14 października  2019 roku w  Dniu Edukacji Narodowej  kolejne pokolenie pierwszoklasistów wstąpiło w szeregi  uczniów SP 6. O godzinie 8.30 w udekorowanej sali gimnastycznej odbyło się uroczyste ślubowanie przedszkolaków. Dzieci wygłosiły rotę przysięgi, włączając się formalnie do społeczności  SP6. Część artystyczna w wykonaniu młodych artystów  udowodniła, że mają talent i duży potencjał.

Ślubowaniu pierwszoklasistów towarzyszył poczet sztandarowy szkoły. Wszyscy obecni –uczniowie, nauczyciele, rodzice, dziadkowie i pracownicy szkoły odśpiewali hymn państwowy. Następnie delegaci z poszczególnych klas złożyli uroczystą przysięgę w imieniu rówieśników. Potem reprezentant rodziców wygłosił przysięgę. Wreszcie nastąpiło upragnione przez dzieci pasowanie przez Panie Dyrektor. Po wyprowadzeniu pocztu sztandarowego odbyła się nietuzinkowa część artystyczna w wykonaniu oficjalnych już pierwszoklasistów. Radosny marsz zamanifestował  chęć aktywnego uczestnictwa dzieci w życiu szkoły.

Pani Dyrektor Anna Karaś w krótkiej przemowie przywitała  nowo mianowanych pierwszoklasistów, życząc im sukcesów w nauce i radości na co dzień. Rodziców zachęciła do owocnej współpracy. Przewodnicząca Rady Rodziców też zabrała głos, dziękując nauczycielom za ich trudną i odpowiedzialną pracę.

Na koniec każda grupa przedszkolna dostała prezenty ufundowane przez Radę Rodziców. Nie zapomniano też  o pierwszoklasistach. Uwieńczeniem spotkania były zdjęcia klasowe z wychowawcami.

Zapraszamy do obejrzenia galerii!

Skip to content