19 kwietnia, w rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim, obchodzony jest Dzień Pamięci o Holokauście i przeciwdziałaniu zbrodniom przeciw ludzkości. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „ŻONKILE” i w ten sposób uczcili pamięć o ofiarach holocaustu.

W związku z tym wydarzeniem uczniowie klas czwartych i piątych wzięli udział w lekcjach historii, podczas których poznali losy trzech przyjaciół, opisane w opowiadaniu Katarzyny Ryrych pt. „Takich dwóch jak nas trzech”, a klasy starsze obejrzały animację „Zdążyć przed Panem Bogiem” i film edukacyjny „Muranów – Dzielnica Północna”. Wszystkie materiały zostały przygotowane przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

By podkreślić wyjątkowy charakter tego dnia, uczniowie własnoręcznie przygotowali papierowe żonkile – kwiaty, które symbolizują pamięć i nadzieję.