Nasze sukcesy - archiwum

1

1

W MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE PLASTYCZNYM „Piernikolandia, kamieniczki, uliczki i pierniczki”

Organizowanym przez SP nr 6 w Toruniu
uczennica klasy 3b
Zosia Jaranowska zdobyła wyróżnienie

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS „PIERNIKOLANDIA,KAMIENICZKI,ULICZKI I PIERNICZKI”
MARZEC 2015




NASZE SUKCESY
ROK SZKOLNY 2017/2018


MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO:”HOW DO I LEARN ENGLISH?”

w IX Międzyszkolnym Konkursie języka angielskiego „How do I learn English?”
uczennica klasy 5b
PAULINA PIOTROWSKA
zajęła II MIEJSCE.
W tym samym konkursie wyróżnienia otrzymali:
IGA ZAWADZKA KL.4D
POLA ZAWADZKA KL.4D
AMELKA GUMURSKA KL.4D
MARTA GÓRECKA KL.4E
KLAUDIA WIERZCHOWSKA KL.5B
WIKTORIA CZARNECKA KL.6A
I LIWIA SAMOŁOWICZ KL.7A
Gratulujemy!

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


PODSUMOWANIE SPORTOWEGO ROKU

Po bardzo aktywnym roku sportowym nadszedł czas podsumowań. Na stadionie miejskim odbyło się uroczyste podsumowanie zmagań sportowych w sporcie szkolnym i wśród przedszkoli. Nasza szkoła wypadła bardzo dobrze i trzykrotnie odbierała podczas tej uroczystości trofea w postaci pucharów. Bardzo wysokie trzecie miejsce zdobyli chłopcy w Toruńskiej Lidze Lekkoatletycznej, Szkoła zajęła 10 miejsce w Toruńskiej Olimpiadzie Szkół a nasze najmłodsze dzieci wywalczyły wysokie trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej przedszkoli.


FINAŁ „CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH”

Odbył się Finał Czwartków Lekkoatletycznych, najwytrwalsi, czyli Ci którzy przez cały rok szkolny zaliczyli pięć i więcej startów w zawodach z cyklu ” Czwartki LA”, mogli zmierzyć się w zawodach finałowych. Reprezentanci naszej szkoły spisali się bardzo dobrze w tych zawodach dziewięciokrotnie stając na podium.Oto złoci medaliści: Bartek Wiwatowski bieg na 1000m, Sebastian Kania bieg na 60 m, Wiktor Kwiatkowski skok w dal. Srebrni: Kacper Jarzec bieg na 1000 m, Wiktor Kwiatkowski bieg na 60m, Hubert Boniecki bieg na1000 m. Brązowi: Michał Marzec bieg na 60 m, Kornelia Nowak bieg na 300 m, Tymek Kamiński bieg na 60m. Zwycięscy poszczególnych konkurencji w danych grupach wiekowych będą mogli spróbować swoich sił w Ogólnopolskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych, który odbędzie się w połowie czerwca w Łodzi, czyli w Łodzi będą mogli reprezentować nas Bartek, Sebastian i Wiktor.
Wielkie gratulacje!!!

1
1


MIEDZYNARODOWY TURNIEJ JUDO „BALTIC CUP”

W Gdynii odbył się prestiżowy międzynarodowy turniej judo – Baltic Cup. Bartek Wiwatowski zaprezentował się bardzo dobrze w tych zawodach stając na drugim stopniu podium. W fazie eliminacji Bartek wygrał trzy pojedynki, w finale uległ minimalnie zawdnikowi z Warszawy.
Gratulujemy!!!

1
1


XI LETNIA OLIMPIADA PRZEDSZKOLI

Odbyła 11 Letnia Olimpiada Przeczkolaków. Reprezentacja nszych grup przedskolnych spisała się wyśmienicie w tych zawodach zdobywając tytuł Wicemistrza Torunia wśród 19 srartujących przedszkoli i szkół. Nasi najmłodsi reprezentanci rywalizowali w czterech konkurencjach, trzy z nich to były tory przeszkód a czwara to bieg sztafetowy. Wszyscy nasi zawodnicy wykazali się ogromnym zaangażowaniem, dużą koncentracją i determinacją. Drużyna wystąpiła w składzie: Laura Gawrkiewicz, Wiktoria Stolarczyk, Dajana Jędrzejewska, Nina Pilarek, Paulina Tarasińska, Zuzanna Błaszkiewicz, Klaudia Mroczkowska, Aleks Lewandowski, Marek Olszewski, Daniel Szymański, Marcel Iwicki, Jarosław Bieńkowski .
Wielkie gratulacje!!!

1
1
1
1
1
1


1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1


1


MIĘDZYSZKOLNY KONKURS LITERACKI „ AKADEMIA DZIECIĘCYCH OPOWIEŚCI ”
DLA KLAS IV

Agnieszka Bieńkowska z klasy 4d wzięła udział w konkursie literackim organizowanym przez SP 32 w Toruniu.
Zdobyła wyróżnienie.
Nagrodą poza dyplomem była książka z wydrukowanymi pracami laureatów.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

1


MISTRZOSTWA TORUNIA W LEKKOATLETYCE

Odbyły się Mistrzostwa Torunia w Lekkoatletyce. Na tych mistrzostwach świetnie spisał się Bartek Wiwatowski z VII b, który w biegu na 1000 metrów zdobył tytuł Mistrza Torunia. Bartek uzyskał czas 3 min i 12 sekund.

1


1


OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ DZIECI W JUDO

W Szubinie odbył się Ogólnopolski Turniej Dzieci w Judo. Świetnie zaprezentował się na tych zawodach Piotr Wiwatowski, który po czterech zwycięskich walkach stanął na najwyższym stopniu podium.

1


MISTRZOSTWA tORUNIA W TRÓJBOJU LEKKOATLETYCZNYM KLAS 4

Reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Mistrzostwach Torunia w Trójboju Lekkoatletycznym klas czwartych.
Nasi czwartoklasiści spisali się wyśmienicie stając na trzecim stopniu podium tych Mistrzostw. Drużyna wystąpiła w składzie: Tymon Kamiński, Wiktor Kwiatkowski, Kacper Król, Wiktor Bielicki, Mikołaj Szczepkowski, Kamil Sumara.

1


BIEG JANA PAWLA II

Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w Biegu im Jana Pawła II, który odbył się w Parku Miejskim przy Broniewskiego.Indywidualne na podium w poszczególnych kategoriach wiekowych stanęli Liwia Samołowicz- pierwsze miejsce, Kornelia Nowak- pierwsze miejsce, Bartosz Wiwatowski – drugie miejsce oraz Tymon Kamiński – trzecie miejsce. Sukcesy indywidualne zaowocowały również świetnym wynikiem w klasyfikacji generalnej na najlepszą szkołę, nasza „Szóstka” znalazła się na trzecim stopniu podium.

1


1


1


1


1


KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

17 maja 2018 r. w bibliotece szkolnej odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania, który miał wyłonić mistrza czytania klas czwartych.
Z okazji 100 – lecia odzyskania niepodległości przez Polskę hasłem przewodnim były polskie legendy.
W konkursie wzięło udział 15 uczniów, przedstawicieli klas, którzy zostali wybrani w ramach eliminacji klasowych.
Dziewczynki zdominowały konkurs. Zaprezentowały różnorodne legendy, między innymi fragmenty: Lecha, Czecha i Rusa, Złotej kaczki, Syreny, Warsa i Sawy, Bazyliszka, Piasta Kołodzieja, Gopła, O tym jak chleb zamienił się w kamień, Poznańskich koziołków, Nidzicy, Dzielnej kasztelanki.
MISTRZEM PIĘKNEGO CZYTANIA KLAS CZWARTYCH została
AGNIESZKA BIEŃKOWSKA – 4 d
II MIEJSCE – Pola Zawadzka – 4d
III MIEJSCE – Marta Górecka – 4 e
Wyróżnienia :
Zuzanna Skrzynecka 4a
Lena Leszczycka 4c
Zofia Myżyńska 4e
Laureatom gratulujemy, dziękujemy wszystkim za udział!
Piękne czytanie to też sztuka…

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


KONKURS CZYTELNICZY „ZNAM DZIECI Z BULLERBYN

Któż z nas, dorosłych nie zna „Dzieci z Bullerbyn’? Ta książka towarzyszyła nam w dzieciństwie jak i obecnym pokoleniom. Do dziś to jedna z ulubionych lektur naszych czytelników. Książka Astrid Lindgren pt. „Dzieci z Bullerbyn” to pełna optymizmu lektura, która uczy jak żyć w zgodzie z naturą i na wesoło pokonywać przeciwności losu, a wszystkie opisywane przygody kończą się szczęśliwie.
Te cechy książki jak i też zainteresowanie uczniów spowodowały, że zorganizowano
dwuetapowy konkurs czytelniczy dla klas III pn. „Znam dzieci z Bullerbyn”.
Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowania twórczością Astrid Lindgren, sprawdzenie stopnia znajomości książki „Dzieci z Bullerbyn” oraz kształtowanie umiejętności przekazywania przez uczniów zapamiętanych wiadomości. W konkursie wzięły klasy trzecie – razem 17 osób. Ich zadaniem było rozwiązanie testu, krzyżówki oraz w przypadku dogrywki dodatkowych pytań otwartych.
25 kwietnia br. okazało się, że 9 uczniów ( 2 z klasy III a, 5 z klasy III b i 2 z klasy III c) przeszło do etapu II. Finał konkursu przeprowadzono 7 maja 2018r. Dzieci pisały test z otwartymi pytaniami i rozwiązywały krzyżówkę.

Po zakończonych konkursie organizator konkursu czyli nauczyciel bibliotekarz Elżbieta Komassa ogłosiła wyniki
a zwycięzców obdarowała książkami. Wszyscy, którzy dotarli do II etapu otrzymali dyplomy i drobne upominki.
Wyniki konkursu:
I miejsce – Kacper Kujaczyński, kl. III c
II miejsce – Paweł Mietlicki, kl. III b
III miejsce – Wiktoria Muntowska, kl. III a
Zwycięzcom gratulujemy!

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


ZAWODY GPP I MISTRZOSTWA POLSKI PÓŁNOCNEJ
W TAŃCU TOWARZYSKIM

Paula Zakrzewska wzięła udział w
Zawodach GPP i Mistrzostwach Polski Północnej.
Wytańczone na parkiecie 45 tańców zaowocowały Finałem w GPP oraz 4 i 6 miejscem w MPP.
Gratulujemy!

1
1

1
1

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku z zawodów.


VII PRZEGLĄD PIOSENKI DZIECIĘCEJ
„Z PIOSENKĄ PRZEZ ŚWIAT”

W VII Przeglądzie Piosenki Dziecięcej „ Z piosenką przez świat”
organizowanym przez CSAiU w Toruniu

21 kwietnia 2018 r. wzięli udział uczniowie naszej szkoły.

Otrzymali następujące nagrody:

1 miejsce w kategorii soliści z klas 1-3 – Andrzej Kawałowski kl. 3b

2 miejsce w kategorii zespoły kl. 1-3 – Olimpia Lipińska i Andrzej Kawałowski z kl. 3b
oraz Pola Mierzwicka i Dominika Karczewska z kl. 3c.

Gratulujemy!

1
1

1


XXII MIĘDZYSZKOLNY PRZEGLĄD PIOSENKI DZIECIĘCEJ

W XXII Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Dziecięcej organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 32 w Toruniu

zespół z naszej szkoły w składzie
Olimpia Lipińska i Andrzej Kawałowski z kl. 3b oraz Pola Mierzwicka i Dominika Karczewska z kl. 3c
wywalczył

1 miejsce w kategorii zespoły kl. 1-3

Gratulujemy!

1

1


KONKURS PLASTYCZNY
„TORUŃ OPOWIADA O NIEPODLEGŁOŚCI””

W Konkursie Plastycznym „Toruń opowiada o niepodległości?” – Jakubskie – Mokre

organizowanym przez Urząd Miasta Torunia

w kategorii klas I – III

nagrodę zdobył Paweł Mietlicki z klasy 3b

a wyróżnienie otrzymała Maria Ołów z klasy 3b

Gratulujemy!

1
1

1
1

1
1


WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY
„CZTERY PORY ROKU W DOLINIE MUMINKÓW”

Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Cztery pory roku w Dolinie Muminków”,
organizowany przez Konsula Honorowego Finlandii w Toruniu.

Nasza uczennica Wiktoria Ryfka z klasy 3b otrzymała nagrodę.

Gratulujemy!

1
1

1


KOLEJNE SUKCESY PAULI ZAKRZEWSKIEJ
W TAŃCU TOWARZYSKIM

14 kwietnia Paula Zakrzewska z klasyb 7a wzięła udział
w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Sportowego o Puchar Wójta Gminy Iława
i zajęła 2 miejsce w tańcach latynoamerykańskich
i 3 miejsce w tańcach standardowych.

1
1

1

1


KOLEJNE SUKCESY PAULI ZAKRZEWSKIEJ
W TAŃCU TOWARZYSKIM

7 kwietnia uczennica klasy 7a Paula Zakrzewska
wzięła udział w turnieju tańca sportowego
Grand Prix Polski Extraklasa
i zajęła wysokie 5 miejsce.

1
1

1


SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI DLA KLAS 1-3
„DNI ZDROWIA- POECI O ZDROWIU”

5 kwietnia 2018 r. odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski pt. „Dni zdrowia – poeci o zdrowiu” .
W konkursie wzięli udział uczniowie klas I – III , po troje dzieci z każdej klasy. Uczniowie zostali wyłonieni w drodze eliminacji wewnętrznych. Byli to klasowi zwycięzcy.
Konkurs miał formę prezentacji dowolnego utworu poetyckiego o tematyce zdrowotnej.
Dzieci oceniało jury w składzie: p. Elżbieta Chełczyńska, p. Bogusława Skibicka, p. Agnieszka Jeżewska i p. Beata Szczepankiewicz.
Wszystkie dzieci zaprezentowały się z jak najlepszej strony. Jury miało trudne zadanie, jednak udało się wyłonić finalistów. Zwycięzcy otrzymali zdrowe nagrody – słodkie ananasy i piękne dyplomy.
Zaangażowanie i wytrwałość wszystkich dzieci została nagrodzona dyplomami i gromkimi brawami pozostałych uczestników.
Oto lista zwycięzców szkolnego konkursu recytatorskiego
pt. „Dni zdrowia – poeci o zdrowiu” :

Klasy 1
1 miejsce: Iga Drzystek
2 miejsce: Julia Rumińska
3 miejsce: Zuzanna Malanowska

Klasy 2
1 miejsce: Stanisław Zarychta
2 miejsce: Zofia Bieńkowska
3 miejsce: Zuzia Kukiełczyńska

Klasy 3
1 miejsce: Pola Mierzwicka
2 miejsce: Martyna Pietrzak
3 miejsce: Szymon Kozieł

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


SZKOLNY KONKURS MITOLOGICZNY

Dnia 28.03.2018 r. w naszej szkole odbył się Konkurs Mitologiczny.

Klasę V a reprezentowali:

Igor Zajączkowski
Martyna Parchimowicz
Oskar Dąbrowski
Anna Kawałowska

Reprezentami klasy V b byli:

Michał Olejniczak
Zofia Marcinkowska
Malwina Owczarczyk
Klaudia Wierzchowska

Wszyscy uczniowie wykazali się świetną znajomością mitologii greckiej.
Ostatecznie, po wyrównanej walce, zwyciężyli uczniowie klasy V a.

Gratulujemy zwycięzcom.

1
1
1
1
1
1
1
1
1
1


KOLEJNE SUKCESY NADII LICHOCIŃSKIEJ
W ŁYŻWIARSTWIE SYNCHRONICZNYM

1
1

1


XV KONKURS INTERPRETACJI TEATRALNEJ
DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

W dniach 12 – 13 marca nasze uczennice brały udział w XV Konkursie Interpretacji Teatralnej dla Dzieci i Młodzieży organizowanym przez Baj Pomorski w Toruniu.
Szkołę reprezentowały: Zosia Bieńkowska z klasy 2b, Pola Mierzwicka z klasy 3c, Wiktoria Muntowska 3a oraz Agnieszka Bieńkowska i Maja Siemienicka z klasy 4d.
Wiktoria Muntowska w swojej grupie wiekowej zajęła 2. miejsce
za interpretację wiersza Ewy Szelburg-Zarembiny pt. „Czerwony Kapturek”.
Pola Mierzwicka w tej samej grupie wiekowej otrzymała wyróżnienie
za tekst Małgorzaty Strzałkowskiej „Bałwany”.
Agnieszka Bieńkowska w kategorii klas 4-6 otrzymała 3. miejsce
za interpretację fragmentu „Ani z Zielonego Wzgórza”.
Serdecznie gratulujemy naszym artystkom!!!

1
1

1


IX MIĘDZYSZKOLNY KONKURS KOLĘD
I PIOSENKI BOŻONARODZENIOWEJ

W IX MiędzyszkolnyM KonkursIE Kolęd i Piosenki Bożonarodzeniowej organizowanyM przez Szkołę Podstawową nr 14 w Toruniu

Zespół z naszej szkoły w składzie: Zofia Bieńkowska z klasy 2b, Olimpia Lipińska i Andrzej Kawałowski z klasy 3b oraz Dominika Karczewska i Pola Mierzwicka z klasy 3c wygrał konkurs.

Gratulujemy!

1
1


IGRZYSKA DZIECI
JESTEM SPRAWNY-SPRAWNY MIŚ 2018

1


IGRZYSKA DZIECI
MITYNG HALOWY TORUŃSKIEJ LIGI LEKKOATLETYCZNEJ

1


MIĘDZYSZKOLNY KONKURS
MISTRZ DOBREGO ZACHOWANIA

Reprezentacja naszej szkoły zajęła I miejsce.
Gratulyjemy!

1


HALOWE MISTRZOSTWA TORUNIA W LEKKOATLETYCE

W dniu 22 stycznia na Hali widowiskowo – sportowej przy ul. Bema odbyły się Mistrzostwa Torunia w LA. Reprezentacja naszej szkoły spisała się wyśmienicie w tych zawodach zdobywając medale zarówno w konkurencjach biegowych jak i technicznych. Oto nasi medaliści: w grupie najmłodszej, czyli dzieci rocznik 2007 i młodsi, złoty medal wywalczył Tymon Kamiński w biegu na 60 metrów, a brązowy medal zdobył Wiktor Kwiatkowski w skoku w dal.
W grupie wiekowej rocznik 2006 medale przypadły, aż w dwóch konkurencjach, Michałowi Marzec, który najlepszy okazał się w rzucie piłką lekarską a w biegu na 60 metrów uplasował się na trzeciej lokacie. Kolejną grupę wiekową, czyli rocznik 2005 godnie reprezentowali Natalia Wawrzyniak, Bartosz Wiwatowski oraz Oskar Domachowski.
Natalia doskonale rzucała piłką lekarską co dało jej srebrny medal, Bartek nie miał sobie równych w biegu na 600 metrów, a Oskar był drugi w rzucie piłką lekarską. Chłopcy dzięki zdobyciu sześciu medali zajęli trzecie miejsce
w klasyfikacji wszystkich toruńskich szkół. Dzień później rywalizowali uczniowie klas siódmych oraz gimnazjaliści.
Z naszej szkoły rewelacyjnie zaprezentowała się Liwia Samołowicz, która wywalczyła dwa złote medale.
Liwia nie miała sobie równych w biegu na 200 metrów oraz w skoku w dal.
Wielkie gratulacje dla wszystkich medalistów!!!


MISTRZOSTWA POLSKI W ŁYŻWIARSTWIE SYNCHRONICZNYM 2018
I MIEJSCE NADII LICHOCIŃSKIEJ

1
1


CZERNIEWICKIE SPOTKANIA Z PIOSENKĄ

2 grudnia 2017 r. odbyły się XV Czerniewickie Spotkania z Piosenką organizowane przez Zespół Szkół nr 34 w Toruniu.

Uczeń z naszej szkoły, Andrzej Kawałowski z klasy 3b
zajął II miejsce

Gratulujemy!

1


WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY „POSTAĆ ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA NAD WISŁĄ”

W Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Postać Świętego Mikołaja nad Wisłą”
organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 8 w Toruniu

wyróżnienia otrzymali:

Olimpia Lipińska z klasy 3b

Hubert Dębski z klasy 3c

Gratulujemy!

1


SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY DLA KLAS VII „MISTRZ RACHUNKÓW”

W szkolnym konkursie „MISTRZ RACHUNKÓW”

I MIEJSCE zajęła ALEKSANDRA ROSIŃSKA z kl.7b
II MIEJSCE zajął BARTOSZ RUMIŃSKI z kl.7a
a III MIEJSCE- MATEUSZ SOSNOWSKI z kl. 7a
SERDECZNIE GRATULUJEMY!

1
1


WINTERCUP 2017 W BELGII
II MIEJSCE NADII LICHOCIŃSKIEJ

1
1


II OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ TAŃCA TOWARZYSKIEGO
O PUCHAR WÓJTA GMINY ŁYSOMICE W TURZNIE

Uczennica klasy 7a PAULA ZAKRZEWSKA
ze swoim tanecznym partnerem zajęłi
I MIEJSCE
w II Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar wójta Gminy Łysomice.
GRATULUJEMY!

1
1


SUKCESY UCZNIÓW Z KLASY 3 C

Uczennica klasy III c brała udział w ogólnopolskim konkursie
plastycznym –
„Moja mama i mój tata pracują w NEUCE bezpiecznie”.
Bardzo
jesteśmy dumni z Poli, gdyż zajęła II miejsce.
Gratulacje.

1

Jan Dekowski z klasy III c zdobył wyróżnienie w Międzyszkolnym
Konkursie Recytatorskim
„Z wierszami Brzechwy i Tuwima”.
Gratulacje.

1

Gratulacje dla Weroniki Mach, uczennicy klasy III c
za wyróżnienie w
Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym z cyklu „Dzieci Europy” pt. „Prawa
dziecka”.

1
1

Uczennica klasy III c zdobyła nagrodę w kategorii Test
w Wojewódzkim
Konkursie Katarzynkowym dla uczniów szkół podstawowych.
Gratulacje.

1

Gratulacje dla uczniów klasy III c,
Jasia i Małgosi Olszewskich oraz
Dominiki Karczewskiej
za zdobyte wyróżnienia w Międzyszkolnym Konkursie
Literackim „Granice Wyobraźni”

1
1


MIĘDZYSZKOLNY KONKURS „KALENDARZ ADWENTOWY”

Uczniowie naszej szkoły brali udział w powiatowym konkursie na kalendarz adwentowy organiozwanym
przez Szkołę Podstawową w Turznie. Wykonali przepiękne prace, które zostały przekazane
do Domu Dziecka ” Młody las”po wcześniejszym wypełnieniu ich słodyczami.

1
1
1
1


MIĘDZYSZKOLNY KONKURS „Z NIEMIECKIM W DROGĘ”


1

1
1
1
1


MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „JESIENNY SMAK ZDROWIA”

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Jesienny smak zdrowia” organizowany przez Szkołę Podstawową nr 5 w Toruniu

Uczniowie z naszej szkoły:

Olimpia Lipińska z klasy 3b zajęła 1 miejsce

Mikołaj Żakowiecki z klasy 2b zajął 2 miejsce

Kordian Jabłoński z klasy 2a zajął 3 miejsce

Paweł Mietlicki z klasy 3b i Hubert Dębski z klasy 3d otrzymali wyróżnienie

Gratulujemy!

1
1

1


MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „MOJA ULUBIONA POSTĆ BAJKOWA”

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Moja ulubiona postać bajkowa” organizowany przez
Szkołę Podstawową nr 14 w Toruniu.

Uczniowie z naszej szkoły:

Weronika Chmura z klasy 2b i Paweł Mietlicki z klasy 3b
zajęli 1 miejsce

Zofia Bieńkowska z klasy 2b i Filip Gorzycki z klasy 3d
zajęli 3 miejsce

Gratulujemy!

1


VII PRZEGLĄD PIOSENKI ŻOŁNIERSKIEJ

18 listopada 2017 r. odbył się VII Przegląd Piosenki Żołnierskiej „Gdy piosenka szła do wojska”
organizowany przez CSAiU w Toruniu.
Zespół reprezentujący naszą szkołę w składzie:
Zofia Bieńkowska klasa 2b, Olimpia Lipińska i Andrzej Kawałowski klasa 3b,
Dominika Karczewska i Pola Mierzwicka klasa 3c
otrzymał 2 nagrodę.

Gratulujemy!

1
1


MISTRZOSTWA TORUNIA W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT

Dziewczęta czwarte w Mistrzostwach Torunia w Piłce Ręcznej.
Nasze dziewczęta zajęły, najgorsze dla sportowca, bo tuż za podium , czwarte miejsce w Mistrzostwach Torunia w Piłce Ręcznej. Po zwycięstwie w eliminacjach, reprezentacja naszej szkoły wystąpiła w finale turnieju mistrzowskiego. Mecze były bardzo emocjonujące, zacięte, a dziewczyny wykazały się nie lada ambicją. Drużyna wystąpiła w składzie: Karolina Wiśniewska, Natalia Wawrzyniak, Natalia Jażdżewska, Aleksandra Lampkowska, Vanessa Dymek, Wiktoria Czarnecka, Nikola Iwicka, Martyna Parchimowicz.
Brawo dziewczęta!!!

1


MISTRZOSTWA TORUNIA W UNIHOKEJU CHŁOPCÓW

Szóstka Wicemistrzem Torunia w Unihokeju !
Reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w finale Mistrzostw Torunia w Unihokeju Chłopców.
W skład drużyny weszli : Bartosz Wiwatowski, Kacper Jarzec, Jakub Drzymała, Hubert Boniecki oraz najmłodszy zawodnik turnieju Piotr Wiwatowski. Na starcie turnieju stanęło pięć drużyn, które wcześniej musiały przejść przez eliminacje, były to SP 24, SP 8, SP Salezjanie, SP 18 oraz nasza Szóstka. Pierwszy mecz nasi chłopcy stoczyli z SP 18, mecz był bardzo wyrównany i zakończył się remisem 0:0. Kolejne spotkanie było niezmiernie emocjonujące, pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0, natomiast pod koniec drugiej połowy nasza drużyna zdobyła zwycięskiego gola na 1:0. Strzelcem bramki był Bartosz Wiwatowski. W trzecim meczu naprzeciwko naszych chłopców stanęli Salezjanie. Mecz również dostarczył wielu wrażeń i ostatecznie zakończył się wynikiem 2:0. Zdobywcami bramek byli Kacper Jarzec i Bartosz Wiwatowski. W ostatnim meczu naszej drużynie przyszło się zmierzyć z gospodarzami i zarazem faworytami turnieju SP 24. Reprezentanci tej drużyny to na co dzień uczniowie klas sportowych o profilu „hokej”, więc wyzwanie przed naszą drużyną było tym bardziej wielkie. W początkowej fazie spotkania nasi rywale strzelili nam gola na 1:0, jednak nadziei na nawiązanie walki przysporzył nasz najmłodszy zawodnik Piotruś Wiwatowski, który po efektowniej akcji zdobył wyrównującego gola. Jednak po zremisowaniu przez nasz zespół hokeiści i z SP 24 ruszyli do natarcia
i w konsekwencji mecz zakończył się wynikiem 1:4. Na szyjach naszych chłopców po ciężkich bojach zawisły srebrne krążki a kapitan drużyny odebrał piękny puchar dla szkoły.
Wielkie gratulacje !!!

1
1


MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ JUDO „BALTIC CUP” W GDYNI

Natalia Wawrzyniak druga , Bartek Wiwatowski trzeci na Międzynarodowym Turnieju Judo Baltic Cup w Gdyni
Natalia Wawrzyniak odniosła swój kolejny sukces podczas zawodów judo na prestiżowym turnieju w Gdyni. Natalia stoczyła trzy walki z których dwie wygrała w imponującym stylu co zapewniło jej srebrny medal. Bartek Wiwatowski. Bartek stoczył w drodze do medalu cztery walki. Dwie pierwsze walki zwyciężył zdecydowanie, w walce półfinałowej uległ zawodnikowi z Rosji, a o brązowy medal spotkał się z innym zawodnikiem naszych wschodnich sąsiadów, którą po ciężkim boju rozstrzygnął na swoją korzyść.
Gratulacje!!!


TURNIEJ ELIMINACYJNY MISTRZOSTW TORUNIA W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT

Odbyły się turniej eliminacyjny Mistrzostw Torunia w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Natalia Wawrzyniak, Karolina Wiśniewska, Aleksandra Lampkowska, Vanessa Dymek, Wiktoria Czarnecka, Nikola Iwicka, Martyna Parchimowicz. Dziewczęta spisały się bardzo dobrze na tym turnieju zwyciężając dwa mecze i tym samym zdobywając pierwsze miejsce i awans do Finału Mistrzostw Torunia. Pierwszy mecz nasze reprezentantki zagrały z SP 8 zwyciężając 6:4, drugi z SP 23 wygrywając 4:1. Trzymamy kciuki za mecze w Finale Mistrzostw.

1
1


TURNIEJ JUDO W POZNANIU-MEMORIAŁ IGORO KANO

W Poznaniu rozegrany został bardzo silnie obsadzony międzynarodowy turniej judo młodzików – Memoriał Igoro Kano. Świetnie w tym turnieju zaprezentował się Bartosz Wiwatowski, który po trzech emocjonujących pojedynkach wywalczył złoty medal. Walka finałowa dostarczyła wiele emocji ponieważ Bartek spotkał się z rywalem z Gdańska,
z którym wcześniej zdarzało mu się przegrywać. Po długiej walce rozstrzygnął ją jednak na swoją korzyść.
Bardzo dobrze zawalczył w tym turnieju również Sergiusz Stańczewski, który po trzech wygranych walkach
dotarł do finału turnieju. Niestety w finale uległ swojemu rywalowi i wywalczył srebrny medal w tym turnieju.
Gratulujemy!

1


TURNIEJ JUDO W BIAŁYCH BŁOTACH

W Białych Błotach koło Bydgoszczy odbył się Turniej Dzieci. Nasi zawodnicy i zawodniczki wielokrotnie stawali na podium tego turnieju. A oto nasi złoci medaliści: Bartosz Wiwatowski, Oskar Domachowski, Artur Łubkowski, Miłosz Zieliński, Igor Zajączkowski i Piotr Wiwatowski. Srebrne medale zawisły na szyjach Oliwiera Karpowa i Franka Mazurowskiego, a brązowe krążki wywalczyli: Martyna Parchimowicz, Maja Siemieniecka, Julian Lubiński, Antoni Lubiński i Kacper Pieczyński. Wyniki tym bardziej cieszą, że dla niektórych młodych adeptów judo były to pierwsze sukcesy medalowe.

1


ELIMINACJE MISTRZOSTW TORUNIA W UNIHOKEJU CHŁOPCÓW

Odbyły się Eliminacje Mistrzostw Torunia w Unihokeju Chłopców .Reprezentacja naszej szkoły wystąpiła w składzie: : Kacper Jarzec, Bartosz Wiwatowski, Hubert Boniecki, Jakub Drzymała, Piotr Wiwatowski i na bramce Oskar Domachowski. Drużyna spisała się bardzo dobrze wygrywając turniej eliminacyjny. Chłopcy stoczyli dwa bardzo emocjonujące mecze. Pierwszy zremisowali 0:0 z SP 1, drugi mecz wygrali 1:0 z SP 5, zdobywcą zwycięskiej bramki był Bartek Wiwatowski. Teraz przed chłopcami turniej finałowy i walka o medale Mistrzostw Torunia.

1


CZWARTKI LEKKOATLETYCZNE

W dniu 12 października odbyły się kolejne zawody z cyklu „Czwartki Lekkoatletyczne”.
Reprezentanci naszej szkoły ponownie spisali się bardzo dobrze, zajmując czołowe miejsca.

W grupie wiekowej roczniki 2007 i młodsi miejsca na podium zajęli:

Sebastian Kania I miejsce w biegu na 60 metrów oraz II miejsce w skoku w dal
Tymon Kamiński I miejsce w skoku w dal
Kacper Pieczyński II miejsce w biegu na 1000 metrów oraz III miejsce w rzucie piłeczką palantową
Piotr Wiwatowski III miejsce w biegu na 1000 metrów
Wiktor Kwiatkowski III miejsce w biegu na 60 metrów
Mikołaj Szczepkowski III miejsce w skoku w dal
Kornelia Nowak II miejsce w biegu na 300 metrów
Julia Jastrzębska III miejsce w biegu na 300 metrów

W grupie wiekowej rocznik 2005 miejsca na podium zajęli:

Bartosz Wiwatowski I miejsce w biegu na 1000 metrów oraz III miejsce w skoku w dal
Natalia Wawrzyniak II miejsce w rzucie piłeczką palantową
Karolina Wiśniewska III miejsce w biegu na 60 metrów

W dniu 2 października odbyły się kolejne zawody z cyklu „Czwartki Lekkoatletyczne”.
Reprezentanci naszej szkoły spisali się bardzo dobrze w tych zawodach, plasując się na czołowych lokatach.

W grupie wiekowej roczniki 2007 i młodsi miejsca na podium zajęli:

Mikołaj Szczepkowski I miejsce w biegu na 60 metrów
Wiktor Kwiatkowski I miejsce w skoku w dal oraz II miejsce w biegu na 60 metrów
Kornelia Nowak III miejsce w biegu na 300 metrów

W grupie wiekowej rocznik 2006

Michał Marzec II miejsce w biegu na 60 metrów

W grupie wiekowej rocznik 2005

Bartosz Wiwatowski I miejsce w biegu na 1000 metrów
Kacper Jarzec II miejsce w biegu na 1000 metrów

Absolwent naszej szkoły, uczeń klasy sportowej o profilu judo, Jakub Nowakowski, który w ubiegłym roku szkolnym zakończył edukację w naszej szkole, wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski Młodzików w Judo. Jakub dwa swoje pierwsze pojedynki eliminacyjne zwyciężył zdecydowanie, następnie w walce półfinałowej uległ swojemu rywalowi. W walce o brązowy medal dostarczył wiele emocji swoim kibicom, w tym trenerom Wiwatowskim, ponieważ w początkowej fazie pojedynku jego przeciwnik uzyskał przewagę punktową, jednak chwilę później Kuba zrehabilitował się i wykonał skuteczną akcję w stójce, po której przeszedł do trzymania i w taki sposób wygrał swój brązowy medal.

1

Wszystkim laureatom gratulujemy !!!


INAUGURACJA TORUŃSKIEJ OLIMPIADY SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI
22 WRZEŚNIA 2017.

    Dnia 22 września odbyła się Inauguracja Toruńskiej Olimpiady Szkół i Przedszkoli .
Oprawa imprezy była bardzo uroczysta. Część sportową poprzedziło przemówienie Pani Dyrektor Wydziału Sportu. Uczestnicy odśpiewali hymn państwowy, a następnie rozpoczęły się zmagania sportowe .
Uczniowie naszej szkoły wystąpili w zawodach z cyklu ,,Czwartki LA”, wielokrotnie plasując się na podium.

Oto wyniki:

Dzieci z rocznika 2007 i młodsi
1.miejsce Wiktor Kwiatkowski w skoku w dal
1.miejsce Mikołaj Szczepkowski w biegu na 60 metrów
1. miejsce Kornelia Nowak w biegu na 300 metrów
2. miejsce Tymon Kamiński w biegu na 60 metrów
2. miejsce Julia Jastrzębska w biegu na 300 metrów

Dzieci z rocznika 2005
2. miejsce Bartosz Wiwatowski

Gratulacje dla wszystkich uczestników, a szczególnie dla debiutantów z klas czwartych!!!

,,Każdy dzień to wyścig, który się rozpoczął”.
Medalowy sezon otwarty…

1
1

NASZE SUKCESY
ROK SZKOLNY 2016/2017


SZKOLNY KONKURS DLA KLAS VI-„HISTORIA TECHNIKI”

Konkurs „Historia Techniki”- zorganizowany został przez nauczycieli techniki i historii.
Uczniowie chętnie uczestniczyli w projekcie.
Z wielkim zaangażowaniem tworzyli makiety urządzeń takich jak prototyp telewizora, telefonu czy rowerów i samochodów.

Zwycięskie modele wystawiono na wystawie w szkole, gdzie cieszyły się sporym zainteresowaniem pozostałych uczniów.

Nagrodzeni:
Hubert Wiśniewski – 1 miejsce
Paulina Słomska – 2 miejsce
Wiktoria Matuszak – 3 miejsce

wyróżnienia:
Wiktoria Myżyńska
Martyna Mańkowska
Bartosz Wiwatowski
Patryk Piankowski
Jędrzej Staszak.
GRATULUJEMY!

1
1
1
1
1
1
1
1


TURNIEJ TANECZNY -„DANCE FESTIVAL-FALE,LOKI,KOKI”

BYDGOSZCZ 3-4CZERWCA 2017R.

