100.rocznica powrotu Torunia do wolnej Polski była  okazją  do  cyklu przedsięwzięć  w  naszej  szkole. Przyłączyliśmy się  do  lokalnych obchodów  tej wyjątkowej  rocznicy.  Na godzinach  wychowawczych  i  lekcjach  historii dzieci  poznały  wiadomości  teoretyczne  tego radosnego  momentu w dziejach  naszego miasta. Wiedzę  uzupełniły  quizy wiedzy  o Toruniu.

20.01.2020 roku  w sali gimnastycznej  o godzinie 10.40. odbył się uroczysty apel dla uczniów klas 4-8.  Rozpoczął  się   odśpiewaniem wszystkich zwrotek hymnu  w  asyście  pocztu  sztandarowego. Po tej oficjalnej części inicjatywę przejęli  harcerze,  chór szkolny  i  mali artyści-  recytatorzy.

Harcerze w  interesujący  sposób przedstawili historię  tych barwnych wydarzeń. Wiersze  i  pieśni o Toruniu  w liryczny sposób uatrakcyjniły widowisko. Dopełnieniem całości  był  pokaz multimedialny ilustrujący dokumenty z 18.01.1920 roku,  postacie  historyczne  i  zdjęcia z tamtego okresu.

Uczniowie w  galowych strojach oddali  hołd swojemu miastu.  Apel przebiegł     w spokojnej  atmosferze,  skupieniu  i  zadumie.

Kochamy cię  Toruniu…

„ Kochamy cię, gdy śpisz wtulony  w siwe mgły

Kochamy cię , gdy budzisz nas, bo szkoda dnia- już wstawać czas

Kochamy w każdym dniu, wśród słońca i wśród burz

Kochamy cię – Toruniu nasz”.

Zapraszamy do obejrzenia galerii!

 

Skip to content