W dniu 29 kwietnia w naszej szkole uczciliśmy Święto Konstytucji 3 Maja. W bieżącym roku przypada 231 rocznica uchwalenia doniosłej dla całego narodu Ustawy Rządowej z dnia 3 maja 1791 r. Uroczystą akademię przygotowali i zaprezentowali uczniowie klasy 5 b. Przedstawiono krótki rys historyczny oraz wydeklamowano wiersze o charakterze patriotycznym. Wszyscy zgromadzeni – dzieci, młodzież oraz pracownicy szkoły – przy akompaniamencie muzyki zaśpiewali pieśni związane z radosnym dla Polaków wydarzeniem, jakim było uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Uczniowie w tym dniu wystąpili w strojach galowych oraz z zaangażowaniem uczestniczyli w uroczystościach, aby podkreślić doniosłość święta, wyrazić przynależność narodową, szacunek dla tradycji oraz patriotyzm.