PAULA ZAKRZEWSKA
uczennica klasy 6a
zajęła II MIEJSCE
w Tańcu Standardowym i tym samym zdobyła awans do wyższej kategorii
klasy B w Tańcach Standardowych.
GRATULUJEMY!

1
1

1


I KONKURS PIOSENKI DZIECIĘCEJ „KOCHAMY PRZYRODĘ”
W I Konkursie Piosenki Dziecięcej „Kochamy przyrodę” organizowanym przez MDK w Toruniu

naszą szkołę reprezentował
ANDRZEJ KAWAŁOWSKI z klasy 2b
i zajął II miejsce.
Gratulujemy!

1
1


FINAŁ CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH
31 maja2017 r. odbył się finał CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH.
Bardzo dobrze w tych zawodach zaprezentowali się
LIWIA SAMOŁOWICZ Z KL. 6A
BARTOSZ WIWATOWSKI Z KL. 6B
oraz KACPER JARZEC Z KL. 5A
Liwia zwyciężyła w skoku w dal i w biegu na 300m, ustanawiając w obu konkurencjach rekordy życiowe.
Bartek zwyciężył w biegu na 1000m,również ustnawiając rekord życiowy, Kacper wywalczył w tymsamym biegu III miejsce.
Liwia i Bartek będą reprezentować naszą szkołę i miasto Toruń
w Finale Ogólnopolskim w Łodzi,
który odbędzie się w dniach 17-18 czerwca 2017.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY POWODZENIA!

1
1
1
1


MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA PRAC DZIECIĘCYCH

Prace dwóch naszych uczennic
WERONIKI MACH i POLI MIERZWICKIEJ
zostay wybrane do prezentacji w ramach wystawy „Let the dreams fly” Kujawsko-Pomorskie (Polska)
-Hubei (Chiny)
i będą przechowywane w zasobach Biblioteki Głównej prowincji Hubei na stałe.
SERDECZNIE GRATULUJEMY!

1
1
1
1


MIDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „WIŚLANY TORUŃ”.

Uczennica naszej szkoły
WERONIKA MACH
otrzymała wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym
„WIŚLANY TORUŃ”
organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1
SERDECZNIE GRATULUJEMY!

1


SZKOLNY KONKURS „MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA”.

W środę 24 maja 2017 roku odbył się
szkolny konkurs „MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA”.

W konkursie wzięło udział 9 przedstawicieli klas IV – VI, którzy zostali wyłonieni po eliminacjach klasowych.
Konkurs odbył się pod hasłem: „Rozśmiesz mnie!”.Uczniowie zaprezentowali przygotowane przez siebie humorystyczne fragmenty prozy.

Zwycięzcą konkursu i jednocześnie Mistrzem Pięknego Czytania został:
Bartosz Rumiński z klasy VIA

II miejsce zajęła Zofia Jaranowska z klasy VB,

III miejsce zdobyła Aleksandra Ławicka z klasy VA.

Gratulujemy!

1
1

1
1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia reszty zdjęć.


II EDYCJA MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU „SIEDEM WYZWAŃ”.

Reprezentacja naszej szkoły w składzie:
PATRYCJA BULER z kl.3d,MIKOŁAJ SZCZEPKOWSKI z kl.3e i ZUZANNA RUTKOWSKA zkl. 3a
zajęła I MIEJSCE
w II edycji międzyszkolnego konkursu „Siedem wyzwań”
orgnizowanego przez Szkołę Podstawową nr 7 w Toruniu.
Serdecznie gratulujemy!

1
1


MIĘDZYSZKOLNY KONKURS „MISTRZ GRAFIKI KOMPUTEROWEJ”.

W Międzyszkolnym konkursie „Mistrz Grafiki Komputerowej” organizowanym przez Zespół Szkół nr 28 w Toruniu

Wyróżnienie otrzymał Paweł Mietlicki z klasy 2b.

Gratulujemy!

1
1


XVII KONKURS PIOSENKI „NA LUDOWĄ NUTKĘ”.

W XVII Konkursie Piosenki „Na ludową nutkę” organizowanym przez Zespół Szkół nr 28 w Toruniu

zespół z naszej szkoły w składzie:
Olimpia Lipińska i Andrzej Kawałowski

zdobył 1 miejsce
Gratulujemy!

1


MIĘDZYSZKOLNY KONKURS „CZYTAM, ROZUMIM, PAMIĘTAM”.

Dnia 9 maja 2017r w Szkole Podstawowej nr 35 uczniowie klasy II c – Szymon Kozieł,
Kacper Kujaczyński i Martyna Pietrzak reprezentowali naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie „Czytam, rozumiem, pamiętam”.
Wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami czytelniczymi. Zajęli III miejsce.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

1
1

1


SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI DLA KLAS 1-3.

26 kwietnia 2017 dzieci z klas 1-3 uczestniczyły w Szkolnym Konkursie Recytatorskim Wierszy o Tematyce Zdrowotnej.
W konkursie rywalizowali reprezentanci klas, którzy zwyciężyli w konkursach klasowych.
Wyniki Konkursu Recytatorskiego:
Kategoria klas 1 :
1 miejsce – Szymon Karpow, klasa 1 b
2 miejsce – Zofia Bieńkowska, klasa 1 b
3 miejsce – Franciszek Perlik, klasa 1a

Kategoria klas 2 :
1 miejsce – Hubert Dębski, klasa 2 d
2 miejsce – Wiktoria Muntowska, klasa 2 a
3 miejsce – Pola Mierzwicka, klasa 2 c
Wyróżnienia:
Kacper Rękas, klasa 2 d
Jan Dekowski, klasa 2 c

Kategoria klas 3 :
1 miejsce – Agnieszka Bieńkowska, klasa 3 d
2 miejsce – Monika Szewczak, klasa 3 e
3 miejsce – Simona Jaworska, klasa 3 b
Wyróżnienie:
Marta Górecka, klasa 3 e
Gratulujemy!!!

Zapraszamy do galerii do obejrzenia reszty zdjęć.


OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL DZIECI W JUDO.

W naszej szkole odbył się Ogólnopolski Festiwal Dzieci w Judo. Na starcie stanęło kilkunastu uczniów z naszej szkoły. Wśród medalistów znaleźli się:
Bartosz Wiwatowski i Oskar Domachowski (medale złote), Piotr Wiwatowski, Michalina Parchimowicz, Artur Łubkowski, Natalia Wawrzyniak, Anna Kawałowska
(srebrni medaliści), Kostek Żakowiecki, Maja Siemieniecka, Mikołaj Krawczuk, Igor Zajączkowski , Karpow Oliwier, Mazurowski Franek, Kinga Łubianka,
Ola Ławicka, Wiktoria Dryla(medale bązowe). Uczniowski Klub Sportowy „Kodokan”,
który reprezentują uczniowie naszej szkoły wywalczył pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej na 19 startujących klubów.

1
1

1


BIEG JANA PAWŁA II.

Jak co roku odbył się Bieg im. Jana Pawła II. Nasi uczniowie dzielnie zmagali się w bardzo
licznie obsadzonych biegach w różnych grupach wiekowych. W grupie najmłodszej bardzo dobrze spisali się Julia Stefańska i Dominik Nykiel ,
którzy zdobyli w swoich biegach drugie miejsca. Na podium stanęła tez nasza najlepsza lekkoatletka Liwia Samołowicz,
która zdobyła drugie miejsce. W pierwszej dziesiądce znaleźli się także Piotr Wiwatowski (9 miejsce),
Eryk Hildebrand (10 miejsce), Samanta Szyler (4 miejsce), Bartosz Wiwatowski ( 6 miejsce).
Gratulacje!

1
1
1
1


MISTRZOSTWA LEKKOATLETYCZNE TORUNIA.

Odbyły się Mistrzostwa Torunia w Lekkoatletyce. Bardzo dobrze spisali się podczas tych zawodów Liwia Samołowicz ,
która zdobyła podwójny tytuł Mistrzyni naszego miasta. Liwia zwyciężyław biegu na 300 metrów oraz w skoku w dal.
Tytuł mistrzowski wywalczył równiez Damian Kuczawski w rzucie piłeczką palantową.
Tytuł Wicemistrza Torunia w biegu na 1000 metrów zdobył Bartosz Kowalski.

1

LIWIA SAMOŁOWICZ Z kl.6a została podwójną lekkoatletyczną mistrzynią Torunia.
Gratulujemy!

1


OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ TAŃCA TOWARZYSKIEGO „BLACK DANCE” W GDAŃSKU.

07.05 2017r.w Gdasku PAULA ZAKRZEWSKA z kl. 6a
wraz ze swoim partnerem zajęła II miejsce w tańcach standardowych
w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Twarzyskiego „Black Dance”
Gratulujemy!

1
1
1
1
1
1

Zapraszamy do obejrzenia filmiku.


SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

26 kwietnia 2017 dzieci z klas 1-3 uczestniczyły w Szkolnym Konkursie Recytatorskim Wierszy o Tematyce Zdrowotnej.
W konkursie rywalizowali reprezentanci klas, którzy zwyciężyli w konkursach klasowych.
Wyniki Konkursu Recytatorskiego:
Kategoria klas 1 :
1 miejsce – Szymon Karpow, klasa 1 b
2 miejsce – Zofia Bieńkowska, klasa 1 b
3 miejsce – Franciszek Perlik, klasa 1a

Kategoria klas 2 :
1 miejsce – Hubert Dębski, klasa 2 d
2 miejsce – Wiktoria Muntowska, klasa 2 a
3 miejsce – Pola Mierzwicka, klasa 2 c

Wyróżnienia:
Kacper Rękas, klasa 2 d
Jan Dekowski, klasa 2 c

Kategoria klas 3 :
1 miejsce – Agnieszka Bieńkowska, klasa 3 d
2 miejsce – Monika Szewczak, klasa 3 e
3 miejsce – Simona Jaworska, klasa 3 b
Wyróżnienie:
Marta Górecka, klasa 3 e
Gratulujemy!!!

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


OTWARTY TURNIEJ TAŃCA TOWARZYSKIEGO O PUCHAR BURMISRZA SUSZA.

24.04 2017r.w Suszu PAULA ZAKRZEWSKA z kl. 6a
wraz ze swoim partnerem zajęła II miejsce w tańcach standardowych
w IX Otwartym Turnieju Tańca Twarzyskiego o Puchar Burmistrza Susza.
Gratulujemy!

1


VII MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS I-III

Dnia 12.04.2017r. drużyna naszej szkoły w składzie:

FRANEK MAŁKOWSKI KL.1B
ANTEK KUKIEŁCZYŃSKI KL.2
POLA ZAWADZKA KL.3D

zajęła III MIEJSCE

w VII Międzyszkolnym Turnieju Języka Angielskiego dla klas I-III
organizowanego przez Szkołę Podstawową nr.23 w Toruniu.
W Turnieju stortowało 6 szkół,a naszym uczniom do zwycięstwa zabrakło jedyne 2,5 pkt.
Serdecznie gratulujemy naszej reprezentacji!

1


XII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ZNAJOMOŚCI BAŚNI ANDERSENA

W XII Międzyszkolnym Konkursie Znajomości Baśni Andersena zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 31 w Toruniu

12 kwietnia 2017 r.

naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

Marta Gołębiewska z klasy 2b

Kacper Kujaczyński z klasy 2c

Szymon Kozieł z klasy 2c

ZAJĘLI ONI II MIEJSCE.

Gratulujemy!

1
1


VI GARNIZONOWY PRZEGLĄD PIOSENKI DZIECIĘCEJ ” Z PIOSENKĄ PRZEZ ŚWIAT”

W VI Garnizonowym Przeglądzie Piosenki Dziecięcej „ Z piosenką przez świat”

04 kwietnia 2017 r.

nasi uczniowie otrzymali:

2 miejsce w kategorii soliści z klas 1-3 – Andrzej Kawałowski kl. 2b

2 miejsce w kategorii zespoły kl. 1-3 – Olimpia Lipińska i Andrzej Kawałowski z kl. 2b.

Gratulujemy!

1

1
1


MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ JUDO.

Nasi uczniowie bardzo dobrze spisali się w Międzynarodowym Turnieju Judo.
NATALIA WAWRZYNIAK z kl.5a wywalczyła złoty medal
BARTOSZ WIWATOWSKI z kl.6b zdobył srebro
a na trzecim stopniu podium stanęła MARTYNA PARCHIMOWICZ z kl. 4a
GRATULUJEMY!

1
1


MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ HOKEJOWY W BERLINIE.

PIOTR WIWATOWSKIz kl. 2b
wraz ze swoją drużyną hokejową „SOKOŁY TORUŃ” na bardzo silnym
Międzynarodowym Turnieju Hokeja w Berlinie wywalczył srebrny medal.
Piotrek podczas turnieju zdobył trzy bramki.
SERDECZNIE GRATULUJEMY!

1


ELIMINACJE MISTRZOSTW TORUNIA W PIŁCE NOŻNEJ.

Reprezentacja dziewcząt w składzie:Emilia Włotkowska, Julia Osowska, Wiktoria Matuszak, Natalia Wawrzyniak,Julia Bińkowska,Karolina Wiśniewska,
Wanessa Rutkowska, Magdalena Cybulska,Nikola Iwick przeszły kolejną rundę Eliminacji Mistrzostw Torunia w Piłce Nożnej.
Dziewczęta rozegrały dwa mecze:jeden wygrały, jeden przegrały.Przed dziewczętamikolejny etap rozgrywek już wkrótce.


TORUŃSKA ZIMOWA OLIMPIDA PRZEDSZKOLAKÓW.

Reprezentacja naszej szkoły podczas Toruńskiej Zimowej Olimpiady Predszkolaków znalazła się po raz kolejny na podium.
Tym razem nasi najmłodsi sportowcy wywalczyli II miejsce. Jest to znaczący sukces ponieważ w zawodach wzięło udział 30 toruńskich placówek.
Drużyna wystąpiła w składzie:Julia Stefańska, Daria Piotrowsk, Agata Orłowicz, Zuzanna Kukiełczyńska,Alicja Zydroń,Joanna Wełniak,
Sara Szwedowska, Oliwia Stany,Akeksandra Chojnacka,Samanta Szyller,Dominki Nykiel,Adam Mikołajczyk, Sebastian Bartoszyński,
Franciszek Małkowski,Maciej Gawłowski, Filip Górski,Oliwier Betker, Kacper Szczepkowski, Colin Sikorski,Szymon Siatkowski.

1
1


ELIMINACJE MIĘDZYSZKOLNYCH ZAWODÓW „JESTEM SPRAWNY”.

Odbyły się eliminacje zawodów międzyszkolnych „Jestem Sprawny”.Nasza szkoła po zciętych zmaganiachzjęła II miejsce i zakwalifikowła się
dokolejnej rundy, który odbędzie się po feriach.W zawodach wystapili reprezentanci
klas I,II , III, IV i V.
GRATULUJEMY!


HALOWE MISTRZOSTWA TORUNIA W LEKKOATLETYCE.

Odbyły się Halowe Mistrzostwa Torunia w Lekkoatletyce.Reprezentanci naszej szkoły w tych zawodach spisli się ardzo dobrze.
Dwukrotnie na najwyższym stopniu stawała LIWIA SAMOŁOWICZ z kl. 6a, która zdobyła tytuł Mistrzyni Torunia w biegu na 200m i w skoku w dal.
Mistrzem Torunia w skoku na 600m został BARTOSZ WIWATOWSKI zkl. 6b.
Wicemistrzem w rzucie piłką lekarską został DAMIAN KUCZAWSKI z kl. 6b
a brązowym medalistą MICHAŁ MARZEC z kl.4a
Świetnie spisała się również nasza sztafeta 4x200m, która wywalczyła brązowy medal.
Sztafeta wystąpił w składzie:

LIWIA SAMOŁOWICZ,SERGIUSZ STAŃCZEWSKI,KAROLINA WIŚNIEWSKA I BARTOSZ WIWATOWSKI.
GRATULACJE!

1
1
1
1


MIĘDZYSZKOLNY KONKURS LINGWISTYCZNO-PLASTYCZNEGO „EASTER BUNNY”

Wyniki szkolnego etapu konkursu lingwistyczno-plastycznego
Easer Bunny

I miejsca

Dawid Jankowski kl.Ib
Kacper Januszkiewicz kl. Ib

Mietlicki Paweł kl.IIb
Aleksandra Majewsk kl. II
Marta Górecka kl. IIIe
Jan Jabłoński kl. IVb

Prace wyżej wymienionych osób zostały przekazane na konkurs międzyszkolny do Szkoły Podstawowej nr 27 w Toruniu.
II miejsca

Paulina Kruszyńska kl. Ib
Weronika Mach kl. II c
Grzegorz Jabłoński kl. IIIe
Oskar Dąbrowski kl. IVa
Jakub Drzymała kl.IVa
Julia Matuszak kl, IVb

III miejsca

Maja Talkowska kl.Ib
Magdalena Strzyżewska kl. IIb
Kacper Kujaczyński kl.IIc
Małgorzata Dec kl. IIIc
Aleksandra Romanowska kl. IIIc

Wyróżnienia

Stanisław Zarychta kl.Ib
Wojciech Sawiński kl.Ib
Julia Stefańska kl. Ib
Kordian Jabłoński kl.Ib

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!


MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY” MÓJ PRZYJACIEL ZWIERZAK”

W Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym

„Mój przyjaciel zwierzak”

organizowanym przez Zespół Szkół nr 14 w Toruniu

w kategorii klas 0-1

II MIEJSCE zajęli Zosia Bieńkowska oraz Kordian Jabłoński z klasy 1b

wyróżnienie otrzymała Agata Orłowicz z oddziału przedszkolnego

a w kategorii klas II- III

II MIEJSCE zajął Kacper Syrocki z klasy 3b

wyróżnienie otrzymał Paweł Mietlicki z klasy 2b

Gratulujemy!

1


MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ JUDO „COPERNICUS CUP”

Nasi uczniowie bardzo dobrze spisali się podczas międzynarodowego turnieju judo Copericus Cup w Toruniu.
Wyniki tym bardziej cieszą ponieważ turniej był bardzo silnie obsadzony, startowały ekipy z wielu miast z Polski i zagranicy.
Na najwyższym stopniu podium stalęli Natalia Wawrzyniak,
Bartosz Wiwatowski i Oskar Domachowski.
Brązowe medale zawisły na szyjach Julii Osowskiej i Piotra Wiwatowskiego.


MIĘDZYSZKOLNY KONKURS „MISTRZ DOBREGO ZACHOWANIA”

14 marca 2017 r.
HUBERT BONIECKI z kl.5a zajął III miejsce
w Międzyszkolnym Konkursie „Mistrz Dobrego Zachowania”
organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 w Toruniu.
Gratulujemy!

1


MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O TORUNIU DLA KLAS III „CZY ZNASZ SWOJE MIASTO”

Dnia 7 marca 2017r. odbył się po raz XV Międzyszkolny Konkurs „Czy znasz swoje miasto?”

Temat wiodący to „Płynie Wisła, płynie, Toruń nie zaginie”.
Do konkursu przystąpiło 8 zespołów trzyosobowych z klas trzecich.
Wszyscy wykazali się ogromną wiedzą ze znajomości zabytków, legend, nowinek o naszym mieście Toruniu.
Zwycięzcami zostali uczniowie ze Szkoły Podstawowej
nr 6 . Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie:
MONIKA SZEWDCZAK, SEBASTIAN KANIA I MIKOŁAJ SZCZEPKOWSKI
wszyscy z klasy 3e.
Zwycięzcy otrzymali „Katarzynkę” oraz dyplom.
Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz upominki.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy ,
a nauczycielom dziękujemy za przygotowanie uczniów do konkursu.

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia reszty zdjęć.


Konkurs czytelniczy „Należę do Biura Detektywistycznego Lassego i Mai”

„Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” rozgrywa się w małym szwedzkim miasteczku Valleby.
Głównymi bohaterami są Lasse i Maja, którzy chodzą do tej samej klasy i wspólnie prowadzą małe biuro detektywistyczne. Każda część,
która oprócz nazwy serii posiada tytuł pn. „Tajemnice…..” opowiada o innej sytuacji,
innym dochodzeniu. Dziecko czytając czy słuchając uczy się kojarzenia faktów,
stara się tak wykorzystać wszelkie wskazówki żeby dojść do rozwiązania sprawy razem z małymi Detektywami.
Dodatkowy walor to prosty i zrozumiały język, ilustracje i dobry druk.
W naszej szkole ta seria cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród młodszych jak i starszych.
Dla tych, którzy jeszcze nie zdążyli zapoznać się z tą wspaniałą literaturą przygotowano wystawę:
Lasse i Maja i tajemnice Valleby, która ma zachęcić do ich przeczytania a dla fanów młodych detektywów konkurs czytelniczy.
Biblioteka szkolna zorganizowała dwuetapowy konkurs czytelniczy dla klas III i IV.
I etap odbył się 20 stycznia i do następnego dotarło 11 osób.
Finał konkursu przeprowadzono 28 lutego i jury w składzie: Izabela Dąbrowska, Arleta Goryszewska i Agnieszka Jeżewska
wyłoniło zwycięzców konkursu, którzy otrzymali nagrody książkowe. Wśród nich najnowsze tytuły z „Biura Detetktywistycznego Lassego i Mai”.

WYNIKI
KONKURSU CZYTELNICZEGO
DLA KLAS III-IV
„NALEŻĘ DO KLUBU DETEKTYWISTYCZNEGO LASSEGO i MAI”
I miejsce

Zofia Czekańska, kl. IV a

II miejsce

Agnieszka Bieńkowska, kl. III d

III miejsce

Igor Zajączkowski, kl. IV a

Wyróżnienia:
1. Mikołaj Szczepkowski, kl. III e
2. Dawid Szczepkowski, kl. III e
3. Zofia Piróg, kl. III c
4. Krużyńska Oliwia, kl. III e
5. Aleksandra Romanowska, kl. III c
6. Zuzanna Skrzynecka, kl. III a
7. Oliwia Kostecka, kl. III a

Zwycięzcom gratulujemy!

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia reszty zdjęć.


KONKURS PLASTYCZNY „CO WISŁA W TORUNIU WIDZIAŁA?”

W KonkursI PlastycznyM „Co Wisła w Toruniu widziała?” – Jakubskie – Mokre

organizowanyM przez Urząd Miasta Torunia

w kategorii klas I – III

nagrodę zdobyła Maria Ołów z klasy 2b

wyróżnienie otrzymała Helena Marszałkowska z klasy 2b
w kategorii klas IV– VI

nagrodę zdobyła Monika Jurewicz z klasy 4 a

wyróżnienie otrzymała Alicja Klecha z klasy 6 b

Gratulujemy!

1
1
1
1
1
1


TANECZNE SUKCESY PAULI ZAKRZEWSKIEJ Z KL.6A

Start Pauli w nowym sezonie i pierwszy turniej w nowej kategorii 14-15 C.
III miejsce w tancach standardowych i II miejsce w tańcach latynoamerykanskich.
SERDECZNIE GRATULUJEMY!

1
1
1
1
1
1


ŁYŻWIARSKIE SUKCESY NADII LICHOCIŃSKIEJ Z KL.5B

1
1
1
1

1


MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ JUDO „BALTIC CUP”

W Gdyni odbył się bardzo mocny Międzynarodowy Turniej Judo Baltic Cup.
Trójka naszych uczniów odniosła duży sukces stając na podium w tym turnieju.
Na drugim stopniu podium stanął Bartosz Wiwatowski a brązowe medale wywalczyli Julia Osowska
i Sergiusz Stańczewski.
Wielkie gratulacje.

1


1
1


GWIAZDKOWY TURNIEJ JUDO DLA DZIECI W SZUBINIE

W Szubinie odbył się ostatni w tym roku turniej judo.
Był to Gwiazdkowy Turniej Judo dla dzieci i młodzików.
Nasi uczniowie spisali się bardzo dobrze w tym turnieju wielokrotnie stają na podium.
Pierwsze miejsce zajęli Bartosz Wiwatowski i Oskar Domachowski,
srebrne medale zawisły na szyjach Natalii Wawrzyniak, Piotra Wiwatowskiego i Marii K.,
a na trzecim stopniu podium stanęli Rafał Krężel i Oliwier Karpow.
Na zdjęciu debiutant Oskar Domachowski, który na swoich pierwszych zawodach wywalczył złoty medal .

1


VIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS KOLĘD I PIOSENKI BOŻONARODZENIOWEJ

W VIII Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Piosenki Bożonarodzeniowej

organizowanym przez Zespół Szkół nr 14 w Toruniu

Olimpia Lipińska i Andrzej Kawałowski z klasy 2b otrzymali wyróżnienie.
Gratulujemy!

1
1


IV WOJEWÓDZKI KONKURS KATARZYNKOWY

Nasi uczniowie wygrywają!

Oddział Przewodnicki i Koło Przewodników Turystycznych PTTK w Toruniu od lat organizuje Wojewódzki Konkurs Katarzynkowy, który wyrósł na bazie dziesięciu edycji Miejskiego Konkursu Katarzynkowego. Honorowy patronat w tym roku objął Prezydent Miasta Inowrocławia i „Żywe Muzeum Piernika” w Torunia przy wsparciu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Tegorocznym tematem przewodnim konkursu był znany toruński podróżnik Tony Halik i tradycyjnie wybrane legendy z danej okolicy lub piernikiem. Nasi uczniowie z klas I-III przystąpili do konkursu bardzo licznie: komisja konkursowa otrzymała od SP 6 w Toruniu aż 99 prac plastycznych i 66 testów z wiedzy o Toruniu.
W tym roku wśród nagrodzonych i wyróżnionych uczestników konkursu znaleźli się nasi uczniowie:

Julia Kozicka – kl. II d – I miejsce w konkursie plastycznym
Marta Gołębiewska – kl. II b – I miejsce w konkursie plastycznym
Weronika Mach – kl. II c – II miejsce w konkursie plastycznym
Julia Robaczewska – kl. III a – nagrodę za rozwiązanie testu

Zarząd Oddziału Przewodnickiego PTTK w Toruniu gratuluje uczennicom i nauczycielom:
Pani Jolancie Król, Pani Anecie Płachcińskiej-Bubienko,
Pani Bogusławie Skibickiej,
Pani Jadwidze Dankowskiej oraz koordynatorowi Elżbiecie Komassie.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 09.12.2016 roku w auli I Liceum Ogólnokształcącego przy Zaułku Prosowym.
Była także możliwość obejrzenia nagrodzonych prac plastycznych.

Gratulacje!

1
1

1


KONKURS LITERACKI-„GRANICE WYOBRAŹNI”

Lena Leszczycka z klasy 3 c wzięła udział wkonkursie literackim „Granice wyobraźni”,
który był zorganizowany przez SP1 w Toruniu dla klas III, IV i V.
Za swoja pracę otrzymała wyróżnienie.
Gratulujemy !

1
1
1
1


NAJBARDZIEJ ŚWIĄTECZNY PIERNIKZ DOWOLNYCH MATERIAŁÓW

Aleksandra Romanowska z klasy 3 c wzięła udział w konkursie zorganizowanym przez gazetę „Toronto” na najbardziej świąteczny piernik,
wykonany z dowolnych materiałów . Wykonała piernik – poduszeczkę z naszytą piękną świąteczną choinką. Za swoją pracę otrzymała prezent i dyplom.
Rozdanie nagród odbyło się w Toruńskim Muzeum Piernika dnia 10 grudnia 2016r.

1
1
1
1

1


KOLEJNY SUKCES

3 grudnia 2016 r. BARTOSZ RUMIŃSKI- uczeń klasy VIA
reprezentował naszą szkołę w rejonowym etapie Przedmiotowego Konkursu z Matematyki.
Miło nam powiadomić, że Bartek odniósł zwycięstwo i z wynikiem 80% przeszedł do ostatniego –
wojewódzkiego etapu tego konkursu, który odbędzie się w lutym 2017 roku.
Trzymamy za Bartka kciuki!


ŚWIATOWY DZIEŃ TOLERANCJI
Piotr Wiwatowski z klasy 2b otrzymał 1 nagrodę w konkursie plastycznym promującym Światowy Dzień Tolerancji –
„Plakat promujący ideę równości”. Konkurs ten zorganizował Wydział Edukacji Urzędu Miasta Torunia
i TODMiDN Centrum Kształcenia Ustawicznego w Toruniu.

1

1
1


XIV CZERNIEWICKIE SPOTKANIA Z PIOSENKĄ.
3 grudnia 2016 r. odbyły się XIV Czerniewickie Spotkania z Piosenką organizowane przez Zespół Szkół nr 34 w Toruniu.
Naszą szkołę reprezentowali:

Olimpia Lipińska i Andrzej Kawałowski z klasy 2b oraz Anna Kawałowska z klasy 4a.

Olimpia Lipińska i Andrzej Kawałowski otrzymali wyróżnienie.
Gratulujemy!

1

1
1


ZNAM KUBUSIA PUCHATKA-KONKURS CZYTELNICZY DLA KLAS II i III

25 listopada 2016 to Światowy Dzień Misia i z tej okazji biblioteka szkolna zorganizowała wystawę na temat motywu misia w literaturze. Do akcji przyłączyła się świetlica szkolna wystawiając prace plastyczne, których bohaterem był miś.
Dodatkowo biblioteka zorganizowała konkurs czytelniczy pn. „Znam Kubusia Puchatka”, w którym wzięło udział 38 uczniów z klas II i III. Dzieci świetnie znają Kubusia Puchatka a to z prostej przyczyny: lektura „Kubuś Puchatek” to ich ukochana książka. Uroczystość wręczenia nagród dla zwycięzców nastąpiła dnia 7 grudnia 2016 roku.

WYNIKI KONKURSU CZYTELNICZEGO
DLA KLAS II – III
„ZNAM KUBUSIA PUCHATKA”

I MIEJSCE

Szymon Kozieł – kl. II c i Zofia Piróg – kl. III c

II MIEJSCE

Wiktor Gibki, Pola Mierzwicka i Marta Wiśniewska – kl. II c
oraz Marta Górecka – kl. III e

III MIEJSCE

Bartosz Oczko i Martyna Tarasińska – kl. II c
oraz Dawid Szczepkowski i Mikołaj Szczepkowski – kl. III e

1
1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia reszty zdjęć.


VI PRZEGLĄD POSENKI ŻOŁNIERSKIEJ „GDY PIIOSENKA SZŁA DO WOJSKA”.
19 listopada 2016 r. odbył się VI Przegląd Piosenki Żołnierskiej „Gdy piosenka szła do wojska”
organizowany przez CSAiU w Toruniu. Naszą szkołę reprezentowali: Olimpia Lipińska i Andrzej Kawałowski z klasy 2b,
Anna Kawałowska
i Jan Kwiatkowski z klasy 4 oraz Patryk Piankowski z klasy 6.

I nagrodę w kategorii zespoły klas I-III wywalczył duet: Olimpia Lipińska i Andrzej Kawałowski,
prezentując utwór zatytułowany „Jesteśmy Polką i Polakiem”.

1

1


MALI ODKRYWCY.
Dnia 18 listopada 2016 r w Katolickiej Szkole Salezjańskiej odbył sie konkurs dla klas III pod nazwą „Mali odkrywcy”.
Naszą szkołę reprezentowli Monika Szewczak i Mikołaj Szczepkowski z klasy 3 e oraz Kamil Łoś z klasy 3 c.
Dzieci rozwiązywały zadania z różnych dziedzin naukowych oraz wyciągały wnioski z przeprowadzonych eksperymentów.

Nasza szkoła zajęła II miejsce !

1
1
1

1

ŚWIĘTO JABŁKA.

2 listopada 2016 obchodziliśmy w świetlicy szkolnej Święto Jabłka.
Do konkursu plastycznego pt. „ Jabłkowa kraina” zaprosiliśmy uczniów klas I-III.
Dla dzieci ze świetlicy przewidziany został cykl zajęć prozdrowotnych,
uczniowie wysłuchali wielu ciekawostek na temat właściwości zdrowotnych jabłek.
Okazało się, ze dzieci posiadają bogatą wiedzę na ten temat i chętnie dzielą się nią z kolegami.
Dodatkowo uczniowie wymienili wiele odmian jabłek oraz przetworów
z jabłek. Na dzieci czekały również liczne konkursy, zagadki, krzyżówki .
Uroczyste wręczenie dyplomów laureatom konkursu plastycznego odbyło się na holu szkoły.
Oto lista laureatów:

Kategorie klas I
I miejsce Franciszek Perlik 1 a
II miejsce Jessica Kowalska 1 a
III miejsce Maria Jatgiło 1 b
Wyróżnienia:
Marek Werner 1 a
Daniel Kowalski 1 a
Bartek Lewandowski 1 a
Krystian Zakrzewski 1 a

Kategoria klas II
I miejsce Pola Mierzwicka 2 c
I miejsce Antonina Zielińska 2 d
II miejsce Paweł Miętlicki 2 b
Hubert Dębski 2 d
III miejsce Kacper Zamojski 2 d
III miejsce Weronika Wiśniewska 2 d
Wyróżnienia:
Alicja Karaczun 2 a
Jakub Dembowski 2 d
Julia Bielska 2 a
Lena Bielicka 2 d
Marta Wiśniewska 2 c
Weronika Mach 2c
Dominika Karczewska 2 c

Kategoria klas III
I miejsce Maja Monczkowska 3 b
I miejsce Simona Jaworska 3 b
II miejsce Jessica Kulig 3 b
II miejsce Zuzanna Pielarska 3b
III miejsce Zofia Myżyńska 3 e
III miejsce Michaela Wiczyńska 3 b
Wyróżnienia:
Aleksandra Komorowska 3 e
Paulina Borowska 3 e
Wiktoria Strzelczyk 3 e
Julia Nowakowska 3 b
Kamil Sumara 3b
Agnieszka Bieńkowska 3 d
Oliwia Przyziółkowska 3b

1
1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia reszty zdjęć.


ELIMINACJE DO XVII EDYCJI TURNIEJU Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU.
Najmłodsi reprezentanci naszej szkoły – chłopcy siedmioletni- wzięli udział w eliminacjach do
XVII edycji Turnieju
„Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku.
Chłopcy zagrali dwa emocjonujące mecze. Pierwszy wygrali 3:0, w drugim ulegli w ostatnich minutach 0:1,
zajmując tym samym drugie miejsce w swojej grupie eliminacyjnej.Niestety, tylko zwycięzca grupy przechodził
do dalszej fazy rozgrywek.
Ale i tak wielkie brawa dla naszych maluchów za wspaniałą walę i ambicję na boisku.
Drużyna wystąpiła w składzie:Szymon Aszyjczyk,Bartosz Bold, Stanisław Czaczkowski, Wojciech Sawicki,
Piotr Wiwatowski, Mikołaj Żakowiecki, Konstanty Żakowiecki i Wiktor Baranowski.

1


MIĘDZYSZKOLNY BIEG Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
Reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w międzyszkolnym Biegu z okazji Święta Niepodległości.
W grupie klas czwartych i młodszych brązowy medal wywalczył
NIKODEM KANNENBERG z kl. 4A
w grupie klas 5 i 6 tuż za podium,na czwartym miejscu uplasował się
BARTOSZ WIWATOWSKI z kl. 6b.
Drużynowo SP6 wywalczyła piąte miejsce.
GRATULACJE DL NASZYCH BIEGACZY!

1


BIEG Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W PIGŻY
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Biegu z okazji Święta Niepodległości w Pigży.
W grupie wiekowej 10-12 lat
I miejsce zdobył BARTOSZ WIWATOWSKI z kl. 6b
Bardzo dobrze spisali się też:
SERGIUSZ STAŃCZEWSKI z kl. 6b,
który uplasował się na piątej pozycji
oraz HUBERT BONIECKI z kl. 5a , który był siódmy.
GRATULACJE!

1


OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ TAŃCA TOWARZYSKIEGO
O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA KONIN
29 PAŹDZIERNIKA 2016R.

Uczennica klasy VIa
PAULA ZAKRZEWSKA
wraz z partnerem Kamilem Krajniewskim zdobyła I miejsce
w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Prezydenta Miasta Konin
w stylu latynoamerykańskim
oraz IV miejsce w stylu sandardowym.

1
1


OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ TAŃCA TOWARZYSKIEGO
O PUCHAR WÓJTA GMINY KURZĘTNIK
22 PAŹDZIERNIKA 2016R.

Uczennica klasy VIa
PAULA ZAKRZEWSKA
wraz z partnerem Kamilem Krajniewskim zdobyła III miejsce
w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Wójta Gminy Kurzętnik
w stylu sandardowym i latynoamerykańskim.

1
1


SZÓSTKA WICEMISTRZEM TORUNIA W UNIHOKEJU CHŁOPCÓW

Reprezentacja chłopców wywalczyła Wicemistrzostwo Torunia w unihokeju.
Najpierw nasi uczniowie stoczyli mecze w fazie grupowej gdzie dwa mecze wygrali jeden zremisowali.
Następnie w rozgrywkach finałowych odnieśli zwycięstwo, remis i porażkę, co dało naszej szkole srebrny medal.
W skład wicemistrzowskiej drużyny weszli: Bartosz Wiwatowski, Kacper Jarzec,
Adam Drzymała, Damian Kuczawski, Sergiusz Stańczewski, Bartosz Rumiński,
Dawid Baranowski, Mikołaj Boniecki, Nikodem Król i Piotr Wiwatowski.

