Tegoroczne Rodzinne Kolędowanie rozpoczęło się 20.12.2019 roku  o godz.12.00 w sali gimnastycznej.  Scenografia zwiastowała teleturniejowy charakter  spotkania. W szkolnej familiadzie, którą poprowadziła Pani Beta Szczepankiewicz, do rywalizacji stanęły dwie  drużyny. Nauczyciele  i rodzice stanęli w szranki z uczniami.  Wszystkie pytania związane były z obyczajami, tradycjami i symboliką Świąt Bożego Narodzenia. W tej wyrównanej  zabawie do finału zakwalifikowała się drużyna dorosłych, która zaprosiła reprezentanta uczniów do końcowej rywalizacji. Ostatecznie wygrali uczniowie, ku wielkiej radości wszystkich obecnych….

Ludyczny charakter spotkania zapewnił wiele emocji i  w zabawowy sposób utrwalił świąteczne motywy. Nie obyło się bez wspólnego kolędowania. Teleturniej był przeplatany pięknymi polskimi kolędami.  Zaśpiewano „ Świeć gwiazdeczko” – Arki Noego,  „Dzisiaj w Betlejem”,  „ Wesołych Świąt”- Beszczyńskiego. Chór złożony z nauczycieli  podarował dzieciom kolędę „ Oj Maluśki”.

Przewodnicząca Rady Rodziców złożyła wszystkim zebranym życzenia. Pani Dyrektor Anna Karaś podziękowała wszystkim za spotkanie.

Czym zaskoczy nas przyszły rok?  Nasza wyobraźnia nie zna granic.

„  Bóg stworzył człowieka z oczami z przodu, a nie z tyłu głowy, co znaczy, że człowiek ma się  zajmować tym co będzie, a nie tym co było”.

Olga Tokarczuk

Zapraszamy do obejrzenia galerii!