W listopadzie nasze szkolne Laboratorium Przyszłości zamieniło się w pracownię krawiecką. Dzięki zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości sprzętom dzieci miały możliwość bliższego poznania podstaw krawiectwa. Uczniowie wykorzystując maszyny do szycia, z powodzeniem wykonali przeróżne projekty, m.in. etui na telefon, poszewki na poduszki czy kosmetyczki. Zajęcia stworzyły dzieciom możliwość rozwijania zainteresowań i uzdolnień, i były okazją do zdobywania przez młodzież nowych umiejętności przydatnych w życiu codziennym. Zajęcia z podstaw krawiectwa nie tylko uczą kreatywności, ale również pomagają odkryć, że można dać drugie życie niepotrzebnym tkaninom, a tym samym w minimalnym stopniu przyczyniać się do ratowania naszej planety.

W drugiej połowie listopada uczniowie dzięki zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości narzędziom i urządzeniom poznali tajniki pracy stolarskiej. Dzieci miały okazję nauczyć się obsługi wiertarek, wkrętarek i ręcznych pił. Naszym celem jest wykonanie karmnika dla ptaków i choć poprzeczkę postawiliśmy sobie wysoko, mamy nadzieję, że już w grudniu pochwalimy się swoimi projektami.

#LaboratoriaPrzyszłości
#LaboratoriaPrzyszlosci

Skip to content