W dniach 26 i 27 października 2018 r. uczniowie aktywnie działający w szkolnym wolontariacie w ramach nagrody za całoroczną pracę wzięli udział w Wydarzeniu Edukacyjnym – Barwy Wolontariatu – Noc Wolontariusza. Impreza odbyła się w Szkole Podstawowej Nr 4 w Toruniu.

Dla uczestników przygotowano mnóstwo niespodzianek, m.in. warsztaty muzyczne, plastyczne, teatralne i kulinarne. Uczniowie mieli okazję poznać wolontariuszy z różnych szkół, bawić się z nimi i spędzić czas w interesujący, niecodzienny sposób. Młodzi wolontariusze obejrzeli spektakl teatralny, uczestniczyli w turnieju sportowym i maratonie filmowym. Noc okazała się bardzo krótka a humory dopisywały do końca. Zakończenie też było miłe. Po śniadaniu odbyło się uroczyste podsumowanie, były nagrody dla zwycięzców rozgrywek sportowych oraz dyplomy i prezenty dla wszystkich uczestników. Sami uczniowie byli oczarowani między innymi tym, że poznali tam wyjątkowych rówieśników. Opiekunem uczniów z naszej szkoły była pani pedagog Małgorzata Kusińska. O wrażenia sami zapytajcie Igę, Polę, Oliwię, Patrycję z klasy V d, Dawida z V e oraz Wiktorię z VIII a.

Organizatorem imprezy było Caritas Diecezji Toruńskiej.

Skip to content