W piątek 22 października wybraliśmy się do Centrum Sztuki Współczesnej na zajęcia. Odbywały się one na wystawie Piotra Krzymowskiego „Homo cellularis”. Naszym wirtualnym przewodnikiem był chłopiec o imieniu Google. Na wstępie dobieraliśmy obrazki do poszczególnych liter alfabetu. Potem przeszliśmy do sali, gdzie z puzzli układaliśmy twarze trzech komputerowych postaci: Alexy, Google`a i Siri. W następnym pomieszczeniu obserwowaliśmy, umieszczone w szklanych głowach, zepsute elementy telefonów komórkowych. Było to ostrzeżenie dla ludzi, aby nie używali za dużo tego sprzętu. Potem odciskaliśmy dłonie na obrazach oznaczających ekran „komórki”. Na koniec zajęć mierzyliśmy nasze dłonie i stopy, narysowane na kartce.
To spotkanie z nowoczesną sztuką było dla nas interesujące.

Zapraszamy do obejrzenia galerii!

Skip to content