwróciła się do pierwszoklasistów, którzy wstępują w szeregi uczniów „Szóstki”. Równie ciepło powitała uczniów klas starszych, którym życzyła sukcesów w nauce i wszechstronnego rozwoju.
Przypomniała również o rocznicy wybuchu II wojny światowej i wszyscy uczciliśmy pamięć tych, którzy zginęli, minutą ciszy.
Następnie poinformowała wszystkich o wydzieleniu części przedszkolnej w szkole na parterze i zmianie  sposobu korzystania z wejść do budynku. 
Aby dzieci były bezpieczne na korytarzach, pani dyrektor poprosiła rodziców o niewchodzenie do szkoły. Na koniec uczniowie w towarzystwie rodziców udali się do sal lekcyjnych, gdzie otrzymali podręczniki na nowy rok szkolny.

Skip to content