Dnia 21 października 2021r. klasa 1a wybrała się na wycieczkę do lasu na Barbarce. Uczestnicy utrwalili wiadomości na temat budowy drzewa i krzewu, nazywali drzewa obserwując liście i owoce. Rozpoznawali drzewa liściaste i iglaste. Chodząc po lesie szukali też oznak jesieni. Najbardziej widoczną były kolorowe liście. Klony przybrały żółto – złocisto – brązową kolorystykę. Dzieci czuły się jak w królestwie Pani Jesieni. Po uzbieraniu wielu jesiennych darów – kasztanów, żołędzi, liści, szyszek, udały się na plac zabaw. W zamku, na kolejce tyrolskiej, trampolinach, huśtawkach, a nawet w piaskownicy zabawom nie było końca. Wycieczka była bardzo udana. Dzieci utrwaliły swoje leśne wiadomości, a także zdrowo spędziły czas na świeżym powietrzu.