1

1
1


ELIMINACJE MISTRZOSTW TORUNIA W PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT

Nasze dziewczęta bardzo dobrze spisały się podczas eliminacji Mistrzostw Torunia w piłce nożnej.
Zwyciężyły pierwszą fazę grupową , co dało przepustkę do dalszych rozgrywek, które zostaną wznowione na wiosnę.
Szkołę reprezentowały:Emilia Włodkowska, Nikola Iwicka, Natalia Wawrzyniak, Karolina Wiśniewska,
Julia Binkowska, Aleksandra Lampkowska, Magdalena Cybulska, Aleksandra Kruszyńska, Julia Osowska, Wiktoria Matuszak.

1


TURNIEJ SZKOLNY SKILLS CHALLENGE „MIERZ WYSOKO” 2016

W naszej szkole odbył się turniej organizowany przez Fundację Marcina Gortata „Mierz Wysoko” .
W turnieju wzięło udział prawie 50 uczniów naszej szkoły. Zawody polegały na pokonaniu zwinnościowego toru przeszkód. Najlepszy na torze okazał się Sergiusz Stańczewski z 6b, pokonał tor w czasie 29,21 sekund, drugi czas uzyskał Bartosz Wiwatowski (29,89 sek.) z 6b,
trzecie miejsce przypadło Kacprowi Jarcowi (32,54 sek.) z 5a.

1
1
1
1


OTWARTY TURNIEJ TAŃCA TOWARZYSKIEGO
O PUCHAR BURMISTRZA KORONOWA
1-2 PAŹDZIERNIKA 2016R.

Uczennica klasy VIa
PAULA ZAKRZEWSKA
wraz z partnerem Kamilem Krajnieewskim zdobyła III i IV miejsce
w Otwartym Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Koronowa.

1
1
1


OTWARTE MISTRZOSTWA JUDO W BIAŁYCH BŁOTACH

W Białych Błotach koło Bydgoszczy odbył się otwarte Mistrzostwa Gminy Białe Błota. Bardzo dobrze spisali się uczniowie naszej szkoły.
Złoty medal wywalczył Bartosz Wiwatowski,
srebrny medal zdobyła Maja Siemieniecka, a na trzecim stopniu podium stanęli Piotr Wiwatowski, Julia Bielska oraz Maria K.

1
1
1
1

MISTRZOSTWA TORUNIA W PIŁCE NOŻNEJ

Reprezentacja chłopców w piłce nożnej awansowała do kolejnej rundy rozgrywek Mistrzostw Torunia. W pierwszej fazie rozgrywek zwyciężyli 6:1 z SP 2, w drugim bardzo emocjonującym meczu pokonali SP 32 wynikiem 2:1. Naszą szkołę reprezentowali : Kacper Jarzec, Bartosz Wiwatowski, Damian Kuczawski,
Adam Drzymała, Sergiusz Stańczewski, Norbert Szymański, Dawid Baranowski, Mikołaj Boniecki, Nikodem Król. Kolejne rozgrywki na wiosnę.

CZWARTKI LEKKOATLETYCZNE

Nasi uczniowie rozpoczęli swoje starty w zawodach z cyklu „Czwartki Lekkoatletyczne” .
Bardzo dobrze w nowym sezonie zaprezentowali się Liwia Samołowicz, która zwyciężyła dwie konkurencje skok w dal i bieg na 300 metrów,
Bartosz Wiwatowski wygrał bieg na 1000 metrów, a drugi w tym biegu był Kacper Jarzec.
W rzucie piłeczką palantową drugą lokatę wywalczył Sergiusz Stańczewski a trzecie miejsce przypadło Damianowi Kuczawskiemu.
Kolejne zawody
z tego cyklu na wiosnę.

NASZE SUKCESY
ROK SZKOLNY 2015/2016


NAGRODZENI

13 czerwca 2016 roku trzy uczennice z klasy VIB, które uzyskały tytuł laureata w konkursach przedmiotowych: Michalina Markiewicz,
Zofia Papińska i Zofia Sut uczestniczyły w uroczystości w auli UMK. Podczas uroczystości otrzymały podziękowania od kuratora oświaty,
wysłuchały koncertu przygotowanego przez uczniów szkoły muzycznej,
a także miały okazję wziąć udział w dwóch ciekawych wykładach akademickich.

1
1
1
1
1
1


FINAŁ KONKURSU CZYTELNICZEGO „POLECAM CI TE KSIĄŻKE”

W czerwcu odbył się w naszej szkole kolejny konkurs czytelniczy. Nosił nazwę „Polecam Ci tę książkę”.
Uczestnicy mogli przedstawić swoje ulubione książki w formie recenzji, plakatu lub prezentacji multimedialnej.
Oto laureaci:
I MIEJSCE: Zofia Papińska VIB i Tymoteusz Stańczewski VIA
II MIEJSCE: Zofia Sut VIB
Gratulujemy!

1


PODSUMOWANIE „TORUŃSKIEJ OLIMPIADY SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI”

Na stadionie miejskim przy ul. Bema odbyło się podsumowania zmagań sportowych w roku szkolnym 2015/2016 pod nazwą
„Toruńska Olimpiada Przedszkoli i Szkół”. Nasza szkoła zajęła dobre 10 miejsce w klasyfikacji szkół na 26 szkół sklasyfikowanych.
Na ten wynik nasi sportowcy pracowali startujac w licznych zawodach.
Natomiast ogromny sukces SP 6 odniosła w klasyfikacj przedszkoli zajmując pierwsze miejsce.
Przypomnijmy, że nasze pięcio i sześciolatki wywalczyły II miejsce na Halowej Olimpiadzie Przedszkolaków i
I miejsce na Letniej Olimpiadzie Przedszkolaków co złożyło się na ten właśnie sukces. Pani dyrektor Anna Karaś odebrała nagrodę z rąk
Pana Prezydenta Miasta Torunia zarówno za klasyfikację szkół jak i przedszkoli. Czekamy na kolejne sukcesy w nowym roku szkolnym.

1


MIĘDZYNARODOWY KONKURS PLASTYCNY ” Z MOICH STRON CODZIENNOŚĆ”

Pięcioro uczniów z naszej szkoły zostało lureatami Międzynarodowego konkursu plastycznego pt.:Z moich stron codzienność”
Oto oni:
Od lewej:
Julia Kozicka(nagroda)
Marta Gołębiewska (nagroda)
Potr Wiwatowski (nagroda)
Andrzej Kawałowski (wyróżnienie)
Wiktoria Ryfka (wyróżnienie)

1

1
1
1


NAJLEPSZY MATEMATYK

1
1


LITERACKA GRA MIEJSKA

2 czerwca 2016 roku pięć uczennic klasy VIB:
Adrianna Chodór, Kalina Krawczyk, Michalina Markiewicz, Marta Olejniczak i Zofia Sut
wzięło udział w literackiej grze miejskiej „Toruń we współczesnej literaturze”.
Uczestniczki gry wcieliły się w role młodych literatów- detektywów.
Poruszając się po toruńskiej Starówce rozwiązywały zadania oparte na książkach, których akcja rozgrywa się w grodzie Kopernika.
Nasze wspaniałe dziewczyny zajęły zaszczytne
III miejsce!
Gratulujemy!


W ŚWIECIE POWIEŚCI WSPÓŁCZESNEJ

31.05.2016 r. odbył się w naszej szkole konkurs czytelniczy, który dotyczył znajomości dwóch powieści:
1. „Kiedy zegar wybije dziesiątą” Agnieszki Błotnickiej
2. „Tygrys i Róża” Małgorzaty Musierowicz

Wyniki konkursu:

1. miejsce
Tymoteusz Stańczewski – kl. VI a
2. miejsce
Adrianna Chodór – kl. VI b
3. miejsce
Aleksandra Ławicka – kl. IV a

1


KONKURS DLA KLAS I-III
„NAJCIEKAWSZY DZIENNICZEK LEKTUR”

Komisja konkursowa w składzie: Jadwiga Dankowska i Elżbieta Komassa ogłasza:

KLASY I

I miejsce – Stanisław Czaczkowski, kl. I a
II miejsce – Pola Mierzwicka, kl. I c
III miejsce – Paweł Mietlicki, kl. I b

wyróżnienia:
Antoni Kukiełczyński, kl. I a
Oliwia Pras, kl. I a
Marta Gołębiewska, kl. I b
Hubert Dębski, kl. I d

KLASY II

I miejsce – Paulina Borowska, kl. II e
II miejsce – Julia Nowakowska, kl. II b
III miejsce – Emilia Majewska, kl. II a

wyróżnienia:
Julia Robaczewska, kl. II a
Oliwia Kostecka, kl. II a
Monika Szewczak, kl. II e
Mikołaj Szczepkowski, kl. II e

KLASY III

I miejsce – Jan Jabłoński, kl. III a
II miejsce – Paulina Piotrowska, kl. III a
III miejsce – Klaudia Wierzchowska, kl. III a

W bibliotece osiedlowej przy ul. Kościuszki będą na początku czerwca wystawione nagrodzone dzienniczki lektur i dodatkowo:

Leny Pędzisz, kl. I a, Mateusza Banachewicza, kl. I a,
Magdaleny Strzyżewskiej, kl. I b i Marii Ołów, kl. I b oraz Antosi Lewandowskiej, kl. II a i Radka Mroczkowskiego, kl. II a

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


FESTIWAL DZIECI I MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO -POMORSKIEGO MŁODZIKÓW
I MŁODZICZEK

Jak co roku w naszej szkole odbyły się zawody judo. Na starcie Festiwalu Dzieci oraz Mistrzostw Województwa Kujawsko Pomorskiego Młodziczek i Młodzików stanęli zawodnicy z 14 klubów. Nasi reprezentanci spisali się bardzo dobrze zarówno w grupie dzieci jak i młodzików, co zaprocentowało zdobyciem przez Kodokan pierwszego miejsca w klasyfikacji drużynowej.
A oto wyniki indywidualne naszych uczniów:

Grupa wiekowa 2008 i młodsi:

III miejsce Piotrek Wiwatowski (23 kg)

Grupa wiekowa 2004-2005:

I miejsce Bartosz Wiwatowski (32 kg)

I miejsce Sergiusz Stańczewski (42 kg)

I miejsce Damian Kuczawski (+56)

Grupa wiekowa młodziczki

I miejsce Kinga Kowalska (+70 kg)

II miejsce Julia Osowska (44 kg)

III miejsce Kinga Dzikowska (63 kg)

Grupa wiekowa młodzicy:

I miejsce Jakub Nowakowski (60 kg)

II miejsce Krzysztof Podkrólewicz (55 kg)

III miejsce Tymoteusz Stańczewski (50 kg)

Na zdjęciu nasz najmłodszy reprezentant Piotrek Wiwatowski w akcji.

1


TRENING JUDO Z MISTRZEM OLIMPIJSKIM PAWŁEM NASTULĄ

Z okazji obchodów Dni Kultury Japońskiej w Toruniu, odbyły się dwa treningi z gościem głównym tej imprezy Pawłem Nastulą.
Mistrz Olimpijski poprowadził trening dla dzieci oraz trening dla starszych. W treningach mieli zaszczyt uczestniczyć:
Julia Osowska, Bartosz Wiwatowski, Jakub Nowakowski, Piotr Wiwatowski, Tymoteusz Stańczewski,Natalia Wawrzyniak, Mikołaj Krawczuk,
Martyna Parchimowicz, Michalina Parchimowicz, Zosia Czekańska i trenerka Ewa Wiwatowska. Nasi uczniowie ćwiczyli z dużym zaangażowaniem,
potem były zdjęcia
i autografy.
To z pewnością, dla młodych adeptów judo z naszego szkoły, było duże przeżycie.
Oby ktoś poszedł w ślady Mistrza Pawła Nastuli.

1


MISTRZOSTWA TORUNIA W PIŁCE NOŻNEJ

Reprezentacja chłopców z klas 4-6 wywalczyła srebrny medal w Mistrzostwach Torunia w Piłce Nożnej.
W skład wicemistrzowskiej drżyny weszli:
Maciej Wierzchowski, Kacper Pilarski, Igor Politowski, Jakub Nowakowski,Szymon wichowski, Patryk Linowski, adrian Biernacki- wszyscy z kl. 6a oraz
Bartosz Wiwatowski , Wojciech Witowski z kl. 5b i Kacper Jarzec z kl. 4a.
Po ciężkich meczach trener Roman zabrał chłopców do McDonald’s.

1
1


LETNIA OLIMPIADA PRZEDSZKOLI I SZKÓŁ

Nasze sześciolatki wystąpiły w Letniej Olimpiadzie Przedszkoli i Szkół.
Dzieci spisały się rewelacyjnie, zwyciężając we wszystkich pięciu konkurencjach.
Tym samym zdobyły Imiejsce na 19 startujących drużyn.
Skład naszej dryżyny:
Wiktoria Ryfka, Maria Ołów,Michalina Parchimowicz,Zuzia Kukiełczyńska,
Jessica Kowalska,Piotr Wiwatowski, Dominik Nykiel, Viktor Jaworski,
Bartosz Bolt, Kacer Zamojski i Filip Wójcik.

1

1
1
1
1
1
1
1
1
1
1


IV EDYCJA ŚWITLICOWEGO KONKURSU GŁOŚNEGO CZYTANIA DLA KLAS 1-3

Dnia 6 maja 2016 roku ( piątek) o godz. 12.50 w bibliotece szkolnej odbył się
dwuetapowy Szkolny Konkurs Głośnego Czytania klas 1 – 3.
Uczestnicy konkursu czyli dwaj przedstawiciele każdej z klas zostali wyłonieni po klasowych eliminacjach.
W 1. etapie przedstawili przygotowane wcześniej przez siebie fragmenty literatury pięknej. Wybór były różnorodny
i interesujący…
Do 2. etapu zakwalifikowano dziesięcioro najlepszych uczestników, którzy
tym razem czytali wylosowane przez siebie fragmenty utworów z Rządowego Programu ,, Książki naszych marzeń ”.
Wyłoniono zwycięzców na poziomie klas 1 – 3 .

WYNIKI KONKURSU DLA KLAS I – III
,, MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA ”

KLASY PIERWSZE

MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA – HELENA MARSZAŁKOWSKA 1b
II miejsce – ANDRZEJ KAWAŁOWSKI 1b
III miejsce – KACPER KUJACZYŃSKI 1c

KLASY DRUGIE

MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA – AGNIESZKA BIEŃKOWSKA 2d
II miejsce – JULIA NOWAKOWSKA 2b

III miejsce – MIKOŁAJ SZCZEPKOWSKI 2e

KLASY TRZECIE

MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA – MATEUSZ DRAGAN – 3 b
II miejsce – JAN KWIATKOWSKI – 3a
III miejsce – WIKTORIA DRYLA – 3a

W naszym konkursie nie ma przegranych! Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy , laureaci piękne puchary !
Serdeczne podziękowania dla pana Jana Balceraka- fundatora pucharów !!!
Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród odbyło się w bibliotece szkolnej dnia 16 maja w poniedziałek o godz. 10.50.

Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy!!!
Świetlica zaprasza do udziału w rywalizacji za rok…

Izabela Dąbrowska ,
Iwona Sulecka,
Arleta Goryszewska ,
Elżbieta Komassa

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


MIEJSKI FINAŁ „CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH”

Po całorocznych zmaganiach odbył się Finał Miejski „Czwartków Lekkoatletycznych”.
Nasi uczniowie dzielnie zmagali się w zawodach lekkoatletycznych startując przed finałem w pięciu „Czwartkach Lekkoatletycznych”.
W Finale mogli być sklasyfikowani tylko ci zawodnicy którzy zaliczyli pięć startów.
Bardzo dobrze spisali się podczas tych zawodów:

LIWIA SAMOŁOWICZ kl.5a- złoty medal w biegu na 300 m i złoty medal w skoku w dal w roczniku 2004
BATOSZ WIWATOWSKI kl.5b- złoty medal w biegu na 1000 m w roczniku 2005
Ta dwójka zakwalifikowała się do turnieju ogólnopolskiego, który odbędzie się w połowie czerwca w Łodzi.

Pozostali uczniowie również świetnie spisali się na tych zawodach:
Sergiusz Stańczewski- srebro w biegu na 60 m i brąz z rzucie piłeczką palantową w roczniku 2004
Franek Mazurowski- złoty medal w skoku w dal, srebrny medal w biegu na 300 m w roczniku 2005
Kacper Jarzec – srebrny medal w biegu na 1000 m w roczniku 2005
Hubert Boniecki – brązowy medal w roczniku 2005
Adam Drzymała – srebrny medal w biegu na 1000 m i brązowy w skoku w dal w roczniku 2004
Julia Konarska- brązowy medal w biegu na 600 m w roczniku 2003
Igor Politowski- srebrny medal w skoku w dal w roczniku 2003
Kacper Pilarski – srebrny medal w biegu na 300 m w roczniku 2003
Szymon Wichowski – brązowy medal w biegu na 300 m

1
1
1
1
1
1
1
1


BIEG IM. JANA PAWŁA II

Jak co roku reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Biegu im.Jana awła II.
Był to 10- jubileuszowy bieg.Na starcie stanęło ponad 1500 zawodniczek i zawodników.Bardzo dobrze pobiegli w swoich grupach wiekowych:
PIOTREK WIWATOWSKI-który na dystansie 200m zdobył I MIEJSCE
oraz BARTEK WIWATOWSKI- na 600m był III.
Inni uczniowie też spisali się bardzo dobrze, zajmując wielokrotnie miejsca w pierwszej 20, co dawało punkty do klasyfikacji generalnej.Dzęki dobrym miejscom
indywidualnym nasza szkoła zajęła
I MIEJSCE
wśród szkół, które wzięły udział w biegu. Zostaliśmy uhonorowani pięknym pucharem, który został ufundowany
przez Pierwszą Damę RP panią Agatę Dudę.Gościemhonorowym biegu był Mariusz Wlazły-wybitny polski siatkarz.Całe zawody odbyły się w klimacie
festynu. Uczestnicy mogli posilić się wojskową grochówką i pyszną watą cukrową oraz na trampolinach i dmuchanych zjeżdżalniach.

1
1


OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ JUDO W SZUBINIE

W Szubinie odbył się Ogólnopolski Turniej Judo . Judocy z naszej szkoły spisli się bardzo dobrze.
JULIA OSOWSKA z kl. 5a i BARTEK WIWATOWSKI z kl.5b zdobyli złote medale.
SERGIUSZ STAŃCZEWSKI Z KL.6A był drugi,
a NATALIA WAWRZYNIAK z kl. 4a i PIOTREK WIWATOWSKI z kl.1
stanęli na trzecim podium!

1


MISTRZOSTWA TORUNIA W LEKKOATLETYCE

JUlIA KONARSKA z kl. 6a- wicemistrzyni w biegu na 600m

1

BARTEK WIWATOWSKI z kl. 5B- wicemistrz Torunia w biegu na 1000m

1

LIWIA SAMOŁOWICZ z kl. 5a- Mistrzyni w biegu na 300m
i SARA CHOJNACKA z kl..6A- brązowa medalistka

1

DAMIAN KUCZAWSKI z kl. 5B- wicemistrz Torunia w rzucie piłką palantową

1


BIEG Z OKAZJI ŚIĘTA 3 MAJA W ŁUBIANCE

Piotr Wiwatowski, Hubert Boniecki i Bartosz Wiwatowski uczestniczyli w biegach z okazji święt Konstytucji 3 Maja w Łubiance.
Na dystnsie 100 m Piotrek zdobył I MIEJSCE
na dystansie 400m Hubrt był II
a na 800m Bartek wywalczył III Miejsce

1


KONKURS PLASTYCZNY „MÓJ PZYJACIEL ZWIERZAK”

W Międzyszkolnym konkursie plastycznym „Mój przyjaciel zwierzak” organizowanym
przez zespół szkół nr 14 w Truniu nagrody zdobyli:

I miejsce-Maria Ołów kl. 1b

II miejsce-Weronika Mach kl. 1c – 2 m

Wyróżnienia:

Wojciech Borowski kl. 1b

Lena Bielicka kl. 1d

Pola Mierzwicka kl. 1c

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

1
1
1
1


MISTRZOSTWA TORUNIA W PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT

Reprezentacja naszej szkoły w składzie:
Emilia Włotkowska, Oliwia Włotkowska, Bianka Vanyan, Julia Konarska,
Sara Chojnacka, Kinga Dzikowska, Kinga Kowalska, Oliwia Cieślewicz,Sandra Zdziarska i Martyna Borcan
zajęła III miejsce
w Mistrzostwach Torunia w Piłce Nożnej Dziewcząt

1
1

Serdecznie gratulujemy!


XX MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIOSENKI DZIECIĘCEJ

W XX Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Dziecięcej organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 32 w Toruniu

nasze uczennice otrzymały wyróżnienia:

Anna Kawałowska kl. 3b – kategoria kl. 1-3

Kinga Lubianka kl. 4a – kategoria kl. 4-6

Gratulujemy!

1
1


V GARNIZONOWY PRZEGLĄD PIOSENKI DZIECIĘCEJ „Z PIOSENKĄ PRZEZ ŚWIAT”

W V Garnizonowym Przeglądzie Piosenki Dziecięcej „ Z piosenką przez świat”

dn.16 kwietnia 2016 r.

nasi uczniowie otrzymali:

1 miejsce w kategorii soliści z klas 1-3 – Anna Kawałowska kl. 3b

2 miejsce w kategorii zespoły kl. 1-3 – Martyna Tarasińska kl. 1c i Andrzej Kawałowski kl. 1b.

Gratulujemy!

1


VI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIOSENKI „NA LUDOWĄ NUTKĘ”

W XVI Konkursie Piosenki „Na ludową nutkę” organizowanym przez Zespół Szkół nr 28 w Toruniu

zespół z naszej szkoły w składzie:

Anna Kawałowska kl. 3b, Helenka Marszałkowska kl. 1b, Andrzej Kawałowski kl. 1b, Martyna Tarasińska kl. 1c, Małgorzata Olszewska kl. 1c

otrzymał nagrodę specjalną.

Gratulujemy!

1


OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKÓW

Reprezentacja sześciolatków wywalczyła podczas Olimpiady
II miejsce
Po siedmiu emocjonujących konkurencjach ulegliśmy jednym punktem Przedszkolu Miejskiemu nr 14
Gratulujemy naszym zawodnikom!

1
1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


MIĘDZYSZKOLNY KONKURS „PIERNIKOLANDIA”- 20KWIETNIA 2016

Komisja zapoznała się z nadesłanymi pracami i wyłoniła zwycięzców:

kategoria: przedszkola

1 miejsce
Sandra Tarazewicz – Przedszkole Miejskie nr 4 w Toruniu.
2 miejsce
Zuzanna Matuszewska – Przedszkole Miejskie nr 2 w Toruniu, op.Anna Paul
3 miejsce
Zofia Krempa- Przedszkole „Słoneczko” we Wrześni
wyróżnienie
Zofia Wróbel- Przedszkole Niepubliczne „Jacek i Agatka”, op. Ewa Osak.

kategoria: klasy 1-3

1 mijsce
Jan Kwiatkowski kl. 3a – Szkoła Podstawowa nr 6 w Toruniu, op.Alina Ślebioda
2 miejsce
Maria Ołów kl.1b – Szkoła Podstawowa nr 6 w Toruniu, op.Aneta Płachcińska-Bubienko.
3 miejsce
Filip Gorzycki kl.1d-Szkoła Podstawowa nr 6 w Toruniu, op. Jolanta Król.
wyróżnienie
Małgorzata Olszewska kl.1c- Szkoła Podstawowa nr 6 w Toruniu,op.Bogusława Skibicka
wyróżnienie
Maja Monczkowska kl.2b-Szkoła Podstawowa nr 6 w Toruniu,op.Joanna Cackowska.

kategoria : klasy 4-6

1 miejsce
Paweł Żołnierzak kl.6b- Szkoła Podstawowa nr 6 w Toruniu,op.Elżbieta Nowak-Wrzecionkowska.
2 miejsce
Miłorada Olszyńska kl.4a- Szkoła Podstawowa nr1 w Toruniu, op.Katarzyna Doroszkiewicz-Grodzka.
3 miejsce
Jakub Bielicki-Nowak kl.4b- Szkoła Podstawowa nr7 w Toruniu,
wyróżnienie
Marta Olejniczak kl.6b- Szkoła Podstawowa nr 6 w Toruniu,op.Elżbieta Nowak-Wrzecionkowska.
wyróżnienie
Paula Zakrzewska kl.5a- Szkoła Podstawowa nr 6 w Toruniu,op.Elżbieta Nowak-Wrzecionkowska.

Toruń 20.04.2016r.
Komisja w składzie:
1.Joanna Banach-
plastyk, wizytator
2. Magdalena Noga-
plastyk ZS nr1 Toruń
3. Joanna Bielicka-
nauczyciel SP.nr6
4.Elżbieta Nowak-
Wrzecionkowska
nauczyciel SP.nr 6


KONKURS GŁOŚNEGO CZYTANIA- 13 KWIETNIA 2016

W środę 13 kwietnia 2016 roku w bibliotece szkolnej odbył się szkolny konkurs „MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA”.
W konkursie wzięło udział 12 przedstawicieli klas IV – VI, którzy zostali wyłonieni po eliminacjach klasowych.
Uczniowie zaprezentowali przygotowane przez siebie fragmenty prozy.
Do II etapu konkursu komisja wybrała pięcioro najlepszych uczestników, którzy zmagali się z wylosowanymi fragmentami utworów literatury pięknej.
Zwyciężczynią konkursu i jednocześnie Mistrzem Pięknego Czytania została:
Marta Olejniczak z klasy VIB
II miejsce zajęła Zofia Papińska z klasy VIB,
III miejsce zdobyła Aleksandra Ławicka z klasy IVA.
Gratulujemy!

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


PUCHAR POLSKI PŁYWANIA W PŁETWACH- 09-10 KWIETNIA 2016

Uczennica klasy VIb ADRIANNA CHODÓR
zajęła III miejsce

w Klubowym Pucharae Polski Pływania w Płetwach
Gratulujemy!

1


OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY PŁYWACKIE O PUCHAR BURMISTRZA RYPINA- 09 KWIETNIA 2016

Uczeń klasy Va HUBERT MAŁKOWSKI
zajął I miejsce na 100m stylem klasycznym
oraz II miejsce na 100m stylem dowolnym
W Ogólnopolskich Zawodach Pływackich o Puchar Burmistrza Rypina.
Gratulujemy!

1
1


XVII OTWARTE MISTRZOSTWA GRUDZIĄDZA W JUDO O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA GRUDZIĄDZA- 04 KWIETNIA 2016

Uczennica klasy V A JUIA OSOWSKA
zajęła III miejsce

w Otwartych Mistrzostwach Grudziądza w Judo
Gratulujemy!

1

A oto wcześniejsze sukcesy Julki:

1
1
1
1
1
1
1
1
1


OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ TAŃCA SPORTOWEGO O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA TCZEWA- 03 KWIETNIA 2016

Uczennica klasy Va PAULA ZAKRZEWSKA
zajęła II miejsce

w Ogólopolskim Turnieju Tańca Sportowego o Puchar Prezydenta Miasta Tczewa
Gratulujemy!

1


MIĘDZYSZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY KLAS VI „KSIĄŻKA MOJEGO DZIECIŃSTWA-WSPOMNIENIE”- 30 MARCA 2016

Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich w Toruniu zorganizowało 10 edycję międzyszkolnego konkursu czytelniczego dla wszystkich szkół.
Uroczysty finał konkursu odbył się w Bibliotece Pedagogicznej 30 marca 2016 roku.
Z naszej szkoły wyróżnienie otrzymała uczennica klasy VI b Michalina Markiewicz,
która jest wychowanką nauczyciela polonisty pani Małgorzaty Łukaszewskiej.
Gratulujemy uczennicy i nauczycielowi!

1
1

1
1


KONKURS NASZA SZKOŁA DAWNIEJ I DZIŚ- 21-22 MARCA 2016

Konkurs dla wszystkich klas przeprowadzony w szkole był dwuetapowy.

I etap odbył się 29 lutego 2016 r. Do II etapu przeszły następujące osoby:

Klasa I a – Kamil Winowski

Klasa I b – Maria Ołów

Klasa I c – Szymon Kozieł

Klasa I d – Filip Gorzycki

Klasa II a – Natasza Zagacka

Klasa II b – Maja Monczkowska

Klasa II c – Aleksandra Romanowska

Klasa II d – Maja Siemieniecka

Klasa II e – Sebastian Kania

Klasa III a – Malwina Owczarczyk

Klasa III b – Mateusz Dragan

Klasa IV a – Magdalena Cybulska

Klasa IV b – Zofia Jaranowska

Klasa V a – Mikołaj Boniecki

Klasa V b – Wojciech Witowski

Klasa VI a – Angelika Janicka

Klasa VI b – Kacper Adaszak

II etap przeprowadzono w dniach:
21 marca dla klas I – III a i 22 marca dla klas IV – VI

Zwycięzcy:

Klasy I – III

W poziomie klas I wygrała Maria Ołów z kl. I b

W poziomie klas II wygrała Aleksandra Romanowska z kl. II c

W poziomie klas III wygrała Malwina Owczarczyk z kl. III a

Klasy IV – VI

I miejsce – Kacper Adaszak z kl. VI b

II miejsce – Mikołaj Boniecki z kl. V a

III miejsce – Wojciech Witowski z kl. V b

GRATULUJEMY!!!


WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY „CO W TRAWIE PISZCZY”

Uczennica naszej szkoły
KLAUDIA WIERZCHOWSKA z kl. 3a otrzymała wyróznienie

1


III EDYCJA KONKURSU PLASTYCZNEGO „PRZYRODA, WĘDKA I WODA”

Uczennica naszej szkoły
KLAUDIA WIERZCHOWSKA z kl. 3a otrzymała wyróznienie

1


MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „PORTRET WOSNY”

Uczeń naszej szkoły
JAN KWIATKOWSKI zajĄŁ II miejsce

1


KONKURS MITOLOGICZNY KLAS V- 22 MARCA 2016

Jak co roku 22 marca odbył się w naszej szkole Turniej Mitologiczny klas piątych.
We wspaniałym pojedynku na wiedzę mitologiczną wzięły udział klasa VA i VB.
Uczestnicy dwóch drużyn dzielnie zmagali się z trudnymi zdaniami.
Ostatecznie zwyciężyła klasa VA zdobywając laur zwycięstwa oraz tytuł Mistrza Mitologii.
Oto zawodnicy obydwu drużyn:
KLASA VA:
Hubert Małkowski, Bartosz Rumiński, Mateusz Sosnowski, Hubert Wiśniewski
KLASA VB:
Adam Drzymała, Nikodem Król, Sergiusz Staniczewski, Bartosz Wiwatowski.
Gratulujemy!

1

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ TAŃCA TOWARZYSKIEGO
O PUCHAR BURMISTRZA OSTRÓDY- 19 MARCA 2016

Dnia 19 marca 2016 r. uczennica klasy Va
PAULA ZAKRZEWSKA
zdobywając dwa pierwsze miejsca
w ogólnopolskim Turnieju Tańca Twarzyskiego
o Puchar Burmistrza Ostródy
zdobyła awans do wyższej klasy tanecznej w tańcach standardowych -do klasy C.
SERDECZNIE GRATULUJEMY!

1
1
1
1
1
1

1


XVII GRUDZIĄDZKI PUCHAR ORKI
GRUDZIĄDZ- 19 MARCA 2016

Uczeń klasy Va
HUBERT MAŁKOWSKI
zajął II miejsce
w zawodach pływackich „O Puchar Orki”
SERDECZNIE GRATULUJEMY!

1


MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA W ŁYŻWIARSTWIE SYNCHRONICZNYM
Neuss,Niemcy- 12 MARCA 2016

Uczennica klasy 4B
NADIA LICHOCIŃSKA zajęła I miejsce

wraz z grupą LE SOLEI w Łyżwiarstwie Synchronicznym.

1

1

SERDECZNIE GRATULUJEMY!


OMNIBUS- 12 MARCA 2016

12 marca 2016 roku odbył się międzyszkolny konkurs interdyscyplinarny „Omnibus”
organizowany co roku przez Salezjańską Szkołę Podstawową.
Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VIB:
ADRIANNA CHODÓR, MICHALINA MARKIEWICZ,
ZOFIA PAPIŃSKA.
Dziewczyny odniosły niezwykły sukces- wśród 17 szkół

zdobyły II miejsce!

Gratulujemy i jesteśmy bardzo dumni!


„MÓJ TORUŃ W PRZYSZŁOŚCI”- MARZEC 2016

Uczennica klasy 6b
MICHALINA MARKIEWICZ
otrzymała wyróżnienie w konkursie plastycznym
„MÓJ TORUŃ W PRZYSZŁOŚCI”- Jakubskie-Mokre
organizowanym przez Urząd Miasta

W tym samym konkursie w kategorii klas I – III

nagrodę zdobył WOJCIECH BARANOWSKI z klasy 1b

wyróżnienie zdobyła MARTYNA PIETRZAK z klasy 1c

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

1
1
1

1

SERDECZNIE GRATULUJEMY!


CZY ZNASZ SWOJE MIASTO- 3 MARCA 2016

Reprezentacja klas 3 naszej szkoły zajęła

II miejsce
w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Toruniu
„Czyznasz swoje miasto?”

1

SERDECZNIE GRATULUJEMY!


OTTT „O Memoriał Barbary Krzyżanowskiej KSOK GPS Junior II i Dorosłych Ekstraklasa FTS- 5 MARCA 2016

Uczennica klasy 5A
PAULA ZAKRZEWSKA zajęła I miejsce

w Tańcach Latynoamerykańskich
oraz II miejsce
w Tańcach Standardowych

1

1
1

SERDECZNIE GRATULUJEMY!


MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA W ŁYŻWIARSTWIE SYNCHRONICZNYM
BUDAPESZT- 5 MARCA 2016

Uczennica klasy 4B
NADIA LICHOCIŃSKA zajęła I miejsce

wraz z grupą LE SOLEI w Łyżwiarstwie Synchronicznym.

1

1
1

SERDECZNIE GRATULUJEMY!


XXIV Szkolna Scena Piosenki i Poezji organizowana przez

Zespół Szkół nr 28 w Toruniu

III miejsce w kategorii zespoły
zdobyła Anna Kawałowska z kl. 3b i Andrzej Kawałowski z kl. 1b.

Wyróżnienie w kategorii soliści otrzymała Anna Kawałowska z kl. 3b

1
1

SERDECZNIE GRATULUJEMY!


POZNAŃ INTERNATIONAL SWIMMING CUP- 19-21 LUTEGO 2016

Uczeń klasy 5A
HUBERT MAŁKOWSKI zajął Iv miejsce
na 50 m stylem klasycznym

oraz XI miejsce
na 50 m stylem dowolnym.

1
1

SERDECZNIE GRATULUJEMY!


MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „TORUŃ-MOJE MIASTO”- 19 LUTEGO 2016

PAWEŁ MIETLICKI z kl. 1 b
zdobył III miejsce
w XIV Konkurse Plastycznym „Toruń – moje miasto”

organizowany przez Szkołę Podstawową nr 3 w Toruniu.
Wyróżnienia otrzymali:

Wojciech Borowski kl. 1b

Julia Kozicka kl. 1d

Dominika Karczewska kl. 1c

Julia Robaczewska kl. 2a

1

1
1
1
1

SERDECZNIE GRATULUJEMY!


WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY „KOLORY MUZYKI”- 21 STYCZNIA 2016

Uczennica klasy 1b
MARTA GOŁĘBIEWSKA
zajęła I miejsce

w Wojewódzkim Konkurse Plastycznym „Kolory muzyki” organizowanym przez Toruńską Orkiestrę Symfoniczną.

1

SERDECZNIE GRATULUJEMY!


FINAŁY KONKURSÓW KURATORYJNYCH

SUKCES! SUKCES! SUKCES!
Odbyły się już finały Wojewódzkich Konkursów Kuratora Oświaty
i mamy przyjemność ogłosić, iż nasza szkoła może się pochwalić trzema laureatkami,
oto one:
MICHALINA MARKIEWICZ- laureatka Konkursu Języka Angielskiego
(opiekun pani Agnieszka Słomska)

ZOFIA PAPIŃSKA- laureatka Konkursu z Matematyki
(opiekun pani Anna Tomaszewska),
a także finalistka Konkursu z Przyrody i Konkursu Języka Polskiego

ZOFIA SUT- laureatka Konkursu Języka Polskiego
(opiekun pani Małgorzata Łukaszewska)

Wszystkie laureatki są uczennicami klasy VIB.
Serdecznie gratulujemy!


