W listopadzie 2022 roku w ramach profilaktyki zdrowego stylu życia wychowawcy świetlicy szkolnej zorganizowali szkolny konkurs plastyczny dla uczniów klas 1-3 z okazji Święta Jabłka pod hasłem: ,,Chcesz być zdrowy i wesoły, więc jabłuszko weź do szkoły.

Finalnie dzieci wzorowo wykonały powierzone zadanie. W holu szkoły powstała wystawa prac. To tam odbyło się również uroczyste wręczenie dyplomów laureatom konkursu połączone z degustacją jabłek.

Był to wyjątkowy dzień, ponieważ obchodziliśmy go w sposób inny niż zwykle. Obchody Dnia Jabłka w świetlicy rozpoczęliśmy od rozmów na temat: jego wyglądu, kolorów, wielkości, kształtu, smaku, różnych odmian jabłek oraz poszukiwaliśmy odpowiedzi na pytania m.in.: „Dlaczego warto jeść jabłka?”, „Co można przygotować z jabłek do jedzenia?”, „Czy tylko ludzie lubią te owoce?”. Nie zabrakło przy tym zabaw ruchowych, dydaktycznych, naśladowczych oraz konkursów. Dodatkowo ze względu na kultywowanie w świetlicy szkolnej tzw. „życia eko” zajmujemy się recyklingiem i niepotrzebnym rzeczom nadajemy drugie życie, dzieci na okoliczność Święta Jabłka wykonały piękne koszyki do jabłek ze ścinków papieru niewykorzystanych podczas zajęć plastycznych.

Dzieci z pewnością zapamiętały te obchody, jako dzień zachęcający do jedzenia owoców – co stanowi element zdrowego stylu życia.

W konkursie wzięły udział klasy: 1a, 1b, 2a, 2b, 3a, 3b.

Komisja nagrodziła 30 prac.

Skip to content