5 września odbyło się w naszej szkole Narodowe Czytanie – akcja mająca na celu przede wszystkim popularyzację czytelnictwa, a także ukazanie bogactwa i różnorodności literatury polskiej. Zainicjowana została w 2012 r. przez ówczesnego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Od tamtej pory odbywa się corocznie pod patronatem honorowym Pary Prezydenckiej. Lekturą tegorocznej odsłony były „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Z tej okazji uczniowie klasy 6b, 7a i ich koledzy z klas ósmych podczas lekcji języka polskiego przeczytali „Świteziankę”, „Romantyczność”, „Lilije”, „Powrót taty” i „Rybkę” – najbardziej znane utwory z cyklu napisanego przez naszego narodowego wieszcza. Młodzi czytelnicy podjęli się również rozwiązania escape roomu związanego z „Balladami i romansami”.  W akcji wzięła udział Pani Dyrektor oraz nauczyciele poloniści, którzy z wielkim zapałem odczytywali swoim wychowankom fragmenty utworów.

Poniżej znajduje się link do fotorelacji:

https://view.genial.ly/631dedd217ea070018898efa/presentation-basic-presentation

Skip to content