TURNIEJ TAŃCA TOWARZYSKIEGO SHOW DANCE 2016O PUCHAR BURMISTRZA ŚRODY ŚLĄSKIEJ

Uczennica klasy 5A
PAULA ZAKRZEWSKA zajęła I miejsce

w Turnieju Tańca Towarzyskiego GPP Ekstraklasy FTS o Puchar Burnistrza Środy Śląskiej
w Tańcach Latynoamerykańskich

1
1

oraz II miejsce w Tańcach Standardowych

1

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

A oto dotychczasowe tegoroczne sukcesy Pauli:

1
1
1
1

1


WIELKI FINAŁ KONKURSU CZYTELNICZEGO WIEDZY O „MIKOŁAJKU”


Dzieci widzą w Mikołajku siebie, rodzice odnajdują własne dzieciństwo.
Mikołajek rozśmiesza nas już ponad 50 lat!.
Mikołajek został stworzony przed pięćdziesięcioma laty przez dwóch genialnych humorystów: René Goscinnego, który pisał teksty,
i Jean-Jacques’a Sempégo, który robił do nich rysunki.
Wykorzystując dużą popularność i poczytność książek uczniów naszej szkoły o Mikołajku
nauczyciel bibliotekarz p. Elżbieta Komassa postanowiła przeprowadzić konkurs czytelniczy dla klas IV – VI „Mikołajek – kto to taki?”.
Ponieważ w programie wychowawczym rok szkolny 2015/2016 w naszej szkole jest ukierunkowany na czytelnictwo
i wiodące hasło Wisławy Szymborskiej:
„Czytanie to najwspanialsza rzecz jaka wymyśliła ludzkość” doskonale wpisuje się w promocję czytelnictwa
i jest okazją do popularyzacji ulubionych książek
przez naszych uczniów.
Do eliminacji konkursu czytelniczego zgłosiło się 18 chętnych.
Do finału dostało się 12 osób po dwie z każdej klasy tworząc drużynę, a finał odbył się
10 lutego br. w szkolnej bibliotece.

I miejsce – klasa V a – Bartosz Rumiński , Hubert Wiśniewski

II miejsce – klasa V b – Nikodem Król,Sergiusz Stańczewski

III miejsce – klasa VI a – Jakub Nowakowski,Tymoteusz Stańczewski

Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz gadżety związane z Mikołajkiem, pozostali uczestnicy dyplomy z podziękowaniem oraz zeszyty z Mikołajkiem.

1
1
1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


MISTRZOSTWA POLSKI W ŁYŻWIARSTWIE SYNCHRONICZNYM W GDAŃSKU

Uczennica klasy 4b
NADIA LICHOCIŃSKA zajęła II miejsce

w Mistrzostwach Polski Łyżwiarstwa Synchronicznego w kategorii Beginners
w Gdańsku

1


Wczesniej Nadia zajęła I miejsce
w IX Mikołajkowych Zawodach w konkurencji Beginners Łyżwiarstwa Synchronicznego
pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

1

SERDECZNIE GRATULUJEMY!


BIEG MIKOŁAJKA-6 GRUDNIA 2015

Uczeń klasy 1
DOMINIK KALISZEWSKI zajął II miejsce
w Biegu Mikołajka dla dzieci w ramach Festiwalu Biegów Świętych Mikołajów Toruń 2015 (06.12.2015)
w kategorii chłopców rocznik 2008-2010.

1
1

SERDECZNIE GRATULUJEMY!


VII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS „DZIECI W EUROPIE”

Uczennica naszej szkoły
JULIA BIELSKA zajęła III miejsce

1


VII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS KOLĘD I PIOSENKI BOŻONARODZENIOWEJ- GRUDZIEŃ 2015

Martyna Tarasińska z kl. 1c i Andrzej Kawałowski z kl. 1b
zdobyli III miejsce.
w VII Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Piosenki Bożonarodzeniowej

w Zespole Szkół nr 14 w Toruniu.

1

SERDECZNIE GRATULUJEMY!


VIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „DZIECI W EUROPIE” PT.:”PRAWA DZIECKA”-4 GRUDNIA 2015

Uczniowie klasy 1c
Marta Gołębiewska i Wojciech Borowski
otrzymali wyróznienia w VIII Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym z cyklu „Dzieci w Europie”
pt. „Prawa dziecka”

1
1

SERDECZNIE GRATULUJEMY!


MÓJ INNOWACYJNY WYNALAZEK- GRUDZIEŃ 2015

Uczennica klasy 3B
MARTYNA PARCHIMOWICZ
otrzymała wyróżnienie
za projekt wykorzystujący ICT -„Mój innowacyjny wynalazek”

1

SERDECZNIE GRATULUJEMY!


HALOWE LEKKOATLETYCZNE MISTRZOSTWA TORUNIA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH- 8 GRUDNIA 2015

Odbyły się Halowe Lekkoatletyczne Mistrzostwa Torunia Szkół Podstawowych.
Nasi uczniowie wrócili z tych zawodach z dużymi sukcesami.
Mistrzami Torunia zostali Liwia Samołowicz w biegu na 200m i w skoku w dal,
Bartosz Wiwatowski w biegu na 600 m,
Wicemistrzami Kacper Jarzec i Damian Kuczawski w rzucie piłką lekarską
oraz brązową medalistką została Paulina Słomska.

1
1
1
1
1

SERDECZNIE GRATULUJEMY!


WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY „POSTAĆ ŚIĘTEGO MIKOŁAJA”- 4 GRUDNIA 2015

Uczennica naszej szkoły
ZOFIA CZEKAŃSKA

zajęła I MIEJSCE
OSKAR DĄBROWSKI III MIEJSCE
a Paweł Mietlicki z kl. 1b wyróżnienie
w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym
„Postać Świętego Mikołaja”

1
1
1

SERDECZNIE GRATULUJEMY!


III WOJEWÓDZKI KONKURS KATARZYNKOWY POD HASŁEM „LEGENDA”- GRUDZIEŃ 2015

Uczniowie kasy 3a
wzięli udział w III Wojewódzkim konkursie Katarzynkowym.

PAWEŁ MIETLICKI zkl.1c zajął I miejsce
MATEUSZ JANICKI zajął VI miejsce
a MATEUSZ DRAGAN otrzymał wyróżnienie

1
1

1

SERDECZNIE GRATULUJEMY!


VII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS LITERACKI DLA KLAS III „GRANICE WYOBRAŹNI”- GRUDZIEŃ 2015

Uczeń klasy 3a
Jakub Wysocki
otrzymał wyróżnienie
w VII Międzyszkolnym konkursie literackim pt.:”Granice wyobraźni”

1

SERDECZNIE GRATULUJEMY!


Gwiazdkowy Turniej Judo Dzieci i Młodzików w Szubinie.- GRUDZIEŃ 2015

Judocy z naszej szkoły wystapili w Gwiazdkowym Turnieju Judo Dzieci i Młodzików w Szubinie. Spisali sie tam bardzo dobrze wielokrotnie stawając na podium. Oto medaliści:
I miejsce Kinga Dzikowska, I miejsce Kinga Kowalska, II miejsce Sandra Zdziarska, III miejsce Zuzanna Urbanowicz (wszystkie VI A), II miejsce Natalia Wawrzyniak (IVA), II miejsce Sergiusz Stańczewski (VB), III miejsce Piotr Wiwatowski (IB),
III miejsce Bartosz Rumiński (VA). Na piątych lokatach turniej zakończyli Tymoteusz Stańczewski i Jakub Nowakowski. (obaj VI A).

1

SERDECZNIE GRATULUJEMY!


MAMY JUŻ FINALISTKI- GRUDZIEŃ 2015

W listopadzie i grudniu trwały etapy rejonowe konkursów przedmiotowych.
W etapie wojewódzkim tych konkursów znalazły się trzy uczennice klasy VIB:
ZOFIA PAPIŃSKA
– weźmie udział w finale konkursów przedmiotowych z języka polskiego, matematyki i przyrody.
MICHALINA MARKIEWICZ
– weźmie udział w finale konkursu przedmiotowego z języka angielskiego.
ZOFIA SUT
– weźmie udział w finale konkursu przedmiotowego z języka polskiego.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!


VI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI „Z WIERSZANI BRZECHWY I TWIMA
JESIEŃ SZYBKO MIJA”- LISTOPAD 2015

Sukcesem zakończył się udział uczennic z klas drugich w VI Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim
„Z wierszami Brzechwy i Tuwima jesień szybko mija”, organizowanym przez SP2 w Toruniu.
Agnieszka Bieńkowska z klasy 2 d otrzymała I miejsce za interpretację wiersza Jana Brzechwy – „Prot i Filip”,
a Maja Siemieniecka również z klasy 2 d – II miejsce za wiersz Juliana Tuwima „Spóźniony słowik”.

1
1

1

SERDECZNIE GRATULUJEMY!


BIEG MIKOŁAJKA-27 LISTOPADA 2015

Uczeń klasy 1
DOMINIK KALISZEWSKI otrzymał wyróżnienie
w III Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Mój przyjaciel – Pluszowy Miś”

1
1

SERDECZNIE GRATULUJEMY!


BIEG MIKOŁAJKA-27 LISTOPADA 2015

Uczennica naszej szkoły
WIKTORIA DRYLA została laureatką
konkursu „Razem z naturą”
organizowaanego przez Caritas Polska

1

SERDECZNIE GRATULUJEMY!


MIĘDZYSZKOLNE MISTRZOSTWA TORUNIA W PŁYWANIU- 26 LISTOPADA 2015

Dwoje uczniów naszej szkoły:
ADRIANNA CHODÓRz kl. 6b
oraz HUBERT MAŁKOWSKI z kl.5a
wystartowało w MIĘDZYSZKOLNYCH MISTRZOSTWACH TORUNIA W PŁYWANIU.
ADA zajęła 10 miejsce stylem dowolnym i 12 miejsce stylem klasycznym
HUBERT 5 miejsce stylem klasycznym i 9 stylem dowolnym.
SERDECZNIE GRATULUJEMY!



„Czerniewickie spotkania z piosenką”- 28 LISTOPADA 2015

Nasi uczniowie wzięli udział w „Czerniewickich spotkaniach z piosenką”.

Anna Kawałowska z klasy 3b w kategorii klas 1-3 zajęła 1 miejsce.

Martyna Tarasińska z kl. 1c i Andrzej Kawałowski z kl. 1b zdobyli wyróżnienie.

1
1
1
1

SERDECZNIE GRATULUJEMY!


V Przegląd Piosenki Żołnierskiej „ Gdy piosenka szkła do wojska…”- 21 LISTOPADA 2015

Nasi uczniowie wzięli udział w przeglądzie piosenki żołnierskiej organizowanym przez Klub Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu.

Martyna Tarasińska z klasy 1c i Andrzej Kawałowski z klasy 1b zajęli 1 miejsce w kategorii zespół z klas 1 – 3.

Anna Kawałowska z klasy 3b zdobyła wyróżnienie w kategorii soliści z klas 1 – 3

1
1
1
1

1
1

SERDECZNIE GRATULUJEMY!


MISTRZOSTWA TORUNIA W PIŁCE RĘCZNEJ- LISTOPAD 2015

Nasi uczniowie reprezentowali szkołe w Mistrzostwach Torunia w PiłceRęcznej.
Zarówno drużyna dziewcząt jak i chłopców spisała się bardzo dobrze, zajmując bardzo dobre,
ale i zarazem najgorsze dla sportowców bo tuż za podium, czwarte miejsca.

1
1


BIEGI DLA DZIECI Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W PIGŻY.

Z okazji Święta Niepodległości odbyły się w Pigży biegi dla dzieci. Nie zabrakło wśród rywalizujących uczniów naszej szkoły.
W kategorii do 6 lat na dystansie 100 metrów Piotr Wiwatowski zajął drugie miejsce, w biegu na 400 metrów dla dzieci do 9 lat Hubert Boniecki był czwarty,
a w biegu na 1000 m w grupie 10-12 lat Bartosz Wiwatowski wywalczył złoty medal.

1
1

SERDECZNIE GRATULUJEMY!


BIEGI PRZEŁAJOWE Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

10 LISTOPADA 2015

W przeddzień Święta Niepodległości nasi uczniowie wzięli udział w biegach przełajowych z okazji Dnia Niepodległości. Zawody odbywały się w lasku obok hali widowiskowo-sportowej na ul. Bema. Trasa biegu była trudna , wśród drzew i pagórków. Były to bardzo emocjonujące zawody ponieważ rozegrane zostały w formie sztafet 10*600m. Nasze reprezentacje zarówno w grupie dziewcząt jak i chłopców spiały się bardzo dobrze- dziewczęta zdobyły trzecie miejsce a na szyjach chłopców zawisły srebrne medale. Drużyny wystąpiły w następujących składach:
Dziewczęta: Kinga Dzikowska, Oliwia Włotkowska, Julia Konarska, Sara Chojnacka, Liwia Samołowicz, Paula Zakrzewska, Oliwia Cieślewicz, Zofia Papińska, Maichalina Markiewicz,Dalida Drążkowska.
Chłopcy: Igor Politowski, Kacper Pilarski, Maciej Wierzchowski, Szymon Wichowski, Bartosz Wiwatowski, Adam Drzymała, Kacper Jarzec, Mateusz Olejnik,
Tymoteusz Stańczewski , Sergiusz Stanczewski .

1
1

SERDECZNIE GRATULUJEMY!


OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ DZIECI W JUDO O PUCHAR PREZYDENTA GRUDZIĄDZA .

W Grudziądziu odbył się Ogólnopolski Turniej Dzieci o Puchar Prezydenta Grudziądza.
Uczniowie naszej szkoły bardzo dobrze spisali się w tym turnieju.
Oto wyniki:
Jakub Nowakowski I miejsce
Tymoteusz Stańczewski I miejsce
Bartosz Wiwatowski I miejsce
Sergiusz Stanczewski II miejsce

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

>

1
1

SERDECZNIE GRATULUJEMY!


KONKURS PLASTYCZNY „I KUJAWSKO-POMORSKIE PODRÓŻE HISTORYCZNE- X-XV WIEK” .

29 PAŹDZIERNIKA 2015

Uczeń naszej szkoły

BARTOSZ WIWATOWSKI z klasy Vb

zajął III MIEJSCE
W KONKURSIE PLASTYCZNYM „I KUJAWSKO-POMORSKIE PODRÓŻE HISTORYCZNE- X-XV WIEK”
SERDECZNIE GRATULUJEMY!

1
1



1


ZAWODY PŁYWACKIE „Z DELFINEM DO RIO de JANEIRO” .

24 PAŹDZIERNIKA 2015

Uczeń naszej szkoły

HUBERT MAŁKOWSKI z klasy VA

zajął III MIEJSCE
ZAWODY PŁYWACKIE „Z DELFINEM DO RIO de JANEIRO”
SERDECZNIE GRATULUJEMY!

1

SERDECZNIE GRATULUJEMY!


ZAWODY W JUDO .

PAŹDZIERNIK 2015

UczeNNICA naszej szkoły

JULIA OSOWSKA z klasy VA

może pochwalić się sukcesani w turniejach judo

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

1
1

SERDECZNIE GRATULUJEMY!


TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ „Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU”.

PAŹDZIERNIK 2015

Nasza drużyna po kilku emocjonujących meczach zajęła II miejsce w Turnieju Piłki Nożnej
„Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”.
Szkołę reprezentowali:
Bartosz Wiwatowski, Kacper Jarzec, Wojciech Witowski, Adam Drzymała,
Nikodem Król, Norbert Szymański,
Dawid Cymer, Dawid Baranowski, Mikołaj Boniecki, Sergiusz Stańczewski.

1


ELIMINACJE MISTRZOSTW TORUNIA W MINI PIŁCE NOŻNEJ.

PAŹDZIERNIK 2015

Odbyły się pierwsze eliminacje Mistrzostw Torunia w mini piłce nożnej dziewcząt i chłopców. Nasze obie drużyny spisały się bardzo dobrze zwyciężając rozgrywki grupowe.
Drużyna dziewcząt wystąpiła w składzie:
Julia Konarska, Bianka Vanyan, Sara Chojnacka, Kinga Kowalska, Sandra Zdziarska, Kinga Dzikowska, Oliwia Włotkowska, Emilia Włotkowska, Oliwia Cieślewicz, Nikola Kosmala, Angelika Janicka.
Wśród chłopców reprezentowali naszą szkołę:
Kacper Pilarski, Igor Politowski, Jakub Nowakowski, Patryk Linowski, Maciej Wierzchowski, Szymon Wichowski, Adrian Biernacki (wszyscy VI A) Bartosz Wiwatowski,
Nikodem Król (VB) Kacper Jarzec (IV A) Mateusz Olejnik (VI B).
Kolejne fazy rozgrywek na wiosnę przed naszymi reprezentantami mocne przygotowania.
Na zdjęciu nasze piłkarki.

1


OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ JUDO.

18 PAŹDZIERNIKA 2015

W naszej szkole na dużej sali odbył się Ogólnopolski Turniej Judo.
Startowało ponad 100 zawodników i zawodniczek z 13 klubów.
Uczniowie naszej szkoły wielokrotnie stawali na podium:
I miejsce Bartosz Wiwatowski VB
I miejsce Sergiusz Stańczewski VB
II miejsce Julia Osowska VA
II miejsce Damian Kuczawski VB
II miejsce Piotr Wiwatowski IB
III miejsce Mikołaj Luliński III
III miejsce Tymoteusz Stanczewski VI A
III miejsce Jakub Nowakowski VI A
III miejsce Bartosz Rumiński VA

1

Piotrek Wiwatowski w walce półfinałowej


1



Julka Osowska dzielnie radziła sobie w walkach z chłopcami


1

Bartek Rumiński w akcji


CZWARTKI LEKKOATLETYCZNE.

15 PAŹDZIERNIKA 2015

NASI UCZNIOWIE WYSTARTOWALI W OSTATNIM W TYM ROKU KALENDARZOWYM „CZWARTKU LEEKKOATLETYCZNYM”.
KOLEJNE STARTY NA WIOSNĘ. REPREZENTANCI NASZEJ SZKOŁY WIELOKROTNIE STAWALI NA PODIUM.

1

IGOR POLITOWSKI II MIEJSCE, SZYMON WICHOWSKI III MIEJSCE W SKOKU W DAL, ROCZNIK 2003


1



ADAM DRZYMAŁA II MIEJSCE W SKOKU W DAL, ROCZNIK 2004

1


BARTOSZ WIWATOWSKI II MIEJSCE W SKOKU W DAL ROCZNIK 2005


1


SERGIUSZ STAŃCZEWSKI I MIEJSCE, DAMIAN KUCZAWSKI II MIEJSCE W RZUCIE PIŁECZKĄ PALANTOWĄ , ROCZNIK 2004


1


SARA CHOJNACKA III MIEJSCE W BIEGU NA 300M, ROCZNIK 2003


1


LIWIA SAMOŁOWICZ I MIEJSCE W SKOK W DAL, ROCZNIK 2004


1


OSKAR DOMACHOWSKI II MIEJSCE W RZUCIE PIŁECZKĄ PALANTOWĄ, ROCZNIK 2005


1


KACPER PILARSKI I MIEJSCE, IGOR POLITOWSKI III MIEJSCE W BIEGU NA 300 M, ROCZNIK 2003


1


MICHALINA MARKIEWICZ II MIEJSCE W BIEGU NA 600 M, ROCZNIK 2003

1


LIWIA SAMOŁOWICZ I MIEJSCE W BIEGU NA 300 M, ROCZNIK 2004


1


BARTOSZ WIWATOWSKI I MIEJSCE, KACPER JARZEC II MIEJSCE, HUBERT BONIECKI III MIEJSCE W BIEGU NA 1000 M, ROCZNIK 2005
CAŁE PODIUM DLA SZÓSTKI !!!

1


MATEUSZ OLEJNIK II MIEJSCE W BIEGU NA 1000 M , ROCZNIK 2003


1

ADAM DRZYMAŁA I MIEJSCE W BIEGU NA 1000 M, ROCZNIK 2004

SERDECZNIE WSZYSTKIM GRATULUJEMY!


TURNIEJ JUDO W BIAŁYCH BŁOTACH.

10 PAŹDZIERNIKA 2015

Uczniowie naszej szkoły 10 października 2015r. walczyli w Turnieju Judo w Białych Błotach.
Spisali się bardzo dobrze!
I MIEJSCA wywalczyli:
JULIA OSOWSKA Z KL.5A
I BARTOSZ WIWATOWSKI Z KL. 5B
Na II stopniu podium stanęli:
ZUZANNA URBANOWICZ- KL.6A
PIOTR WIWATOWSKI-KL.IC
TYMOTEUSZ STANCZEWSKI-KL.6A
JAKUB NOWAKOWSKI-KL.6A
SERDECZNIE GRATULUJEMY!

1


TURNIEJ ORLIKA O PUCHAR RP.

06 PAŹDZIERNIKA 2015

REPREZENTACJA SZKOŁY KLAS IV I V W PIŁCE NOŻNEJ
WYWALCZYŁA BRĄZOWY MEDAL W FINALE WOJEWÓDZKIM O PUCHAR PREMIERA RP

NASI CHŁOPCY SPISALI SIĘ BARDZO DOBRZE STAJĄC NA PODIUM W TYM TURNIEJU.

DRUŻYNA WYSTĄPIŁA W SKŁADZIE:
KACPER JARZEC, BARTOSZ WIWATOWSKI, WOJCIECH WITOWSKI, SERGIUSZ STAŃCZEWSKI,
DAWID CYMER ,NORBERT SZYMAŃSKI, DAWID BARANOWSKI, FRANCISZEK MAZUROWSKI.

SERDECZNIE GRATULUJEMY !

1
1
1


ZAWODY TANECZNE O PUCHAR BURMISTRZA WĄGROWCA

19 WRZEŚNIA 2015

Uczennica klasy 5A naszej szkoły PAULA ZAKRZEWSKA
zdobyła I MIEJSCE ORAZ II MIEJSCE
w kategorii par tanecznych o puchar burmistrza Wągrowca

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

1


TURNIEJ ORLIKA O PUCHAR RP.

WRZESIEŃ 2015

REPREZENTACJA SZKOŁY KLAS IV I V W PIŁCE NOŻNEJ
WZIĘŁA UDZIAŁ W KOLEJNYM ETAPIE TURNIEJU ORLIKA O PUCHAR PREMIERA RP.

TYM RAZEM BYŁ TO ETAP POWIATOWY W ZŁEJ WSI. NASI CHŁOPCY SPISALI SIĘ BARDZO DOBRZE ZWYCIĘŻAJĄC W TYM TURNIEJU.

DRUŻYNA WYSTĄPIŁA W SKŁADZIE:
KACPER JARZEC, BARTOSZ WIWATOWSKI, WOJCIECH WITOWSKI, SERGIUSZ STAŃCZEWSKI,
DAWID CYMER ,NORBERT SZYMAŃSKI, DAWID BARANOWSKI, FRANCISZEK MAZUROWSKI.
TERAZ PRZED NASZĄ DRUŻYNĄ FINAŁ WOJEWÓDZKI.

SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

1

NASZE SUKCESY
ROK SZKOLNY 2014/2015


SZKOLNY ETAP KONKURSU „MISTRZ ORTOGRAFII”

21 MAJA 2015

Dnia 21 maja 2015 roku odbył się
szkolny etap
konkursu ortograficznego
„MISTRZ ORTOGRAFII”.
W konkursie wzięli udział następujący uczniowie:

Klasa 4a

1.Bartosz Rumiński

Klasa 4b
1.Dawid Cymer
2.Nikodem Król
3.Sergiusz Stańczewski
4.Adam Drzymała
5.Bartek Wiwatowski

Klasa 5a
1.Angelika Janicka
2.Nikola Kosmala
3.Kacper Pilarski
4.Zuzanna Urbanowicz

Klasa 5b

1. Adrianna Chodór
2.Michalina Markiewicz
3.Zofia Papińska
Klasa 6a

1.Lena Bojakowska
2.Nina Kania
3.Kacper Zarzyka

Klasa 6b
1.Zuzanna Cymańska
2.David Grabowski

Po trudnej i nieustępliwej walce z najeżonym trudnościami ortograficznymi dyktandem zwycięzcami zostali:
1.Adrianna Chodór kl. 5b
2.David Grabowski kl. 6b
Gratulujemy!!


VII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI KS.JANA TWARDOWSKIEGO

„OBIECANKI-CACANKI”

9 MAJA 2015

Uczennica klasy 1 naszej szkoły JULIA NOWAKOWSKA
zdobyła I MIEJSCE
a uczeń klasy 5a naszej szkoły
CEZARY PIEŃKOWSKI

otrzymał NAGRODĘ JURY w tym konkursie.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

1
1


II ŚWIETLICOWY KONKURS GŁOŚNEGO CZYTANIA

21 MAJA 2015

Uczeń naszej szkoły
HUBERT MAŁKOWSKI z klasy 4a
zajął II w tym konkursie.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

1


INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGOWPŁYWANIU DZIECI 10-11 LAT

22-23 MAJA 2015

Uczeń naszej szkoły
HUBERT MAŁKOWSKI z klasy 4a
zajął I oraz VI miejcse
w swojej kategorii

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

1
1


VII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ZABAWY SOWEM „SKRZYDLATE SŁOWA”

21 MAJA 2015

W Międzyszkolnym Konkursie „Zabawy słowem- Skrzydlate Słowa”

organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 6 w Toruniu
zespół naszej szkoły w składzie:

Oliwia Janik kl. 3b, Magda Cybulska kl. 3b, Martyna Skrzypczyk kl. 3a

zajął III miejsce

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.


MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIOSENKI „NA LUDOWĄ NUTĘ”

15 MAJA 2015

W Międzyszkolnym Konkursie Piosenki „Na ludową nutę” organizowanym przez Zespół Szkół nr 28 w Toruniu

Zespół w składzie: Zosia Jaranowska i Kinga Łubianka z kl. 3b oraz Anna Kawałowska z kl. 2b

zdobyły nagrodę specjalną

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

1


MIĘDZYSZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY

13 MAJA 2015

W MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE CZYTELNICZYM „W świecie polskich legend i podań”

Organizowany przez SP nr 9 w Toruniu
uczniowie naszej szkoły:
Daria Adaszak kl. 3 a, Zofia Jaranowska kl. 3 b, Sebastian Miastkowski kl. 3 b

zajęli II miejsce

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

1
1
1


GARNIZONOWY PRZEGLĄD PIOSENKI DZIECIĘCEJ
27 KWIETNIA 2015

W GARNIZONOWYM PRZEGLĄDZIE PIOSENKI DZIECIĘCEJ „Z piosenką przez świat”

oganizowanym przez Klub Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu
uczennice naszej szkoły:

Anna Kawałowska z kl. 2 b – zdobyła wyróżnienie

Kinga Łubianka z kl. 3 b – IIi miejsce

a zespół: Anna Kawałowska z kl. 2 b, Zofia Jaranowska z kl. 3 b i Kinga Łubianka z kl. 3 b – I miejsce

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

1

1

1

W MIEDZYSZKOLNYM KONKURSIE PIOSENKI DZIECIĘCEJ

organizowanym przez SP nr 32 w Toruniu
uczennice naszej szkoły:

Anna Kawałowska z kl. 2 b zajęła II miejsce

a zespół: Anna Kawałowska z kl. 2 b, Zofia Jaranowska z kl. 3b i Kinga Łubianka z kl. 3 b
zdobył wyróżnienie.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

MIEDZYSZKOLNY KONKURS PIOSENKI DZIECIĘCEJ
20 KWIETNIA 2015

1

W MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE WIEDZY O TORUNIU „Czy znasz swoje miasto?”

organizowanym przez SP nr 6 w Toruniu
reprezentacja naszej szkoły w składzie:

Zosia Jaranowska kl. 3 b

Daria Adaszak kl. 3a

Sebastian Miastkowski kl. 3 b

zajęła II miejsce

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O TORUNIU: „CZY ZNASZ SWOJE MIASTO?”
MARZEC 2015

1

W KONKURSIE PLASTYCZNYM „CZYSTY TORUŃ”

organizowany przez URZĄD MIASTA TORUNIA
uczennice naszej szkołyotrzymały

Zofia Jaranowska kl. III b – nagroda

Natalia Jażdżewska – III b – wyróżnienie

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

KONKURS PLASTYCZNY „CZYSTY TORUŃ”
18 MARCA 2015

1



W XIII KONKURSIE PLASTYCZNYM pn „Toruń – moje miasto”

organizowanym przez SP nr 3 w Toruniu

uczennica kl. III b- Małgorzata Matysiak zajęła – II miejsce
SERDECZNIE GRATULUJEMY!

XIII KONKURS PLASTYCZNY „TORUŃ – MOJE MIASTO”
LUTY 2015

1

Uczennica klasy 4a
JULIA OSOWSKA
zajęła I MIEJSCE
w Otwartych Mistrzostwach w Judo Dziecio Puchar Burmistrza Szubina w kategorii wagowej do 40 kg.
SERDECZNIE GRATULUJEMY!

OTWARTE MISTRZOSTWA DZIECI W JUDO OPUCHAR BURMISTRZA SZUBINA
9 MAJA 2015

1

Uczennica klasy 4a
JULIA OSOWSKA
zajęła I MIEJSCE
w Mistrzostwach Torunia w Judo Dzieci w kategorii wagowej 42 kg.
SERDECZNIE GRATULUJEMY!

MISTRZOSTWA TORUNIA W JUDO 2015
2 MAJA 2015

1


Oto uczniowie (i nie tylko:) ) naszej szkoły, którzy 19 kwietnia 2015 r. wzięli udział w biegu „Run Toruń-Zwiedzaj ze zdrowiem”:

Markiewicz Michalina, Markiewicz Urszula,Papińska Zofia, Sut Zofia,Wiwatowski Bartek, Stańczewski Sergiusz,
Stańczewski Tymon, Pieńkowski Cezary
oraz Pani Jolanta Januszewska.
Uczeń klasy 4 b BARTEK WIWATOWSKI zajął I MIEJSCE w swojej kategorii wiekowej.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy!
RUN TORUŃ 2015
19 KWIETNIA 2015

1

1

1

15 kwietnia w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Toruniu odbyła się XIII edycja Międzyprzedszkolnego
Przeglądu Scenek Dramowych pn. „Jestem bezpieczny”. Nasze dzielne przedszkolaki prezentowały scenkę pt.
„Hej ho, hej ho bezpiecznie by się szło”. Wszyscy otrzymali nagrody i świetnie się bawili ponieważ oprócz oglądania
innych scenek dzieci spotykały się z Policjantami,
Strażnikami Miejskimi, Strażakami i innymi ciekawymi gośćmi.
MIĘDZYPRZEDSZKOLNY PRZEGLĄD SCENEK DRAMOWYCH „JESTEM BEZPIECZNY”
15 KWIETNIA 2015

1

Uczeń klasy IVa
HUBERT MAŁKOWSKI
zajął 5 miejsce
w IX WIELKANOCNYCH ZAWODACH PŁYWACKICH W BYDGOSZCZY
SERDECZNIE GRATULUJEMY!
IX WIELKANOCNE ZAWODY PŁYWACKIE W BYDGOSZCZY
14 KWIETNIA 2015

1

Nasz czytelnik zajął II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym!

Biblioteka Zespołu Szkół nr 31 w Toruniu zorganizowała dla uczniów klas III-IV-V konkurs czytelniczy ze znajomości detektywistycznych przygód Lassego i Mai w serii wydawniczej „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”.

Do udziału w konkursie zgłosili się uczniowie, którzy są fanami przygód Lassego i Mai:
1. Daria Adaszak, kl. III a
2. Sergiusz Stańczewski, kl. IV b
3. Tymoteusz Stańczewski, kl. V a
Przez ponad miesiąc nasi czytelnicy do konkursu przygotowywali się pod kierunkiem nauczyciela bibliotekarza p. Elżbiety Komassy.
Wszyscy uczestnicy konkursu pracowali indywidualnie i musieli wykazać się:
– dokładną znajomością pięciu części serii: Tajemnica miłości
Tajemnica urodzin
Tajemnica meczu
Tajemnica wyścigu
Tajemnica cyrku
podstawową wiedzą na temat autorów,
znajomością szczegółów wydawniczych serii (m.in. nazwisko tłumacza, ilustratora, nazwą wydawnictwa i szata graficzną serii),
znajomością pozostałych tytułów serii.

Konkurs odbył się 13 kwietnia 2015 r. i trwał 1,5 godziny a nasi zawodnicy pracowali wytrwale. SERGIUSZ STANCZEWSKI , uczeń klasy IV b zajął II MIEJSCE(wielkie gratulacje!), a pozostałym uczestnikom czyli Darii Adaszak i Tymoteuszowi Stańczewskiemu należą się ogromne wyrazy uznania. Wykazali się olbrzymią znajomością serii przygód Lassego i Mai, i z pełną świadomością mogę stwierdzić, że są ekspertami w tej dziedzinie.

A cóż to za książki?

Lasse i Maja są od kilkunastu lat w czołówce listy bestsellerów literatury dziecięcej w Szwecji i naszej szkolnej bibliotece także. Dotychczas ukazało się 21 tomów ( w naszej bibliotece posiadamy 14 tomów).
Autor tej poczytnej serii – Karl Martin Widmark (ur. 19 marca w 1961 roku) dorastał w Linköping , ale od 1980 roku na stałe mieszka w Sztokholmie. Z zawodu jest nauczycielem. Przez 10 lat pracował w szkole podstawowej w Rinkeby .
Obecnie, oprócz pisaniem książek, zajmuje się również uczeniem imigrantów języka szwedzkiego. Pisze książki dla dzieci i podręczniki. W maju 2011 roku ogłoszono, że Widmark został uznany za najlepszego pisarza roku 2010 w kategorii 6 +. Był to siódmy rok z rzędu, kiedy dzieci głosowały na jego książki. Jest uważany za jednego z gigantów współczesnej literatury dla dzieci w Szwecji iw Europie. W Szwecji jego książki są wypożyczane częściej niż powieści Astrid Lindgren. Książki Widmarka przetłumaczono na ponad 20 języków. Nazywany często „dziecięcą Agathą Christie” jest autorem takich serii, jak „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”, „Nelly Rapp” czy „Dawid i Larissa”. Debiutował dość późno, w wieku 39 lat.
Jego kryminały o przygodach młodych detektywów Lassego i Mai są znane na całym świecie. Książki z cyklu „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” ukazują się od 2002 roku. Pisarzem został przez przypadek.
W jednym z wywiadów opowiada: „Wymyśliłem historię o tym, jak upolować tygrysa, codziennie rano kontynuowałem opowiadanie odprowadzając 4 letniego synka do przedszkola, i dzięki temu poranne wstawanie przestało być problemem. Potem spisałem to wszystko, i o dziwo znalazło się wydawnictwo, które zechciało wydać moją pierwszą książkę.”

Biblioteka szkolna zachęca do przeczytania tej serii, która posiada duże litery, dużo ilustracji, ciekawą akcję, a to prowadzi do łatwego czytania. Po serię „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” mogą sięgać dzieci w kategorii wiekowej 7-9 lat ale i także te starsze.

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY
13 KWIETNIA 2015

Reprezentacja naszego przedszkola zajęła
II MIEJSCE
SERDECZNIE GRATULUJEMY!
8 ZIMOWA TORUŃSKA OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKÓW
KWIECIEŃ 2015

1

W marcu uczennice klas I-III brały udział konkursie recytatorskim „Wierszo – klepka” organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Toruniu. Z pięciu naszych uczestniczek aż cztery przeszły do finału i otrzymały wyróżnienia – Paulinka Borowska z klasy Ie za wiersz
J. Brzechwy „Na straganie”, Zuzia Skrzynecka klasa Ia za wiersz D.Gellner „Czego mi się chce?”, Zosia Piróg klasa Ic za „Zosię Samosię” J.Tuwima i Nina Pawlikowska z IIb za „Żyrafę” J.L Kerna.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI „WIERSZO-KLEPKA”
MARZEC 2015

1


Uczniowie z klasy I e:
Grzegorz Jabłoński,
Sebastian Kania i
Aleksandra Komorowska
zdobyli trzy główne nagrody w konkursie plastycznym. Dzieci w swoich pracach narysowały Florkę – główną bohaterką z książki „Florka. Z pamiętnika ryjówki”.
Nagrodą dla dzieci były książki autorki wraz z jej autografem.
KONKURS PLASTYCZNY „BOHATEROWIE KSIĄŻEK
ROKSANY JĘDRZEJEWSKIEJ-WRÓBEL”
ORGANIZATOR – BIBLIOTEKA OSIEDLOWA FILIA nr 2
23 MARCA 2015

1

1

1

1

1

1

1

1

1

Uczeń klasy IIa JAN KWIATKOWSKI zająłIII MIEJSCE
w konkursie plastycznym „Palisz? Trujesz? RyzyKujesz!” organizowanym przez Straż Miejską Urząd Miasta – Wydział Środowiska Zieleni.
Otrzymał dyplom oraz piękną nagrodę w postaci aparatu fotograficznego i pendrive’a.
Wszystkie dzieci biorące udział w tym konkursie otrzymały pendrive’a.

