Dnia 27 lutego 2020 odbył się III Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego  „Lust auf Lesen?”. Organizatorem konkursu jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Konkurs adresowany jest  do uczniów na dwóch poziomach: klas 7 i 8 rozpoczynającej naukę języka niemieckiego (poziom A1-A2) oraz klas  6, 7, 8 szkoły podstawowej (poziom A2, B1), uczących się języka niemieckiego w szkole lub poza szkołą.

Uczennice Karolina Wiśniewska i Ola Ławicka z klasy 8b brały udział najpierw w etapie szkolny następnie w regionalnym.

Konkurs na etapie szkolnym składał się z testu leksykalno-gramatycznego  oraz z części sprawdzającej rozumienie tekstu czytanego. Odbył się on 9 stycznia 2020 roku.

Na etapie regionalnym sprawdzane były wiadomości i umiejętności uczniów w zakresie sprawności językowych i realioznastwa.

6 marca Komitet Główny ogłosił wyniki. Nasze uczennice zakwalifikowały się do kolejnego etapu regionalnego, który odbędzie się w Warszawie w Goethe – Institut już 29 marca!!!!

Do konkursu uczennice przygotowała Aleksandra Gerynowicz.

Karolinie i Oli życzymy dalszych sukcesów w etapie ogólnopolskim!!!! Brawo Dziewczyny!!!! Viel Erfolg und alles Gute.