Klasa 1a wybrała się 14 czerwca na pieszą wycieczkę szlakiem pomników honorowych obywateli naszego miasta, o których dzieci uczyły się w ramach innowacji pedagogicznej pt. „Kto ty jesteś? Polak mały”- spotkania z historią Polski.
Dzieci zobaczyły pomnik generała Józefa Hallera. Potem udały się w stronę murów obronnych i ruin zamku krzyżackiego. Przeszły przez Bramę Mostową i podziwiały Wisłę z platformy widokowej. Następnie spacerkiem przeszły do Krzywej Wieży. W alpinarium odpoczywały i bawiły się zakupionymi na straganie pamiątkami. Kolejnym etapem wycieczki był pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego. Później dzieci podziwiały Stary Rynek z Ratuszem, kamieniczkami i pomnikiem Mikołaja Kopernika. Były także przy fontannie flisaka i żabek, a potem głaskały psa Filutka.
Następnie odpoczywały na ławeczce obok pani generał cichociemnej Elżbiety Zawackiej.
Ostatnim, długo wyczekiwanym etapem wycieczki były lody.
Dzieci wróciły do szkoły pełne wrażeń. Wycieczka bardzo im się podobała.
Zapraszamy do obejrzenia galerii!
Skip to content