W październiku, dzięki zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości długopisom 3D uczniowie naszej szkoły konstruowali przeróżne elementy dekoracyjne. Istotną wartością pracy z takim pisakiem jest włączenie dzieci w działania praktyczne. Ich zaangażowanie emocjonalne kształtuje takie cechy jak: wytrwałość, cierpliwość, dokładność i kreatywność. Dzieci doskonale się bawiły ćwicząc myślenie trójwymiarowe i rozwijając wyobraźnię . Pomysłowość naszych uczniów była ogromna. Powstały wielowymiarowe motyle, ważki, okulary, żyrafy, miniaturowe stoły czy krzesła.

W październiku ponownie zrealizowaliśmy zajęcia z wykorzystaniem sprzętu AGD zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Uczniowie klasy 5b przygotowywali owocowe sałatki i koktajle. Pracując w czterosobowych grupach, dzieci uczyły się współpracy, nawiązywania relacji, koncentracji i odpowiedzialności. Taka forma zajęć to nie tylko nieograniczone możliwości nauki, ale równieź szansa na stworzenie i skosztowanie potrawy przyrządzonej od początku do końca samodzielnie.

W październiku klasy piąte i szóste uczestniczyły w zajęciach krawieckich. Dzięki zakupionemu w ramach programu Laboratoria Przyszłości sprzętowi i akcesoriom dzieci poznały różne ściegi krawieckie, nauczyły się przyszywania guzików oraz zapoznały się z technikami krojenia materiału. W pierwszym etapie uczniowie doskonalili operowanie igłą i nitką. W listopadzie dzieci spróbują samodzielnie, z wykorzystaniem maszyn do szycia, wykonać etui na telefon. Zajęcia tego typu bez wątpienia rozwijają twórcze myślenie i sprawność manualną.

#LaboratoriaPrzyszłości
#LaboratoriaPrzyszlosci

Skip to content