W dniu 20.11.2020 miało miejsce ogłoszenie wyników X Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Żołnierskiej “Gdy piosenka szła do wojska…” zorganizowanego przez Klub Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu. Wyróżnienie w kategorii soliści 13 – 15 lat zdobyła Marta Gross z klasy 7d, która wykonała piosenkę pt.: “Miejcie nadzieję”.

Naszą szkołę przeglądzie reprezentowały: Nina Kozerska klasa 3a w kategorii soliści 6 – 9 lat, która zaśpiewała piosenkę “Niepodległość”; w kategorii soliści 10 – 13 lat piosenkę “Warszawskie dzieci” zaprezentowała Zofia Bieńkowska klasa 5b; uczennica klasy 7d Agnieszka Bieńkowska w kategorii soliści 13 – 15 lat wykonała pieśń “Czerwone Maki na Monte Cassino” i w tej samej kategorii wzięła udział Marta Gross z klasy 7d. Poza tym w kategorii zespoły 13 – 15 lat pieśń pt.: “Rozkwitają pąki białych róż” zaśpiewał szkolny zespół wokalny w składzie: Marta Gross, Amelia Gumurska, Agnieszka Bieńkowska, Iga Zawadzka i Pola Zawadzka.

W tym roku konkurs odbył się w zmienionej formie. Uczestnicy przesyłali materiały filmowe z wykonaniem piosenki o tematyce wojskowej lub patriotycznej.

Dla uczestników przeglądu było to nowe i zarazem ciekawe doświadczenie. Gratulujemy Marcie wyróżnienia. Dziękujemy za wkład pracy i zaangażowanie wszystkim reprezentującym naszą szkołę w tym przeglądzie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii!

Skip to content