Dnia 08 listopada 2019 roku w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Wzięli w niej udział wszyscy uczniowie klas 4-8, Dyrekcja oraz nauczyciele.
Uroczystość rozpoczęła część oficjalna, podczas której miało miejsce powitanie wszystkich uczestników, a także wprowadzenie sztandaru szkoły. Następnie odśpiewano cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach akcji „Szkoła do hymnu”.
Później odbyła się część artystyczna, którą przygotowali uczniowie. Przedstawili oni w formie dyskusji ówczesną sytuację polityczną Polski, a także najważniejsze postaci, które w okresie 123 lat niewoli z zaangażowaniem brały udział w próbach odzyskania wolności. Wątki historyczne przeplatały się z recytacją wierszy i śpiewem szkolnego chóru, który przygotował pieśni patriotyczne w niezwykłej aranżacji. Uczestnicy akademii usłyszeli więc m.in. „Rotę”, „Pierwszą Brygadę” i „Biały Krzyż” odśpiewane przy akompaniamencie gitar i skrzypiec. Całość odbyła się w skupieniu i zadumie i została entuzjastycznie przyjęta przez osoby uczestniczące w tym doniosłym wydarzeniu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii!

Skip to content