Gratulacje!
KONKURS PLASTYCZNY: „PALISZ? TRUJESZ? RYZYKUJESZ!”
MARZEC 2015

1

Troje uczniów z naszej szkoły zajęłonagrodzone miejsca w Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego
„Lord of English”
po raz kolejny organizowanym przez Szkołę Podstawowąnr 5 w Toruniu.
MICHALINA MARKIEWICZ z kl.5b zajęła II MIEJSCE w kategorii klas 5
MICHAŁ BOJAKOWSKI z kl.6a zajął II MIEJSCE w kategorii klas 6
A KACPER ZARZYKA z kl.6a zajął III MIEJSCE w tej samej kategorii.
SERDECZNIE GRATULUJEMY!

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO „LORD OF ENGLISH”
26 MARCA 2015


W bibliotece osiedlowej dnia 23 marca 2015 r. nasi uczniowie klasy I e, przedszkolacy z pobliskiego przedszkola i drugoklasiści
z SP24 mieli okazję poznać autorkę książek dla dzieci panią Roksanę Jędrzejewską-Wróbel. A stało się to dzięki współpracy naszej biblioteki szkolnej
z biblioteką osiedlową czyli Filią nr 2.
Spotkanie odbyło się w bardzo przyjaznej atmosferze – dzieci bardzo łatwo nawiązały kontakt z pisarką i wykazywały zainteresowanie warsztatem pisarskim.
Do spotkania z pisarką nasi pierwszoklasiści przygotowali się bardzo rzetelnie. Samodzielnie czytali książki tej autorki wypożyczone ze szkolnej biblioteki
i z zaprzyjaźnionej biblioteki osiedlowej. Wychowawca klasy nauczyciel kształcenia zintegrowanego pani Elżbieta Chełczyńskia każdego dnia swoim uczniom
czytała na głos książki pani Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel. Także pod jej opieką powstawały prace plastyczne na ogłoszony konkurs przez organizatora spotkania
czyli Filię nr 2 „Bohaterowie książek Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel”.
Podczas spotkania autorka prezentowała swoje najnowsze książeczki dla dzieci czytając fragmenty zebranym wielbicielom jej literatury.
Za pomocą zabawy przedstawiła trudną drogę powstawania książki od pomysłu autora do końcowego efektu czyli drukowanej książki. Nasi młodzi czytelnicy
byli przygotowani do spotkania i zadawali pisarce mnóstwo pytań. Ale najwięcej emocji wzbudzał finał konkursu plastycznego. Dzieciom bardzo podobała się
postać Florki z książki „Florka. Z pamiętnika ryjówki” i to właśnie Florka była główną bohaterką konkursu plastycznego.
Pani Roksana Jędrzejewska-Wróbel miała dokonać wyboru trzech najlepszych prac plastycznych i jak sama przyznała to było najtrudniejsze dla niej zadanie.
Wszystkie prace zasługiwały na uznanie ale najlepsze okazały się trzy.
I tak nasi uczniowie czyli uczniowie z klasy I e: Grzegorz Jabłoński, Sebastian Kania i Aleksandra Komorowska zdobyli trzy główne nagrody:
książki autorki wraz z jej autografem.
Na zakończenie spotkania było rozdawanie autografów i nasza szkolna biblioteka również uzyskała autograf pisarki. Pamiątką ze spotkania są także zdjęcia,
które, mam taką nadzieję, w części ilustrują zainteresowanie, zachwyt i ciekawość czytelników z poznania prawdziwej pisarki.
SPOTKANIE AUTORSKIE Z PISARKĄ ROKSANĄ JĘDRZEJEWSKĄ-WRÓBEL23 MARCA 2014

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.

14 marca 2015 roku uczniowie klas szóstych:
MICHAŁ BOJAKOWSKI

MAKSYMILIAN KRÓL
KACPER ZARZYKA

Uczestniczyli w międzyszkolnym konkursie OMNIBUS,
zorganizowanym przez Salezjańską Szkołę Podstawową, sprawdzającym wiedzę ze wszystkich przedmiotów
i zdobyli zaszczytne IV miejsce.
Gratulujemy Tęgim Głowom!

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS „OMNIBUS”

14 MARCA 2015

1

1

1


1

W dniach 9-12 marca 2105 roku w Baju Pomorskim odbył się XII Konkurs Interpretacji Teatralnej Prozy i Poezji Dziecięcej. Naszą szkołę reprezentowały:
Maja Siemieniecka z klasy I d z wierszem Antoniego Marianowicza „Śniadanie króla” , Monika Szewczak z klasy I e
z utworem Doroty Gelner „Kaczka”, Anna Kawałowska z klasy II b,
która prezentowała wiersz Ludwika Jerzego Kerna „ Żyrafa u fotografa” oraz z klasy V b:
Zofia Sut z fragmentem prozy Lary Bergen „Zośka bohaterka” i Zofia Papińska z fragmentem książki Anetay Załazińskiej i Michała Rusinka
„Co ty mówisz?! Magia słów czyli retoryka dla dzieci”.
Maja Siemieniecka zdobyła II miejsce, a Monika Szewczak otrzymała wyróżnienie.
GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM

XII KONKURS INTERPRETACJI TEATRALNEJ PROZY IPOEZJI DZIECIĘCEJ

9-12 MARCA 2015

1

1


1

1

1

Dwoje uczniow naszej szkoły:
MICHALINA MARKIEWICZ Z KL.5B
oraz KACPER ZARZYKA ZKL.6A
uzyskałO tytuł
FINALISTY
W I WOJEWÓDZKIEJ OLIMPIADZIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
organizowanej przez Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy
GRATYLUJEMY!
WOJEWÓDZKA OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO

MARZEC 2015

I MIEJSCE – DOMINIKA KRAKOWSKA klasa I e
II MIEJSCE – SIMONA JAWORSKA klasa I b
III MIEJSCE – GRZEGORZ JABŁOŃSKI klasa I e

WYRÓŻNIENIA:
POLA MIERZWICKA „Żabki”
NATASZA ZAGACKA klasa I a
MAJA MONCZKOWSKA klasa I b
SANDRA PRĄDZIŃSKA klasa I c
MAJA SIEMIENIECKA klasa I d
OLIWIA PAWLIK klasa I d
ARKADIUSZ LINDA klasa I e

SZKOLNY KONKURS NA NAJCIEKAWSZE I NAJSTARANNIEJSZE SZLACZKI DLA KLAS 0 –I

MARZEC 2014

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

Zosia Papińska i Zosia Sut
uczennice klasy 5b
wzięły udział w V Międzyszkolny Konkurs Interpretacji Utworów Adama Mickiewicza.Zosia Papińska przedstwiła fragmenty XII księgi „Pana Tadeusza”,
a Zosia Sut wiersz „Do przyjaciół”.

V Międzyszkolny Konkurs Interpretacji Utworów Adama Mickiewicza

w SP nr 2 w Toruniu
16 GRUDNIA 2014

1

1

Kinga Łubianka z klasy III b zajęła II miejsce w kategorii klas 1-3.

Gratulujemy!
VI Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Piosenki Bożonarodzeniowej

w ZSZ nr 14 w Toruniu
13 GRUDNIA 2014

1

1

Zosia Piróg zajęła I MIEJSCE
a Monika Szewczak zdobyła wyróżnienie
w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim
„Z wierszami Brzechwy i Tuwima jesień szybko mija”

Gratulujemy!
Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Z wierszami Brzechwy i Tuwima jesień szybko mija”
11 GRUDNIA 2014

1

1

Rafał Krężel z klasy III b i Kacper Kruszewski z klasy III a otrzymali nagrody

w II Wojewódzkim Konkursie Katarzynkowym zorganizowanym przez Oddział Przewodnicki PTTK w Toruniu .

Gratulujemy!
II Wojewódzki Konkurs Katarzynkowyzorganizowany przez Oddział Przewodnicki PTTK w Toruniu
25 LISTOPADA 2014

1

1

1

3 miejsce zdobyła Zuzia Zielińska z klasy 3b.

Wyróżnienie:

Oliwia Jastrzębska z klasy 1b i Nadia Lichocińska z klasy 3b.

Gratulujemy!
Międzyszkolny Konkurs „Mistrz grafiki komputerowej”
LISTOPAD 2014

1

1

1

1

1

1

1

1

1

Natalia Jażdżewska z klasy 3b zdobyła wyróżnienie
w II Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Mój Przyjaciel – Pluszowy Miś”

Gratulujemy!
II Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Mój Przyjaciel – Pluszowy Miś”
25 LISTOPADA 2014

1


Nasi uczniowie wzięli udział w „Czerniewickich spotkaniach z piosenką”.

Anna Kawałowska z klasy 2b, Zofia Jaranowska i Kinga Łubianka z klasy 3b w kategorii klas 1-3 zajęły 1 miejsce.

Martyna Wolkiewicz z klasy 6a w kategorii klas 4-6 zajęła 2 miejsce.

Gratulujemy!

CZERNIEWICKIE SPOTKANIA Z PIOSENKĄ
29 LISTOPADA 2014

1

1

1

1

Konkurs plastyczny organizowamny przez KONSULAT HONOROWY REPUBLIKI FINLANDII w Toruniu pt” Gdzie mieszkaja Muminki?”
Wyróżnienie w kategorii wiekowej 4-6 lat :

Mateusz Nowakowski grupa „Słoneczka”

Nagroda w kategorii wiekowej 7-9 lat;

Jan Jabłoński klasa 2a

GDZIE MIESZKAJĄ MUMINKI
16 LISTOPADA 2014

1

1

1

Nasi uczniowie wzięli udział w przeglądzie piosenki żołnierskiej organizowanym przez Klub Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu.

Anna Kawałowska z klasy 2b zajęła 2 miejsce w kategorii soliści z klas 1 – 3

Kinga Łubianka z klasy 3b zdobyła wyróżnienie w kategorii soliści z klas 1 – 3

Anna Kawałowska z klasy 2b, Zofia Jaranowska z klasy 3b i Kinga Łubianka z klasy 3b zajęły 2 miejsce w kategorii zespół z klas 1 – 3

Maksymilian Król z klasy 6b zdobył wyróżnienie w kategorii soliści z klas 4 – 6
IV PRZEGLĄD PIOSENKI ŻOŁNIERSKIEJ-„GDY PIOSENKA SZŁA DO WOJSKA”
22 LISTOPADA 2014

1

1

1

1

1

1

1

1

1

Bardzo dobrze spisala się reprezentacja szkoły w indywidualno – drużynowych biegoach przełajowych z okazji Święta Niepodległości.
– w kategorii chłopców klasy IV :
1 miejsce Bartosz Wiwatowski
3 miejsce Adam Drzymała
BIEGI PRZEŁAJOWE Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
6 LISTOPADA 2014

1



– w kategorii dziewcząt klasy V-VI :
2 miejsce Weronika Bojanowska

1

-w kategorii chłopców klasy V-VI:
2 miejsce Adam Tecłaf

1

Drużynowo w kategorii chłopców 1 miejsce.


1

Drużynowo w kategorii dziewcząt 3 miejsce.


1

1 miejsce w klasyfikacji generalnej szkół podstawowych.


1

GRATULACJE!

I miejsce Kinga Dzikowska
II miejsce Zuzanna Urbanowicz
II miejsce Bartosz Wiwatowski
II miejsce Tymoteusz Stańczewski
V miejsce Sergiusz Stańczewski
GRATULACJE!

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ JUDO W PŁOCKU
25 PAŹDZIERNIKA 2014

1

Awans do finału Mistrzostw Torunia w Piłce nożnej dziewcząt. Nasze zawodniczki zajęły jak na razie I miejsce!
GRATULUJEMY!
AWANS DO FINAŁU
27 PAŹDZIERNIKA 2014

1


III miejsce grupa wiekowa 2004-2005 w składzie drużyny : Damian Kuczawski, Wojtek Witowski, Bartosz Wiwatowski, Sergiusz Stańczewski
II miejsce grupa wiekowa 2002-2003 w składzie drużyny : Tymoteusz Stańczewski, Oliwier Ciechacki
GRATULUJEMY!
OGÓLNOPOLSKI DRUŻYNOWY TURNIEJ DZIECI W JUDO
GDYNIA 19 PAŹDZIERNIKA 2014

1


Reprezentacja szkoły wywalczyła I miejsce wśród szkół podstawowych.
GRATULUJEMY!

INAUGURACJA TORUŃSKIEJ OLIMPIADY PRZEDSZKOLI I SZKÓL 2014/2015
15 PAŹDZIERNIKA 2014

1

1

1

1

Dwie uczennice naszej szkoły:
ZOSIA PAPIŃSKA
oraz ZOSIA SUT
zajęły II MIEJSCE
W XXII MISTRZOSTWACH TORUNIA W MARSZACH NA ORIENTACJĘ
SERDECZNIE GRATULUJEMY.
XXII MISTRZOSTWA TORUNIA W MARSZACH NA ORIENTACJĘ
20 WRZEŚNIA 2014

1

1

Chłopcy z naszej szkoły zajęli II miejsce w gminnym etapie turnieju w kategorii chłopców 10-11 lat.

GRATULUJEMY!

V TURNIEJ ORLIKA O PUCHAR PREMIERA DONALDA TUSKA
13 WRZEŚNIA 2014

1

1

NASZE SUKCESYROK SZKOLNY 2013/2014


12.VI 2014 uczniowie naszej szkoły odebrali nagrody książkowe z rąk prezesa
Ligi Ochrony Przyrody pana Tomasza Czarneckiego za udział w VI edycji Międzyszkolnego Konkursu Ekologicznego pod hasłem
„Mniej odpadów – czystsze środowisko”. Na konkurs wpłynęło 200 prac, wybrano 40 z czego 10 nagrodzonych to prace uczniów naszej szkoły.

I miejsce Maksymilian Król kl. V b
III miejsce Wiktoria Witkowska kl VI b
III miejsce Blanka Woźniak kl. V a
III miejsce Agata Borcan kl. VI a
Uczniów do konkursu przygotowała Joanna Bielicka

I miejsce Wiktoria Matuszak kl.III a
II miejsce Paula Zakrzewska kl. III a
III miejsce Wiktoria Matuszak kl. IIIa
Uczniów przygotowała Bogusława Skibicka

Magdalena Werner
Marta Ostrowska
Kacper Kruszewski
Uczniów przygotowała Grażyna Błaszczyk

GRATULUJEMY!

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNY „MNIEJ ODPADÓW-CZYSTSZE ŚRODOWISKO”
12 CZERWCA 2014

1

1

1

1

1

1

Rozstrzygnięcie III edycji międzyszkolnego konkursu plastycznego „ Piernikolandia – wokół piernika i Kopernika”
1 kategoria – Przedszkolaki
I miejsce – Zofia Piróg, SP 6 Motlki, opiekun p. Jolanta Król
II miejsce -Julia Rudnicka, SP 23, opiekun p. Wiesława Kwiatkowska
III miejsce- Artur Słomski, SP 6 Biedronki, opiekun p. Małgorzata Banach, p. Beata Zdziech
2 kategoria – klasy I-III
I miejsce- Zofia Piasecka, klasa 3 b, SP Towarzystwa Salezjańskiego, opiekun p. Maria Zdanowicz
II miejsce – Zuzanna Tylman, klasa 3a, SP32, opiekun p. Anna Dziawa
III miejsce – Izabela Troszczyńska, klasa 2b, SP Towarzystwa Salezjańskiego, opiekun p. Iwona Matyjasik
3 kategoria –klasy IV- VI
I miejsce- Maja Wiśniewska, klasa 4c, ZS 14, opiekun p. Ewa Hrynkiewicz- Wakieć
II miejsce – Maksymilian Król, klasa 5b, SP 6, opiekun p. Elżbieta Nowak- Wrzecionkowska
III miejsce – Wiktoria Popławska, klasa 6a, ZS 8, opiekun p. Kamila Grochala
Wyróżnienie – Szymon Araszkiewicz, klasa 4b, ZS 28, opiekun Anna Paskal
Wyróżnienie – Michalina Balewska, klasa 4b, ZS 14, opiekun p. Ewa Hrynkiewicz – Wakieć
4 kategoria – prace przestrzenne
I miejsce – Jakub Smolarek, klasa 6b, ZS 8, opiekun p. Kamila Grochala
II miejsce – Adrian Biernacki, klasa 4a, SP 6, opiekun p. Elżbieta Nowak – Wrzecionkowska
III miejsce – Martyna Tomaszewska, klasa 1c, SP Towoarzystwa Salezjańskiego, opiekun p. Agnieszka Górska
Komisja w składzie:
Przewodnicząca: p. Małgorzata Kusińska,
Członkowie: p. Elżbieta Nowak- Wrzecionkowska oraz uczniowie SP 6 w Toruniu

GRATULUJEMY!

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „PIERNIKOLANDIA-WOKÓŁ PIERNIKA I KOPERNIKA
CZERWIEC 2014

Dnia 5 czerwca odbyła się MAŁA TORUŃSKA OLIMPIADA DLA PRZEDSZKOLI 5 czerwca 2014 r.

na Stadionie Miejskim przy ul. Bema .
Reprezentacja naszych przedszkolaków zajęła II MIEJSCE

GRATULUJEMY!

OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKÓW
5 CZERWCA 2014

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.

Dnia 5 czerwca odbył się w Szkole Podstawowej nr 5 MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY „MISTRZ ORTOGRAFII
SEBASTIAN NOWOSIELSKI zajął w nim II miejsce. GRATULUJEMY

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY
5 CZERWCA 2014

1

Dnia 4 czerwca odbył się w Szkole Podstawowej nr 23 finał konkursu dla klas piątych „Czytam, Rozumiem, Wiem”.
W konkursie tym uczestnicy zmagali się z 30 pytaniami z liryki, epiki i dramatu.
Mamy zaszczyt powiadomić, że uczeń klasy VA MICHAŁ BOJAKOWSKI zajął w nim II miejsce. Jesteśmy bardzo dumni z Michała!

XIV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS CZYTANIA TEKSTU ZE ZROZUMIENIEM
4 CZERWCA 2014

1

W V edycji Międzyszkolnego konkursu „How do I learm English” organizowanego przez naszą szkołę
uczennica klasy 5a
NINA KANIA
ZAJĘŁA I MIEJSCE
w kategorii klas 5.
Konkurencja była ogromna, gdyż na konkurs wpłynęło ponad 70 prac.
Serdecznie gratulujemy!

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO „HOW DO I LEARN ENGLISH”
2 CZERWCA 2014

Dziewczęta z naszej szkoły zajęły
II MIEJSCE
SERDECZNIE GRATULUJEMY!
MISTRZOSTWA TORUNIA W PIŁCE NOŻNEJ SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
CZERWIEC 2014

1

7 maja 2014 r odbył się Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „Albus 2014”
Z naszej szkoły w konkursie tym wzięło udział 14 osób.
W kategorii klas 4 Dyplom Laureata zdobyły
Michalina Markiewicz z kl.4b

oraz Zosia Papińska z kl.4b
W kategorii klas 5
Dyplom Laureata i nagrodę książkową zdobył
Maksymilian Król z kl. 5b
Dyplom Laureata zdobył również
Kacper Zarzyka z kl. 5a
a Lena Bojanowska z kl. 5a otrzymała Dyplom Wyróżnienia Gratulujemy!
OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO „ALBUS 2014”
2 CZERWCA 2014

Uczeń naszej szkoły
HUBERT MAŁKOWSKI
odnosi wspaniae sukcesy w pływaniu.Zdobył on aż 3 nagrody podczas III zawodów pływackich „Już pływam” organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowy „Ósemka ” w Toruniu.
SERDECZNIE GRATULUJEMY!

III ZAWODY PŁYWACKIE „JUŻ PŁYWAM”
30 MAJA 2014

1

1

1

1

1

1

23 maja 2014 r odbył się Międzyszkolny Konkurs Piosenki „Na ludową nutkę” w ZS nr 28.
Nasza szkołę reprezentował zespół w składzie:
Anna Kawałowska uczennica klasy IB
Zofia Jaranowska uczennica klasy IIB
Kinga Łubianka uczennica klasy IIB
Dziewczyny zajęły 1 miejsce. Gratulujemy!

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ” NA LUDOWĄ NUTKĘ”
23 MAJA 2014

1

1

1


III miejsce w XIV Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym
„Na tropie Beręsewicza”

22 maja 2014 r. w Szkole Podstawowej Nr 9 odbył się XIV Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy pn.: „Na tropie Beręsewicza”. Konkurs był zorganizowany dla klas III. Przygotowaniem uczniów zajęła się Elżbieta Komassa nauczyciel bibliotekarz. Do udziału w konkursie zgłosiło się 15 uczniów z obu klas trzecich. Do przeczytania było 6 książek, które część zakupiono do biblioteki szkolnej a resztę wypożyczono z różnych filii. Nie było to takie proste, gdyż dostęp do tych książek z powodu małej ich liczby był utrudniony.
Dwukrotnie przeprowadzono eliminacje szkolne (testy, krzyżówki i zagadki) i wówczas wyłoniono trzech finalistów:
1. Bartosz Rumiński, kl. III a
2. Mateusz Sosnowski, kl. III a i
3. Sergiusz Stańczewski, kl. III b

Nasi konkursowicze znakomicie przygotowali się
do konkursu pod okiem nauczyciela bibliotekarza i godnie reprezentowali naszą szkołę w galowych strojach (co widać na zdjęciach)
jako jedyni, co uzyskało aprobatę i szacunek ze strony jury konkursu. Poziom konkursu był trudny i bardzo szczegółowy i po dogrywce nasi dzielni
chłopcy zajęli trzecie miejsce. Wykazali się ogromną wiedzą ze znajomości książek Pawła Beręsewicza i słowa uznania za ich trud.
Zachęcam do przeczytania tak różnorodnej literatury dziecięcej tegoż autora:
1. „A niech to czykolada!” (tak, tak, to nie błąd)
2. „Co tam u Ciumków”
3. „Czy wojna jest dla dziewczyn?”
4. „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek”
5. „Na przykład Małgośka”
6. „Tajemnica człowieka z blizną”
W naszej szkolnej bibliotece posiadamy trzy tytuły.

GRATULACJE DLA FANÓW CZYTANIA KSIĄŻEK!!!

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY NA TROPIE BERĘSEWICZA
22 MAJA 2014

1


Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.

Dzieci z klas 1-3 brały udział w konkursie „Wiosenne kwiatki – logopedyczne rabatki” organizowanym przez Polski Związek Logopedów Oddziału Kujawsko – Pomorskiego,
Torssed, Zespół Szkół nr 24 oraz Przedszkole Miejskie nr 6 i nr 15.
Wyróżnienie otrzymała Magdalena Cybulska z klasy 2B.

WIOSENNE KWIIATKI- LOGOPEDYCZNE RABATKI
18 MAJA 2014

1


SERDECZNIE GRATULUJEMY!

III Przegląd Piosenki „Z PIOSENKĄ PRZEZ ŚWIAT” 26 kwietnia 2014.
Nasi uczniowie wzięli udział w przeglądzie piosenki organizowanym przez Klub Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu.
W kategorii soliści z klas 1-3.
Kinga Łubianka 2b zdobyła wyróżnienie.
W kategorii zespoły klas 1-3.
III miejsce zajął zespół wokalny z klasy 1a w składzie: Nikola Iwicka, Klaudia Wierzchowska, Paulina Piotrowska, Paulina Winowska, Karolina Borcan, Malwina Owczarczyk.
W kategorii soliści z klas 4-6.
II miejsce zajęła Marta Żurawska z klasy 6b.
Maksymilian Król z klasy 5a zdobył wyróżnienie.
SERDECZNIE GRATULUJEMY!

PRZEGLĄD PIOSENKI ” Z PIOSENKĄ PRZEZ ŚWIAT”
26 KWIETNIA 2014

1

1

1

TORUŃ MIASTO NAD WODĄ
KWIECIEŃ 2014

1

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNY
29 KWIECIEŃ 2014

1

1

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS GRAFIKI KOMPUTEROWEJ „W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH”
KWIECIEŃ 2014

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Konkurs pt” STWORKI POTWORKI”

I miejsce
KASIA BUBNIAK
ANGELIKA JANKIEWICZ
WIKTORIA KLEINSCHMIDT

II miejsce
MAKSYMILIAN KRÓL
KACPER ZARZYKA

III miejsce
BLANKA WOŹNIAK
SEBASTIAN NOWOSIELSKI

Wyróżnienie
WERONIKA WITOWSKA
NINA KANIA
KONKURS STWORKI-POTWORKI
20-28 MARCA 2014

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.

Dnia 7 marca 2014 roku w świetlicy o godz. 10.00 odbył się
Świetlicowy konkurs prezentacji ulubionej książki dla klas 1- 3.
Wzięło w nim udział 15 dzieci.

Uczniowie prezentowali różnorodną literaturę – od prozy do poezji.
Konkurs składał się z dwóch części : krótkiej prezentacji całej książki, zachęcającej innych do lektury.
Liczyły się tutaj: poprawność językowa, interpretacja i oryginalność. Druga część dotyczyła głośnego przeczytania wybranego fragmentu tekstu.
Nie był to przypadkowy fragment, ale przemyślany,zawierający treść:dramatyczną, satyryczną lub refleksyjną.
Czytania oceniane było w kategoriach: poprawność, artykulacja, interpretacja i wybór fragmentu.
Poziom czytania był zróżnicowany. Interpretacje były trafne, nierzadko zabawne.
Dzieci maiły dwa miesiące czasu na przygotowanie się do konkursu, a sam konkurs był uwieńczeniem cyklu zajęć doskonalących technikę czytania.
Laureaci poza dyplomami otrzymali słodkie niespodzianki…

LISTA LAUREATÓW:

KLASY PIERWSZE:
1 miejsce – Anna Kawałowska – 1b
2 miejsce – Zofia Czekańska – 1b
3 miejsce – Jakub Drzymała – 1b

KLASY DRUGIE:
1 miejsce – Martyna Skrzypczyk – 2a
2 miejsce – Zofia Jaranowska – 2b
3 miejsce – Natalia Jażdżewska – 2b

KLASY TRZECIE :
1 miejsce – Bartosz Rumiński- 3a
2 miejsce – Damian Kuczawski – 3b
3 miejsce – Mikołaj Boniecki – 3a

ŚWIETLICOWY KONKURS NA PREZENTACJĘ ULUBIONEJ KSIĄŻKI
7 MARCA 2014

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Konkurs plastyczny „Toruń – miasto nad wodą”
Nasi uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Urząd Miasta Torunia.
Zofia Jaranowska uczennica klasy 2b zdobyła nagrodę
Wiktoria Myżyńska uczennica klasy 3b otrzymała wyróżnienie.
Gratulujemy!

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

I miejsce w konkursie ekologicznym w dniu 29 kwietnia dla naszej szkoły wywalczyli: Hubert Wiśniewski III a, Wiktoria Matuszak III a, Sergiusz Stańczewski III b

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Międzyszkolny konkurs Mistrz Grafiki Komputerowej „W zdrowym ciele, zdrowy duch”
Nasi uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Zespół Szkół nr 28 w Toruniu.
Zofia Jaranowska uczennica klasy 2b zajęła 1 miejsce
Nikola Krempic uczennica klasy 3b zajęła 1 miejsce
Gratulujemy!

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Uczniowie naszej szkoły
BARTOSZ RUMIŃSKI Z KL.IIIA
SERGIUSZ STANCZEWSKI Z KL.IIIB
ORAZ NIKODEM KRÓL Z KL.IIIB

zajęli I MIEJSCE w kolejnej edycji konkursu „Czy znasz swoje miasto”

6 marca odbyła się XII edycja międzyszkolnego konkursu „Czy znasz swoje
miasto?”
W konkursie brały trzyosobowe zespoły z 9 szkół. Wszyscy uczestnicy
wykazali się dużą wiedzą o Toruniu
oraz znajomością legend toruńskich.
I miejsce zajął zespół ze SP nr 6
II miejsce SP nr 24
III miejsce ex equo SP nr 3 i nr 23.
Zwycięzcy otrzymali pamiątkową „Katarzynkę”, a pozostali uczestnicy
dyplomy i drobne upominki.
XII EDYCJA KONKURSU „CZY ZNASZ SWOJE MIASTO”
6 MARCA 2014

1

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Uczeń klasy 6a naszej szkoły
SEBASTIAN NOWOSIELSKI
jest finalistą wojewódzkiego etapu konkursu z przyrody!
SERDECZNIE GRATULUJEMY!

WOJEWÓDZKI ETAP KONKURSU Z PRZYRODY ORGANIZOWANEGO PRZE KUJAWSKO-POMORSKIEGO KURATORA OŚWIATY
LUTY 2014

Gimnazjum nr 3 w Toruniu po raz kolejny organizuje w tym roku konkurs dla uczniów szkół podstawowych pod hasłem
„GIMNAZJADA”
Celem tego konkursu jest umożliwienie dzieciom i młodzieży sprawdzenia swojej wiedzy napoziomie wykraczającym poza II etap edukacyjny.
W naszej szkole w etapie szkolnym wzięło udział 18 uczniów. 5 z nich przeszło do półfinału, który odbędzie się 18 marca 2014 w Gimnazjum nr 3.
Uczniowie ci to:
MICHALINA MARKIEWICZ Z KL. 4B
LENA BOJANOWSKA Z KL. 5A
KACPER ZARZYKA Z KL.5A
WIKTORIA BURCZYŃSKA Z KL.6B
oraz MAJA SUTY Z KL. 6B
SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY POWODZENIA W PÓŁFINAŁACH!

Cały styczeń trwał w naszej szkole konkurs literacki poświęcony tematyce zdrowotnej.
Nieprzebrane rzesze młodych pisarzy i poetów wyraziło swój sposób na zachowanie zdrowia w piękny, literacki sposób.
Finał konkursu miał miejsce 20 lutego podczas uroczystego apelu, oto lista zwycięzców:
PISARZE
I miejsce- Maja Suty
II miejsce- Mateusz Olejnik
Zofia Sut
Weronika Witowska
III miejsce- Zofia Papińska

POECI
I miejsce- Wiktoria Kleinschmidt
II miejsce- Adrian Górny
Aleksandra Krygier
Wiktoria Waliszewska
III miejsce- Adrianna Chodór
Wiktoria Witkowska
Wyróżnienie: Miłosz Kubacki,
Marika Witkowska

SZKOLNY ETAP KONKURSU Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH-„GIMNAZJADA”
21 LUTEGO 2014

SZKOLNY KONKURS LITERACKI „SZLACHETNE ZDROWIE”
20 LUTEGO 2014

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.

XII konkurs plastyczny „Toruń – moje miasto”
Nasi uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 w Toruniu.
Zofia Jaranowska uczennica klasy 2b zajęła 2 miejsce
Julia Osowska uczennica klasy 3a zajęła 2 miejsce
Gratulujemy!


XII KONKURS PLASTYCZNY ” TORUŃ-MOJE MIASTO”
19 LUTEGO 2014

1

1

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

18 lutego 2014r. w SP 32 odbył się XVI Międzyszkolny Konkurs wiedzy o Toruniu i Mikołaju Koperniku.
Uczniowie z klas III: SERGIUSZ STANCZEWSKI, NIKODEM KRÓL i BARTEK RUMIŃSKI odpowiadali na pytania i rozwiązywali zadania,
NATALIA JAŻDŻEWSKA i ZOSIA JARANOWSKA z klasy II rysowały najmilsze miejsce w naszym mieście,
a DZIECI Z KOŁA TEATRALNEGO prezentowały legendę o Flisaku.
W nagrodę wszyscy otrzymali zaproszenie do Kina Centrum na film pt.”Robaczki z zaginionej doliny”
oraz do Baja Pomorskiego na dowolną bajkę (pójdziemy na „Olbrzyma”). Gratulujemy!

XVI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O TORUNIU I MIKOŁAJU KOPERNIKU
18 LUTEGO 2014

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.

Nasza szkoła od lat brała udział w dziesięciu edycjach Miejskiego Konkursu Katarzynkowego,
który obecnie nazywa się Wojewódzki Konkurs Katarzynkowy pod honorowym patronatem Żywego Muzeum Piernika.
Organizatorem konkursu jest Koło Przewodników Turystycznych i Oddział Przewodnicki PTTK w Toruniu. W tym roku nasi uczniowie z klas I – III przystąpili do
konkursu plastycznego związanego z Mikołajem Kopernikiem i rozwiązywali test,
w którym dodatkowo musieli opisać życiorys naszego wielkiego astronoma.
Udział wzięło 47 uczniów. Koordynatorem konkursu dla klas I – III jest Elżbieta Komassa.
Uczennica klasy IIa naszej szkoły
WIKTORIA KOZYRA
OTRZYMAŁA NAGRODĘ
w kategorii TEST
za udział w Wojewódzkim KonkursieKatarzynkowym dla uczniów szkół podstawowych zorganizowanym przez Oddział Przewodnicki PTTK w Toruniu.
Wręczenie nagród odbyło się 10 stycznia 2014 roku. W nagrodę dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, książki oraz zwiedziły Dom Legend.
WOJEWÓDZKI KONKURS KATARZYNKOWY

10 STYCZNIA 2014

1

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.

Uczennica naszej szkoły
PAULINA PIELARSKA z kl.6b
zajęła
I MIEJSCE w kategorii klas 6
w Międzyszkolnym Konkursie Językowo-plastycznym ” A postcard to Santa Claus”
Organizowanym przez Zespół Szkół nr 14 w Toruniu.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZYKOWO-PLASTYCZNY „A POSTCARD TO SANTA CLAUS”

18 GRUDNIA 2013

1


1

1

Nasi uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Zespół Szkół nr 8 w Toruniu. W kategorii klas 0 – 3 zajęli:
1 miejsce – JULIA BINKOWSKA z klasy 2 b
3 miejsce – ALEKSANDRA ŁAWICKA z klasy 2 b
3 miejsce – JAKUB CICHAL z klasy 1b

SERDECZNIE GRATULUJEMY!
VI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „POSTAĆ ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA”

GRUDZIEŃ 2013

1

1

1

VI GWIAZDKOWY TURNIEJ DZIECI I MŁODZIKÓW W JUDO
14 GRUDNIA 2013
W konkursie tym uczennica klasy3b
EMILIA WŁODKOWSKA
ZAJĘŁA II MIEJSCE. GRATULUJEMY!

1


V MIĘDZYSZKOLNY KONKURS LITERACKI DLA KLAS I-III
„GRANICE WYOBRAŹNI”
Troje uczniów z naszej szkoły otrzymało w tym konkursie
WYRÓŻNIENIE
Uczniowie ci to:
PAULA ZAKRZEWSKA z kl. 3a
BARTOSZ RUMIŃSKI z kl. 3b
oraz WOJCIECH WITOWSKI z kl. 3b
SERDECZNIE GRATULUJEMY!

1

1

1



GRUDZIEŃ 2013


Dwie uczennice klasy 2 z naszej szkoły otrzymały wyróżnienia w konkursie plastycznym na witraż świąteczny.
Są to:
KINGA ŁUBIANKA
i
NATALIA JEŻDŻEWSKA
SERDECZNIE GRATULUJEMY!

1

1

WARSZTATY INTERMEDIALNE
GRUDZIEŃ 2013
Uczennica klasy 3b
ALICJA KLECHA
otrzymała nagrodę za udział w projekcie edukacyjnym TYPOGRA
organizowanym przez Galerię i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dzieci w Toruniu.
GRATULUJEMY!

1

Nasi uczniowie wzięli udział w konkursie kolęd i piosenki bożonarodzeniowej organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 14 w Toruniu.
MARTA ŻURAWSKA z klasy 6 b zajęła 1 miejsce w kategorii klas 4 – 6
MARTYNA WOLKIEWICZ i JAKUB KAROLAK z klasy 5 a zdobyli wyróżnienie w kategorii klas 4 – 6

SERDECZNIE GRATULUJEMY!
V MIĘDZYSZKOLNY KONKURS KOLĘD I PIOSENKI BOŻONAROSZENIOWEJ

14 GRUDNIA 2013

1

1



Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.

Dwie uczennice klasy 2 z naszej szkoły otrzymały wyróżnienia w konkursie plastycznym na witraż świąteczny.
Są to:
KINGA ŁUBIANKA
i
NATALIA JEŻDŻEWSKA
SERDECZNIE GRATULUJEMY!
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS NA WITRAŻ ŚWIĄTECZNY

GRUDZIEŃ 2013

1

1


Nasi uczniowie wzięli udział w przeglądzie piosenki żołnierskiej organizowanym przez Klub Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu.
KINGA ŁUBIANKA z klasy 2 b zajęła 1 miejsce w kategorii soliści z klas 1 – 3
MARTYNA WOLKIEWICZ z klasy 5 a zajęła 1 miejsce w kategorii soliści z klas 4 – 6
MARTA ŻURAWSKA z klasy 6 b zajęła 2 miejsce w kategorii soliści z klas 4 – 6
MARTA ŻURAWSKA, MARTYNA WOLKIEWICZ, MARIKA WITKOWSKA i JAKUB KAROLAK zajęli 2 miejsce w kategorii zespół z klas 4 – 6
MAKSYMILIAN KRÓL z klasy 5 a zdobył wyróżnienie w kategorii soliści z klas 4 – 6

SERDECZNIE GRATULUJEMY!
III PRZEGLĄD PIOSENKI ŻOŁNIERSKIEJ „GDY PIOSENKA SZŁA DO WOJSKA”

23 LISTOPADA 2013

1

1

1

1


Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.

