Reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w „Alternatywnej lekcji wychowania fizycznego”, która odbywała się przy udziale wybitnej polskiej lekkoatletki Moniki Pyrek. Lekcja polegała na wykorzystywaniu nowoczesnych technologii do sprawdzania różnych możliwości sportowych. Nasi uczniowie mogli się na przykład sprawdzić w biegu na odcinku 20 metrów, który mierzyła fotokomórka, na innym stanowisku można było zmierzyć siłę strzału piłkarskiego, na kolejnym skok dosiężny, siłę rzutu piłką do piłki ręcznej itp. Do wszystkich sprawdzianów wykorzystywane były specjalne, nowoczesne urządzenia. Wszyscy uczestnicy lekcji otrzymali koszulkę, worek sportowy i mogli sobie zrobić zdjęcie ze wspomnianą Moniką Pyrek, medalistką Mistrzostw Świata i Europy, pięciokrotną uczestniczką Igrzysk Olimpijskich. Trener Roman nie mógł „wyciągnąć” naszych uczniów z Sali gimnastycznej, tak bardzo i się podobało i tak bardzo się angażowali.

 

Skip to content