14 października 2021 r. o godz. 9.00 odbyła się uroczystość ślubowania przedszkolaków i pasowania na ucznia klasy pierwszej. Sala gimnastyczna zgromadziła grupy przedszkolne i pierwszoklasistów, pracowników szkoły, przedstawicieli Rady Rodziców. Na początku miało miejsce ślubowanie przedszkolaków – przedstawiciele grup wygłosili słowa przysięgi. Następnie wszyscy odśpiewali hymn państwowy. Miłym zaskoczeniem była biegła znajomość hymnu przez najmłodsze dzieci. Podobnie zaprezentowali się uczniowie klas pierwszych, deklarując dumnie, że będą przysparzać rodzicom, nauczycielom i szkole samych sukcesów. Pani dyrektor w symbolicznym akcie pasowania na ucznia, nadała im statut ucznia SP6. Przewodnicząca Rady Rodziców wygłosiła krótkie przemówienie w imieniu rodziców.

Część artystyczna ukazała wielkie talenty muzyczno – taneczne naszych najmłodszych dzieci. Grupa Żabek zaprezentowała się w tańcu minionków, grupa Biedronek pięknie zaśpiewała piosenkę o wspaniałym życiu przedszkolaka, a grupa Motylków zatańczyła piękny taniec z chustami do muzyki poważnej. Klasy pierwsze zaśpiewały piosenki o tym jak wspaniale być uczniem klasy pierwszej i jak przyjemnie jest zdobywać wiedzę w szkole.

Pani dyrektor Anna Karaś, życzyła uczniom nie tylko bardzo dobrych wyników w nauce i rozwijania pasji, ale tez pozaszkolnych relacji koleżeńskich. Nauczycielom i pracownikom szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej złożyła serdeczne życzenia sukcesów w pracy i szczęścia w życiu osobistym.

Skip to content