Reprezentacja klas trzecich naszej szkoły w składzie:
HUBERT MAŁKOWSKI z kl.3a
BARTOSZ RUMIŃSKI z kl. 3a
SERGIUSZ STAŃCZEWSKI z kl. 3b
zajęła II MIEJSCE
w Międzyszkolnym Konkursie dla Klas III- „MALI ODKRYWCY”
organizowanym przez Szkołę Towarzystwa Salezjańskiego.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!
II MIĘDZYSZKOLNY KONKURS „MALI ODKRYWCY”

30 LISTOPADA 2013

1


Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.

Nasi uczniowie Zofia Papińska z klasy IV b i Krzysztof Podkrólewicz z klasy IV a wzięli udział
w międzyszkolnym konkursie recytatorskim „Spotkanie z Julianem Tuwimem – Mistrzem Słowa” organizowanym przez Społeczną Szkołę Podstawową w Toruniu.
Zosia Papińska za interpretację wiersza „Taniec” otrzymała III miejsce.. Zwycięzcom gratulujemy!
SERDECZNIE GRATULUJEMY!
KONKURS RECYTATORSKI „SPOTKANIE Z JULIANEM TUWIMEM-MISTRZEM SŁOWA”
28 LISTOPADA 2013

1

„Wiersze Tuwima pędzlem malowane”
to międzyszkolny konkurs plastyczny dla czytelników bibliotek szkolnych.
Konkurs zorganizowało Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli a współorganizatorem była Wyższa Szkoła Filologii Hebrajskiej.
Patronat nad konkursem objął Urząd Marszałkowski. Z naszej szkoły został wyróżniony uczeń klasy V A Maksymilian Król, który otrzymał nagrodę za pracę plastyczną.
Uroczystość rozdania nagród odbyła się 20.11.2013 r.
w Wyższej Szkole Filologii Hebrajskiej.
Gratulujemy!

WIERSZE TUWIMA PĘDZLEM MALOWANE
LISTOPAD 2013

1

1

1

Projekt domki dla lalek – nazwiska nagrodzonych uczniów:

ALEKSANDRA KRYGIER
WIKTORIA WITKOWSKA I PAULINA PIELARSKA
WERONIKA WITOWSKA
MAJA SUTY
WIKTORIA ROGACKA
OLIWIA PRUSKA I WIKTORIA BURCZYŃSKA
SEBASTIAN NOWOSIELSKI
MARTA JĘDRYCZKO
KASIA BUBNIAK
NINA KANIA
ALEKSANDRA BECKER I AGATA BORCAN
WIKTORIA GOŁĘBIEWSKA I ZUZANNA TOMCZAK
EMILIA MONCZKOWSKA
BLANKA WOŹNIAK I MARIKA WITKOWSKA
WERONIKA BOJANOWSKA
KONKURS NA DOMEK DLA LALEK
LISTOPAD 2013

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.

W październiku odbyła się kolejna edycja konkursu szkolnego z języka angielskiego pt.Halloween.Konkurs był adresowany do uczniów klas I-III oraz klas IV-VI.
W tym roku laureatami zostali:
Klasy I – III

I miejsce

Mateusz Robakiewicz Ib
Mateusz Dragan Ib
Jakub Cichal Ib
Julia Czyrny IIB

II miejsce

Paulina Piotrowska Ia
Nikodem Król IIIb
Marika Puchalska IIIa
Oliwia Nitka IIIa

III miejsce

Anna Kawałowska Ib
Jan Kwiatkowski Ia
Sebastian Winowski Ib
Eryk Gładysz IIb
Paulina Słomska IIIa
Judyta Kubacka IIb

Wyróżnienie

Dariusz Waldon Ia
Hubert Boniecki IIa
Mikołaj Boniecki IIIa
Nadia Lichocińska IIb

Kasy IV – VI

Katarzyna Bubniak VIa – I miejsce
Michalina Robakiewicz IVb -II miejsce
Nina Kania Va- II miejsce
Wiktoria Burczyńska VIb – III miejsce

Wyróżnienia
Kinga Kowalska IVa

KONKURS POD HASŁEM „HALLOWEEN”
PAŹDZIERNIK 2013

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć.

Nasi uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 13 w Toruniu.
ZOSIA jARANOWSKA z klasy 2 b zajęła II miejsce w kategorii klas 0 – 3

SERDECZNIE GRATULUJEMY!
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „JAN PAWEŁ II- MIŁOŚNIK PRZYRODY”
PAŹDZIERNIK 2013

1

W dniach 15 – 22 X 2013 r. odbył się w Toruniu Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji.
Z tej okazji Toruński Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli zaprosił dzieci i uczniów do udziału w konkursie plastycznym pt.: „Jesień z leniw ą ósemką” .
Nasz przedszkolak Kacper Dembowski otrzymał za swoją pracę wyróżnienie,
a uczennica Blanka Woźniak z klasy Va zajęła II miejsce. Zwycięzcom gratulujemy!
SERDECZNIE GRATULUJEMY!
KONKURS „JESIEŃ Z LENIWĄ ÓSEMKĄ”
15-22 PAŹDZIERNIK 2013

1

1


Drużyna naszej szkoły zajęła II MIEJSCEw kategorii dziewcząt.
SERDECZNIE GRATULUJEMY!
MISTRZOSTWA TORUNIA W UNIHOKEJU SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
23 PAŹDZIERNIK 2013

1


Drużyna naszej szkoły w składzie :
Chojnacka Sandra,Krygier Aleksandra,Rutecka Klaudia,Januszkiewicz Katarzyna,Kleinschmidt Wiktoria,
Borcan Agata,Becker Aleksandra,Wojciechowska Nikola, Angowska Anna,Ferenc Weronika ,Witkowska Marika
i Mazurowska Zosia
zajęła
MISTRZOSTWA TORUNIA W PIŁCE RĘCZNEJ SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
21 PAŹDZIERNIK 2013


II MIEJSCE
w kategorii dziewcząt

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

1

1

1

1

1

PATRYK PIANKOWSKI – uczeń klasy IIIb – laureat konkursu plastycznego pt. „Moja Planeta” w kategorii klas I – III.
Konkurs odbył się w ramach IV Toruńskiej Nocy Naukowców, której organizatorem był Uniwersytet Mikołaja Kopernika,
partnerami byli Centrum Popularyzacji Kosmosu Planetarium – Toruń oraz Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Prace miały obrazować to, jak dzieci wyobrażają sobie krajobraz , mieszkańców i organizację życia na planecie, na której chciałyby zamieszkać.
Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 27 września br. Podczas IV Toruńskiej Nocy Naukowców na Wydziale Chemii UMK.
SERDECZNIE GRATULUJEMY!

KONKURS PLASTYCZNY „MOJA PLANETA”
27 WRZEŚNIA 2013

1

22.09.2013 r.podczas Europejskiego Dnia bez Samochodu zorganizowanego w parku leśnym na Barbarce nastąpiło rozstrzygnięcie
konkursu plastycznego dotyczącego funkcjonowania komunikacji miejskiej w naszym mieście.
MAKSYMILIAN KRÓL z klasy 5a
zajął II MIEJSCE
w swojej kategorii.
SERDECZNIE GRATULUJEMY!

KONKURS PLASTYCZNY MZK W TORUNIU
22 WRZEŚNIA 2013

1

Zapraszamy do przeczytania całego artykułu.

W eliminacjach gminnych tych zawodów uczniowie naszej szkoły zajęli I MIEJSCE w kategorii chłopców.oraz
II MIEJSCE w kategorii dziewcząt.
SERDECZNIE GRATULUJEMY!

IV TURNIEJ ORLIKA O PUCHAR PREMIERA DONALDA TUSKA
13 WRZEŚNIA 2013


5 MARCA 2013R.

5 MARCA 2013 roku odbyła się w XI edycja konkursu dla klas 3 -„Czy znasz swoje miasto?.
Reprezentacja naszej szkoły w składzie:
ZOFIA PAPIŃSKA, ZOFIA SUT I TYMOTEUSZ STANCZEWSKIuczniowie klasy 3c
zajęłaI MIEJSCE

Serdecznie gratulujemy!

Międzyszkolny konkurs dla klas 3″Czy znasz swoje miasto?”



Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

25 LUTEGO 2013R.

25 lutego 2013 roku odbyły się w Toruniu Indywidualne Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Szachach.
Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów: David Woźniak (VIA) oraz Konrad Szałek(IVA).
Jesteśmy bardzo dumni mogąc powiadomić, iż DAVID WOŹNIAK zdobył II miejsce w tych zawodach dla tęgich głów!

Serdecznie gratulujemy!

Idywidualne Mistrzostwa Torunia Szkół Podstawowych w Szachach


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

Tabela wyników

Na ogłoszony konkurs przez szkolną bibliotekę podczas Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych wpłynęło 46 prac plastycznych i 2 prezentacje multimedialne.
Konkurs „Czego nie lubi książka?” był przeznaczony dla wszystkich uczniów klas I – VI oraz oddziałów przedszkolnych.
Udział w nim wzięli uczniowie kl. I c, II a, II c, III a, IV b i V a oraz „Biedronki” – oddział przedszkolny.

I miejsce – HUBERT JANUSZEWSKI, kl. V a

II miejsce – MARTA ŻURAWSKA, kl. IV b

III miejsce – KRZYSZTOF PODKRÓLEWICZ, kl. II a

Wyróżnienia
ANNA ANGOWSKA, kl. III a
PATRYCJA LAKS, kl. II a
BLANKA WOŹNIAK, kl. III a
Gratulujemy!
Specjalne wyróżnienie dla oddziału przedszkolnego „Biedronki” prowadzonego przez Małgorzatę Banach i Beatę Zdziech za 100% udział przedszkolaków w konkursie.

Prace można oglądać na wystawie pokonkursowej na parterze przy sklepiku szkolnym.

Wyniki konkursu na pracę plastyczną i prezentację multimedialną „Czego nie lubi książka?”

KLIKNIJ ŻEBY ZOBACZYĆ PREZENTACJĘ

KLIKNIJ ŻEBY ZOBACZYĆ PREZENTACJĘ

III MIĘDZYSZKOLNY KONKURS INTERDYSCYPLINARNY”OMNIBUS”
17 MARCA 2012




17 marca 2012r. w Salezjańskiej Szkole Podstawowej w Toruniu odbył się III Międzyszkolny Konkurs Interdyscyplinarny „Omnibus”
Uczniowie klasy 6a:
Jakub Kacprzyk,
Kacper Wolkiewicz,
Błażej Woźniak
jako trzyosobowa drużyna reprezentująca naszą szkołę zajęli III miejsceGratulujemy!

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY
„ PIERNIKOLANDIA W KOSMOSIE”

10MARCA 2012

Od stycznia do marca 2012 roku trwał w naszej szkole konkurs plastyczny pt. „Piernikolandia w kosmosie” przygotowany przez Joannę Bielicką, Elżbietę Nowak –Wrzecionkowską i Iwonę Sidorko.
Zamysłem konkursu było rozpropagowanie wizji naszego miasta w niecodzienny, bajkowo-fantastyczny sposób. Piernikolandia skojarzyła się dzieciom z Nibylandią – krainą szczęścia rządzoną przez dzieciaki, a pierniki to jeden ze smacznych symboli naszego miasta.
Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas 1- 6 toruńskich szkół, oddziałów przedszkolnych oraz placówek pozaszkolnych. Spotkał się z ogromnym zainteresowaniem i odzewem- napłynęło 350 prac.

Prace zostały zaprezentowane na wystawie połączonej z wręczeniem nagród w dniu 10.03.2012 r. w Muzeum Domu Kopernika w Toruniu.

Wśród laureatów ze Szkoły Podstawowej nr 6 znaleźli się: przedszkole „Motylki” (Magdalena Werner, Filip Duszyński, Aleksandra Milewska, Julia Kwiatkowska) ,
Andrzej Burak -2a, Kacper Adaszak -2a, Mateusz Mnich- 6a, Adam Fiderewicz- 5a, Damian Gałkowski- 5a, Kacper Walkowiak- 5a.

ZAPRASZAMY DO PRZECZYTANIA OPISU DZIAŁANIA „PIERNIKOLANDIA W KOSMOSIE”
KLIKNIJ ABY WEJŚĆ

WOJEWÓDZKI KONKURS PRZEDMIOTOWY
Z JĘZYKA POLSKIEGO ORGANIZOWANY
PRZEZ KUJAWSKO – POMORSKIEGO
KURATORA OŚWIATY
10 MARCA 2012

Dnia 10 marca 2012r.w LO nr 1 w Bydgoszczy odbył się FINAŁ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO
Z JĘZYKA POLSKIEGO.
Naszą szkołę reprezentowała
ALEKSANDRA KRĘCISZEWSKA Z KL. 6B

Gratulujemy!


X EDYCJA KONKURSU „CZY ZNASZ SWOJE MIASTO”
9 MARCA 2012

Już po raz dziesiąty odbył się w naszej szkole konkurs o Toruniu.

Naszą szkołę reprezentowali:
Nina Kania – klasa IIIb
Marika Witkowska – klasa IIIb
Kacper Szarszewski – klasa IIIa
Uczniowie ci zajęli III miejsce.
Gratulujemy!

1




WOJEWÓDZKI KONKURS PRZEDMIOTOWY
Z PRZYRODY ORGANIZOWANY
PRZEZ KUJAWSKO – POMORSKIEGO
KURATORA OŚWIATY
8 MARCA 2012

Dnia 9 marca 2012 w naszej szkole odbył się FINAŁ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO
Z PRZYRODY ORGANIZOWANEGO
PRZEZ KUJAWSKO – POMORSKIEGO
KURATORA OŚWIATY
W finale tym brał również udział uczeń naszej szkoły
JAKUB KACPRZYK Z KL. 6A
Serdecznie gratulujemy!


KONKURS PLASTYCZNY:”MOJA DZIELNICA”

LUTY 2012

Rozstrzygnięty został konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych „Moja dzielnica”, zorganizowany przez Urząd Miasta Torunia. Nagrody zostaną wręczone laureatom przez prezydenta Torunia podczas tegorocznych spotkań z mieszkańcami. Na każdym osiedlu zostaną też zaprezentowane najlepsze prace.
Celem konkursu było zainteresowanie najmłodszych torunian sprawami miasta, kształtowanie w nich poczucia przynależności do wspólnoty lokalnej, wzmacnianie postaw obywatelskich i zwiększenie uczestnictwa w wydarzeniach miejskich organizowanych na danym osiedlu.
Zadaniem uczestników było przygotowanie pracy na jeden z tematów:
1) Jak spędzam czas wolny na swoim osiedlu/w swojej dzielnicy?
2) Co mi się podoba na moim osiedlu/w mojej dzielnicy?
W konkursie wzięło udział 17 szkół. Prace oceniły szkolne komisje, które wybrały po jednej pracy nagrodzonej oraz po jednej wyróżnionej w dwóch kategoriach wiekowych: wśród uczniów klas I-III i klas IV-V.
Lista osób nagrodzonych i wyróżnionych z naszej szkoły:
Klasy I – III
Maksymilian Król – I nagroda


Blanka Woźniak – wyróżnienie
Klasy IV – VI
Błażej Woźniak – I nagroda

Klaudia Jagła – wyróżnienie


MISTRZ DOBREGO ZACHOWANIA

6 LUTEGO 2012

25 stycznia odbyła się w naszej szkole kolejna edycja konkursu pt. „Mistrz Dobrego Zachowania”. Mottem tegorocznej edycji były „urodziny”.
Uczestnicy stanęli przed nie lada wyzwaniem: układali życzenia urodzinowe, pakowali prezent, bawili gości, odgadywali rodzaje melodii i przygotowywali nakrycie dla jubilata.
Pierwsze miejsce zajęły Kamila Wiśniewska i Aleksandra Kowalska.
Uwaga! Wiadomość z ostatniej chwili: Kamila Wiśniewska iAleksandra Kowalska reprezentowały naszą szkołę na międzyszkolnym etapie konkursu „Mistrz Dobrego Zachowania”
organizowanym przez SP3 i zajęły trzecie miejsce!
Dołączamy się do gratulacji!



XII MIEJSKI KONKURS HISTORYCZNY „DZIEJE TORUNIE”-ETAP SZKOLNY

27 STYCZNIA 2012

W dniu 27 stycznia 2012 roku odbyła się w naszej szkole XII edycja miejskiego konkursu historycznego „Dzieje Torunia”.
Program konkursu obejmuje tematykę związaną z historią Torunia od wystawienia przywileju lokacyjnego do współczesności.
Tematami przewodnimi XII edycji konkursu są : „Honorowi Obywatele Miasta Torunia (1992-2010)” i „Rok Toruńskich Zabytków”. W etapie szkolnym wzięło udział 20 uczniów z klas V-VI.
Do etapu miejskiego zakwalifikowali się:
I miejsce – Aleksandra Kręciszewska z klasy VI b
II miejsce – Julia Tomczak z klasy VI b
III miejsce – Damian Gałkowski z klasy V a

Gratulujemy!


IX MIĘDZYSZKOLNY KONKURS INTERPRETACJI PROZY I POEZJI RELIGIJNEJ

23 STYCZNIA 2012

W IX Międzyszkolnym Konkursie Interpretacji Prozy i Poezji Religijnej
organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 5 w Toruniu
wyróżnienie otrzymała
ALEKSANDRA BECKER
uczennica klasy IV a

Gratulujemy!




WOJEWÓDZKI KONKURS PRZEDMIOTOWY
Z JĘZYKA POLSKIEGO ORGANIZOWANY
PRZEZ KUJAWSKO – POMORSKIEGO
KURATORA OŚWIATY

LISTOPAD 2011-MARZEC 2012
WOJEWÓDZKI KONKURS PRZEDMIOTOWY
Z JĘZYKA POLSKIEGO ORGANIZOWANY
PRZEZ KUJAWSKO – POMORSKIEGO
KURATORA OŚWIATY

SKŁADA SIĘ Z TRZECH ETAPÓW :

1. ETAP SZKOLNY
Odbył się 15 listopada 2011 roku w każdej ze szkół
( województwo reprezentuje sześć rejonów).
W konkursie wzięło udział 15 najlepszych humanistów
z naszej szkoły z klas 6 a i 6 b .
Do kolejnego etapu zakwalifikowało się 7 uczniów.

2 . ETAP REJONOWY
Odbył się 14 grudnia 2011 roku w Zespole Szkół
Ogólnokształcących i Technicznych nr 13 w Toruniu.
W rejonie toruńskim uczestniczyło około 300 uczniów .
Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie :
BŁAŻEJ WOŹNIAK – 6 A
JULIA TOMCZAK – 6 B
ALEKSANDRA KRĘCISZEWSKA – 6 B
PATRYCJA BECKER – 6 A
JAN BORCAN – 6A
JAKUB KACPRZYK – 6A
KACPER WOLKIEWICZ – 6A
Oficjalne wyniki ogłoszono 20 stycznia 2012 roku .
Do udziału w kolejnym etapie zakwalifikowała się
jedna osoba z naszej szkoły.

3 . ETAP WOJEWÓDZKI
Finał konkursu odbędzie się 10 marca 2012 roku
w Bydgoszczy.
Naszą szkołę reprezentować będzie

ALEKSANDRA KRĘCISZEWSKA z 6 b

GRATULUJEMY !!!




IX EDYCJA KONKURSU „PREZENTACJA KOSTIUMU HISTORYCZNEGO”

12 STYCZNIA 2012

12 stycznia 2012 roku odbyła się IX edycja konkursu „Prezentacja kostiumu historycznego”.
W konkursie wzięło udział 16 zespołów. Oto wyniki konkursu:

I miejsce
Patrycja Becker, Klaudia Sikorska z kl. VI a –kostium z epoki oświecenia
Błażej Woźniak z kl. VI a – kostium szlachecki



II miejsce
Hubert Januszewski, Jakub Kwiatkowski z kl. V a – kostium kupca średniowiecznego
Karol Szefler z kl. V b – ubiór powstańca warszawskiego

III miejsce
Aleksandra Pańkowiec, Jagoda Zielas z kl. VI a– ubiór sufrażystki
Zuzanna Dębińska z kl. V b – kostium z epoki średniowiecza
Aleksandra Becker, Agata Borcan z kl. IV a –strój regionalny śląski

Wyróżnienia
Katarzyna Bubniak, Angelika Jankiewicz z kl. IV a – strój regionalny góralski
Adam Fiderewicz, Damian Gałkowski z kl. V a – kostium krzyżacki
Radosław Dekowski, Weronika Witowska z kl. IV b – strój ludowy warmiński

Serdecznie gratulujemy!





Zapraszamy do galerii


KONKURS „Z PASJĄ DO SUKCESU”

14 STYCZNIA 2012

Laureatami ogólnomiejskiego konkursu „Z pasją do sukcesu” zostali uczniowie naszej szkoły:
Zosia Papińska z klasy 2c
Hubert Januszewski i Jakub Kwiatkowski z klasy 5a
Serdecznie gratulujemy!




XI Międzyszkolny konkurs plastyczny „Witraż Bożonarodzeniowy”

GRUDZIEŃ 2011

W XI Międzyszkolnym konkursie plastycznym „Witraż Bożonarodzeniowy” organizowanym przez Zespół Szkół nr14 wyróżnienie otrzymał
Maksymilian Król – uczeń klasy IIIa
Gratulujemy.


Międzyszkolny konkurs origami : „Środki lokomocji”

GRUDZIEŃ 2011

W Międzyszkolnym konkursie origami „Środki lokomocji” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 III miejsce zajął:
Maksymilian Król – uczeń klasy IIIa
Gratulujemy.


I SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNO-JĘZYKOWY DLA KLAS 1-3″CHRISTMAS IS COMING”

GRUDZIEŃ 2011


Na konkurs wpłynęło bardzo dużo przepięknych prac, dlatego też przyznano po kilka równorzędnych nagród.
Oto lista nagrodzonych:

KLASY PIERWSZE
miejsce I Bartek Rumiński kl Ia
Paulina Słomska kl Ia
Bartek Wiwatowski kl Ib
miejsce II Mikołaj Boniecki kl I a
Paula Zakrzewska kl Ia
Wiktoria Mżyńska klIb
Sebastian Tarasiński kl I b
miejsce III Ola Kruszyńska kl Ib
Damian Jaranowski kl Ib
Mateusz Sosnowski kl Ia
Oliwia Kazimierczak kl Ia
Patryk Piankowski kl Ib
Wyróżnienia Laura Jagła kl Ib
Adam Drzymała kl Ib
Liwia Samołowicz kl Ia
Martyna Mańkowska kl Ia
KLASY DRUGIE
miejsce I Wiktoria Janicka kl.IIa
miejsce II Andżelika Janicka kl.IIb
Adrianna Chodór kl IIC
miejsce III Julia Oppa kl.IIa
Marta Błażejewska kl IIa
wyróżnienia Kuba Kryszak kl IIa
Kacper Adaszak kl IIa
Oliwia Cieślewicz kl IIa
Martyna Kolawa kl IIa
Kacper Pilarski kl IIb
KLASY TRZECIE
I miejsce Zosia Mazurowska kl. IIIa
II miejsce Oliwia Ciupek kl. IIIa
Maksymilian Król kl. IIIa
III miejsce Blanka Woźniak kl. IIIa

Gratulujemy!



III MIĘDZYSZKOLNY KONKURS KOLĘD I PIOSENKI BOŻONARODZENIOWEJ

17 GRUDNIA 2011

Dzieci z naszej szkoły brały udział w III Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Piosenki Bożonarodzeniowej w Szkole Podstawowej nr 14.
W kategorii klas 1-3 rywalizowało ze sobą 29 zespołów. Uczniowie z klasy III b: Jakub Karolak z chórkiem: Matra Jędryczko, Patrycja Kęder, Marika Witkowska i
Martyna Wolkiewicz zajęli 2 miejsce. Duet z klasy II b: Nikola Kosmala i Maks Król z chórkiem: Alicja Jarco, Angelika Jarco i Kacper Pilarski zajęli 3 miejsce.

Gratulujemy!



SZKOLNy KONKURS CZYTELNICZY- „DZIECI Z BULLERBYN”

16 GRUDNIA 2011

Któż z nas, dorosłych nie zna „Dzieci z Bullerbyn’? Towarzyszyła nam w dzieciństwie jak i
obecnym pokoleniom do dziś to jedna z ulubionych lektur naszych czytelników.
Książka Astrid Lindgren pt. „Dzieci z Bullerbyn” to pełna optymizmu lektura,
która uczy jak żyć w zgodzie z naturą i na wesoło pokonywać przeciwności losu
a wszystkie opisywane przygody kończą się szczęśliwie.
Te cechy książki jak i też zainteresowanie uczniów spowodowały, że zorganizowałam w dniu 16 grudnia 2011 r. konkurs czytelniczy dla klas trzecich,
a treść książki stała się jego tematem. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowania twórczością Astrid Lindgren, sprawdzenie stopnia znajomości książki
„Dzieci z Bullerbyn” oraz kształtowanie umiejętności przekazywania przez uczniów zapamiętanych wiadomości. W konkursie wzięły udział dwie klasy trzecie – razem 47 osób.
Ich zadaniem było rozwiązanie testu, krzyżówki oraz w przypadku dogrywki dodatkowych pytań otwartych. 19 grudnia okazało się, że 6 osób ( 1 z klasy III a i 5 z klasy III b)
przeszło do etapu II, w którym rozwiązywali krzyżówkę. Po sprawdzeniu krzyżówki do etapu III przeszło 5 osób z klasy III b. Po zakończonym konkursie organizator konkursu
czyli nauczyciel bibliotekarz ogłosił wyniki a zwycięzców obdarowano prezentami. Podsumowując – wszystkie klasy trzecie świetnie znają „Dzieci z Bullerbyn” z czego
cieszą szczególnie wychowawczynie tych klas i nauczyciel bibliotekarz, bo to ich wspólny sukces rozwijania czytelnictwa.
Najlepsza w konkursie w klasie III a – Wiktoria Wierzbanowska
NAGRODZENI
I miejsce – Nina Kania, kl. III b
II miejsce – Kacper Zarzyka, kl. III b
III miejsce – Adam Tecłaf, kl. III b
Gratulujemy!


II EDYCJA MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU LITERACKIEGO „GRANICE WYOBRAŹNI”

14 GRUDNIA 2011

14 grudnia 2011 r. odbyło sie rozdanie nagród w II edycji Międzyszkolnego Konkursu Literackiego „Granice wyobraźni” organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 1 w Toruniu.
Na konkurs napłynęło ponad 120 prac z czego 25 zostało nagrodzonych i wyróżnianych.
Uczeń naszej szkoły HUBERT JANUSZEWSKI z klasy 5a otrzymał wyróżnienie w kategorii klas 4-5.Gratulujemy!



CZERNIEWICKIE SPOTKANIA Z PIOSENKĄ

26 LISTOPADA 2011

26 listopada dzieci z naszej szkoły brały udział w IX Konkursie Muzycznym „Czerniewickie Spotkania z Piosenką”.
Uczniowie z klasy 3b: Martyna Wolkiewicz, Patrycja Kęder, Marta Jędryczko, Marika Witkowska i Jakub Karolak oraz Dawid Woźniak z klasy V zdobyli wyróżnienie.Gratulujemy!




PRZEGLĄD PIOSENKI ŻOŁNIERSKIEJ
„GDY PIOSENKA SZŁA DO WOJSKA”
19 LISTOPADA 2011.



19 listopada 2011 odbył się Przegląd Piosenki Żołnierskiej „Gdy piosenka szła do wojska” zorganizowany przez
Klub Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Totuniu.

Pierwsze miejsce w kategorii klas 4-6 zajął uczeń klasy 5b:
DAWID WOŹNIAK
a wyróżnienie otrzymała MARTA ŻURAWSKA z klasy 4b.
Uczniowie z klasy II c zajęli 2 miejsce, a z III b miejsce 3 w kategorii zespoły wokalne. W programie było też zwiedzanie muzeum.

Serdecznie gratulujemy!!!


KONKURS PLASTYCZNY „WYBIERAM ZDROWIE”

18LISTOPADA 2011.

Uczeń klasy 6a BŁAŻEJ WOŹNIAK zajął III miejsce w konkursie na pracę plastyczną pt:”Wybieram zdrowie” będącego częścią kampanii:
„Październik miesiącem wolnym od uzależnień”
GRATULUJEMY!
Pod dyplomem zdjęcie laureatów konkursu ze spotkania z Panem Ludwikiem Szubą – zastępcą Prezydenta Miasta Torunia.


WOJEWÓDZKI KONKURS PRZEDMIOTOWY Z JĘZYKA POLSKIEGO
ETAP SZKOLNY

15 LISTOPADA 2011




V MIĘDZYPRZEDSZKOLNY TURNIEJ PRZYRODNICZO-EKOLOGICZNY

9 LISTOPAD 2011

Uczniowie oddziałów przedszkolnych otrzymały dyplom za przygotowanie się do turnieju.
Uczestniczyli w nim:
Kacper Kruszewski i Natalia Wawrzyniak z grupy Jagódek
Kacper Zabłocki ze Słoneczek
Damian Chojnicki i Cezary Wierzbowski z Żabek




KONKURS PLASTYCZNY „BEZPIECZEŃSTWO KĄPIELI”

LISTOPAD 2011

DAMIAN CHOJNICKI z grupy „Żabek” pieknie rysuje i bierze udział wkonkursach plastycznych.
Zajął on II miejsce w konkursie plastycznym organizowanym przez
Miejski Ośrodek Edukacji i Profilaktyki Uzależnień pt.:”Bezpieczrństwo kąpieli”.
Błażej Woźniak z klasy 6a zajął w tym konkursie III miejsce.




SUKCESY SPORTOWE

LISTOPAD 2011




KONKURS PLASTYCZNY KAMPANII SPOŁECZNEJ „BEZPIECZNA KĄPIEL

PAŹDZIERNIK 2011.

Wyróżnienie dla ucznia klasy 6a Błażeja Woźniaka.



WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY O NAGRODĘ PREZYDENTA MIASTA TORUNIA
„TORUŃ MIASTEM WIELKICH WYDARZEŃ”
PAŹDZIERNIK 2011.



BŁAŻEJ WOŹNIAK z klasy VIa nagrodzony został dyplomem honorowym za udział w wystawie.Praca jego związana była z tematem „600 lat Pokoju Toruńskiego 1411 r.”
Serdecznie gratulujemy!!!



MIĘDZYŚWIETLICOWY KONKURS PLASTYCZNY ” PANI JESIEŃ W MOIM MIEŚCIE”
PAŹDZIERNIK 2011.

W Międzyświetlicowym konkursie plastycznym „Pani Jesień w moim mieście” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 7 wyróżnienia otrzymali:
Emilia Monczkowska kl.IIIa
Maksymilian Król kl.IIIa


SZKOLNY KONKURS „KULTURALNY CHŁOPAK SP6”
13 PAŹDZIERNIKA 2011.





13 października 2011 odbyło się rozdanie nagród szkolnym Konkursie Kulturalny Chłopak SP 6

Pierwsze miejsca zajęli ex equo:
Hubert Januszewski z kl.5a
oraz Jan Borcan z kl. 6b
Serdecznie gratulujemy!!!


ROK SZKOLNY 2010/2011


II MIĘDZYSZKOLNY KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
„HOW DO I LEARN ENGLISH”17 CZERWCA 2011.





17 czerwca 2011 odbyło się rozdanie nagród w II Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego
pod hasłem:”How do I learn English”.
Na konkurs napłynęło ponad 70 prac z 8 szkół.Uczniowie naszej szkoły zajęli następujące miejsca:

1 miejsce w kategorii kl.4- HUBERT JANUSZEWSKI 4A
2 miejsce w kategorii kl.4- ZUZIA DĘBIŃSKA 4B
1 miejsce w kategorii kl.5- JAKUB KACPRZYK 5A
2 miejsce w kategorii kl.5- BŁAŻEJ WOŹNIAK 5A
3 miejsce w kategorii kl.5-FOKSIŃSKI FILIP 5A
3 miejsce w kategorii kl.6- KRZYSZTOF KARASZEWSKI 6B
1 miejsce w kategorii prezentacji multimedialnych-MONIKA SZTUCZKA- KL.6A
2 miejsce w kategorii prezentacji multimedialnych MAJA ZIELAS- KL.6B
3 miejsce w kategorii prezentacji multimedialnych-DOMINIKA CYMER- KL.6A
Wyróżnienia otrzymali:
Wielewicki Dawid klasa 5a
Kujaczyńska Paulina klasa 6a
Dekowski Arek klasa 6b


PEŁNA LISTA NAGRODZONYCH I WYRÓŻNIONYCH


MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY „MISTRZ ORTOGRAFII”9 CZERWCA 2011.


ELWIS DEGÓRSKI uczeń klasy VI b zajął I miejsce a Błażej Woźniak uczeń klasy 5a II miejsce
w II Międzyszkolnym Ortograficznym organizowanym przez
Szkołę Podstawową nr 23 w Toruniu.
Nasza szkołą otrzymała przechodni puchar i zaszczyt organizowania przyszłorocznej edycji konkursu.



IV MAŁA TORUŃSKA OLIMPIADA DLA PRZEDSZKOLAKÓW7 CZERWCA 2011.


7 czerwca reprezentacja naszej szkoły zajęła III miejsce w IV Małej Toruńskiej
Olimpiadzie dla Przedszkolaków .



V TORUŃSKI BIEG IM. JANA PAWŁA II20 MAJA 2011.


20 maja reprezentacja naszej szkoły zajęła II miejscew V Toruńskim Biegu im. Jana Pawła II



PONADPROGRAMOWY OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO „ALBUS 2011” MAJ 2011.


Uczennica klasy 5b ANNA ŁUKASZEWICZ zajęła V miejsce w PONADPROGRAMOWYM OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO „ALBUS 2011”
Serdecznie gratulujemy.


MIĘDZYSZKOLNY KONKURS LITEROWANIA PO ANGIELSKU „SPELLING FUN” 31 MAJA 2011.


Uczniowie klasy 4a KAMILA WIŚNIEWSKA i HUBERT JANUSZEWSKI reprezentowali naszą szkołę w MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE LITEROWANIA PO ANGIELSKU „SPELLING FUN”
organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 28 w Toruniu. HUBERT JANUSZEWSKI zajął IV miejsce a KAMILA WIŚNIEWSKA VIII na 12 uczestników.


VI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY:”ZIEMIA-NAJCENNIEJSZY SKARB” MAJ 2011.


1 miejsce – Adrianna Chodór klasa 1c
1 miejsce – Adam Tecłaf klasa 2b
wyróżnienia:
Julia Piotrowska klasa 1a
Kacper Adaszak klasa 1a
Weronika Ferenc klasa 2b
Marika Witkowska klasa 2b


MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „JAN PAWEŁ II I DZIECI”18 MAJA 2011.


PATRYCJA BECKER uczennica klasy V a zajęła IV miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Jan Paweł II i dzieci”



MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZYKOWY KLAS IV-VI13 MAJA 2011.
ELWIS DEGÓRSKI uczeń klasy VI b zajął II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Językowym:”Z Polszczyzną Za Pan Brat” organizowanym przez
Zespół Szkół nr 16 w Toruniu.




SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY KLAS IV-VI6 MAJA 2011.

14 kwietnia 2011 roku odbył się 1 etap konkursu, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie.Do finału po eliminacjach
klasowych zakwalifikowało się 9 osób.Podczas FINAŁU 6 maja 2011 wyłoniono zwycięzców:
I miejsce: Elwis Degórski-kl.6b
II miejsce: Błażej Woźniak-kl.5a
III miejsce: Eliza Drzystek – kl.6a
GRATULUJEMY!
W Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym „MISTRZ ORTOGRAFII” naszą szkołę reprezentować będą: Elwis Degórski i Błażej Woźniak



KONKURS „TORUŃ W TWÓRCZOŚCI DZIECIĘCEJ” KWIECIEŃ 2011.

Uczennica klasy VB ANIA ŁUKASZEWICZ zajęła II miejsce konursie „Toruń w twórczości dziecięcej” w kategorii:
„Wierzs o tematyce toruńskiej” organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 3 w Toruniu.



SUKCESY SPORTOWE




II EDYCJA MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU LINGWISTYCZNO-PLASTYCZNEGO „EASTER BUNNY” 19 KWIETNIA 2011.

