laboratoria przyszlosci

Nasz szkoła w ramach programu Laboratoria Przyszłości otrzymała wsparcie finansowe na zakup narzędzi i pomocy dydaktycznych potrzebnych w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych, technicznych i przyrodniczych, inżynierii oraz stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

Drugą transzę (40% otrzymanego wsparcia) Szkoła Podstawowa Nr 6 przeznaczyła na zakup sprzętu elektronicznego oraz technicznego w celu rozszerzenia wachlarza możliwości edukacyjnych szkoły.

W ramach programu szkoła zakupiła narzędzia i sprzęt gospodarstwa domowego który zostanie wykorzystany do zajęć z techniki:

akumulatorowe wiertarko – wkrętarki, pistolety do klejenia na gorąco,  imadło, piły ramowe do drewna, młotki, suwmiarki, kombinerki, śrubokręty, obcęgi, pilniki, tarniki, mierniki uniwersalne,  noże warsztatowe, przymiary, kątowniki, cyrkle ślusarskie, wypalarki i strugi do drewna, punktaki do metalu, młotki drewniane i gumowe, takery z szywkami, kątomierze, piły ramowe,  brzeszczoty, wagi laboratoryjne, papiery do rysunku technicznego, papiery ścierne, drewno, śrubki, przewody elektryczne, zestawy konstrukcyjne, zestawy modelarskie, stoły warsztatowe, szafę na narzędzia, zamykaną gablotę, pojemniki warsztatowe, skrzynki narzędziowe,  maszyny do szycia, igły, szpilki, szydełka, druty dziewiarskie, tekstylia, nożyczki uniwersalne, blender, robot kuchenny, mikser, piekarnik elektryczny, opiekacz, stolnice, zestawy noży, deski do krojenia, zastawę stołową, miski, wałki, zlew z kranem.

Ponadto zakupiono sprzęt elektroniczny z akcesoriami, specjalistyczne urządzenia i materiały edukacyjne oraz oprogramowanie, w tym z zakresu robotyki i mikroelektroniki oraz sprzęt audio-wideo:

statyw z akcesoriami, gimbal, mikroport z akcesoriami, mikrofon kierunkowy z akcesoriami, lampę błyskową do aparatu, mikroskop, mikrofony nagłowne, dyktafon, słuchawki studyjne, oscyloskop, laminarkę, robot edukacyjny, stację pogodową.

Powyższy sprzęt będzie wykorzystany między innymi na zajęciach z informatyki, geografii, fizyki i innych.

Aparat fotograficzny oraz akcesoria w postaci; statywu, lamp, mikrofonu, mikroportu i gimablu umożliwią naukę fotografowania i filmowania oraz pozwolą stworzyć niezapomniane materiały z życia szkoły i uczniów.

Sprzęt audio-wideo pozwoli realizować zainteresowania uczniów w tworzeniu i montażu nagrań dźwiękowych i filmów. Projekty zrealizowane przez uczniów będą dostępne na stronie internetowej szkoły.

Robot edukacyjny pozwoli wprowadzić uczniów w świat nowoczesnych technologii oraz nauki.

Dla bezpieczeństwa uczniów zakupiono również środki ochrony indywidualnej: odzież i rękawice ochronne, instrukcje BHP, okulary, apteczkę i gaśnicę.

Efekty pracy wykonanej przy pomocy zakupionego sprzętu można będzie oglądać na stronie internetowej szkoły.

#LaboratoriaPrzyszłości
#LaboratoriaPrzyszlosci

Skip to content