19 kwietnia odbył się finał międzyszkolnego konkursu lingwistyczno-plastycznego „Easter Bunny” oranizawanego
przez Szkołę Podstawową nr 27 w Toruniu

II MIEJSCE w kategorii klas 4 zdobył uczeń kl. 4a naszej szkoły:HUBERT JANUSZEWSKI
Wyróżnienia otrzynały też KINGA GUZA z kl. 4a i ZUZIA DĘBIŃSKA z kl. 4b



SZKOLNY KONKURS „EASTER BUNNY” DLA KLAS V-VI 18 KWIETNIA 2011.

18 kwietnia odbył się FINAŁ konkursu Easter Bunny dla klas 5 i 6.
I miejsce: Ola Jończak
II miejsce: Paulina Kujaczyńska
III miejsce: Ola Kreciszewska i Olga Stanczewska



XI FESTIWAL TEATRÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH 8 KWIETNIA 2011.

8 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1 w Toruniu odbył się już po raz XI Festiwal Teatrów Szkół Podstawowych „Krok do świata fikcji”. Dzieci z koła teatralnego „Raz, dwa, trzy” zajęły III miejsce za spektakl pt. „Calineczka”.



MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI”OBIECANKI-CACANKI” 2 KWIETNIA 2011.

2 kwietnia 2011 uczniowie klas młodszych wzięli udział w III Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Wiersze ks. Jana Twardowskiego „Obiecanki – cacanki” organizowanym przez Katolicką Szkołę Towarzystwa Salezjańskiego.
Uczeń klasy I a Krzysiu Podkrólweicz otrzymał w swojej kategorii wiekowej I miejsce za recytację wiersza pt. „Rozmyślania wujka po świętach”. III miejsce zdobył uczeń klasy II b Oskar Bujałkowski za interpretację wiersza „Anioł”.



KONKURS INTERPRETACJI TEATRALNEJ DLA DZIECI 28-31 MARCA 2011.

Uczennica klasy IIa Zosia Mazurowska zdobła wyróżnienie w prestiżowym konursie Interpretacji Teatralnej dla Dzieci i Młodzieży organizowanym juz po raz ósmy przez Baj Pomorski w Toruniu po patronetrm Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy


*    23.03.2011    Uczeń klasy 5a- BŁAŻEJ WOŹNIAK zajął I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie
„Kreujemy świat baśni” na poziomie klas V.


SZKOLNY KONKURS LITEROWANIA PO ANGIELSKU „SPELLING BEE” -16 MARCA 2011.

16 marca 2011 roku odbył się finał szkolnego konkursu literowania po angielsku „Spelling bee”.Do finału po eliminacjach
klasowych zakwalifikowano po 6 osób z każdej klasy. Podczas Finału wyłoniono zwycięzców. Na każdym poziomie przyznano I, II i III miejsce.
Oto lista zwycięzców:

klasy 4
I miejsce: Hubert Januszewski kl.4a
II miejsce: Kamila Wiśniewska kl.4a
III miejsce: Damian Gałkowski kl.4a
klasy 5
I miejsce: Ola Jończak
II miejsce: Ania Łukaszewicz
III miejsce: Janek Borcan
klasy 6
I miejsce: Oliwia Janikowska kl.6b
II miejsce: Maja Zielas kl.6b
III miejsce: Natalia Rumińska kl.6a


Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki.



WOJEWÓDZKI PRZEGLĄD ARTYSTYCZNY – MARZEC 2011.

Uczniowie klasy II B Martyna Wolkiewicz i Jakub Karolak zdobyli wyróżnienie w Wojewódzkim Przeglądzie Artystycznym ” Szkolna Scena Piosenki i Poezji”.



IV MIEJSCE W VII HALOWYM TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ CHLOPCÓW KLAS I-III- 3 marca 2011.
Dnia 3 marca 2011 chłopcy z klas III wzięli udział w Turnieju Piłki Nożnej, który odbył się
w Szkole Podstawowej nr 34. Uczestnicy walczyli dzielnie i udowodnili, że potrafią zająć dobre miejsce. Zajęli wysoką
IV lokatę. Uczniowie, którzy reprezentowali naszą szkołę to: Michał Bereziak, Damian Błaszak, Oskar Łaszczyński, Kamil Nasionkowski,
Filip Dekowski, Jakub Felka, Dominik Szczygieł i Mateusz Patyk.


*    Grudzień 2010    Uczniowie naszej szkoły zajęli II miejsce w Mikołajkowym Turnieju Koszykówki organizowanym przez
przez MMKS Katarzynki Toruń

*    Grudzień 2010    Sukcesy sportoweUczniowie naszej szkoły zajęli IV miesce w „Mistrzostwach Torunia Szkół Podstawowych
w Mini Piłce Ręcznej”w kategorii :chłopcy


*    30 .11. 2010    Konkurs literacki dla klas III, IV i V pt:”Granice wyobraźni” organizowany przez sp nr 1 w ToruniuNagrodzeni uczniowie z naszej szkoły:
Maja Suty kl. 3b
Błażej Woźniak kl.5a

*    Listopad 2010    Konkurs przyrodniczyUczniowie, którzy zakwalifikowali się do etapu rejonowego:
Maja Zielas kl. 6b

*    Listopad 2010    Konkurs języka polskiegoUczniowie, którzy zakwalifikowali się do etapu rejonowego:
Maja Zielas kl. 6b
Elvis Degórski kl. 6b
Eliza Drzystek kl. 6a
Natalia Rumińska kl. 6a

*    30.11.2010    Uczeń klasy 5a- BŁAŻEJ WOŹNIAK zajął I miejsce w ogólnopolskim konkursie literackim pt:Kiedy zegar wybije dziesiątą” organizowanym przez
wydawnictwo Nasza Księgarnia. Jego praca pt: „Druga szansa”została najwyżej oceniona wśród ponad 400 prac.

*    03.11.2010    Uczennica klasy 6a- PAULINA KŁODAWSKA zajęła II miejsce w konkursie plastycznym organizowanym przez
Miejską Bibliotekę Publiczną w Kowalewie Pomorskim.

*    Listopad 2010    Uczennica klasy 1c- KINGA DZIKOWSKA otrzymała wyróżnienie za pracę:”Prawa dziecka” w III Międzyszkolnym Konkursie z cyklu”Dzieci w Eurupie” organizowanym przez ZS 28 w Toruniu.
Praca wykonana pod kierunkiem wychowawców świetlicy.

*    Listopad 2010    „Kartka świąteczna z materiałów ekologicznych”-konkurs plastyczny organizowany przez SP nr 3 w Toruniu. Zostały wysłane prace następujących dzieci:
Maks Król kl.2a
Blanka Woźniak kl.2a
Aleksandra Szok kl.2a
Nina Kania kl.2b
Dorota Półrolniczak kl.2a
Emilia Monczkowska kl.2a
Prace wykonane pod kierunkiem wychowawców świetlicy.

*    Listopad 2010    III Międzyszkolny Konkurs Plastyczny pt:”Postać Świętego Mikołaja”Zostały wysłane prace następujących dzieci:
Jakub Karolak kl.2b
Maja Skowrońska kl.1c
Jakub Felka kl.3a
Szymon Wiekowski kl.1c
Dorota Półrolniczak kl.2a
Emilia Monczkowska kl.2a
Ania Angowska kl.2a
Tymoteusz Stanczewski kl.1c
Prace wykonane pod kierunkiem wychowawców świetlicy.

*    Listopad 2010    X Międzyszkolny Konkurs Plastyczny organizowany przez ZS nr 14 w Toruniu pt:”Witraż Bożonarodzeniowy”Zostały wysłane prace następujących dzieci:
Kinga Gajewska kl.6b
Emilia Monczkowska kl.2a

Prace wykonane pod kierunkiem wychowawców świetlicy.

*    Listopad 2010    Międzyszkolny Konkurs Origami organizowany przez SP nr 11 w Toruniu pt:”Barwy Jesieni”Zostały wysłane prace następujących dzieci:
Jakub Felka kl.3a
Emilia Monczkowska kl.2a
Blanka Woźniak kl.2a
Maks Król kl.2a
Alicja Jarco kl.1b
Ania Angowska kl.2a
Prace wykonane pod kierunkiem wychowawców świetlicy.

*    Październik 2010    Uczeń klasy 5a BŁAŻEJ WOŹNIAK otrzymał wyróżnienie w I Światowym Biennale Twórczości Dzieci i Młodzieży.

*    25.10.2010    Dzieci z koła fotograficznego otrzymały nagrody i wyróżnienia w konkursie „Książka w moim obiektywie”

Wyróżnienia otrzymali:

I miejsce: uczennica klasy 6a MONIKA SZTUCZKA
II miejsce: uczeń klasy 4a: HUBERT JANUSZEWSKI
III miejsce: uczeń klasy 4a: KUBA KWIATKOWSKI

MACIEJ PIETRUSZKA -kl.4a PAULINA KŁODAWSKA kl.6a

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ

Tutaj można wprowadzić tekst do wyświetlania w obrębie modułu.

Link

When clicked the module will link to this URL.

Tutaj można wybrać, czy link otwiera się w tym samym oknie, czy w nowej karcie.

Tło

  • TakNie

    TakNie

    If enabled, gradient will be positioned on top of background-image

    TakNie

    Włączenie tej opcji powoduje, że obraz tła pozostaje w miejscu podczas przewijania, dając ciekawy efekt paralaksy.

    Zdefiniuj typ paralaksy używanej do stworzenia efektu.

    Aby klip wideo mógł być odtwarzany w dowolnej przeglądarce, należy przesłać go zarówno w formacie .MP4, jak i .WEBM. Prześlij wersję w formacie .MP4 tutaj. Ważna uwaga: Klipy wideo tła nie są odtwarzane na urządzeniach przenośnych. W takich przypadkach są one zastępowane obrazem tła. Z tego względu, aby uzyskać jak najlepszy efekt, należy zdefiniować zarówno obraz tła, jak i klip wideo tła.

    Aby klip wideo wyświetlał się w dowolnej przeglądarce, należy przesłać go zarówno w formacie .MP4, jak i .WEBM. Prześlij wersję w formacie .WEBM tutaj. Ważna uwaga: Klipy wideo tła nie są odtwarzane na urządzeniach przenośnych. W takich przypadkach są one zastępowane obrazem tła. Z tego względu, aby uzyskać jak najlepszy efekt, należy zdefiniować zarówno obraz tła, jak i klip wideo tła.

    Aby klip wideo wyświetlał się w odpowiednim rozmiarze, należy wprowadzić jego dokładną szerokość (w pikselach) tutaj.

    Aby klip wideo wyświetlał się w odpowiednim rozmiarze, należy wprowadzić jego dokładną wysokość (w pikselach) tutaj.

    TakNie

    Zezwól na pauzowanie klipu wideo przez inne odtwarzacze przy ich uruchomieniu.

    TakNie

    Allow video to be paused while it is not in the visible area.

    Etykietka robocza

    Zmienia etykietkę modułu w kreatorze, aby ułatwić identyfikację.

    Tekst

    • Recent

      • Uploaded

      • Domyślnie
      • Georgia
      • Times New Roman
      • Arial
      • Trebuchet
      • Verdana
      • ABeeZee
      • Abel
      • Abhaya Libre
      • Abril Fatface
      • Aclonica
      • Acme
      • Actor
      • Adamina
      • Advent Pro
      • Aguafina Script
      • Akronim
      • Aladin
      • Aldrich
      • Alef
      • Alegreya
      • Alegreya SC
      • Alegreya Sans
      • Alegreya Sans SC
      • Alex Brush
      • Alfa Slab One
      • Alice
      • Alike
      • Alike Angular
      • Allan
      • Allerta
      • Allerta Stencil
      • Allura
      • Almendra
      • Almendra Display
      • Almendra SC
      • Amarante
      • Amaranth
      • Amatic SC
      • Amethysta
      • Amiko
      • Amiri
      • Amita
      • Anaheim
      • Andada
      • Andika
      • Angkor
      • Annie Use Your Telescope
      • Anonymous Pro
      • Antic
      • Antic Didone
      • Antic Slab
      • Anton
      • Arapey
      • Arbutus
      • Arbutus Slab
      • Architects Daughter
      • Archivo
      • Archivo Black
      • Archivo Narrow
      • Aref Ruqaa
      • Arima Madurai
      • Arimo
      • Arizonia
      • Armata
      • Arsenal
      • Artifika
      • Arvo
      • Arya
      • Asap
      • Asap Condensed
      • Asar
      • Asset
      • Assistant
      • Astloch
      • Asul
      • Athiti
      • Atma
      • Atomic Age
      • Aubrey
      • Audiowide
      • Autour One
      • Average
      • Average Sans
      • Averia Gruesa Libre
      • Averia Libre
      • Averia Sans Libre
      • Averia Serif Libre
      • Bad Script
      • Bahiana
      • Baloo
      • Baloo Bhai
      • Baloo Bhaijaan
      • Baloo Bhaina
      • Baloo Chettan
      • Baloo Da
      • Baloo Paaji
      • Baloo Tamma
      • Baloo Tammudu
      • Baloo Thambi
      • Balthazar
      • Bangers
      • Barrio
      • Basic
      • Battambang
      • Baumans
      • Bayon
      • Belgrano
      • Bellefair
      • Belleza
      • BenchNine
      • Bentham
      • Berkshire Swash
      • Bevan
      • Bigelow Rules
      • Bigshot One
      • Bilbo
      • Bilbo Swash Caps
      • BioRhyme
      • BioRhyme Expanded
      • Biryani
      • Bitter
      • Black Ops One
      • Bokor
      • Bonbon
      • Boogaloo
      • Bowlby One
      • Bowlby One SC
      • Brawler
      • Bree Serif
      • Bubblegum Sans
      • Bubbler One
      • Buda
      • Buenard
      • Bungee
      • Bungee Hairline
      • Bungee Inline
      • Bungee Outline
      • Bungee Shade
      • Butcherman
      • Butterfly Kids
      • Cabin
      • Cabin Condensed
      • Cabin Sketch
      • Caesar Dressing
      • Cagliostro
      • Cairo
      • Calligraffitti
      • Cambay
      • Cambo
      • Candal
      • Cantarell
      • Cantata One
      • Cantora One
      • Capriola
      • Cardo
      • Carme
      • Carrois Gothic
      • Carrois Gothic SC
      • Carter One
      • Catamaran
      • Caudex
      • Caveat
      • Caveat Brush
      • Cedarville Cursive
      • Ceviche One
      • Changa
      • Changa One
      • Chango
      • Chathura
      • Chau Philomene One
      • Chela One
      • Chelsea Market
      • Chenla
      • Cherry Cream Soda
      • Cherry Swash
      • Chewy
      • Chicle
      • Chivo
      • Chonburi
      • Cinzel
      • Cinzel Decorative
      • Clicker Script
      • Coda
      • Coda Caption
      • Codystar
      • Coiny
      • Combo
      • Comfortaa
      • Coming Soon
      • Concert One
      • Condiment
      • Content
      • Contrail One
      • Convergence
      • Copse
      • Corben
      • Cormorant
      • Cormorant Garamond
      • Cormorant Infant
      • Cormorant SC
      • Cormorant Unicase
      • Cormorant Upright
      • Courgette
      • Cousine
      • Coustard
      • Covered By Your Grace
      • Crafty Girls
      • Creepster
      • Crete Round
      • Crimson Text
      • Croissant One
      • Crushed
      • Cuprum
      • Cutive
      • Cutive Mono
      • Damion
      • Dancing Script
      • Dangrek
      • David Libre
      • Dawning of a New Day
      • Days One
      • Dekko
      • Delius
      • Delius Swash Caps
      • Delius Unicase
      • Della Respira
      • Denk One
      • Devonshire
      • Dhurjati
      • Didact Gothic
      • Diplomata
      • Diplomata SC
      • Domine
      • Donegal One
      • Doppio One
      • Dorsa
      • Dosis
      • Dr Sugiyama
      • Droid Sans
      • Droid Sans Mono
      • Droid Serif
      • Duru Sans
      • Dynalight
      • EB Garamond
      • Eagle Lake
      • Eater
      • Economica
      • Eczar
      • El Messiri
      • Electrolize
      • Elsie
      • Elsie Swash Caps
      • Emblema One
      • Emilys Candy
      • Encode Sans
      • Encode Sans Condensed
      • Encode Sans Expanded
      • Encode Sans Semi Condensed
      • Encode Sans Semi Expanded
      • Englebert
      • Enriqueta
      • Erica One
      • Esteban
      • Euphoria Script
      • Ewert
      • Exo
      • Exo 2
      • Expletus Sans
      • Fanwood Text
      • Farsan
      • Fascinate
      • Fascinate Inline
      • Faster One
      • Fasthand
      • Fauna One
      • Faustina
      • Federant
      • Federo
      • Felipa
      • Fenix
      • Finger Paint
      • Fira Mono
      • Fira Sans
      • Fira Sans Condensed
      • Fira Sans Extra Condensed
      • Fjalla One
      • Fjord One
      • Flamenco
      • Flavors
      • Fondamento
      • Fontdiner Swanky
      • Forum
      • Francois One
      • Frank Ruhl Libre
      • Freckle Face
      • Fredericka the Great
      • Fredoka One
      • Freehand
      • Fresca
      • Frijole
      • Fruktur
      • Fugaz One
      • GFS Didot
      • GFS Neohellenic
      • Gabriela
      • Gafata
      • Galada
      • Galdeano
      • Galindo
      • Gentium Basic
      • Gentium Book Basic
      • Geo
      • Geostar
      • Geostar Fill
      • Germania One
      • Gidugu
      • Gilda Display
      • Give You Glory
      • Glass Antiqua
      • Glegoo
      • Gloria Hallelujah
      • Goblin One
      • Gochi Hand
      • Gorditas
      • Goudy Bookletter 1911
      • Graduate
      • Grand Hotel
      • Gravitas One
      • Great Vibes
      • Griffy
      • Gruppo
      • Gudea
      • Gurajada
      • Habibi
      • Halant
      • Hammersmith One
      • Hanalei
      • Hanalei Fill
      • Handlee
      • Hanuman
      • Happy Monkey
      • Harmattan
      • Headland One
      • Heebo
      • Henny Penny
      • Herr Von Muellerhoff
      • Hind
      • Hind Guntur
      • Hind Madurai
      • Hind Siliguri
      • Hind Vadodara
      • Holtwood One SC
      • Homemade Apple
      • Homenaje
      • IM Fell DW Pica
      • IM Fell DW Pica SC
      • IM Fell Double Pica
      • IM Fell Double Pica SC
      • IM Fell English
      • IM Fell English SC
      • IM Fell French Canon
      • IM Fell French Canon SC
      • IM Fell Great Primer
      • IM Fell Great Primer SC
      • Iceberg
      • Iceland
      • Imprima
      • Inconsolata
      • Inder
      • Indie Flower
      • Inika
      • Inknut Antiqua
      • Irish Grover
      • Istok Web
      • Italiana
      • Italianno
      • Itim
      • Jacques Francois
      • Jacques Francois Shadow
      • Jaldi
      • Jim Nightshade
      • Jockey One
      • Jolly Lodger
      • Jomhuria
      • Josefin Sans
      • Josefin Slab
      • Joti One
      • Judson
      • Julee
      • Julius Sans One
      • Junge
      • Jura
      • Just Another Hand
      • Just Me Again Down Here
      • Kadwa
      • Kalam
      • Kameron
      • Kanit
      • Kantumruy
      • Karla
      • Karma
      • Katibeh
      • Kaushan Script
      • Kavivanar
      • Kavoon
      • Kdam Thmor
      • Keania One
      • Kelly Slab
      • Kenia
      • Khand
      • Khmer
      • Khula
      • Kite One
      • Knewave
      • Kotta One
      • Koulen
      • Kranky
      • Kreon
      • Kristi
      • Krona One
      • Kumar One
      • Kumar One Outline
      • Kurale
      • La Belle Aurore
      • Laila
      • Lakki Reddy
      • Lalezar
      • Lancelot
      • Lateef
      • Lato
      • League Script
      • Leckerli One
      • Ledger
      • Lekton
      • Lemon
      • Lemonada
      • Libre Barcode 128
      • Libre Barcode 128 Text
      • Libre Barcode 39
      • Libre Barcode 39 Extended
      • Libre Barcode 39 Extended Text
      • Libre Barcode 39 Text
      • Libre Baskerville
      • Libre Franklin
      • Life Savers
      • Lilita One
      • Lily Script One
      • Limelight
      • Linden Hill
      • Lobster
      • Lobster Two
      • Londrina Outline
      • Londrina Shadow
      • Londrina Sketch
      • Londrina Solid
      • Lora
      • Love Ya Like A Sister
      • Loved by the King
      • Lovers Quarrel
      • Luckiest Guy
      • Lusitana
      • Lustria
      • Macondo
      • Macondo Swash Caps
      • Mada
      • Magra
      • Maiden Orange
      • Maitree
      • Mako
      • Mallanna
      • Mandali
      • Manuale
      • Marcellus
      • Marcellus SC
      • Marck Script
      • Margarine
      • Marko One
      • Marmelad
      • Martel
      • Martel Sans
      • Marvel
      • Mate
      • Mate SC
      • Maven Pro
      • McLaren
      • Meddon
      • MedievalSharp
      • Medula One
      • Meera Inimai
      • Megrim
      • Meie Script
      • Merienda
      • Merienda One
      • Merriweather
      • Merriweather Sans
      • Metal
      • Metal Mania
      • Metamorphous
      • Metrophobic
      • Michroma
      • Milonga
      • Miltonian
      • Miltonian Tattoo
      • Miniver
      • Miriam Libre
      • Mirza
      • Miss Fajardose
      • Mitr
      • Modak
      • Modern Antiqua
      • Mogra
      • Molengo
      • Molle
      • Monda
      • Monofett
      • Monoton
      • Monsieur La Doulaise
      • Montaga
      • Montez
      • Montserrat
      • Montserrat Alternates
      • Montserrat Subrayada
      • Moul
      • Moulpali
      • Mountains of Christmas
      • Mouse Memoirs
      • Mr Bedfort
      • Mr Dafoe
      • Mr De Haviland
      • Mrs Saint Delafield
      • Mrs Sheppards
      • Mukta
      • Mukta Mahee
      • Mukta Malar
      • Mukta Vaani
      • Muli
      • Mystery Quest
      • NTR
      • Neucha
      • Neuton
      • New Rocker
      • News Cycle
      • Niconne
      • Nixie One
      • Nobile
      • Nokora
      • Norican
      • Nosifer
      • Nothing You Could Do
      • Noticia Text
      • Noto Sans
      • Noto Serif
      • Nova Cut
      • Nova Flat
      • Nova Mono
      • Nova Oval
      • Nova Round
      • Nova Script
      • Nova Slim
      • Nova Square
      • Numans
      • Nunito
      • Nunito Sans
      • Odor Mean Chey
      • Offside
      • Old Standard TT
      • Oldenburg
      • Oleo Script
      • Oleo Script Swash Caps
      • Open Sans
      • Open Sans Condensed
      • Oranienbaum
      • Orbitron
      • Oregano
      • Orienta
      • Original Surfer
      • Oswald
      • Over the Rainbow
      • Overlock
      • Overlock SC
      • Overpass
      • Overpass Mono
      • Ovo
      • Oxygen
      • Oxygen Mono
      • PT Mono
      • PT Sans
      • PT Sans Caption
      • PT Sans Narrow
      • PT Serif
      • PT Serif Caption
      • Pacifico
      • Padauk
      • Palanquin
      • Palanquin Dark
      • Pangolin
      • Paprika
      • Parisienne
      • Passero One
      • Passion One
      • Pathway Gothic One
      • Patrick Hand
      • Patrick Hand SC
      • Pattaya
      • Patua One
      • Pavanam
      • Paytone One
      • Peddana
      • Peralta
      • Permanent Marker
      • Petit Formal Script
      • Petrona
      • Philosopher
      • Piedra
      • Pinyon Script
      • Pirata One
      • Plaster
      • Play
      • Playball
      • Playfair Display
      • Playfair Display SC
      • Podkova
      • Poiret One
      • Poller One
      • Poly
      • Pompiere
      • Pontano Sans
      • Poppins
      • Port Lligat Sans
      • Port Lligat Slab
      • Pragati Narrow
      • Prata
      • Preahvihear
      • Press Start 2P
      • Pridi
      • Princess Sofia
      • Prociono
      • Prompt
      • Prosto One
      • Proza Libre
      • Puritan
      • Purple Purse
      • Quando
      • Quantico
      • Quattrocento
      • Quattrocento Sans
      • Questrial
      • Quicksand
      • Quintessential
      • Qwigley
      • Racing Sans One
      • Radley
      • Rajdhani
      • Rakkas
      • Raleway
      • Raleway Dots
      • Ramabhadra
      • Ramaraja
      • Rambla
      • Rammetto One
      • Ranchers
      • Rancho
      • Ranga
      • Rasa
      • Rationale
      • Ravi Prakash
      • Redressed
      • Reem Kufi
      • Reenie Beanie
      • Revalia
      • Rhodium Libre
      • Ribeye
      • Ribeye Marrow
      • Righteous
      • Risque
      • Roboto
      • Roboto Condensed
      • Roboto Mono
      • Roboto Slab
      • Rochester
      • Rock Salt
      • Rokkitt
      • Romanesco
      • Ropa Sans
      • Rosario
      • Rosarivo
      • Rouge Script
      • Rozha One
      • Rubik
      • Rubik Mono One
      • Ruda
      • Rufina
      • Ruge Boogie
      • Ruluko
      • Rum Raisin
      • Ruslan Display
      • Russo One
      • Ruthie
      • Rye
      • Sacramento
      • Sahitya
      • Sail
      • Saira
      • Saira Condensed
      • Saira Extra Condensed
      • Saira Semi Condensed
      • Salsa
      • Sanchez
      • Sancreek
      • Sansita
      • Sarala
      • Sarina
      • Sarpanch
      • Satisfy
      • Scada
      • Scheherazade
      • Schoolbell
      • Scope One
      • Seaweed Script
      • Secular One
      • Sedgwick Ave
      • Sedgwick Ave Display
      • Sevillana
      • Seymour One
      • Shadows Into Light
      • Shadows Into Light Two
      • Shanti
      • Shojumaru
      • Short Stack
      • Shrikhand
      • Siemreap
      • Sigmar One
      • Signika
      • Signika Negative
      • Simonetta
      • Sintony
      • Sirin Stencil
      • Six Caps
      • Skranji
      • Slabo 13px
      • Slabo 27px
      • Slackey
      • Smokum
      • Smythe
      • Sniglet
      • Snippet
      • Snowburst One
      • Sofadi One
      • Sofia
      • Sonsie One
      • Sorts Mill Goudy
      • Source Code Pro
      • Source Sans Pro
      • Source Serif Pro
      • Space Mono
      • Special Elite
      • Spectral
      • Spicy Rice
      • Spinnaker
      • Spirax
      • Squada One
      • Sree Krushnadevaraya
      • Sriracha
      • Stalemate
      • Stalinist One
      • Stardos Stencil
      • Stint Ultra Condensed
      • Stint Ultra Expanded
      • Stoke
      • Strait
      • Sue Ellen Francisco
      • Suez One
      • Sumana
      • Sunshiney
      • Supermercado One
      • Sura
      • Suranna
      • Suravaram
      • Suwannaphum
      • Swanky and Moo Moo
      • Syncopate
      • Tangerine
      • Taprom
      • Tauri
      • Taviraj
      • Teko
      • Telex
      • Tenali Ramakrishna
      • Tenor Sans
      • Text Me One
      • The Girl Next Door
      • Tienne
      • Tillana
      • Timmana
      • Tinos
      • Titan One
      • Titillium Web
      • Trade Winds
      • Trirong
      • Trocchi
      • Trochut
      • Trykker
      • Tulpen One
      • Ubuntu
      • Ubuntu Condensed
      • Ubuntu Mono
      • Ultra
      • Uncial Antiqua
      • Underdog
      • Unica One
      • UnifrakturCook
      • UnifrakturMaguntia
      • Unkempt
      • Unlock
      • Unna
      • VT323
      • Vampiro One
      • Varela
      • Varela Round
      • Vast Shadow
      • Vesper Libre
      • Vibur
      • Vidaloka
      • Viga
      • Voces
      • Volkhov
      • Vollkorn
      • Voltaire
      • Waiting for the Sunrise
      • Wallpoet
      • Walter Turncoat
      • Warnes
      • Wellfleet
      • Wendy One
      • Wire One
      • Work Sans
      • Yanone Kaffeesatz
      • Yantramanav
      • Yatra One
      • Yellowtail
      • Yeseva One
      • Yesteryear
      • Yrsa
      • Zeyada
      • Zilla Slab
      • Zilla Slab Highlight
      • Wybierz niestandardowy kolor

        Wybierz niestandardowy kolor


        Biurko

        Tablet

        Smartfon


        Biurko

        Tablet

        Smartfon


        Biurko

        Tablet

        Smartfon

        aA

        aA

        aA

        aA

        aA

        Pick a text shadow style to enable text shadow for this element. Once enabled, you will be able to customize your text shadow style further. To disable custom text shadow style, choose the None option.

        Shadow’s horizontal distance from the text. A negative value places the shadow to the left of the text.

        Shadow’s vertical distance from the text. A negative value places the shadow above the text.

        The higher the value, the bigger the blur; the shadow becomes wider and lighter.

        The color of the shadow.

        This controls how your text is aligned within the module.

        Tutaj można wybrać, czy tekst będzie jasny, czy ciemny. Jeśli tło jest ciemne, tekst powinien być jasny. Jeśli tło jest jasne, tekst powinien być ciemny.

      • Recent

        • Uploaded

        • Domyślnie
        • Georgia
        • Times New Roman
        • Arial
        • Trebuchet
        • Verdana
        • ABeeZee
        • Abel
        • Abhaya Libre
        • Abril Fatface
        • Aclonica
        • Acme
        • Actor
        • Adamina
        • Advent Pro
        • Aguafina Script
        • Akronim
        • Aladin
        • Aldrich
        • Alef
        • Alegreya
        • Alegreya SC
        • Alegreya Sans
        • Alegreya Sans SC
        • Alex Brush
        • Alfa Slab One
        • Alice
        • Alike
        • Alike Angular
        • Allan
        • Allerta
        • Allerta Stencil
        • Allura
        • Almendra
        • Almendra Display
        • Almendra SC
        • Amarante
        • Amaranth
        • Amatic SC
        • Amethysta
        • Amiko
        • Amiri
        • Amita
        • Anaheim
        • Andada
        • Andika
        • Angkor
        • Annie Use Your Telescope
        • Anonymous Pro
        • Antic
        • Antic Didone
        • Antic Slab
        • Anton
        • Arapey
        • Arbutus
        • Arbutus Slab
        • Architects Daughter
        • Archivo
        • Archivo Black
        • Archivo Narrow
        • Aref Ruqaa
        • Arima Madurai
        • Arimo
        • Arizonia
        • Armata
        • Arsenal
        • Artifika
        • Arvo
        • Arya
        • Asap
        • Asap Condensed
        • Asar
        • Asset
        • Assistant
        • Astloch
        • Asul
        • Athiti
        • Atma
        • Atomic Age
        • Aubrey
        • Audiowide
        • Autour One
        • Average
        • Average Sans
        • Averia Gruesa Libre
        • Averia Libre
        • Averia Sans Libre
        • Averia Serif Libre
        • Bad Script
        • Bahiana
        • Baloo
        • Baloo Bhai
        • Baloo Bhaijaan
        • Baloo Bhaina
        • Baloo Chettan
        • Baloo Da
        • Baloo Paaji
        • Baloo Tamma
        • Baloo Tammudu
        • Baloo Thambi
        • Balthazar
        • Bangers
        • Barrio
        • Basic
        • Battambang
        • Baumans
        • Bayon
        • Belgrano
        • Bellefair
        • Belleza
        • BenchNine
        • Bentham
        • Berkshire Swash
        • Bevan
        • Bigelow Rules
        • Bigshot One
        • Bilbo
        • Bilbo Swash Caps
        • BioRhyme
        • BioRhyme Expanded
        • Biryani
        • Bitter
        • Black Ops One
        • Bokor
        • Bonbon
        • Boogaloo
        • Bowlby One
        • Bowlby One SC
        • Brawler
        • Bree Serif
        • Bubblegum Sans
        • Bubbler One
        • Buda
        • Buenard
        • Bungee
        • Bungee Hairline
        • Bungee Inline
        • Bungee Outline
        • Bungee Shade
        • Butcherman
        • Butterfly Kids
        • Cabin
        • Cabin Condensed
        • Cabin Sketch
        • Caesar Dressing
        • Cagliostro
        • Cairo
        • Calligraffitti
        • Cambay
        • Cambo
        • Candal
        • Cantarell
        • Cantata One
        • Cantora One
        • Capriola
        • Cardo
        • Carme
        • Carrois Gothic
        • Carrois Gothic SC
        • Carter One
        • Catamaran
        • Caudex
        • Caveat
        • Caveat Brush
        • Cedarville Cursive
        • Ceviche One
        • Changa
        • Changa One
        • Chango
        • Chathura
        • Chau Philomene One
        • Chela One
        • Chelsea Market
        • Chenla
        • Cherry Cream Soda
        • Cherry Swash
        • Chewy
        • Chicle
        • Chivo
        • Chonburi
        • Cinzel
        • Cinzel Decorative
        • Clicker Script
        • Coda
        • Coda Caption
        • Codystar
        • Coiny
        • Combo
        • Comfortaa
        • Coming Soon
        • Concert One
        • Condiment
        • Content
        • Contrail One
        • Convergence
        • Copse
        • Corben
        • Cormorant
        • Cormorant Garamond
        • Cormorant Infant
        • Cormorant SC
        • Cormorant Unicase
        • Cormorant Upright
        • Courgette
        • Cousine
        • Coustard
        • Covered By Your Grace
        • Crafty Girls
        • Creepster
        • Crete Round
        • Crimson Text
        • Croissant One
        • Crushed
        • Cuprum
        • Cutive
        • Cutive Mono
        • Damion
        • Dancing Script
        • Dangrek
        • David Libre
        • Dawning of a New Day
        • Days One
        • Dekko
        • Delius
        • Delius Swash Caps
        • Delius Unicase
        • Della Respira
        • Denk One
        • Devonshire
        • Dhurjati
        • Didact Gothic
        • Diplomata
        • Diplomata SC
        • Domine
        • Donegal One
        • Doppio One
        • Dorsa
        • Dosis
        • Dr Sugiyama
        • Droid Sans
        • Droid Sans Mono
        • Droid Serif
        • Duru Sans
        • Dynalight
        • EB Garamond
        • Eagle Lake
        • Eater
        • Economica
        • Eczar
        • El Messiri
        • Electrolize
        • Elsie
        • Elsie Swash Caps
        • Emblema One
        • Emilys Candy
        • Encode Sans
        • Encode Sans Condensed
        • Encode Sans Expanded
        • Encode Sans Semi Condensed
        • Encode Sans Semi Expanded
        • Englebert
        • Enriqueta
        • Erica One
        • Esteban
        • Euphoria Script
        • Ewert
        • Exo
        • Exo 2
        • Expletus Sans
        • Fanwood Text
        • Farsan
        • Fascinate
        • Fascinate Inline
        • Faster One
        • Fasthand
        • Fauna One
        • Faustina
        • Federant
        • Federo
        • Felipa
        • Fenix
        • Finger Paint
        • Fira Mono
        • Fira Sans
        • Fira Sans Condensed
        • Fira Sans Extra Condensed
        • Fjalla One
        • Fjord One
        • Flamenco
        • Flavors
        • Fondamento
        • Fontdiner Swanky
        • Forum
        • Francois One
        • Frank Ruhl Libre
        • Freckle Face
        • Fredericka the Great
        • Fredoka One
        • Freehand
        • Fresca
        • Frijole
        • Fruktur
        • Fugaz One
        • GFS Didot
        • GFS Neohellenic
        • Gabriela
        • Gafata
        • Galada
        • Galdeano
        • Galindo
        • Gentium Basic
        • Gentium Book Basic
        • Geo
        • Geostar
        • Geostar Fill
        • Germania One
        • Gidugu
        • Gilda Display
        • Give You Glory
        • Glass Antiqua
        • Glegoo
        • Gloria Hallelujah
        • Goblin One
        • Gochi Hand
        • Gorditas
        • Goudy Bookletter 1911
        • Graduate
        • Grand Hotel
        • Gravitas One
        • Great Vibes
        • Griffy
        • Gruppo
        • Gudea
        • Gurajada
        • Habibi
        • Halant
        • Hammersmith One
        • Hanalei
        • Hanalei Fill
        • Handlee
        • Hanuman
        • Happy Monkey
        • Harmattan
        • Headland One
        • Heebo
        • Henny Penny
        • Herr Von Muellerhoff
        • Hind
        • Hind Guntur
        • Hind Madurai
        • Hind Siliguri
        • Hind Vadodara
        • Holtwood One SC
        • Homemade Apple
        • Homenaje
        • IM Fell DW Pica
        • IM Fell DW Pica SC
        • IM Fell Double Pica
        • IM Fell Double Pica SC
        • IM Fell English
        • IM Fell English SC
        • IM Fell French Canon
        • IM Fell French Canon SC
        • IM Fell Great Primer
        • IM Fell Great Primer SC
        • Iceberg
        • Iceland
        • Imprima
        • Inconsolata
        • Inder
        • Indie Flower
        • Inika
        • Inknut Antiqua
        • Irish Grover
        • Istok Web
        • Italiana
        • Italianno
        • Itim
        • Jacques Francois
        • Jacques Francois Shadow
        • Jaldi
        • Jim Nightshade
        • Jockey One
        • Jolly Lodger
        • Jomhuria
        • Josefin Sans
        • Josefin Slab
        • Joti One
        • Judson
        • Julee
        • Julius Sans One
        • Junge
        • Jura
        • Just Another Hand
        • Just Me Again Down Here
        • Kadwa
        • Kalam
        • Kameron
        • Kanit
        • Kantumruy
        • Karla
        • Karma
        • Katibeh
        • Kaushan Script
        • Kavivanar
        • Kavoon
        • Kdam Thmor
        • Keania One
        • Kelly Slab
        • Kenia
        • Khand
        • Khmer
        • Khula
        • Kite One
        • Knewave
        • Kotta One
        • Koulen
        • Kranky
        • Kreon
        • Kristi
        • Krona One
        • Kumar One
        • Kumar One Outline
        • Kurale
        • La Belle Aurore
        • Laila
        • Lakki Reddy
        • Lalezar
        • Lancelot
        • Lateef
        • Lato
        • League Script
        • Leckerli One
        • Ledger
        • Lekton
        • Lemon
        • Lemonada
        • Libre Barcode 128
        • Libre Barcode 128 Text
        • Libre Barcode 39
        • Libre Barcode 39 Extended
        • Libre Barcode 39 Extended Text
        • Libre Barcode 39 Text
        • Libre Baskerville
        • Libre Franklin
        • Life Savers
        • Lilita One
        • Lily Script One
        • Limelight
        • Linden Hill
        • Lobster
        • Lobster Two
        • Londrina Outline
        • Londrina Shadow
        • Londrina Sketch
        • Londrina Solid
        • Lora
        • Love Ya Like A Sister
        • Loved by the King
        • Lovers Quarrel
        • Luckiest Guy
        • Lusitana
        • Lustria
        • Macondo
        • Macondo Swash Caps
        • Mada
        • Magra
        • Maiden Orange
        • Maitree
        • Mako
        • Mallanna
        • Mandali
        • Manuale
        • Marcellus
        • Marcellus SC
        • Marck Script
        • Margarine
        • Marko One
        • Marmelad
        • Martel
        • Martel Sans
        • Marvel
        • Mate
        • Mate SC
        • Maven Pro
        • McLaren
        • Meddon
        • MedievalSharp
        • Medula One
        • Meera Inimai
        • Megrim
        • Meie Script
        • Merienda
        • Merienda One
        • Merriweather
        • Merriweather Sans
        • Metal
        • Metal Mania
        • Metamorphous
        • Metrophobic
        • Michroma
        • Milonga
        • Miltonian
        • Miltonian Tattoo
        • Miniver
        • Miriam Libre
        • Mirza
        • Miss Fajardose
        • Mitr
        • Modak
        • Modern Antiqua
        • Mogra
        • Molengo
        • Molle
        • Monda
        • Monofett
        • Monoton
        • Monsieur La Doulaise
        • Montaga
        • Montez
        • Montserrat
        • Montserrat Alternates
        • Montserrat Subrayada
        • Moul
        • Moulpali
        • Mountains of Christmas
        • Mouse Memoirs
        • Mr Bedfort
        • Mr Dafoe
        • Mr De Haviland
        • Mrs Saint Delafield
        • Mrs Sheppards
        • Mukta
        • Mukta Mahee
        • Mukta Malar
        • Mukta Vaani
        • Muli
        • Mystery Quest
        • NTR
        • Neucha
        • Neuton
        • New Rocker
        • News Cycle
        • Niconne
        • Nixie One
        • Nobile
        • Nokora
        • Norican
        • Nosifer
        • Nothing You Could Do
        • Noticia Text
        • Noto Sans
        • Noto Serif
        • Nova Cut
        • Nova Flat
        • Nova Mono
        • Nova Oval
        • Nova Round
        • Nova Script
        • Nova Slim
        • Nova Square
        • Numans
        • Nunito
        • Nunito Sans
        • Odor Mean Chey
        • Offside
        • Old Standard TT
        • Oldenburg
        • Oleo Script
        • Oleo Script Swash Caps
        • Open Sans
        • Open Sans Condensed
        • Oranienbaum
        • Orbitron
        • Oregano
        • Orienta
        • Original Surfer
        • Oswald
        • Over the Rainbow
        • Overlock
        • Overlock SC
        • Overpass
        • Overpass Mono
        • Ovo
        • Oxygen
        • Oxygen Mono
        • PT Mono
        • PT Sans
        • PT Sans Caption
        • PT Sans Narrow
        • PT Serif
        • PT Serif Caption
        • Pacifico
        • Padauk
        • Palanquin
        • Palanquin Dark
        • Pangolin
        • Paprika
        • Parisienne
        • Passero One
        • Passion One
        • Pathway Gothic One
        • Patrick Hand
        • Patrick Hand SC
        • Pattaya
        • Patua One
        • Pavanam
        • Paytone One
        • Peddana
        • Peralta
        • Permanent Marker
        • Petit Formal Script
        • Petrona
        • Philosopher
        • Piedra
        • Pinyon Script
        • Pirata One
        • Plaster
        • Play
        • Playball
        • Playfair Display
        • Playfair Display SC
        • Podkova
        • Poiret One
        • Poller One
        • Poly
        • Pompiere
        • Pontano Sans
        • Poppins
        • Port Lligat Sans
        • Port Lligat Slab
        • Pragati Narrow
        • Prata
        • Preahvihear
        • Press Start 2P
        • Pridi
        • Princess Sofia
        • Prociono
        • Prompt
        • Prosto One
        • Proza Libre
        • Puritan
        • Purple Purse
        • Quando
        • Quantico
        • Quattrocento
        • Quattrocento Sans
        • Questrial
        • Quicksand
        • Quintessential
        • Qwigley
        • Racing Sans One
        • Radley
        • Rajdhani
        • Rakkas
        • Raleway
        • Raleway Dots
        • Ramabhadra
        • Ramaraja
        • Rambla
        • Rammetto One
        • Ranchers
        • Rancho
        • Ranga
        • Rasa
        • Rationale
        • Ravi Prakash
        • Redressed
        • Reem Kufi
        • Reenie Beanie
        • Revalia
        • Rhodium Libre
        • Ribeye
        • Ribeye Marrow
        • Righteous
        • Risque
        • Roboto
        • Roboto Condensed
        • Roboto Mono
        • Roboto Slab
        • Rochester
        • Rock Salt
        • Rokkitt
        • Romanesco
        • Ropa Sans
        • Rosario
        • Rosarivo
        • Rouge Script
        • Rozha One
        • Rubik
        • Rubik Mono One
        • Ruda
        • Rufina
        • Ruge Boogie
        • Ruluko
        • Rum Raisin
        • Ruslan Display
        • Russo One
        • Ruthie
        • Rye
        • Sacramento
        • Sahitya
        • Sail
        • Saira
        • Saira Condensed
        • Saira Extra Condensed
        • Saira Semi Condensed
        • Salsa
        • Sanchez
        • Sancreek
        • Sansita
        • Sarala
        • Sarina
        • Sarpanch
        • Satisfy
        • Scada
        • Scheherazade
        • Schoolbell
        • Scope One
        • Seaweed Script
        • Secular One
        • Sedgwick Ave
        • Sedgwick Ave Display
        • Sevillana
        • Seymour One
        • Shadows Into Light
        • Shadows Into Light Two
        • Shanti
        • Shojumaru
        • Short Stack
        • Shrikhand
        • Siemreap
        • Sigmar One
        • Signika
        • Signika Negative
        • Simonetta
        • Sintony
        • Sirin Stencil
        • Six Caps
        • Skranji
        • Slabo 13px
        • Slabo 27px
        • Slackey
        • Smokum
        • Smythe
        • Sniglet
        • Snippet
        • Snowburst One
        • Sofadi One
        • Sofia
        • Sonsie One
        • Sorts Mill Goudy
        • Source Code Pro
        • Source Sans Pro
        • Source Serif Pro
        • Space Mono
        • Special Elite
        • Spectral
        • Spicy Rice
        • Spinnaker
        • Spirax
        • Squada One
        • Sree Krushnadevaraya
        • Sriracha
        • Stalemate
        • Stalinist One
        • Stardos Stencil
        • Stint Ultra Condensed
        • Stint Ultra Expanded
        • Stoke
        • Strait
        • Sue Ellen Francisco
        • Suez One
        • Sumana
        • Sunshiney
        • Supermercado One
        • Sura
        • Suranna
        • Suravaram
        • Suwannaphum
        • Swanky and Moo Moo
        • Syncopate
        • Tangerine
        • Taprom
        • Tauri
        • Taviraj
        • Teko
        • Telex
        • Tenali Ramakrishna
        • Tenor Sans
        • Text Me One
        • The Girl Next Door
        • Tienne
        • Tillana
        • Timmana
        • Tinos
        • Titan One
        • Titillium Web
        • Trade Winds
        • Trirong
        • Trocchi
        • Trochut
        • Trykker
        • Tulpen One
        • Ubuntu
        • Ubuntu Condensed
        • Ubuntu Mono
        • Ultra
        • Uncial Antiqua
        • Underdog
        • Unica One
        • UnifrakturCook
        • UnifrakturMaguntia
        • Unkempt
        • Unlock
        • Unna
        • VT323
        • Vampiro One
        • Varela
        • Varela Round
        • Vast Shadow
        • Vesper Libre
        • Vibur
        • Vidaloka
        • Viga
        • Voces
        • Volkhov
        • Vollkorn
        • Voltaire
        • Waiting for the Sunrise
        • Wallpoet
        • Walter Turncoat
        • Warnes
        • Wellfleet
        • Wendy One
        • Wire One
        • Work Sans
        • Yanone Kaffeesatz
        • Yantramanav
        • Yatra One
        • Yellowtail
        • Yeseva One
        • Yesteryear
        • Yrsa
        • Zeyada
        • Zilla Slab
        • Zilla Slab Highlight
        • Wybierz niestandardowy kolor

          Wybierz niestandardowy kolor


          Biurko

          Tablet

          Smartfon


          Biurko

          Tablet

          Smartfon


          Biurko

          Tablet

          Smartfon

          aA

          aA

          aA

          aA

          aA

          Pick a text shadow style to enable text shadow for this element. Once enabled, you will be able to customize your text shadow style further. To disable custom text shadow style, choose the None option.

          Shadow’s horizontal distance from the text. A negative value places the shadow to the left of the text.

          Shadow’s vertical distance from the text. A negative value places the shadow above the text.

          The higher the value, the bigger the blur; the shadow becomes wider and lighter.

          The color of the shadow.

        • Recent

          • Uploaded

          • Domyślnie
          • Georgia
          • Times New Roman
          • Arial
          • Trebuchet
          • Verdana
          • ABeeZee
          • Abel
          • Abhaya Libre
          • Abril Fatface
          • Aclonica
          • Acme
          • Actor
          • Adamina
          • Advent Pro
          • Aguafina Script
          • Akronim
          • Aladin
          • Aldrich
          • Alef
          • Alegreya
          • Alegreya SC
          • Alegreya Sans
          • Alegreya Sans SC
          • Alex Brush
          • Alfa Slab One
          • Alice
          • Alike
          • Alike Angular
          • Allan
          • Allerta
          • Allerta Stencil
          • Allura
          • Almendra
          • Almendra Display
          • Almendra SC
          • Amarante
          • Amaranth
          • Amatic SC
          • Amethysta
          • Amiko
          • Amiri
          • Amita
          • Anaheim
          • Andada
          • Andika
          • Angkor
          • Annie Use Your Telescope
          • Anonymous Pro
          • Antic
          • Antic Didone
          • Antic Slab
          • Anton
          • Arapey
          • Arbutus
          • Arbutus Slab
          • Architects Daughter
          • Archivo
          • Archivo Black
          • Archivo Narrow
          • Aref Ruqaa
          • Arima Madurai
          • Arimo
          • Arizonia
          • Armata
          • Arsenal
          • Artifika
          • Arvo
          • Arya
          • Asap
          • Asap Condensed
          • Asar
          • Asset
          • Assistant
          • Astloch
          • Asul
          • Athiti
          • Atma
          • Atomic Age
          • Aubrey
          • Audiowide
          • Autour One
          • Average
          • Average Sans
          • Averia Gruesa Libre
          • Averia Libre
          • Averia Sans Libre
          • Averia Serif Libre
          • Bad Script
          • Bahiana
          • Baloo
          • Baloo Bhai
          • Baloo Bhaijaan
          • Baloo Bhaina
          • Baloo Chettan
          • Baloo Da
          • Baloo Paaji
          • Baloo Tamma
          • Baloo Tammudu
          • Baloo Thambi
          • Balthazar
          • Bangers
          • Barrio
          • Basic
          • Battambang
          • Baumans
          • Bayon
          • Belgrano
          • Bellefair
          • Belleza
          • BenchNine
          • Bentham
          • Berkshire Swash
          • Bevan
          • Bigelow Rules
          • Bigshot One
          • Bilbo
          • Bilbo Swash Caps
          • BioRhyme
          • BioRhyme Expanded
          • Biryani
          • Bitter
          • Black Ops One
          • Bokor
          • Bonbon
          • Boogaloo
          • Bowlby One
          • Bowlby One SC
          • Brawler
          • Bree Serif
          • Bubblegum Sans
          • Bubbler One
          • Buda
          • Buenard
          • Bungee
          • Bungee Hairline
          • Bungee Inline
          • Bungee Outline
          • Bungee Shade
          • Butcherman
          • Butterfly Kids
          • Cabin
          • Cabin Condensed
          • Cabin Sketch
          • Caesar Dressing
          • Cagliostro
          • Cairo
          • Calligraffitti
          • Cambay
          • Cambo
          • Candal
          • Cantarell
          • Cantata One
          • Cantora One
          • Capriola
          • Cardo
          • Carme
          • Carrois Gothic
          • Carrois Gothic SC
          • Carter One
          • Catamaran
          • Caudex
          • Caveat
          • Caveat Brush
          • Cedarville Cursive
          • Ceviche One
          • Changa
          • Changa One
          • Chango
          • Chathura
          • Chau Philomene One
          • Chela One
          • Chelsea Market
          • Chenla
          • Cherry Cream Soda
          • Cherry Swash
          • Chewy
          • Chicle
          • Chivo
          • Chonburi
          • Cinzel
          • Cinzel Decorative
          • Clicker Script
          • Coda
          • Coda Caption
          • Codystar
          • Coiny
          • Combo
          • Comfortaa
          • Coming Soon
          • Concert One
          • Condiment
          • Content
          • Contrail One
          • Convergence
          • Copse
          • Corben
          • Cormorant
          • Cormorant Garamond
          • Cormorant Infant
          • Cormorant SC
          • Cormorant Unicase
          • Cormorant Upright
          • Courgette
          • Cousine
          • Coustard
          • Covered By Your Grace
          • Crafty Girls
          • Creepster
          • Crete Round
          • Crimson Text
          • Croissant One
          • Crushed
          • Cuprum
          • Cutive
          • Cutive Mono
          • Damion
          • Dancing Script
          • Dangrek
          • David Libre
          • Dawning of a New Day
          • Days One
          • Dekko
          • Delius
          • Delius Swash Caps
          • Delius Unicase
          • Della Respira
          • Denk One
          • Devonshire
          • Dhurjati
          • Didact Gothic
          • Diplomata
          • Diplomata SC
          • Domine
          • Donegal One
          • Doppio One
          • Dorsa
          • Dosis
          • Dr Sugiyama
          • Droid Sans
          • Droid Sans Mono
          • Droid Serif
          • Duru Sans
          • Dynalight
          • EB Garamond
          • Eagle Lake
          • Eater
          • Economica
          • Eczar
          • El Messiri
          • Electrolize
          • Elsie
          • Elsie Swash Caps
          • Emblema One
          • Emilys Candy
          • Encode Sans
          • Encode Sans Condensed
          • Encode Sans Expanded
          • Encode Sans Semi Condensed
          • Encode Sans Semi Expanded
          • Englebert
          • Enriqueta
          • Erica One
          • Esteban
          • Euphoria Script
          • Ewert
          • Exo
          • Exo 2
          • Expletus Sans
          • Fanwood Text
          • Farsan
          • Fascinate
          • Fascinate Inline
          • Faster One
          • Fasthand
          • Fauna One
          • Faustina
          • Federant
          • Federo
          • Felipa
          • Fenix
          • Finger Paint
          • Fira Mono
          • Fira Sans
          • Fira Sans Condensed
          • Fira Sans Extra Condensed
          • Fjalla One
          • Fjord One
          • Flamenco
          • Flavors
          • Fondamento
          • Fontdiner Swanky
          • Forum
          • Francois One
          • Frank Ruhl Libre
          • Freckle Face
          • Fredericka the Great
          • Fredoka One
          • Freehand
          • Fresca
          • Frijole
          • Fruktur
          • Fugaz One
          • GFS Didot
          • GFS Neohellenic
          • Gabriela
          • Gafata
          • Galada
          • Galdeano
          • Galindo
          • Gentium Basic
          • Gentium Book Basic
          • Geo
          • Geostar
          • Geostar Fill
          • Germania One
          • Gidugu
          • Gilda Display
          • Give You Glory
          • Glass Antiqua
          • Glegoo
          • Gloria Hallelujah
          • Goblin One
          • Gochi Hand
          • Gorditas
          • Goudy Bookletter 1911
          • Graduate
          • Grand Hotel
          • Gravitas One
          • Great Vibes
          • Griffy
          • Gruppo
          • Gudea
          • Gurajada
          • Habibi
          • Halant
          • Hammersmith One
          • Hanalei
          • Hanalei Fill
          • Handlee
          • Hanuman
          • Happy Monkey
          • Harmattan
          • Headland One
          • Heebo
          • Henny Penny
          • Herr Von Muellerhoff
          • Hind
          • Hind Guntur
          • Hind Madurai
          • Hind Siliguri
          • Hind Vadodara
          • Holtwood One SC
          • Homemade Apple
          • Homenaje
          • IM Fell DW Pica
          • IM Fell DW Pica SC
          • IM Fell Double Pica
          • IM Fell Double Pica SC
          • IM Fell English
          • IM Fell English SC
          • IM Fell French Canon
          • IM Fell French Canon SC
          • IM Fell Great Primer
          • IM Fell Great Primer SC
          • Iceberg
          • Iceland
          • Imprima
          • Inconsolata
          • Inder
          • Indie Flower
          • Inika
          • Inknut Antiqua
          • Irish Grover
          • Istok Web
          • Italiana
          • Italianno
          • Itim
          • Jacques Francois
          • Jacques Francois Shadow
          • Jaldi
          • Jim Nightshade
          • Jockey One
          • Jolly Lodger
          • Jomhuria
          • Josefin Sans
          • Josefin Slab
          • Joti One
          • Judson
          • Julee
          • Julius Sans One
          • Junge
          • Jura
          • Just Another Hand
          • Just Me Again Down Here
          • Kadwa
          • Kalam
          • Kameron
          • Kanit
          • Kantumruy
          • Karla
          • Karma
          • Katibeh
          • Kaushan Script
          • Kavivanar
          • Kavoon
          • Kdam Thmor
          • Keania One
          • Kelly Slab
          • Kenia
          • Khand
          • Khmer
          • Khula
          • Kite One
          • Knewave
          • Kotta One
          • Koulen
          • Kranky
          • Kreon
          • Kristi
          • Krona One
          • Kumar One
          • Kumar One Outline
          • Kurale
          • La Belle Aurore
          • Laila
          • Lakki Reddy
          • Lalezar
          • Lancelot
          • Lateef
          • Lato
          • League Script
          • Leckerli One
          • Ledger
          • Lekton
          • Lemon
          • Lemonada
          • Libre Barcode 128
          • Libre Barcode 128 Text
          • Libre Barcode 39
          • Libre Barcode 39 Extended
          • Libre Barcode 39 Extended Text
          • Libre Barcode 39 Text
          • Libre Baskerville
          • Libre Franklin
          • Life Savers
          • Lilita One
          • Lily Script One
          • Limelight
          • Linden Hill
          • Lobster
          • Lobster Two
          • Londrina Outline
          • Londrina Shadow
          • Londrina Sketch
          • Londrina Solid
          • Lora
          • Love Ya Like A Sister
          • Loved by the King
          • Lovers Quarrel
          • Luckiest Guy
          • Lusitana
          • Lustria
          • Macondo
          • Macondo Swash Caps
          • Mada
          • Magra
          • Maiden Orange
          • Maitree
          • Mako
          • Mallanna
          • Mandali
          • Manuale
          • Marcellus
          • Marcellus SC
          • Marck Script
          • Margarine
          • Marko One
          • Marmelad
          • Martel
          • Martel Sans
          • Marvel
          • Mate
          • Mate SC
          • Maven Pro
          • McLaren
          • Meddon
          • MedievalSharp
          • Medula One
          • Meera Inimai
          • Megrim
          • Meie Script
          • Merienda
          • Merienda One
          • Merriweather
          • Merriweather Sans
          • Metal
          • Metal Mania
          • Metamorphous
          • Metrophobic
          • Michroma
          • Milonga
          • Miltonian
          • Miltonian Tattoo
          • Miniver
          • Miriam Libre
          • Mirza
          • Miss Fajardose
          • Mitr
          • Modak
          • Modern Antiqua
          • Mogra
          • Molengo
          • Molle
          • Monda
          • Monofett
          • Monoton
          • Monsieur La Doulaise
          • Montaga
          • Montez
          • Montserrat
          • Montserrat Alternates
          • Montserrat Subrayada
          • Moul
          • Moulpali
          • Mountains of Christmas
          • Mouse Memoirs
          • Mr Bedfort
          • Mr Dafoe
          • Mr De Haviland
          • Mrs Saint Delafield
          • Mrs Sheppards
          • Mukta
          • Mukta Mahee
          • Mukta Malar
          • Mukta Vaani
          • Muli
          • Mystery Quest
          • NTR
          • Neucha
          • Neuton
          • New Rocker
          • News Cycle
          • Niconne
          • Nixie One
          • Nobile
          • Nokora
          • Norican
          • Nosifer
          • Nothing You Could Do
          • Noticia Text
          • Noto Sans
          • Noto Serif
          • Nova Cut
          • Nova Flat
          • Nova Mono
          • Nova Oval
          • Nova Round
          • Nova Script
          • Nova Slim
          • Nova Square
          • Numans
          • Nunito
          • Nunito Sans
          • Odor Mean Chey
          • Offside
          • Old Standard TT
          • Oldenburg
          • Oleo Script
          • Oleo Script Swash Caps
          • Open Sans
          • Open Sans Condensed
          • Oranienbaum
          • Orbitron
          • Oregano
          • Orienta
          • Original Surfer
          • Oswald
          • Over the Rainbow
          • Overlock
          • Overlock SC
          • Overpass
          • Overpass Mono
          • Ovo
          • Oxygen
          • Oxygen Mono
          • PT Mono
          • PT Sans
          • PT Sans Caption
          • PT Sans Narrow
          • PT Serif
          • PT Serif Caption
          • Pacifico
          • Padauk
          • Palanquin
          • Palanquin Dark
          • Pangolin
          • Paprika
          • Parisienne
          • Passero One
          • Passion One
          • Pathway Gothic One
          • Patrick Hand
          • Patrick Hand SC
          • Pattaya
          • Patua One
          • Pavanam
          • Paytone One
          • Peddana
          • Peralta
          • Permanent Marker
          • Petit Formal Script
          • Petrona
          • Philosopher
          • Piedra
          • Pinyon Script
          • Pirata One
          • Plaster
          • Play
          • Playball
          • Playfair Display
          • Playfair Display SC
          • Podkova
          • Poiret One
          • Poller One
          • Poly
          • Pompiere
          • Pontano Sans
          • Poppins
          • Port Lligat Sans
          • Port Lligat Slab
          • Pragati Narrow
          • Prata
          • Preahvihear
          • Press Start 2P
          • Pridi
          • Princess Sofia
          • Prociono
          • Prompt
          • Prosto One
          • Proza Libre
          • Puritan
          • Purple Purse
          • Quando
          • Quantico
          • Quattrocento
          • Quattrocento Sans
          • Questrial
          • Quicksand
          • Quintessential
          • Qwigley
          • Racing Sans One
          • Radley
          • Rajdhani
          • Rakkas
          • Raleway
          • Raleway Dots
          • Ramabhadra
          • Ramaraja
          • Rambla
          • Rammetto One
          • Ranchers
          • Rancho
          • Ranga
          • Rasa
          • Rationale
          • Ravi Prakash
          • Redressed
          • Reem Kufi
          • Reenie Beanie
          • Revalia
          • Rhodium Libre
          • Ribeye
          • Ribeye Marrow
          • Righteous
          • Risque
          • Roboto
          • Roboto Condensed
          • Roboto Mono
          • Roboto Slab
          • Rochester
          • Rock Salt
          • Rokkitt
          • Romanesco
          • Ropa Sans
          • Rosario
          • Rosarivo
          • Rouge Script
          • Rozha One
          • Rubik
          • Rubik Mono One
          • Ruda
          • Rufina
          • Ruge Boogie
          • Ruluko
          • Rum Raisin
          • Ruslan Display
          • Russo One
          • Ruthie
          • Rye
          • Sacramento
          • Sahitya
          • Sail
          • Saira
          • Saira Condensed
          • Saira Extra Condensed
          • Saira Semi Condensed
          • Salsa
          • Sanchez
          • Sancreek
          • Sansita
          • Sarala
          • Sarina
          • Sarpanch
          • Satisfy
          • Scada
          • Scheherazade
          • Schoolbell
          • Scope One
          • Seaweed Script
          • Secular One
          • Sedgwick Ave
          • Sedgwick Ave Display
          • Sevillana
          • Seymour One
          • Shadows Into Light
          • Shadows Into Light Two
          • Shanti
          • Shojumaru
          • Short Stack
          • Shrikhand
          • Siemreap
          • Sigmar One
          • Signika
          • Signika Negative
          • Simonetta
          • Sintony
          • Sirin Stencil
          • Six Caps
          • Skranji
          • Slabo 13px
          • Slabo 27px
          • Slackey
          • Smokum
          • Smythe
          • Sniglet
          • Snippet
          • Snowburst One
          • Sofadi One
          • Sofia
          • Sonsie One
          • Sorts Mill Goudy
          • Source Code Pro
          • Source Sans Pro
          • Source Serif Pro
          • Space Mono
          • Special Elite
          • Spectral
          • Spicy Rice
          • Spinnaker
          • Spirax
          • Squada One
          • Sree Krushnadevaraya
          • Sriracha
          • Stalemate
          • Stalinist One
          • Stardos Stencil
          • Stint Ultra Condensed
          • Stint Ultra Expanded
          • Stoke
          • Strait
          • Sue Ellen Francisco
          • Suez One
          • Sumana
          • Sunshiney
          • Supermercado One
          • Sura
          • Suranna
          • Suravaram
          • Suwannaphum
          • Swanky and Moo Moo
          • Syncopate
          • Tangerine
          • Taprom
          • Tauri
          • Taviraj
          • Teko
          • Telex
          • Tenali Ramakrishna
          • Tenor Sans
          • Text Me One
          • The Girl Next Door
          • Tienne
          • Tillana
          • Timmana
          • Tinos
          • Titan One
          • Titillium Web
          • Trade Winds
          • Trirong
          • Trocchi
          • Trochut
          • Trykker
          • Tulpen One
          • Ubuntu
          • Ubuntu Condensed
          • Ubuntu Mono
          • Ultra
          • Uncial Antiqua
          • Underdog
          • Unica One
          • UnifrakturCook
          • UnifrakturMaguntia
          • Unkempt
          • Unlock
          • Unna
          • VT323
          • Vampiro One
          • Varela
          • Varela Round
          • Vast Shadow
          • Vesper Libre
          • Vibur
          • Vidaloka
          • Viga
          • Voces
          • Volkhov
          • Vollkorn
          • Voltaire
          • Waiting for the Sunrise
          • Wallpoet
          • Walter Turncoat
          • Warnes
          • Wellfleet
          • Wendy One
          • Wire One
          • Work Sans
          • Yanone Kaffeesatz
          • Yantramanav
          • Yatra One
          • Yellowtail
          • Yeseva One
          • Yesteryear
          • Yrsa
          • Zeyada
          • Zilla Slab
          • Zilla Slab Highlight
          • Wybierz niestandardowy kolor

            Wybierz niestandardowy kolor


            Biurko

            Tablet

            Smartfon


            Biurko

            Tablet

            Smartfon


            Biurko

            Tablet

            Smartfon

            aA

            aA

            aA

            aA

            aA

            Pick a text shadow style to enable text shadow for this element. Once enabled, you will be able to customize your text shadow style further. To disable custom text shadow style, choose the None option.

            Shadow’s horizontal distance from the text. A negative value places the shadow to the left of the text.

            Shadow’s vertical distance from the text. A negative value places the shadow above the text.

            The higher the value, the bigger the blur; the shadow becomes wider and lighter.

            The color of the shadow.

          • Recent

            • Uploaded

            • Domyślnie
            • Georgia
            • Times New Roman
            • Arial
            • Trebuchet
            • Verdana
            • ABeeZee
            • Abel
            • Abhaya Libre
            • Abril Fatface
            • Aclonica
            • Acme
            • Actor
            • Adamina
            • Advent Pro
            • Aguafina Script
            • Akronim
            • Aladin
            • Aldrich
            • Alef
            • Alegreya
            • Alegreya SC
            • Alegreya Sans
            • Alegreya Sans SC
            • Alex Brush
            • Alfa Slab One
            • Alice
            • Alike
            • Alike Angular
            • Allan
            • Allerta
            • Allerta Stencil
            • Allura
            • Almendra
            • Almendra Display
            • Almendra SC
            • Amarante
            • Amaranth
            • Amatic SC
            • Amethysta
            • Amiko
            • Amiri
            • Amita
            • Anaheim
            • Andada
            • Andika
            • Angkor
            • Annie Use Your Telescope
            • Anonymous Pro
            • Antic
            • Antic Didone
            • Antic Slab
            • Anton
            • Arapey
            • Arbutus
            • Arbutus Slab
            • Architects Daughter
            • Archivo
            • Archivo Black
            • Archivo Narrow
            • Aref Ruqaa
            • Arima Madurai
            • Arimo
            • Arizonia
            • Armata
            • Arsenal
            • Artifika
            • Arvo
            • Arya
            • Asap
            • Asap Condensed
            • Asar
            • Asset
            • Assistant
            • Astloch
            • Asul
            • Athiti
            • Atma
            • Atomic Age
            • Aubrey
            • Audiowide
            • Autour One
            • Average
            • Average Sans
            • Averia Gruesa Libre
            • Averia Libre
            • Averia Sans Libre
            • Averia Serif Libre
            • Bad Script
            • Bahiana
            • Baloo
            • Baloo Bhai
            • Baloo Bhaijaan
            • Baloo Bhaina
            • Baloo Chettan
            • Baloo Da
            • Baloo Paaji
            • Baloo Tamma
            • Baloo Tammudu
            • Baloo Thambi
            • Balthazar
            • Bangers
            • Barrio
            • Basic
            • Battambang
            • Baumans
            • Bayon
            • Belgrano
            • Bellefair
            • Belleza
            • BenchNine
            • Bentham
            • Berkshire Swash
            • Bevan
            • Bigelow Rules
            • Bigshot One
            • Bilbo
            • Bilbo Swash Caps
            • BioRhyme
            • BioRhyme Expanded
            • Biryani
            • Bitter
            • Black Ops One
            • Bokor
            • Bonbon
            • Boogaloo
            • Bowlby One
            • Bowlby One SC
            • Brawler
            • Bree Serif
            • Bubblegum Sans
            • Bubbler One
            • Buda
            • Buenard
            • Bungee
            • Bungee Hairline
            • Bungee Inline
            • Bungee Outline
            • Bungee Shade
            • Butcherman
            • Butterfly Kids
            • Cabin
            • Cabin Condensed
            • Cabin Sketch
            • Caesar Dressing
            • Cagliostro
            • Cairo
            • Calligraffitti
            • Cambay
            • Cambo
            • Candal
            • Cantarell
            • Cantata One
            • Cantora One
            • Capriola
            • Cardo
            • Carme
            • Carrois Gothic
            • Carrois Gothic SC
            • Carter One
            • Catamaran
            • Caudex
            • Caveat
            • Caveat Brush
            • Cedarville Cursive
            • Ceviche One
            • Changa
            • Changa One
            • Chango
            • Chathura
            • Chau Philomene One
            • Chela One
            • Chelsea Market
            • Chenla
            • Cherry Cream Soda
            • Cherry Swash
            • Chewy
            • Chicle
            • Chivo
            • Chonburi
            • Cinzel
            • Cinzel Decorative
            • Clicker Script
            • Coda
            • Coda Caption
            • Codystar
            • Coiny
            • Combo
            • Comfortaa
            • Coming Soon
            • Concert One
            • Condiment
            • Content
            • Contrail One
            • Convergence
            • Copse
            • Corben
            • Cormorant
            • Cormorant Garamond
            • Cormorant Infant
            • Cormorant SC
            • Cormorant Unicase
            • Cormorant Upright
            • Courgette
            • Cousine
            • Coustard
            • Covered By Your Grace
            • Crafty Girls
            • Creepster
            • Crete Round
            • Crimson Text
            • Croissant One
            • Crushed
            • Cuprum
            • Cutive
            • Cutive Mono
            • Damion
            • Dancing Script
            • Dangrek
            • David Libre
            • Dawning of a New Day
            • Days One
            • Dekko
            • Delius
            • Delius Swash Caps
            • Delius Unicase
            • Della Respira
            • Denk One
            • Devonshire
            • Dhurjati
            • Didact Gothic
            • Diplomata
            • Diplomata SC
            • Domine
            • Donegal One
            • Doppio One
            • Dorsa
            • Dosis
            • Dr Sugiyama
            • Droid Sans
            • Droid Sans Mono
            • Droid Serif
            • Duru Sans
            • Dynalight
            • EB Garamond
            • Eagle Lake
            • Eater
            • Economica
            • Eczar
            • El Messiri
            • Electrolize
            • Elsie
            • Elsie Swash Caps
            • Emblema One
            • Emilys Candy
            • Encode Sans
            • Encode Sans Condensed
            • Encode Sans Expanded
            • Encode Sans Semi Condensed
            • Encode Sans Semi Expanded
            • Englebert
            • Enriqueta
            • Erica One
            • Esteban
            • Euphoria Script
            • Ewert
            • Exo
            • Exo 2
            • Expletus Sans
            • Fanwood Text
            • Farsan
            • Fascinate
            • Fascinate Inline
            • Faster One
            • Fasthand
            • Fauna One
            • Faustina
            • Federant
            • Federo
            • Felipa
            • Fenix
            • Finger Paint
            • Fira Mono
            • Fira Sans
            • Fira Sans Condensed
            • Fira Sans Extra Condensed
            • Fjalla One
            • Fjord One
            • Flamenco
            • Flavors
            • Fondamento
            • Fontdiner Swanky
            • Forum
            • Francois One
            • Frank Ruhl Libre
            • Freckle Face
            • Fredericka the Great
            • Fredoka One
            • Freehand
            • Fresca
            • Frijole
            • Fruktur
            • Fugaz One
            • GFS Didot
            • GFS Neohellenic
            • Gabriela
            • Gafata
            • Galada
            • Galdeano
            • Galindo
            • Gentium Basic
            • Gentium Book Basic
            • Geo
            • Geostar
            • Geostar Fill
            • Germania One
            • Gidugu
            • Gilda Display
            • Give You Glory
            • Glass Antiqua
            • Glegoo
            • Gloria Hallelujah
            • Goblin One
            • Gochi Hand
            • Gorditas
            • Goudy Bookletter 1911
            • Graduate
            • Grand Hotel
            • Gravitas One
            • Great Vibes
            • Griffy
            • Gruppo
            • Gudea
            • Gurajada
            • Habibi
            • Halant
            • Hammersmith One
            • Hanalei
            • Hanalei Fill
            • Handlee
            • Hanuman
            • Happy Monkey
            • Harmattan
            • Headland One
            • Heebo
            • Henny Penny
            • Herr Von Muellerhoff
            • Hind
            • Hind Guntur
            • Hind Madurai
            • Hind Siliguri
            • Hind Vadodara
            • Holtwood One SC
            • Homemade Apple
            • Homenaje
            • IM Fell DW Pica
            • IM Fell DW Pica SC